Chabarovsk – Petrohrad 3:2 (kon.) | Vladivostok – Nižněkamsk 2:4 (kon.) | Novosibirsk – Ufa 3:2 (po pr.)
Barys – Jekatěrinburg 3:2 (2:1 po s.n.) | Kazaň – Magnitogorsk 4:3 (po pr.) | N.Novgorod – Spartak Moskva 1:3 (kon.)
po s.n. (2:1)
Barys Nur-Sultan
3:2 (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Pondělí 27.12.2021, 14:30 • Barys Arena, Nur-Sultan • KHL

Za průběhu státní hymny Kazachstánu je to ode mne pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek vánočních svátků a co nejlepší začátek nového roku. Od klávesnice se s vámi loučí Adam Sedlák. (17:33:02)

Dmitri Šikin (RUS, JEK) – 37 zákroků, 2 OG, úsp. 94,87 %, odchytal 65:00

Dnešní utkání je u konce! Po napínavé bitvě si nakonec došli pro vítězství po samostatných nájezdech domácí, kteří po celý zápas nepustili hosty do vedení. V první třetině byli domácí efektivnější a zaslouženě tak se tak dostali do vedení. Nejprve se dokázal prosadit Nikita Michajlis, na kterého ale o čtyři minuty dokázal z početní výhody navázat Stephané Da Costa. Barys pak zvýšil svou aktivitu a nakonec vsítil i vedoucí branku, jelikož po pěkné kombinaci se prosadil Curtis Valk. Ve druhé periodě jsme už byli přesvědčeni o tom, že nebudeme svědky žádné branky, ovšem hodně příznivcům
    domácího celku zavřel pusu svým sólem Anatolij Golyšev, které následně dokázal parádně zakončit ke všemu ve vlastním oslabení. V poslední třetině a v prodloužení jsme se nedočkali žádné branky a zápas tak zamířilo až do samostatných nájezdů, kde byli úspěšnější Kazaši zásluhou Lindena Veye. Konečný stav utkání 3:2psn.

Dnešní utkání sledovalo 4300 diváků.

65:00 Linden VEY - 3:2

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Barys Nur-Sultan.
    Autorem vítězné branky je LINDEN VEY.

5. série
    2:1
    Bekhendový pokus obránce Yakova Rylova neskončí za zády Joniho Ortii, což znamená výhru pro domácí!

5. série
    2:1
    Linden Vey se teď činil jednoduchou kličkou a rychlým zakončením, čímž předčil brankáře Dmitriho Šikina. Jediné, co by se na to dalo říci je staré pořekadlo: V jednoduchosti je krása.

4. série
    1:1
    Hosté přeci jen vyrovnávají sérii zásluhou Stephaného Da Costy, který svou tvdou ranou prostřelil Joniho Ortiu.

4. série
    1:0
    Kapitán Barysu Roman Starčenko zamířil svou kličkou pouze do boční sítě, odkud tedy gólová cesta opravdu nevede.

3. série
    1:0
    Ryan Spooner zkoušel prudkou střelu z nápřahu, ovšem trefil pouze nachystanou lapačku Joniho Ortii.

3. série
    1:0
    Poměrně vydařená klička od Nikity Michajlise nekončí bankou, jelikož Dmitr Šikin dokázal puk na poslední chvíle vyrazit.

2. série
    1:0
    Bekhendový blafák od Sergeie Šumakova si pohlídal Joni Ortio s velkým přehledem.

2. série
    1:0
    Jakob Lilja se rozjel naopak velmi rychle a prudkou střelou zarazil puk za záda Dmitriho Šikina.

1. série
    0:0
    Další ze série pomalejších nájezdů tentokrát na druhé straně zakončil Sergei Bočarov pouze do betonu Joniho Ortia.

1. série
    0:0
    Pomalý nájezd Kirilla Savitského si pohlídal Dmitri Šikin s velkým přehledem.

Samostatné nájezdy začínají.

Adam Sedlák

Branky a nahrávky: 4. Michajlis (Valk, Šalapov), 16. Valk (J. Lilja), rozh. náj. Vey – 8. S. Da Costa (B. Macek, Spooner), 39. Golyšev (S. Garejev)