Polsko U18 – Česko U16 0:6 (kon.)
Polsko U18
0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
Česko U16
Neděle 19.12.2021, 12:00 • Katowice • Turnaj olympijských nadějí Visegrádské čtyřky (ženy)

Český výběr U16 poráží v Katovicích Polskou U18 poměrem 0:6. Čabelová, Kracová a Fromová daly týmu po 40 minutách třígólový náskok. Během třetího dějství přidala Fromová dvě branky a zkompletovala svůj hattrick. Šestý gól českých děvčat vstřelila v závěru Petraszová. Polky dnes po celou dobu tahaly za kratší konec provazu, v závěru jim došly i fyzické síly. Brankářka Nováková si dnes vychytala nulu. To je dnes z mé strany vše, nashledanou u dalších onlajnů. (14:09:42)

54:36
    Polská gólmanka hodila hokejkou do přihrávky českého týmu.
    50:38 PIETRSZOVÁ - 0:6

50:38
    Česko U16 právě vstřelilo branku!
    Tak to je demolice. Ratajczykovou teď obrana příliš nepodržela. Puk se dostal na pravý kruh, kde stála KLAUDIE PIETRASZOVÁ, ta slabší střelou nachytala polskou gólmanku.
    50:16 FROMOVÁ - 0:5

50:16
    Ratajcyzková neměla nárok. ADÉLA FROMOVÁ pravá vstřelila hattrick. Puk se k ní dostal zapoza branky, připhrávkou která měla oči, do slotu. Fromové už stačilo jen zvednout puk.
    42:20 FROMOVÁ - 0:4

42:20
    Češky se prosadily z první šance ve třetí třetině. Polky si nepohlídaly ADÉLA FROMOVÁ, ta dostala přihrávku před branku a v jasné šanci prostřelila brankářku Ratajovou.

40:00
    Polská družina se v závěru třetiny dala gól z pravého kruhu, ale podle rozhodčích ho bylo dosaženo až po uplynutí dvaceti minut druhé periody. Polská radost se tak odkládá.

39:37
    Vyloučení v týmu Česko U16 (Chladová – 2 min., podrážení).

33:29
    Brezinská střílela na branku českého týmu, Nováková vyrazila puk, který se dostal až k Jabloňské, ta z mezikruží trefila českou branku.
    28:59 FROMOVÁ - 0:3

28:59
    Neproměněná přesilovka nemusí česká děvčata vůbec mrzet. ADÉLA FROMOVÁ ujížděla v tandemu se svou spoluhráčkou, které chtěla do prázdné také přihrát. Jenže do přihrávky vložila svou hůl Kotová. Puk se dostal k Fromové, která už trochu z úhlu překonala polskou brankářku. Asistence: Bez asistence.

26:31
    Vyloučení v týmu Polsko U18 (Ziembinská – 2 min., podrážení).
    23:18 KRÁCOVÁ - 0:2

23:18
    Češky využily soustavný tlak ve druhé třetině. Krácová se rozjela přes třetinu, pohrála si s pukem, a pak kličkou do forehandu zvedla puk do brány. Gólmanka neměla šanci.

V první třetině byly jasně lepší svěřenkyně trenéra Valy, které, troufnu si to říci, dominovaly. Jejich výkon byl ale podpořen, prozatím, jen jedinou brankou. V 17. minutě se trefila Čabelová, Polky hrozí z rychlých kontrů, ale v největší šanci polskou kapitánku Žylovou vychytala skvělá Nováková. Nic není rozhodnuto, druhé dějství začíná ve 12:40.

18:59
    Kapitánka Źylová se dostala před českou brankářku, z bezprostřední blízkosti, ji ale neprostřelila.
    16:47 ČABELOVÁ - 0:1

16:47
    To už byla lahůdka. Puk vypadl po střele Jebouskové před volnou ELIŠKU ČABELOVOU, které stačilo jenom zvednou puk nad ležící gólmankou polské reprezentace. Asistence: Jebousková.

13:35
    Boušková měla brankářku polského týmu položenou na ledě, ale neměla klid na zakončení a přestřelila.

12:45
    Jílková jela sama na brankářku polského týmu, puk si stáhla na forehand, ale v jasné šanci nedala.

04:17
    Vyloučení v týmu Česko U16 (Novakova – 2 min.).

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 17. Čabelová (Jebousková), 24. Krácová, 29. Fromová, 43. Fromová, 51. Fromová, 51. Pietrszová

Polsko U18:
    Česko U16: Nováková (Šenková) – Stýblová, Slavíčková, Paroubková, Tischler, Velinská, Prošková, Mazancová, Hujová – Felcmanová, Vocetková, Skořepová, Hračová, Pietrszová, Mazancová, Jílková, Chladová, Čabelová, Šťástková, Jebousková, Fromová.
    Trenér: Rudolf Valla