Nové Zámky – Prešov 2:3 (kon.) | Banská Bystrica – Trenčín 0:3 (kon.) | Košice – Lipt. Mikuláš 2:1 (kon.)
Nitra – HC Slovan 0:4 (kon.) | Spišská N. Ves – Poprad 2:1 (kon.) | Michalovce – Zvolen 0:2 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
HK Poprad
sk Neděle 12.12.2021, 18:00 • Stez Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 26. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Takto v nedeľu nás čaká východoslovenský šláger, rysy hostia kamzíkov. Zápas bude mať dvojitý náboj, nováčik stráca na Podtatrancov jediný bod a tak nás čaká šesť bodová bitka.

Po štyroch výhrach v rade prišlo kruté vytriezvenie, Navrešťania v piatok cestovali do Nitry. Hoci v predošlých kolách odohrali s týmto súperom solídne zápasy, tentokrát sa zrodilo jasné víťazstvo v prospech rytierov. (5:2)
    Úvod patril hosťom, na ich hernom prejave bolo vidieť odhodlanie i to, že si na súpera veria. Domáci sa však postupne dokázali dostať do zápasu a dorovnať hru. Prvé dejstvo prinieslo 4 zásahy a rovnovážny stav 2:2. Nitra v druhej tretine chytila zápas do pačesov, lepšie si pokrývali hráčov a strelecká aktivita súpera sa automaticky znížila. Zverenci Antonína Stavjaňu naopak skórovali dva krát a v podstate rozhodli zápas. Rysom tentoraz nestačilo 20 minút, ani na zdramatizovanie duelu a domáci si už záver skúsene postrážili i pošetrili dostatok fyzických síl.

HK Poprad

Popradčania sa po príchode nového trénera pomaličky rozbiehajú, no nemyslím si, že pre strieborného finalistu je ich momentálne postavenie v tabuľke uspokojivý výsledok. V Prešove, však odohrali kvalitný zápas a po výhre 4:2, tak bodovali už v piatom zápase po sebe. V tíme panuje dobrá atmosféra a spokojnosť. Príchod nového trénera so sebou priniesol rýchlu a dobrú pozičnú hru, či zlepšené korčuľovanie. V neposlednom rade, však rozhoduje hlava, zvýšené sebavedomie a radosť z hry na tom majú tiež svoj podiel.
    Kamzíci, to takto v závere roka nemajú vôbec jednoduché. V decembri majú naplánovaných až 8 stretnutí. O to viac ich možno mrzí kuriozita, ktorá sa stala v 44 minúte spomínaného zápasu. Kedy na potvrdenie zásahu museli čakať tri minúty. Strela Rymshu, bola taká rýchla, že ju musel odobriť, až video rozhodca. Stalo sa tak, až po tom, čo sa tri minúty plynulo hralo ďalej. Iba sme sa znova presvedčili o tom, že šport vie byť i nevyspytateľný. Nakoniec hostia skórovali v oslabení a uzavreli zápas.

Vzájomné zápasy:
    1.10.2021 HK Spišská Nová Ves vs HK Poprad 0:4 ( 0:0, 0:2, 0:2.)

Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík, (Surák)- Atwal, Romaňák, Chatrnúch, Ordzovenský (A), Petgrave, Ouellet- Beaundry, Malina, – Hamráček, Tyczynskí, Giľák, – Rapáč (C), Vartovník, (A), Salituro, – Tomala, Ščurko, Nieminen, – Kuru, Štrauch, Vrábeľ,
    Trenér: Miroslav Mosnár

HK Poprad: Čiliak, (Tomek), – Mešár. M. Rymsha, Drgoň, Demo, Ulrych, Brejčák, (A), Dalhuisen, – Arniel, Jevoš, Bondra, – Mlynarovič, Petráš, Paločko. M. – Valigura, Livingston, Svitana (C) – Ully, Skokan (A), Bjalončík,
    Trenér: Neilson Corey

Rozhodca: Štefik, Korba- Vyšný, Jedlička, – Gajan.st.

Domáci dnes nastúpia v modrých a hostia z Popradu v bielych dresoch.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

0:03
    Pri prvom puku sú hostia a Melicherčík si pripísal dve zásahy.

0:24
    Svitana poslal puk na modrú.

0:57
    Romaňák putoval rovno do útrob štadióna na ošetrenie.

0:57
    Poprad dal gól!
    Radosť hostí po prvom zásahu bola zmarená Romaňakovým zranením. SVITANA si svoj puk dorazil do brány a otvoril skóre.
    Asistencia: Skokan

2:04
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Bjalončík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

2:48
    Domáci majú šancu otriasť sa v presilovke. Puk však drží súper v strednom pásme.

3:11
    Atwal nedočiahol na dlhý puk, ktorý skončil v rohu.

3:29
    Pekná krížna súhra na jeden dotyk, na ktorej konci bol Ouellet.

4:04
    Hostia v plnom počte.

4:34
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Rymsha – 2 min., držanie).

5:08
    Hra sa sťahuje pred Melicherčíka.

5:08
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Ouellet- Beaudry – 2 min., hákovanie).

5:25
    Skokan prehral buly v pásme a domáci môžu založiť útok.

6:08
    Spišiaci zatiaľ toho veľa nepredviedli, puk je v strednej tretine.

6:34

7:02
    Nahodený puk do pásma rysom nepomohol a znova ho majú v moci hráči v bielych dresoch.

7:08
    Domáci v plnom počte.

8:08
    Obsekávanie pri mantineli sa skončilo hvizdom rozhodcu.

8:11
    Pred Melicherčíkom splanili vášne, ktoré však rozhodcovia zastavili v zárodku.

8:34
    Hra sa nám často prerušuje a hráči sa nevedia dostať do tempa.

8:54
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Rymsha – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

9:11
    Oba celky posielajú na ľad čerstvé sily.

9:26
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Paločko – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku).

9:58
    Petgrave si dva krát po sebe vymenil puk s Nieminenom a vypálil, no brankár bol pripravený.

10:39
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Spomínaná dvojička si to vymenila a uspela až na druhý pokus, no PETGRAVE využil presilovku a dorovnal.
    Asistencia: Nieminen.

12:04
    Hráme v plnom počte, no nemôžem povedať, žeby mal zápas vysoké tempo, či mnoho príležitostí.

12:55
    Domáci sa nevedia dostať cez stredné pásmo, kde ich súper vysoko napáda.

13:50

13:52
    Petráš sa sám predrel, celým klziskom popri mantineli a dostal puk do útoku.

14:52
    Črtal sa brejk hostí, no Malina stihol zapracovať hokejkou.

15:30
    Nahodený puk spracoval Melicherčík a prelieva hru na opačnú stranu.

16:16
    Nepresnú strelu vyslal Petgrave, domáci ostávajú v tlaku.

16:42
    Kuru vyslal nebezpečnú strelu z medzikružia.

17:00
    Mlynarovič sa púšťal do Atwala, ktorý si bránil Melicherčíka.

17:22
    Bjalončík založil útok od vlastnej tretiny po osy a poslal dopredu pekný jemný puk.

18:28
    Pasovačka v rohu, po pravici Tomeka. Pri puku sú hostia.

19:06
    Beží posledná minúta prvej tretiny.

19:18
    Romaňák je už na striedačke, zjavne je zdravotne v poriadku.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po záverečnom hvizde sa do seba pustil Atwal s Rymshom. Ale takéto emócie ku derby a celkovo k hokeju patria. No, čo sa týka herného prejavu dúfam, že sa takáto ležérnejšia hra postupne vygraduje a hráči nám predvedú to najlepšie, čo v sebe majú.

Ďalšia tretina sa začne približne o 15 minút.

Aktéri, už sú na ľadovej ploche.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:05
    Poprad pri puku, no za vlastnou bránou.

20:34
    Kuru bol rýchlejší za bránou a získal puk.

21:12
    Zakázané uvoľnenie kamzíkov.

21:28
    Ščurko vytesnil popri mantineli puk z vlastnej tretiny.

21:46
    Kamzíci sa sami obrali o pásmo, nepresnou prihrávkou na modrú.

22:22
    Rysy udržali puk v tretine i na priek napádaniu zo strany protihráča.

23:01
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Tyczynski – 2 min., vrazenie na mantinel).

23:20
    Chatrnúch tvrdo, no čisto odstavil Dema na zadný mantinel.

24:04
    Rysy sa oslobodili, puk je až pri Tomekovi. Kamzíkom to zatiaľ v presilovke nevychádza.

24:55
    Mlynarovič bol obsekávaný v strednom pásme, no hráme ďalej.

25:01

26:11
    Bjalončík nespracoval puk na modrej čiare a stratil pásmo.

26:29

26:35
    Svitana prečítal prihrávku na pravé krídlo a otáča hru.

27:14
    Atwal na dva krát skrotil puk do jazdy a spomalil tak útok rysov.

27:31
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Tomala – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

27:42
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Ully – 2 min., hákovanie).

28:00
    Na ľade máme viac priestoru, skackavý puk pomohol teraz domácim hráčom.

29:01
    Brejčák ukázal za bránou šikovné ruky a vykorčuľoval do útoku.

29:51
    Hráme v plnom počte na oboch stranách, medzihra v strednom pásme.

30:29

30:45
    Vhadzovanie pred Tomekom.

31:07
    Domáci to teraz hrajú umne a tlačia sa do brány, len prihrávky by mohli byť presnejšie.

31:52
    Tomekovi pri dorážke teraz pomohla konštrukcia brány.

32:07
    Hostia sa oslobodili a striedajú.

32:31

32:51
    Beaundry sa v rýchlosti tlačil do plných radov a posunul i Tomekovú bránu.

32:51

33:09
    Bondra puk vyšachoval pomedzi dvoch obrancov a útočil sám.

33:45
    Skokan v obrovskej šanci zakončiť do prázdnej, no pošmykol sa.

34:42
    Vhadzovanie pred Melicherčíkom.

34:52
    Giľak vypichol prihrávku na Petráša, no nedostal puk z pásma.

34:59
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Rapáč – 2 min., podrazenie).

35:25
    Kamzíci sa okamžite rozostavili a kombinujú v pásme.

35:45
    Melicherčík radšej prerušil hru.

36:03
    Tri rýchle prihrávky na jeden dotyk a strela z medzikružia sa, však do brány nedostala.

36:41
    Krásny zásah v oslabení zaznamenal ATWAL, po tom čo jednoduchý náhodený puk v úniku Tomekovi prepadol.
    Asistencia: Kuru

38:07
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Bjalončík – 2 min., hákovanie).

38:21
    Petgrave bol tvrdo vrazený za vlastnou bránou.

38:42
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Arinel – 2 min., napadnutie).

39:10
    Beží posledná minúta tejto tretiny, domáci si vymieňajú krátke puky.

39:48
    Salituro dorážal z bezprostrednej blízkosti, no len do betónov.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po dvoch tretinách domáci vedú futbalovým výsledkom. Po tom, čo sa dokázali presadiť v oslabení. Poprad sa v úvode tretiny bude musieť brániť dvojitému vylúčeniu, no pomôže im vhadzovanie v stredovom kruhu. Celkovo, by mohli kamzici popracovať na disciplíne. Nechávajú sa často vylučovať a pomáhajú tak domácemu tímu.

Ďalšia tretina sa začne približne o 12 minút.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:07
    Kamzíci sú vo štvorici a najhoršie zvládli.

40:38

40:56
    Kamzíci sa zatiaľ, iba zbavujú pukov, aby mohli dostriedať.

41:12
    Vhadzovanie zvládli domáci, no stratili puk.

41:42
    Drgoň nebezpečne hral popri striedačkách, no nebude sa vylučovať.

42:10
    Bondra poslal puk na slepo za seba a udržal tlak na Melicherčíka.

43:04
    Zakázané uvoľnenie hostí.

43:17
    Spišiaci držia stredné pásmo a napádajú súpera pri každom pokuse o útok.

44:16
    Paločko bol vtlačený do rohu pri Melicerčíkovi.

44:25
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Petgrave – 2 min., hákovanie).

44:50
    Skokanová strela bola zblokovaná a puk je pri Tomekovi.

45:23
    Giľákovi sa nepodarilo pretlačiť puk do stredného pásma.

45:55
    Rysy sa oslobodili.

46:24

46:39
    Melicherčík pohotovo vyrazil vysoký puk.

47:07
    Ščurko z blízka prestrelil. Tomek bol dezorientovaný a nemohol sa postaviť. Mal veľké šťastie.

47:44
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Demo – 2 min., podrazenie).

47:47
    Kamzíci sa oslobodili.

48:18
    Domáci sa sami trocha zamotali a pomohli súperovi.

48:45
    Salituro, Kuru si puk vymieňali až ho získal Tomek v malej rýchlosti a bezproblémovo zakročil.

49:33
    Domáci pália o stošesť, no neúspešne.

50:07

50:16

50:20
    Spišiaci zastavili súpera pri striedačkách a na pár sekúnd otočili hru.

50:51
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Petgrave – 2 min.).

51:06
    Hostia sú v pásme a snažia sa založiť útok z rohu klziska.

52:00
    Arniel nespracoval krížnu prihrávku, no puk sa k nemu predsa odrazil.

52:36
    Drgoňová strela bola veľmi nebezpečná, pretože bola zdvihnutá a následne hráči chceli puk zraziť k ľadu.

53:04

53:04
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Petgrave – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

53:06
    Giľák pomohol Melicherčíkovi a ťahal puk z pred bránkového priestoru.

53:53
    Melicherčík prerušil hru a domáci môžu pokojne pre striedať.

54:24
    Domáci sa oslobodili.

54:41
    Melicherčík zachránil tesné vedenie, i po tomto nebezpečnom puku.

55:05

55:18
    Oba celky striedajú.

55:23
    Salituro poslal vysoký oblúčik až k Tomekovi.

56:04
    Rysy sa už, len urputne bránia za cenu jednoduchých vyhodení.

56:44
    Ďalší tlak kamzíkov Melicherčík radšej prerušil po Paločkovej strele.

57:06
    Domáci sa ubránili, keď vo dvojici prepasírovali puk do stredného pásma.

57:46
    Tomek opustil bránu.

58:03
    Dve minúty do konca tretej tretiny. HK Poprad oddychový čas.

58:06
    Drgoň si pomohol telom a zabránil domácim vyhodiť puk.

58:49
    Svitana preváhal možnosť na strelu a puk je v strednom pásme.