Nové Zámky – Prešov 2:3 (kon.) | Banská Bystrica – Trenčín 0:3 (kon.) | Košice – Lipt. Mikuláš 2:1 (kon.)
Nitra – HC Slovan 0:4 (kon.) | Spišská N. Ves – Poprad 2:1 (kon.) | Michalovce – Zvolen 0:2 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
HC Prešov
sk Neděle 12.12.2021, 16:00 • Zimný štadión Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 26. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Vítame vás pri dnešnom online textovom prenose zo zápasu 26. kola Tipos Extraligy medzi hokejistami Nových Zámkov a Prešova.

Dnes budeme svedkami veľmi vyrovnaného zápasu. Hostia sú na o skóre horšom predposlednom mieste a majú len bodový náskok pred posledným Liptovským Mikulášom. Prešov na tom taktiež nie je ideálne. Hostia majú o 4 body viac ako domáci a sú na 9. mieste. Navyše Slovensko obletela správa o problémoch s ich štadiónom, a tak bude zaujímavé sledovať celú situáciu.

V zápasoch týchto dvoch tímov zatiaľ nebolo núdza o góly. Najprv vyhrali Nové Zámky vysoko 8:1, potom Prešov 6:3. Dúfam, že podobnú gólovú nádielku uvidíme aj dnes.

Úvodné zostavy:

HC Nové Zámky: Bakala (Lackovič) – Bull, Hatala, Holenda, Ligas, Roman, Kozák, Tóth – Klempa, Langkow, Jackson – Šišovský, Šiška, Števuliak – Barto, Fetkovič, Varga – Mišiak, Ondrušek, Ferenyi
    Trenér: Gergely Majoross

HC GROTTO Prešov: Bespalov (Petrík) – Glazkov, Rajnoha, Rúžička, F. Fekiač, Turan, Ťavoda, Miškuf – Welychka, Čacho, A. Nauš – Lialka, Šimun, Michnáč – Lalík, V. Fekiač, T. Nauš – Klíma, Zagrapan, Žilka
    Trenér: Ernest Bokroš

Rozhodca: Milan Novák, Vladimír Baluška – Tomáš Knižka, Martin Ordzovenský – Peter Jonák.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

01:26
    Dnešný zápas začal opatrne. Obom tímom ide o veľa.

02:48
    Po zakázanom uvoľnení sa presunie hra pred domácu bránu.

03:53
    Bakala s úspešným zákrokom. Nasledovať bude vhadzovanie po jeho pravici.

04:09
    Kozák sa dostal k odrazenému puku, ale v sľubnej pozícii páli nepresne.

04:36
    S úspešným zákrokom aj hosťujúci brankár.

05:13
    Hra sa v úvode pomerne kúskuje. Brankári sa nenudia.

06:31
    Bakala výborným zákrokom zamedzil otvoreniu skóre, keď zneškodnil dve nebezpečné strely svojho súpera.

07:48
    Zagrapan hľadal Tomáša Nauša, ale hostia to teraz asi prekombinovala.

08:43
    Vyznamenal sa aj Bespalov, ktorý vychytal zakončujúceho Petríka.

10:00
    Polovica prvej tretiny je úspešne za nami. Zatiaľ sledujeme atraktívny hokej bez gólu, no s množstvom prerušení.

10:27
    Po zrazenej strele Bulla končí puk mimo tretiny Prešova.

10:51
    Aurel Nauš vypálil spoza brániaceho hráča, ale ani jemu sa nepodarilo otvoriť skóre zápasu.

12:08
    Kúskovanie hry pokračuje aj naďalej. Tentokrát sa píska zakázané uvoľnenie hostí.

13:21
    Klempa sa dostal k dorážke z bezprostrednej blízkosti, ale ani on nenašiel recept na hosťujúceho brankára.

13:45
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Michal Roman – 2 min., sekanie).

14:33
    Novozámčania sa oslobodili vyhodením puku cez všetky čiary.

15:45
    Michal Roman je naspäť na ľadovej ploche.

16:27
    Záverečné minúty začali aktívnejšie hostia.

17:09
    Bakala si dal teraz s rozohrávkou na čas, ale všetko dopadlo v jeho prospech.

18:10
    Trma vrma pred bránkou domáceho tímu gólom nekončí.

19:04
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Christian Bull – 2 min., podrazenie).

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina je úspešne za nami. Mimoriadne rozkúskovaná dvadsaťminútovka presný zásah nepriniesla, ale šance na to boli na oboch stranách. Vo všeobecnosti sledujeme mimoriadne vyrovnaný zápas, ktorému zatiaľ svedčí remízový výsledok.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:04
    Christian Bull je už naspäť na ľadovej ploche.

22:34
    HC Nové Zámky dali gól!
    Gól strelil CHRISTIAN BULL. Ten dorazil vlastnú strelu, na ktorú nemal ležiaci brankár šancu. Asistencie: Branislav Ligas, Juraj Šiška.
    22:34 Christian BULL - 1:0

23:27
    Úvodný gól máme za sebou. Uvidíme, ako sa zmení vývoj zápasu.

24:45
    Aj v prostrednej tretine sledujeme mimoriadne vyrovnaný zápas.

25:33
    Ďalší puk letiaci na Bespalova bol mimoriadne nebezpečný.

25:46
    Puk teraz lieta zo strany na stranu bez toho, aby mal dlhšie jedného majiteľa.

26:41
    Od modrej napriahol Glazkov, ale recept na Bakalu nenašiel.

27:26
    Aj v druhej tretine sledujeme množstvo prerušení. Ťažko povedať, komu to viac vyhovuje.

28:27
    Bespalov dostáva dnes zabrať. Domáci ho opäť preverili.

28:43
    Po vyhratom vhadzovaní nasrala pred hosťujúcou bránkou trma vrma, no gólom nekončí.

30:00
    Polovica zápasu je úspešne za nami. Dnešný zápas zatiaľ gólovo zaostáva za prvými dvomi meraniami síl.

31:49
    Teraz sme sledovali pomerne dlhý úsek hry bez prerušenia, ktoré prišlo po zákroku hosťujúceho brankára.

32:26
    Šiška zamedzil súperovi zakončenie. Vhadzovať sa bude po pravici domáceho brankára.

33:45
    Teraz sa tempo zápasu pomerne upokojilo.

34:32
    Turanova tvrdá rana končí len na pozornom Bakalovi.

35:01
    Záverečná päťminútovka prostrednej tretiny je už v plnom prúde.

36:27
    Záverečné minúty druhej tretiny patria Prešovčanom, ktorí sa snažia o strelenie vyrovnávajúceho gólu.

38:30
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Aurel Nauš – 2 min., sekanie).

39:21
    Prešovčania sa oslobodili vyhodením puku cez všetky čiary.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Prostredná tretina je úspešne za nami. Videli sme v nej prvý a zatiaľ jediný gól. Aj preto je pred záverečnou časťou všetko naďalej otvorené a my sa máme na čo tešiť.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:30
    Presilová hra domáceho tímu sa skončila.

41:42
    Obrovská trma vrma pred bránkou domácich gólom nekončí!

43:09
    Tím Grotto Prešov dal gól!
    Gól strelil TOMÁŠ NAUŠ. Ten vyviezol puk z vlastného pásma až do súperovej siete, kde dokonalým spôsobom zaskočil brankára Dana Bakalu. Bez asistencie.
    43:09 Tomáš NAUŠ - 1:1

44:13
    Z ničoho nič máme teda vyrovnané a začíname od začiatku!

44:47
    Bull si pýtal hákovanie, ale jeho prosby neboli vyslyšané.

45:05
    Gól strelil ALBERT MICHNÁČ, ku ktorému sa dostal puk k pravého kruhu a nikým nebránený otáča skóre zápasu! Asistencie: Eduard Šimun, Oliver Turan.
    45:05 Albert MICHNÁČ - 1:2

46:02
    Domáci sa snažili o okamžité vyrovnanie, ale Jacksonova strela končí na brankárovi Bespalovovi.

47:41
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Aurel Nauš – 2 min., podrazenie).

48:02
    Bespalov s dôležitým zákrokom, po ktorom má jeho tím naďalej veľkú šancu na zisk troch bodov.

48:11
    Gól strelil TIBOR VARGA. Ten sa dostal k odrazenému puku, ktorý bez problémov poslal do prázdnej brány. Asistencie: Patrik Števuliak, Christian Bull.
    48:11 Tibor VARGA - 2:2

49:01
    Druhá polovica záverečnej tretiny teda začne od začiatku!

49:13
    Tyčka domácej brány, ktorú rozozvučal Šimun! Teraz sledujeme mimoriadne atraktívny zápas!

49:50
    Tomáš Nauš mohol pridať svoj druhý gól, ale pekná kľučka na brankára mu napokon nevyšla.

50:24
    Do vedenia môžu ísť teraz obidva tímy, pretože sledujeme zvýšenú aktivitu na oboch stranách.

51:54
    Gól strelil ALBERT MICHNÁČ. Ten využil zaváhanie v domácej defenzíve a zle bránený skóruje spred brankára. Asistencia: Vitalii Lialka.
    51:54 Albert MICHNÁČ - 2:3

52:40
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Christopher Joesp Langkow – 2 min., podrazenie).

53:54
    Prešov by mohol v presilovej hre definitívne rozhodnúť dnešný zápas.

54:40
    To sa im však zatiaľ nepodarí, pretože Langkow je naspäť na ľadovej ploche.

55:01
    Záverečná päťminútovka dnešného zápasu je už v plnom prúde!

56:06
    Ak domáci do pár sekúnd nevyrovnajú, môžeme očakávať hru v šestici.

57:58
    Klempa to mal na bekend, ale hosťujúceho brankára neprekvapil.

58:47
    Bakala je už na striedačke!

59:07
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Erik Rajnoha – 2 min., držanie).

59:07
    Oddychový čas domácich.

59:13
    Nové Zámky vyhrali vhadzovanie a sú v pásme súpera. Hostia môžu páliť bez hrozby zakázaného uvoľnenia.

59:38
    Veľká trma vrma v bránkovisku Prešova končí prerušením hry! Vyrovnávajúci zásah z toho nie je!

Dnešný mimoriadne vyrovnaný zápas je úspešne za nami. Prešov zabral v záverečnej tretine a tromi gólmi rozhodol o zisku troch bodov. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (18:23:56)

Matúš Macháč

Branky a nahrávky: 23. Bull (Ligas, Šiška), 49. Varga (Števuliak, Bull) – 44. Nauš, 46. Michnáč (Šimun, Turan), 52. Michnáč (Lialka)

HC MIKRON Nové Zámky: Bakala (Lackovič) – Bull, Hatala, Holenda, Ligas, Roman, Kozák, Tóth – Klempa, Langkow, Jackson – Šišovský, Šiška, Števuliak – Barto, Fetkovič, Varga – Mišiak, Ondrušek, Ferenyi

HC Prešov: Bespalov (Petrík) – Glazkov, Rajnoha, Rúžička, F. Fekiač, Turan, Ťavoda, Miškuf – Welychka, Čacho, A. Nauš – Lialka, Šimun, Michnáč – Lalík, V. Fekiač, T. Nauš – Klíma, Zagrapan, Žilka

Rozhodčí: Milan Novák, Vladimír Baluška – Tomáš Knižka, Martin Ordzovenský – Peter Jonák