Česko
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Rusko
Čtvrtek 16.12.2021, 13:30 • Piešťany (SVK) • Turnaj čtyř (U17)

Čeští hokejisté do 17 let vstoupili to turnaje čtyř zemí v Piešťanech porážkou 0:3 od Ruska, která byla od listopadu již čtvrtá v řadě a ještě nejmírnější. Dlouho to vypadalo na nadějnější výsledek, přes polovinu zápasu drželi oba gólmani bezbrankové skóre a Češi za soupeřem v ničem nezaostávali. Poté se však prosadil nehlídaný Nizamejev kličkou po ledě zblízka a třetí třetina patřila jasně Rusům, kteří z velkého tlaku a mnoha šancí překonali Dybala ještě dvakrát. Přesilovku využil hned za 4 vteřiny opět Nizamejev, pojistku přidal z rychlého brejku Rjabov. Navíc českého brankáře jednou zachránila tyč. Čeští hokejisté více než 15 minut nevystřelili, k náporu se vybičovali až v závěrečné dvouminutovce a to už porážku nestihli ani kosmeticky upravit. (15:30:48)

Statistiky zápasu

Střely na bránu 24:39 (19:10, 8:14, 7:15)
    Vhazování 22:28
    Vyloučení 6:4
    Využití 0:1

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni oba brankáři, Nikolaj Nikulšin a Adam Dybal.

59:18
    Češi se snaží o čestný gól, naopak soupeř v závěru trochu polevil. Ročákovu ránu od modré dorážel ještě Adámek, ale Nikulšin si chce čisté konto zasloužit.

58:50
    Další vhazování v ruském obranném pásmu po dobře mířené střele Hynka Peše z mezikruží.

58:36
    Rusové vyhazují na zakázané uvolnění.

58:05
    Poprvé po více než 15 minutách musel zasahovat Nikulšin, když po vyhraném vhazování pálil od modré čáry Fiala.

57:57
    Konečně Češi zvedli hlavu a z protiútoku zavezl puk pod brankáře sborné Albrecht.

57:00
    Čeští mladíci jsou u každého kotouče pozdě, soupeř je převyšuje rozdílem třídy. Na naši bránu míří jedna rána za druhou, je to až nedůstojné, jak si Rusové ležérně s našimi hokejisty pohrávají.
    55:55 Ivan RJABOV - 0:3

55:55
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Kolmici do jízdy dostal přes dvě čáry od Verbického IVAN RJABOV a přestože mu při blafáku kotouč utekl od čepel, nakonec ho dokázal po ledě protlačit za záda roztaženého Dybala.
    Asistence: Igor Verbickij, Michail Iljin.

54:12
    Třetí třetina už se hraje vysloveně na jednu bránu, čeští hokejisté vůbec nestíhají. Dybal je podržel při Jeršovově golfáku zpoza levého kruhu.

53:23
    Rusové jsou při chuti, Dybal musel likvidovat pokus Arťoma Kudašova zápěstím.
    53:10 Artěmij NIZAMEJEV - 0:2

53:10
    Bleskově využitá přesilovka. Tělegin vyhraným buly posunul kotouč pod sebe, ARTĚMIJ NIZAMEJEV si povyjel směrem k bráně a měl dost času namířit přesnou střelu švihem za Dybalova záda.
    Asistence: Nikita Tělegin.

53:06
    Vyloučení v týmu Česka (Pavel Šimek – 2 min., hrubost).

52:47
    Verbického ránu vyráží Dybal obloukem do strany a Češi měli štěstí, že lakrosovým úderem ze vzduchu promáchl dorážku Nizamejev.

52:40
    Naši se vysvobodili jen na chvilku, dění na ledové ploše připomíná ruskou přesilovku, přestože se hraje v pěti.

51:45
    Rusové si hrají v útočném pásmu bago. Kudašov zachytil na modré čáře slabě vyhozený puk, po rychlém ťukesu pálil z mezikruží těsně vedle Trofimčuk.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 31. Nizamejev (Jeršov), 54. Nizamejev (Tělegin), 56. Rjabov (Verbickij, Iljin)

Česko: Dybal (Kasal) – Ročák, Kočí, Badinka, Matějíček, Port, Kubíček, Eichler – Špynar, Felcman, Štancl – Peš, Adámek, Šimek /C/ – Kalužík, Fábry, Csabi – Albrecht, Fiala, Maštalířský – Coufal.
    Trenér: Vlach

Rusko: Nikulšin (Gorodilov) – Verbickij, Kudašov, Matvejev, Rybakov, Išimnikov, Baklašev, Kulikovskij, Jeršov /C/ – Iljin, Rjabov, Černyšov – Lisov, Tělegin, Nizamejev – Velikov, Smirnov, Solovjov – Trofimčuk, Sviščov, Babenko
    Trenér: Leščev

Rozhodčí: Krajčík, Novák – Frimmel, Gegáň (SVK)

Diváci: 0 (hráno bez diváků)