Mountfield HK – K. Vary 2:4 (kon.)
Mountfield HK
2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 19.12.2021, 16:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 34. kolo

47:13
    Hostujícím hráčům se verdikt nelíbí, ale nic s ním zřejmě neudělají. Hradec si zahraje další přesilovku, protože Jiří Černoch je vyloučen za sevření puku rukou.

43:53
    Početní výhoda pro domácí barvy. Zahrají si ji poté, se se Jiří Průžek provinil proti pravidlům podrážením.

38:48
    Potrestaným hokejistou je Michal Plutnar, jenž si na trestné lavici odsedí dvě minuty za hákování.

33:57
    Ondřej Beránek zakončoval přečíslení, Štěpán Lukeš si se situací poradil. Ovšem Radek Smoleňák se při tom dopustil hákování a Západočeši tak mají přesilovou hru.

30:21
    Mountfield dostává možnost snížit rozdíl ve skóre z početní výhody, Martin Rohan se totiž provinil krosčekem.

23:38
    Za držení protihráče jde pykat karlovarský Lukáš Doudera.

21:21
    Aleš Jergl byl nějaký čas zahákován soupeřovou holí, to se ale sudí rozhodli nepotrestat. Naopak nedovolené bránění Jordanna Perreta odpískali, a tak budou hrát Západočeši v početní výhodě.

20:34
    Filip Pavlík obdržel menší trest za podrážení, uvidíme tak téměř minutu a půl hru ve čtyřech.

19:58
    Hostující trenéři neudrželi nervy na uzdě a okomentovali, že sudí nevyloučili za hit na Vondráčka, karlovarská střídačka tak obdržela dvouminutový trest pro hráčskou lavici za nesportovní chování.

05:31
    Tomáš Havlín (KVA) sice pohazuje rukama, není mu to ale nic platné. Dvě minuty za držení mu rozhodčí udělili a přesilovou hru si zahrají domácí.

00:56
    Velmi brzy je tu první trest. Vyfasoval ho hradecký Jordann Perret, který si odpyká dvě minuty za podrážení.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 7. Lev (Oksanen, Blain), 39. Kevin Klíma (Oksanen) – 3. Pulpán (Vondráček), 24. O. Beránek, 26. L. Doudera (Plutnar), 60. Vondráček

Mountfield HK: Š. Lukeš (Kiviaho) – Blain, Nedomlel, F. Pavlík (A), Gaspar, McCormack, Jank, Šalda – Oksanen, Lalancette, Smoleňák (C) – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Kelly Klíma, Lev (A), Miškář – Orsava, Štohanzl, R. Pilař.
    Trenér: Tomáš Martinec

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Habal) – Plutnar, Martin Rohan, Dlapa, Parkkonen, Pulpán (A), T. Havlín, L. Doudera – Kohout, Černoch, Koblasa – O. Beránek, T. Mikúš, T. Rachůnek (A) – Vondráček (C), Hladonik, Redlich – Průžek, Jiskra, Osmík.
    Trenér: Martin Pešout

Rozhodčí: Pražák, Úlehla – Malý, Votrubec