St. Louis – Montreal 4:1 (kon.) | Toronto – Chicago 5:4 (kon.) | Pittsburgh – Anaheim 1:0 (kon.)
Buffalo – Washington 2:3 (1:2 po s.n.) | NY Islanders – New Jersey 4:2 (kon.) | Arizona – Philadelphia 3:5 (kon.)
Calgary – Boston 2:4 (kon.) | Seattle – Columbus 4:5 (po pr.) | Edmonton – Carolina 1:3 (kon.)
San Jose – Dallas 2:1 (kon.) | Los Angeles – Minnesota 2:1 (kon.)
Toronto Maple Leafs
5:4 (3:1, 1:1, 1:2)
Chicago Blackhawks
Neděle 12.12.2021, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Děkuji vám za pozornost a těším se zase u dalšího textového přenosu. (03:52:34)

Kdo se postavil do brankoviště?
    Petr Mrázek (TOR) – 31 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,6%, odchytal 60:00
    Kevin Lankinen (CHI) – 21 zákroků, 5 OG, úspěšnost 80,8%, odchytal 58:47

Česká a slovenská stopa
    David Kampf (TOR) – 1+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 18:22
    Ondřej Kaše (TOR) – 0+1, 0 účast, 4 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 19:05
    Dominik Kubalík (CHI) – 1+0, +2 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:13

Tři hvězdy utkání
    1. David Kampf (TOR) 1+0
    2. William Nylander (TOR) 1+2
    3. Jake McCabe (CHI) 1+1

To byl tedy zápas! Toronto sice dnes vítězí, ale proti trápícímu se Chicagu se mimořádně nadřeli. Skóre zápasu otevřel už ve druhé minutě kapitán hostů Jonathan Toews. Minutu na to odpověděl kapitán na druhé straně – John Tavares proměnil přesilovku a bylo srovnáno. A Leafs neřekli poslední slovo. Začali naprosto dominovat a nasázeli další 3 branky, které na své konto připsali Nylander, Matthewse a Engvall. Tříbrankový náskok nám naznačoval, že Toronto má skutečně všechno pod kontrolou a vítězství si již postráží. Ale nebylo to tak. Hawks se vzpamatovali a najednou jich byl plný led. Mrázek dlouho předváděl skvělé zákroky a držel svůj tým, nakonec však i on začal propouštět kotouče za svá záda. Nejprve skóroval Murphy, když Mrázek díky clonícímu Kubalíkovi absolutně nic neviděl, následně se prosadil právě Dominik Kubalík, po skvělé přihrávce od Kurasheva a vyrovnávací gól šel na konto Jake McCabea. Chicago tak mocně dotáhlo svou ztrátu a jejich hráči se už dost možná viděli v prodloužení. Necelé dvě minuty před koncem ale udělal gólman Lankinen hrubku při rozehrávce a puk se dostal na hokejku Davida Kampfa, jenž měl před sebou prázdnou klec. A ano, právě David Kampf hájil minulé sezóny barvy Blackhawks, ano, právě oni dali Čechovi šanci přičuchnout NHL – teď se stal jejich katem.

59:35
    Leafs se dobře brání a nedovolí Hawks usadit se. Tohle začíná vypadat hodně dobře pro kanadský klub, čas se krátí!

59:10
    Chicago hraje bez brankáře a snaží se rozestavit své powerplay komando, chybí jim však klid na hokejkách.

58:50
    Justin Holl vyhazuje na zakázané uvolnění.

58:40
    Oddechový čas pro hosty.
    58:40 David KÄMPF - 5:4

58:40
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Tak a příběh má své zakončení! Bývalý hráč Chicaga DAVID KAMPF totiž posílá svého bývalého zaměstnavatele na kolena. Po chybě Lankinena za brankou to byl právě on, kdo se dostal první ke kotouči a v klidu uklidil do prázdné klece Hawks. Obrovská smůla pro Chicago, mocně stahovali a teď přichází taková rána. Ještě k tomu právě od Kampfa. Asistence: Morgan Rielly, TJ Brodie.

57:48
    Hra se přesouvá ze strany na stranu a nabírá opět velké tempo. Závěr bude ještě strhující, oba týmy chtějí vyhrát!

56:38
    Matthews teď svou ranou kousek od slotu minul prostor tří tyčí.

55:48
    Nylanderova formace mocně svírala Chicago u své vlastní branky, avšak obrana hostů byla až natolik kompaktní a stlačená k sobě, že se Torontu nepovedlo dostat kotouč do nebezpečnější pozice.

55:19
    Ránu z vrcholku levého kruhu Jaka Muzzina zablokoval Carpenter, který si tak zahrál na gólmana. Mrázek byl bez práce.

54:40
    Tavares alespoň nahodil od modré čáry, Lankinen připisuje rutinní zákrok, tohle ho nemohlo rozhodit.

53:45
    Tavares vyhrál vhazování a domácí měli šanci obtěžovat Lankinenovi život. Nylander o puk ale přichází a tak mají šanci útočit i hosté. V závěrečných minutách není nic jasné, oba týmy si totiž vytváří šance a nelze říci, kdo má herně navrch.

53:08
    Další pokus Ondry Kašeho, tentokrát to zkoušel mezi kruhy bekhendem, avšak ani tentokrát na Fina nevyzrál.

52:58
    Ondřej Kaše pálil od pravého mantinelu, Kevin Lankinen vyráží. Český forvard by si za dnešní aktivitu přeci jen branku zasloužil.

52:25
    Další zakázané uvolnění, tentokrát z hokejek Hawks.

Libor Novák

Branky a nahrávky: 3. Tavares (Matthews, W. Nylander), 10. W. Nylander (Tavares, Liljegren), 15. Matthews (O. Kaše, W. Nylander), 24. Engvall (Clifford, Steeves), 59. Kämpf (Rielly, Brodie) – 2. J. Toews (C. Murphy, Reese Johnson), 37. C. Murphy (Hagel), 42. D. Kubalík (Kurashev, McCabe), 51. McCabe (R. Stillman, R. Carpenter)

Toronto Maple Leafs: P. Mrázek (J. Campbell) – Brodie, Rielly (A), Liljegren, Muzzin, Holl, Rubins – O. Kaše, Matthews (A), Bunting – W. Nylander, Tavares (C), Kerfoot – Simmonds, Kämpf, N. Ritchie – Steeves, Engvall, Clifford.
    Trenér: Sheldon Keefe

Chicago Blackhawks: Lankinen (M.-A. Fleury) – S. Jones, de Haan, C. Murphy, McCabe, E. Gustafsson, R. Stillman – P. Kane (A), Dach, DeBrincat (A) – Reese Johnson, J. Toews (C), Hagel – Kurashev, D. Strome, D. Kubalík – Hardman, Jo. Slavin, R. Carpenter.
    Trenér: Derek King

Rozhodčí: St. Pierre – Sutherland