Bochum – Union Berlín 0:1 (kon.) | Frankfurt – Mohuč 1:0 (kon.) | Fürth – Augsburg 0:0 (kon.)
Hoffenheim – Mönchengladbach 1:1 (kon.) | RB Lipsko – Bielefeld 0:2 (kon.) | Hertha – Dortmund 3:2 (kon.)
Hertha BSC
3:2 (0:1)
Borussia Dortmund
Sobota 18.12.2021, 18:30 • Olympiastadion, Berlín • Německá Bundesliga • 17. kolo

To byl zápas, který měl pro nezaujatého fanouška prostě vše. Hertha doma porazila, favorizovaný Dortmund 3:2. Po vítězství jsou Berlíňané momentálně na 11. příčce Bundesligy, Borussia je stále druhá.

První poločas vyhrál Dortmund 0:1 Jediný platný gól mui vstřelil, po přihrávce Haalanda, Julian Brandt. Dortmund v prvním dějství ještě dvakrát dopravil míč do sítě, ale bohužel to bylo z ofsajdové pozice. No a to jej po 95 minutách hry hodně mrzelo, protože Ishak Belfoldil a dvakrát Marco Richter dali domácím, v 69. minutě, vedení 3:1. Střídající Stefan Tigges dal BVB naději, ale Hertha už neinkasovala a, troufnu si říci, zaslouženě dnes bere tři body.

To je dnes z mé strany vše, nashledanou u dalších onlajn přenosů. (20:33:48)

90+5

90+5
    Hertha dostala ještě jednu standartní situaci, tu zahrála po vypršení pěti minut nastavení. Míč skončil ve zdi, rozhodčí foukl do píšťalky a stadion vybouchl nadšením.

90+5
    Marin Pongračić (Dortmund) dostal první žlutou kartu zápasu.

90+4
    Dortmund pokračuje v obléhání a Hertha jen odkopává míče.

90+4
    Alexander Schwolow (Hertha) ukazuje spoluhráčům, že půjde o dlouhý nákop.

90+3
    Deyovaisio Zeefuik (Hertha) zůstal ležet na zemi po kontaktu s hráčem Dortmundu.

90+3
    Davie Selke (Hertha) síhl do přihrávky Dortmundu a stadion mu aplajduje.

90+2
    Dortmund musí začínat zase z vlastní poloviny.

90+1
    Centr Dortmundu byl zblokován, ten dostal výhodu rohovového kopu, ten který nezahrál vůbec dobře.

90+1
    Rozhodčí nastaví pět minut.

90
    Domácí zblokovali Dortmundu další střelu. Hertha teď jen odkopává míče.

89
    Hazard se neprosadil z hranice velkého vápna a Dortmund se vyhnal opět na polovinu hřiště. Času už nemá, na vyrovnání, zrovna mnoho.

87
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Ishak Belfodil, přichází Marvin Plattenhardt.

87
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Jurgen Ekkelenkamp, přichází Davie Selke.

86
    Jeden z domácích vložil nohu do předfinální přihrávky Dortmundu. Bude se kopat roh.

85
    Domácí se s ničím nepářou, teď odkopli míč z hranice velkého vápna na polovinu Dortmundu.

85
    Jeden z domácích se drží za pravou nohu, je to Santiago Ascacibar (Hertha), ale pokračuje v utkání.

83
    Dortmund právě vstřelil branku!
    To byl povedený ťukes. Dortmund zahrál roh na krátko. Raphaël Guerreiro (Dortmund) našel nadýchaným bonbónkem Steffena Tiggese (Dortmund), který se trenérovi odvěčil gólem.

Vít Káňa

Branky: 51. Belfodil (Darida), 57. Richter (Maolida), 69. Richter (Belfodil) – 31. Brandt (Haaland), 83. Tigges (Guerreiro)

Karty:   90+5. Pongračić (DOR)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 13:11. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 4:19.
    Hertha BSC: Schwolow – Pekarík (55. Zeefuik), Torunarigha, Stark, Mittelstädt, Darida (73. Tousart), Ascacibar, Richter (72. Gechter), Ekkelenkamp (87. Selke), Belfodil (87. Plattenhardt), Maolida.
    Náhradníci: Christensen – K. Piątek, Selke, Tousart, Jastrzembski, Dárdai, Zeefuik, Gechter, Plattenhardt.

Borussia Dortmund: Hitz – N. Schulz (72. Guerreiro), Pongračić, Witsel (72. Zagadou), Meunier (72. M. Wolf), Dahoud, Can, Reus (58. T. Hazard), Malen, Brandt (81. Tigges), Haaland.
    Náhradníci: Drljača – Zagadou, T. Hazard, Guerreiro, Reinier, Tigges, Knauff, Passlack, M. Wolf.