Zlín – Mountfield HK 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 3:4 (kon.) | Olomouc – K. Vary 3:2 (3:2 po s.n.)
Pardubice – Vítkovice 2:3 (1:3 po s.n.) | Třinec – Kometa Brno 3:2 (2:1 po s.n.) | Kladno – Litvínov 3:2 (po pr.)
po s.n. (3:2)
HC Olomouc
3:2 (0:2, 0:0, 2:0 - 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 26.12.2021, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 35. kolo

To je ode mě vše. U dalších zápasů Tipsport extraligy se těším na počtenou! (19:48:00)

Končí nám utkání 35. kola mezi Olomoucí a Karlovými Vary. Dlouho to vypadalo, že si Západočeši odvezou tři body. Po brankách Tomáše Rachůnka a Jakuba Fleka vedli po dvou třetinách 2:0. Ve třetí dvacetiminutovce se ovšem domácí hokejisté vzchopili a díky trefám Jana Bambuly a Davida Krejčího poslali zápas potřetí v historii letošních vzájemných duelů do prodloužení. Tentokráte ale nastavený čas o vítězi nerozhodl, a tak musely přijít na řadu samostatné nájezdy. V nich o bonusovém bodu pro Hanáky rozhodl Silvester Kusko. Olomoučtí hokejisté tak otočili vývoj utkání a mohou se poprvé po čtyřech nepovedených zápasech radovat z domácího vítězství.

Silvester KUSKO - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc.
    Autorem vítězné branky je SILVESTER KUSKO.

5. série
    3:2
    Lukáš Pulpán Konráda neprostřelil, Olomoučtí dokonávají obrat a vítězí v tomto duelu.

5. série
    3:2
    Silvester Kusko proměňuje! Karlovy Vary musí dát.

4. série
    2:2
    Tomáš Rachůnek na Konráda nevyzrál. Před námi je pátá série.

1:1
    David Krejčí takzvaným "ruským blafákem" srovnává.

1. série
    0:1
    Petr Koblasa forhendovým blafákem překonává Konráda.

1. série
    0:0
    Jan Káňa netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani 65 minut nerozhodlo o vítězi dnešního duelu. Následovat tedy bude dovednostní soutěž, která určí, kdo získá bonusový bod.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:59
    Jdeme do nájezdů!

Lukáš Losleben

Branky a nahrávky: 43. Bambula (Michal Kunc), 59. David Krejčí, rozh. náj. Kusko – 12. T. Rachůnek (Flek, Černoch), 20. Flek (T. Rachůnek)

3:2   Lukáš Pulpán (KVA)

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (C), T. Černý, Švrček, A. Rutar, Řezníček, Škůrek, Groch – J. Káňa, David Krejčí (A), V. Tomeček – Kusko, J. Knotek (A), Klimek – Strapáč, P. Kolouch, Bambula – Burian, Nahodil, Michal Kunc.
    Trenér: Zdeněk Moták, Jan Tomajko

HC Energie Karlovy Vary: Habal (A. Horák) – Martin Rohan, Plutnar, L. Doudera, Dlapa, Pulpán (A), D. Mikyska, Tureček – Koblasa, Černoch, Kohout – T. Rachůnek (A), T. Mikúš, Flek – Vondráček (C), Hladonik, O. Beránek – Redlich, Jiskra, Osmík.
    Trenér: Martin Pešout

Rozhodčí: Daniel Pražák, Zbyněk Kubičík – Lukáš Kajínek, Michal Axman