Chabarovsk – Nižněkamsk 1:3 (kon.) | Jokerit – Minsk 2:1 (po pr.) | Petrohrad – CSKA Moskva 3:2 (po pr.)
Spartak Moskva – Ufa 3:2 (3:2 po s.n.) | Viťaz – Riga 2:3 (po pr.)
po s.n. (3:2)
Spartak Moskva
3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Salavat Julajev Ufa
Středa 22.12.2021, 17:30 • Dvorec Megasport, Moskva • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:24:43)

Trestné minuty: 10:6

Zápas je u konce a po dramatických nájezdech se z bodu duje Spartak. Ten vedl už 2:0, ale Šmeljov s Manninenem dokázali srovnat. V šesté sérii pak ale svým druhým proměněným nájezdem rozhodl Maxim Cyplakov.

Maxim CYPLAKOV - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Spartak Moskva.
    Samostatné nájezdy byly taktéž velmi dramatické dospěly až do šesté série, ve které nakonec skvěle provedeným blafákem rozhodl domácí MAXIM CYPLAKOV. Spartak tak bere prémiový bod.

6. série
    3:2
    Amirov musel dát, zkusil pomalou bekhendovou kličku a zakončení mezi betony, Dansk je ale včas srazil a udržel puk před brankovou čárou. Spartak vítězí!
    Maxim CYPLAKOV

6. série
    3:2
    Maxim Cyplakov naznačil kličku, položil si gólmana a pak bekhendem zasunul za jeho brankovou čáru!

5. série
    2:2
    Širokov vymetl gólmanovu lapačku. Pokračujeme dál.
    Sakari MANNINEN

5. série
    2:2
    Sakari Manninen se s tím nepáral a trefil se nad Danskovu lapačku. Srovnáno na 2:2.

4. série
    2:1
    Chochlačov zkusil pustit puk mezi gólmanovy betony, ten je sklapl právě včas.
    Sergej ŠMELJOV

4. série
    2:1
    Hostující Sergej Šmeljov zvolil dlouhou kličku do bekhendu a uspěl. Je sníženo.
    Tim HEED

3. série
    2:0
    Tim Heed si všiml volného horního růžku a trefil se naprosto přesně!

3. série
    1:0
    Granlundovi při rychlé kličce utekl puk od hole!

2. série
    1:0
    Maxim Cyplakov si najel před branku a gólmana překonal střelou z forhendu.

2. série
    0:0
    Kadějkin zkusil pomalý nájezd, při bekhendové kličce mu puk utekl.

1. série
    0:0
    Baranov mířil mezi betony, také neuspěl.

1. série
    0:0
    Kuljomin neuspěl střelou z bekhendu, Dansk zakročil.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, byť oba celky měly možnost přesilovky. Dansk i Šaryčenkov ale dokázali svá brankoviště uhájit a tak tu máme poslední část tohoto utkání – samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:46
    Neuspěl ani Lehterä, jeho rána z první skončila na brankáři Salavatu.

64:11
    Chochlačovova střela z levého kruhu byla sražena, domácí zůstávají v útočném pásmu.

63:19
    Spartak si před přesilovkou bere oddechový čas.

63:19
    Další vyloučení, tentokrát na straně Ufy. Dvě minuty za podrážení dostal Viktor Tichonov.

62:41
    Spartak dostřídává a domácí se pak vydají do postupného útoku. Stále se hraje čtyři na čtyři.

62:00
    Je to tak, síly na ledě se nám vyrovnaly.

61:51
    Domácí vyhazují přes všechny čáry, tohle oslabení už Spartak zřejmě ubrání.

61:22
    Až nyní to zkusil Granlund, moc mu to ale nesedlo, Dansk puk srazil k rohu.

60:48
    Hosté kombinují v útočném pásmu, je to ale pomalé a bez střel.

60:01

Šedesát minut hry nerozhodlo. Ve třetí třetině jsme ale sledovali svižný hokej se šancemi na obou stranách a blíže k výhře se dostali hosté, když ve 48. minutě se do brejku dostal Rodion Amirov a svou šanci využil na výbornou. Jenže na začátku 50. minuty dostal nabito Jakub Jeřábek a svou bombou srovnal na 2:2.

60:00
    No a do nastaveného času půjdou hosté s přesilovkou, dvě minuty za vysokou hůl dostal Alexandr Bryncev.

59:37
    Hartikainen se nevymotal zpoza branky, už to vypadá na prodloužení!

58:45
    Ani jeden tým už nepospíchá, nechce udělat žádnou chybu, která by mohla znamenat ztrátu zápasu.

57:59
    Tichonov krouží s pukem u modré čáry, vyčkává, až se mu u branky nabídnou spoluhráči.

56:42
    Spartak oslabení ubránil, hraje se v pěti na obou stranách.

56:28
    Hostům puk utekl do středního pásma.

56:21
    Kadějkin se snažil nahodit na branku, aby nabídl puk na dorážku, obrana Spartaku výpad odrazila.

55:50
    Spartak se dostal do přečíslení dva na jednoho, Cyplakov to vzal na pravé straně na sebe, jeho pokus byl ale sražen mimo ledovou plochu.

55:19
    Granlundova střela z kruhu, Dansk si připsal úspěšný zákrok.

54:42
    Přesilovka pro Ufu, vyloučen je Vjačeslav Soloduchin, který se provinil vražením na mantinel.

54:32
    Nepřesná rozehrávka domácích, dlouhý pas skončil zakázaným uvolněním. Vše se vrací před Danska.

53:34
    Něco podobného i na opačné straně, Šaryčenkov opět vytáhl rychlou lapačku.

52:47
    Dva nahozené puky na domácí branku, ani jeden se ale k Danskovi nedostal. Obrana Spartaku pracuje opravdu pozorně.

51:20
    Střela z ostrého úhlu v podání Chafizova, Šaryčenkov zakročil pohotovou lapačkou.

50:08
    Ufa v další šanci, tentokrát vše skončilo na pozorném Danskovi.
    49:01 Jakub JEŘÁBEK - 2:2

49:01
    Spartak právě vstřelil branku!
    Náskok hostům moc dlouho nevydržel, zase panuje vyrovnaný stav. Do útočného pásma se probil Širokov, sám sice nevystřelil, ale objel branku, přihrál na najíždějícího JAKUBA JEŘÁBKA a ten nekompromisní ranou překonal Šaryčenkova – 2:2. Asistence: Sergej Širokov, Jori Lehterä.

48:30
    Teď je řada na Spartaku, aby našel na úder soupeře odpověď.
    47:27 Rodion AMIROV - 1:2

47:27
    Ufa právě vstřelila branku!
    Hosté jdou do vedení. Přihrávku do brejku dostal RODION AMIROV, ten se prosmýkl mezi dvěma obránci a přesným švihem vymetl prostor pod horní tyčkou Danskovy branky – 1:2. Asistence: Viktor Tichonov, Dinar Chafizullin.

46:48
    Šaryčenkov pokryl Mamkinův švih od modré čáry, Spartak poté ještě chvíli zůstal v útočném pásmu, už ale bez střeleckého vyjádření.

45:40
    Spartak zase v útoku, Ufa v posledních okamžicích spíše jen odevzdává puky.

44:57
    Zase se hraje dlouho bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.

43:54
    Chochlačov neuspěl z bekhendu, puk pouze projel brankovištěm.

43:12
    Je po přesilovce, Spartak je v plném počtu.

42:29
    Velká šance domácích v oslabení! Po chybné rozehře Ufy se před brankou dostal Drozdov, Šaryčenkov se ale stihl přemístit a puk srazit.

42:01
    Ufa se zatím nemůže dostat trvale do útočného pásma, Spartak drží puk za vlastní brankou.

41:12
    Už se pískalo, dvě minuty za podrážení dostal Ilja Baranov.

40:41
    Hosté mají ponechanou výhodu, hned v úvodu třetí třetiny si tak zahrají přesilovku.

Trestné minuty: 4:4

Čtyřicet minut hry je za námi a v utkání panuje vyrovnaný stav. Druhá třetina se nesla v duchu snahy Ufy o srovnání, ale dlouho vše končilo na pozorné obraně a výborně chytajícím Danskovi. Spartak vyrážel pouze do kontrů a na Šaryčenkova toho mnoho nebezpečného nevyslal. Už to vypadalo, že tahle dvacetiminutovka bude bez gólu, když v poslední minutě využil přesilovku Teemu Hartikainen a upravil na současných 1:1.

40:00
    39:17 Teemu HARTIKAINEN - 1:1

39:17
    Přesilovka je nakonec využitá a máme srovnáno! Ufa se dostala do pásma, po kombinaci poslal Tichonov zpětnou přihrávku na TEEMU HARTIKAINENA a ten okamžitým švihem našel prostor pod horní tyčkou – 1:1. Asistence: Viktor Tichonov, Sakari Manninen.

38:45
    Spartak vystihl rozehru hostů, puk letí až k Šaryčenkovovi.

38:07
    Ufa si dá přesilovku, dvě minuty za hákování dostal Alexandr Avcin.

37:37
    Spartak posunul hru do středního pásma pomoci vysokého obloučku, puk ale ihned skončil u hostujících hráčů.
    36:59 Naumenkov Danska neprostřelil

36:59
    Hosté se stále neúspěšně snaží o srovnání skóre, tvrdou ránu vyslal Naumenkov, Dansk našel puk na svých chráničích.

35:49
    Paninův švih postrádal razanci i přesnost, tohle nebylo pro Danska vůbec nebezpečné.

34:42
    Nahození na Danska, puk se zastavil u Tichonova, ten pak nedokázal dorazit. Domácí poté dostali hru do středního pásma.

33:44
    Hraje se teď nahoru a dolů, z vrcholu pravého kruhu to zkoušel domácí Čebykin, pouze ale vyprášil Šaryčenkovovu lapačku.

32:26
    Na opačné straně se do zakončení po pravém křídle cpal Hartikainen, jeho prudký švih skončil těsně nad brankou!

31:36
    Chvíli se hrálo za brankou hostů, obrana v zeleném ale nepustila soupeře do ohrožení branky. Šaryčenkov mohl být v klidu.

30:32
    Akce Spartaku do lehce rozhozené obrany hostů, z levého kruhu se ke střele přes obránce odhodlal Širokov, jeho švih skončil na Šaryčenkovových chráničích.

29:59
    Nepřesná rozehrávka Spartaku, je z toho zakázané uvolnění.

29:37
    Na pravé straně se do pásma dostal hostující Kadějkin a najednou tu byl prudký švih. Dansk ale i toto zvládl vyřešit a puk srazil.

28:01
    Vypadalo to, že hosté budou dnes podruhé hrát v oslabení pro příliš mnoho hráčů na ledě, po krátké poradě všech rozhodčích se ale trest odvolal.

27:34
    Širokov zadovkou zpoza branky našel Chochlačova, ten zakončoval z první ale těsně vedle.

26:34
    Domácí se sami dostali z útočného pásma, Ručkin si musí dávat velký pozor, aby o puk u modré čáry nepřišel.

25:48
    Oproti tomu Spartak se vydává jen do protiútoků a ty zhusta končí ještě před finální fází.

24:30
    Dansk čelil střele z pravé strany, puk srazil mimo své brankoviště. Ufa se tak i nadále marně snaží o srovnání skóre.

23:37
    Ve velké šanci se najednou ocitl domácí Chochlačov, Šaryčenkov jej ale na brankovišti vykryl a puk skončil v rohu.

23:03
    Ještě se nepískalo, v dlouhé pasáží bez přerušení má zatím více práce Dansk, Hodně mu ale pomáhá dobře pracující obrana.

22:17
    Hraje se zase v rychlém tempu, po přechodu do protiútoku střílel Tichonov, šlo to ale vedle Danskovy branky.

21:23
    Ufa je v úvodu v náporu, o zakončení se pokoušel i Kadějkin, z dobré pozice však pouze promáchl.

20:18
    Hned v úvodu zakončoval z dálky Hartikainen, na Danska si ale nepřišel.

Trestné minuty: 2:4

Je za námi první třetina, která přinesla úseky, ve kterých měl vždy navrch jeden z celků. Jenže ani domácí Spartak, ani hostující Ufa nedokázali ze svých náporů nic vytěžit. Nepomohly ani tři přesilové hry, které se v první třetině odehrály a už to vypadalo, že se gólu nedočkáme. Nakonec ale jeden padl, na konci 17. minuty zakončoval z kruhu domácí Jori Lehterä a dostal tak Spartak do vedení 1:0.

20:00

19:48
    Třetina se dohrává v pásmu hostujícího celku, Ufa se už nikam nehrne.

19:02
    Spartak vyhodil tak šikovně, že z toho nebude ani zakázané uvolnění.

18:31
    Hosté v protiútoku, kousek od brankoviště chtěl zakončovat Pimenov, pouze ale naprázdno promáchl.

17:45
    Vstřelená branka domácím nalila další síly do žil a opět se hraje poblíž branky Salavatu.
    16:56 Jori LEHTERÄ - 1:0

16:56
    Další akce už ale byla ze strany domácích úspěšná a Spartak vede! Po kombinaci v útočném pásmu přihrál Chochlačov na pravý kruh, kde se do puku opřel JORI LEHTERÄ a tentokrát se už Šaryčenkov přemístit nestihl – 1:0. Asistence: Alexandr Chochlačov.

16:43
    S koncem přesilovky vystřelil Chochlačov, gólman Ufy opět zasáhl.

16:29
    A Šaryčenkov teď raději přerušil hru po tvrdé střele, kterou na něj vyslal Lehterä.

15:37
    Višněvskij si klepnutím hole řekl o přihrávku a poté z první vyslal prudkou střelu na Šaryčenkovu branku. Ten měl dost práce s tím, aby se stihl přemístit, nakonec ale své území uhájil.

15:07
    Puk letí přes všechny čáry, Dansk svým spoluhráčům pomáhá s rozehrávkou.

14:43
    Další vyloučení na straně Salavatu, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Grigorij Panin.

14:15
    Ufa je teď akčnější, do dalšího zakončení se cpal Baškirov, obrana Spartaku se musela rychle vracet a jeho snahu blokovat.

13:20
    Nahození na Danska z levé strany, domácí gólman srazil puk k mantinelu.

12:44
    Neuspěl ani Tichonov, jeho rána byla sražena zcela mimo Danskovu branku.

12:17
    Kadějkin po vyjetí si zpoza branky nenašel odvahu pro střelu, raději přihrával do druhé vlny a tím akci zazdil. Spartak se zmocnil puku a vyrazil do protiakce.

11:02
    Ani domácí tým přesilovku nevyužil, Ufa hraje v plném počtu.

10:15
    Ve vlastním oslabení si do útočného pásma nabruslil Sannikov a zprava se dostal k bekhendovému zakončení. Jeho pokus zblízka Dansk u tyčky pokryl.

09:33
    Z pravé strany vyslal střelu do horní části branky Cyplakov, Šaryčenkov puk dokázal zastavit a přerušil hru.

09:02
    Přesilovku si zahraje i Spartak, hosté totiž hráli v šesti a pozorným sudím to neuniklo. Trest odsedí Rodion Amirov.

08:52
    Najedou tu ale byla akce před Danskem, ten musel čelit bekhendovému zakončení z mezikruží. Poradil si.

08:21
    Spartak začíná pozvolna přebírat iniciativu na ledě, akce ale i tak končí převážně na modré útočné čáře.

07:06
    Nepříjemné nahození na Šaryčenkova, puk se několikrát odrazil, ale nakonec skončil u zadního mantinelu.

06:44
    Hraje se dlouho bez přerušení, ale je to pouze hra bez šancí.

05:06
    Už je po přesilovce Ufy, domácí Lehterä naskočil zpět do hry.

04:42
    Od modré čáry vystřelil Chafizullin, Dansk jeho ránu viděl až na poslední chvíli, ale i tak si poradil svým betonem.

03:53
    Spartak se uvolnil ze svého pásma a dokonce tu byl náznak brejku v podání Avcina. Jeho střelu po ledě Šaryčenkov hravě pokryl.

03:06
    Je tu první vyloučení zápasu, domácí Jori Lehterä dostal dvě minuty za hákování.

02:46
    První větší šance utkání. Hostující Larsen dostal na levé straně hromadu prostoru, nabruslil si do kruhu pro vhazování, jeho následnou střelu ale obrana zablokovala.

01:35
    Hostující Pimenov se dokázal uvolnit u pravého mantinelu a pak vybruslil k modré čáře. Nevystřelil, pouze přihrával na spoluhráče. Ale ani ti se do zakončení nedostali.

00:22
    Salavat se vydal do prvního útoku, akce ale byla zastavena na modré čáře – pískalo se postavení mimo hru.

00:01

Spartak Moskva: Dansk (Krasikov) – Heed, J. Jeřábek, Ručkin, D. Višněvskij (A), Bryncev, Jevenko, Mamkin, N. Sokolov – Chochlačov, Lehterä (A), Širokov (C) – Drozdov, Chafizov, I. Baranov – M. Cyplakov, D. Kvartalnov, Avcin – Čebykin, Soloduchin.
    Trenér: Boris Mironov

Salavat Julajev Ufa: Šaryčenkov (Metsola) – P. Larsen, Panin (C), Koledov, Naumenkov, Viktor Antipin, Chafizullin, J. Birjukov, Zubarev – Hartikainen (A), S. Manninen, Markus Granlund – N. Kuljomin, Kadějkin (A), Šmeljov – R. Amirov, Pimenov, V. Tichonov – Baškirov, Kartajev, Sannikov.
    Trenér: Lamsa Tomi

Rozhodčí: Bělov, Sidorenko – Galimov, Parikov.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v aréně Dvorec Megasport začne v 17:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hosté jsou na tom lépe, ve Východní konferenci jim patří třetí místo s 53 body, což znamená šestibodovou ztrátu na druhý Čeljabinsk a desetibodovou na vedoucí Magnitogorsk. Ufa nyní drží čtyřzápasovou sérii výher, po úspěších nad Vladivostokem, Soči a Kazaní vyhrál Salavat i na ledě Kunlunu, byť musel až do prodloužení. O góly se v tomto duelu postarali Kadějkin, Zubarev, opět Kadějkin a v nastavení Larsen a zápas tak skončil 4:3.

Posledních pět utkání

Ufa – Dynamo Moskva 0:4
    Ufa – Vladivostok 4:2
    Ufa – Soči 5:0
    Kazaň – Ufa 2:4
    Kunlun – Ufa 3:4 pp

Domácí tým je v tuto chvíli na sedmém místě Západní konference se ziskem 45 bodů. Mužstvo po třech výhrách v řadě v posledním duelu zajelo na led Petrohradu a když skórovali pouze Chochlačov a Nikišin, na body to nestačilo a přišla tak porážka v poměru 2:4.

Čeljabinsk – Spartak 4:1
    Magnitogorsk – Spartak 2:3
    Spartak – Jokerit 2:0
    Spartak – Jekatěrinburg 5:2
    Petrohrad – Spartak 4:2

Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Spartak Moskva a Salavat Julajev Ufa.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 17. Lehterä (Chochlačov), 50. J. Jeřábek (Širokov, Lehterä), rozh. náj. M. Cyplakov – 40. Hartikainen (V. Tichonov, S. Manninen), 48. R. Amirov (V. Tichonov, Chafizullin)