Mountfield HK – Třinec 5:1 (kon.) | K. Vary – Kladno 6:4 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 5:3 (kon.)
Motor ČB – Plzeň 4:2 (kon.) | Litvínov – Pardubice 1:5 (kon.) | Liberec – Zlín 4:1 (kon.)
HC VERVA Litvínov
1:5 (0:2, 0:0, 1:3)
HC Dynamo Pardubice
Úterý 28.12.2021, 17:30Tipsport extraliga • 36. kolo

V Litvínově je dohráno. Verva ve třetí třetině inkasovala tři branky a pouze jednu vstřelila.

Nejlepšími hráči zápasu jsou Jakub Nakládal a Denis Godla. (19:54:03)

58:43 Robert ŘÍČKA - 1:5

58:43
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pátá, právě teď odbyla. Z pravého kruhu přesně mířil ROBERT ŘÍČKA, který poslal puk do horního rohu. Asistence: Ondřej Roman, David Cienciala.

58:30
    Chemikům se nedaří vyhodit kotouč.

57:58
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Martin Havelka – 2 min., hrubost).
    57:12 Robert KOUSAL - 1:4

57:12
    Chemici se pokoušeli prosadit se šesti bruslaři v poli, čehož využil ROBERT KOUSAL, který dostal nabito před prázdnou klec od Musila. Asistence: Adam Musil, Dennis Robertson.

56:41
    Od modré čáry vypálil Havelka, Klouček střelu vyrazil špičkou brusle.

56:16
    Verva má na srovnání ještě více než tři minuty.

55:46
    Kudrna v menší potyčce s Robertsonem poté, co se Verva pokusila na sílu dotlačit puk do pardubické brány. Komerční přestávka.

54:32
    Chemikům se vlila nová krev do žil a s větší chutí se pouští do dalších akcí.
    53:46 Giorgio ESTEPHAN - 1:3

53:46
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Dvanáct vteřin zbývalo chemikům z početní převahy, ale domácí ji nakonec dokázali využít po usilovném snažení. GIORGIO ESTEPHAN poslal dělovku, která zapadla do pardubické klece. Asistence: Martin Havelka, Matúš Sukel.

53:30
    Kudrna se do střely na pravém kruhu tak opřel, až zlomil svou čepel.

53:19
    Aaron Irving projel kluziště s pukem na holi, dostal se až před hostující klec, ale nepodařilo se mu puk zvednout a poslat do sítě.

53:00
    Dlouho se Verva pokoušela zmást soupeře nahrávkami. Nakonec se ke střele odhodlal František Lukeš z levého kruhu. Milan Klouček si připsal další úspěšný zákrok.

51:58
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Dennis Robertson – 2 min., nedovolené bránění).
    51:54 Anthony CAMARA - 0:3

51:54
    Hosté využívají početní převahu. Adam Musil nabídl kotouč před bránu ANTHONYMU CAMAROVI, jenž přesnou střelou navýšil vedení Pardubic. Asistence: Adam Musil, Robert Kousal.

51:47
    Dynamo se zabydluje v pásmu chemiků.

51:24
    Další puk, který zamířil do útočné třetiny hostů dokázala Verva zpacifikovat.

51:14
    Po vhazování se Verva osvobozuje.

51:10
    Aaron Irving (LIT) si počínal nedovoleně a inkasuje dvě minuty na trestné lavici.

50:14
    Patrik Demel zůstal volný na modré čáře, odkud vyslal střelu na pardubickou klec. S tou si Milan Klouček bez problémů poradil.

49:27
    Stříteský nahazuje do pásma, odkud Pardubice posílají puk do bezpečí.

49:12
    Následuje necelá minuta přesilové hry chemiků.

48:47
    Verva chybovala v obranném pásmu a nechala s kotoučem u brány Adama Musila, který se štěstím minul litvínovskou klec.

48:20
    Hüblovu střelu z kruhu zastavil Vála.

48:08
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Matěj Blümel – 2 min., podrážení).

47:20
    Litvínovští se ujali puku, z vrcholu kruhu pálil Petr Straka. Jeho pokus schoval Klouček do své výstroje.

Po odchodu Stříteského na tresnou lavici následuje komerční přestávka.

46:56
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Matěj Stříteský – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Patrik Poulíček – 2 min., hrubost).

46:32
    Hra se přesouvá z místa na místo. Celky se střídají na puku. Verva potřebuje vstřelit kontaktní branku.

45:27
    Irving prošel s pukem do útočné třetiny. Od modré se poté dostal ke střele, před Kloučkem clonil Viktor Hübl, ale střelecký pokus Irvinga nebyl přesný.

44:43
    Verva se pokouší zůstat před Kloučkovo bránou, ale Pardubicím se daří poslat puk až ke Godlovi.

43:57
    Hosté nahodili kotouč do pásma, ale František Lukeš ihned posílá své spoluhráče do útoku. Jejich snažení končí ofsajdem.

43:36
    Litvínovští se v útočném pásmu pokusili získat puk, ale Dynamo jej k němu nepustilo.

43:05
    Zakázané uvolnění Pardubic.

43:00
    Další pokus chemiků končí pouze v ochranné síti nad pardubickou bránou.

41:46
    Aaron Irving to zkusil od modré čáry, ale pardubickou svatyni minul.

41:27
    Viktor Hübl se rozjel proti pardubické obraně, vzdal zodpovědnost na sebe a vyslal dělovku na Milana Kloučka. Ten střelu zastavil.

41:03
    Před brankou chemiků zahrozil Jan Košťálek, ale střelu nevybojoval.

40:20
    Zatím se žádný z týmů nedostal řádně do útočné třetiny.

40:01

Ve druhé třetině měla Verva několik příležitostí ke snížení skóre, ale překonat Milana Kloučka se nikomu z chemiků nepodařilo. Pardubice měly k dispozici dvě početní převahy, ale ani jednu nedokázaly zužitkovat ve svůj prospěch. Po 40 minutách hry zůstává skóre neměnné 0:2 pro hostující. Závěrečná dvacetiminutovka začne v 19:14.

40:00

39:02
    Hüblův pokus od modré čáry skončil v lapačce pardubického brankáře.

38:09
    Verva získala pásmo, ale čaroděj v pardubické bráně nepustí za svá záda žádnou střelu chemiků.

37:53
    Kudrna se vydal do útoku a z vrcholu pravého kruhu vypálil na Kloučka, jenž střelu schoval do rukavice.

36:50
    Adam Musil se napřáhl a z pravého kruhu chtěl prověřit Godlovu pozornost, ale trefil pouze boční síť.

35:47
    Další úspěšné osvobození Stříteského a domácí jsou již v plném počtu.

35:23
    Litvínovští se dostali v oslabení dokonce do útoku a zdá se, že hra v oslabení chemikům svědčí.

34:49
    Gerhát vyslal do útoku Straku. Ten získal pro tým cenné vteřiny, navíc si všiml volného Daniela Koláře, který ještě zaměstnal Kloučka.

34:23
    Další úspěšné osvobození chemiků.

34:00
    Paulovičova dělovka z kruhu skončila pouze na boční síti. Poté z mezikruží vyhodil puk Stříteský.

33:39
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jan Strejček – 2 min., sekání).

32:55
    Zakázané uvolnění domácích.

32:12
    Anděl poslal puk vysoko do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.

31:44
    Po nepřesné rozehrávce musí Dynamo opustit pásmo. Godla musel čelit několika nebezpečným pokusům, jedním z nich byla střela Vály z kruhu.

31:16
    Od modré pálil Matěj Stříteský, jeho ránu před Kloučkem tečoval ještě Andrej Kudrna.

30:53
    Sukel se pokouší napadat pardubickou rozehrávku.

30:24
    Camarovu střelu z levého kruhu vyrazil gólman Vervy betonem.

29:40
    Pardubice se snadno dostávají do útočné třetiny a Verva má následně potíže s jejich tlakem. Při životě drží chemiky Denis Godla v brance.

29:08
    Tentokrát nedali domácím šanci ke střele, byť se motali v jejich pásmu.

28:51
    Chemici se musí bránit proti dalšímu tlaku hostů.

27:59
    Stříteský uspěl v osobním souboji s Camarou. Domácí se poté přesouvají před branku Kloučka.

27:30
    Patrik Demel pálil od modré čáry, ale jeho střela nebyla přesná.

26:49
    V perfektní souhře se ukázal Camara s Musilem, v koncovce však první jmenovaný neuspěl. Posléze zkrotil neposedný puk Godla, když jej zalehl. Následuje komerční přestávka.

26:28
    Icing hostů.

25:37
    U litvínovské obrany zůstal Říčka, který dostal kotouč a zahrozil před domácí klecí.

25:10
    Nakonec se Litvínov uvolnil z vlastního pásma, ale ke střele se nedostal.

24:42
    Verva se pokusila vyhodit po mantinelu, ale puk na modré čáře zastavilo Dynamo a tlak hostů pokračuje.

24:37
    Nakládal to zkusil od modré čáry, litvínovský gólman byl na jeho střelu připravený.

23:49
    Demel po svém návratu na hrací plochu získal puk u střídačky a mířil k hostující svatyni. Na pomoc mu šel Viktor Hübl.

23:30
    Domácí hrají v plném počtu.

22:41
    Cienciala vyslal dělovku z pravého kruhu, kterou zlikvidoval Denis Godla.

22:24
    Do útoku se poté hrnul Petr Straka, ale v koncovce proti Kloučovi neuspěl.

21:46
    Po střele hostů zůstal kotouč u brankové čáry, odkud jej vysvobodil Daniel Kolář.

21:33
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Patrik Demel – 2 min., hákování).

21:21
    Domácí se snaží snížit a překonat Kloučka.

21:03
    Chalupa vybojoval puk v útočné třetině, prostor ke střele si ale nedokázal vytvořit.

20:32
    Při přechodu do útočné třetiny je Litvínov zastaven ofsajdem.

20:10
    Verva začala dohrávat osobní souboje a nedává soupeři nic zadarmo.

20:01

Do první třetina vstoupila Verva dobře a vybojovala si několik nebezpečných střeleckých pokusů. Ovšem šťastnějšího bylo Dynamo. Ve 13. minutě otevřel skóre zápasu Jan Kolář a pár vteřin poté navýšil Anthony Camara. Chemici se na dvě branky hostů pokoušeli odpovědět, ale recept na Kloučka ještě nenašli. Zatím hraje velmi disciplinovaně, žádný z týmů neměl k dispozici početní převahu. Druhá třetina začme v 18:21.

20:00

19:25
    Střelu Stříteského zblokoval Říčka.

18:52
    Verva ale bojuje a snaží se skóre upravit před koncem prvního dějství.

18:29
    Zakázané uvolnění hostů.

18:04
    Kudrnovu střelu z levého kruhu vyrazil Klouček rukavicí do rohu.

17:11
    Hraje se převážně v obranném pásmu domácího celku, jenž se musí snažit, aby ustál tlak Dynama.

16:29
    Havelka našel mezi kruhy volného Pawla Zygmunta. Ani tato souhra neskočila litvínovským gólem. Další snažení chemiků je zastaveno ofsajdem.

15:59
    Stříteský se pokusil vyhodit, ale puk zastavil na modré čáře hráč Dynama.

15:36
    Verva znovu musí bránit proti rozjetému Dynamu.

14:40
    Matěj Paulovič prošel do pásma chemiků a pokoušel se také vystřelit, ale litvínovský obránce u něj byl včas a střele zamezil.

14:08
    Nakonec se Pardubicím daří zmocnit puku a zavítat do obranného pásma domácích.

13:40
    Straka zavezl puk do útočné třetiny a Verva se pokouší najít pozici ke střele.

13:29
    Po ofsajdu perníkářů následuje komerční přestávka.
    12:53 Anthony CAMARA - 0:2

12:53
    Pardubice se brzy ujímají vedení. Po souhře Nakládala s ANTHONYM CAMAROU zapadl puk do litvínovské brány. Asistence: Jakub Nakládal, Anthony Camara.
    12:32 Jan KOLÁŘ - 0:1

12:32
    Gólový účet zápasu otevírají hosté. Poulíček objel s kotoučem branku a vystřelil. Puk se ale dostal k JANU KOLÁŘOVI, který jej nasměroval za záda Denise Godly. Asistence: Patrik Poulíček, Matěj Blümel.

11:34
    Straka posílá do útoku Přemysla Svobodu, jenž nabídl kotouč zadovkou Marku Hrbasovi. Střelu z první vyrazil betonem pohotový Klouček.

11:08
    Přesný zákrok si připisuje Klouček, když Verva získala pásmo a roztočila kolotoč v útočné třetině.

10:38
    Na druhé straně se do střelecké pozice na modré čáře dostal Ondřej Vála, ale jeho střela mířila nad domácí branku.

09:58
    Po Lukešově nabídce měl velkou šanci Richard Jarůšek, ale tečovaný puk nezavítal do hostující klece.

09:17
    Domácím se nedaří přejít přes střední pásmo.

08:51
    Litvínov bojuje s útočícími hráči hráči v pásmu. Nakonec je při střele Pardubic odpískán ofsajd a ke štěstí chemiků se hra přesouvá do střední třetiny.

08:34
    Po nepřesné rozehrávce domácích míří puk až na zakázané uvolnění.

08:10
    Dynamo zastavuje hru za vlastní bránou, střídá a přesouvá se útočit.

07:30
    Chemici spěchají z vlastního pásma. Na pravém kruhu byl dobře postavený Zygmunt, jenž svou dělovkou minul pardubickou klec.

06:30
    Strejček bere puk na svou hůl a posílá jej až do obranného pásma hostů. Kotouč zastavil Klouček holí.

Dnešní utkání sleduje 1000 diváků.

06:16
    Komerční přestávka.

05:51
    Posléze získal v útočném pásmu kotouč Petr Straka, ale promrhal šanci na nahrávku na najíždějícího Estephana.

05:35
    Na modré se napřáhl Vála, o jeho střelu se postaral Denis Godla.

04:51
    Tentokrát je to Verva, které se nedaří zbavit dotěrných perníkářů.

04:34
    Jenže zpět do útoku se posouvá Verva. Od modré čáry prověřil Kloučkovu pozornost Marek Hrbas.

04:09
    Hosté se na pár chvil zabydleli v útočné třetině. Z nebezpečné pozice pálil Paulovič.

03:23
    Matúš Sukel si vybojoval pozici ke střele s bránícím hráčem na zádech na levém kruhu.

02:56
    Hostům se nedaří projít skrze střední pásmo, které je bedlivě střeženo chemiky.

02:32
    Z litvínovského snažení nic nevzešlo. Puku se opět ujímají Pardubice.

02:01
    Do útočného pásma se pokusilo projít Dynamo, ale Přemysl Svoboda okradl hosty o kotouč a zamířil do útoku.

01:40
    O kotouč si říkal Stříteský, ale dostal jej na druhé straně Patrik Demel, který pálil od modré čáry. Puk vyklepal Klouček z rukavice.

01:20
    Nebezpečná střela Viktora Hübla od modré čáry, kterou se štěstím vyrazil gólman hostí.

01:10
    Icing hostů, hra míří do útočné třetiny soupeře.

00:43
    Na druhé straně se pokoušel prohodit obránícího hráče Marek Hrbas, ale marně. Klouček tak nemusel zasahovat.

00:29
    Jakub Nakládal se pokouše prosadit z otočky, ale bystrý obránce Vervy jej připravil o puk a ke střele nedostal prostor.

00:03
    Zápas právě začal. Kotouče se zmocňuje Dynamo, které z vlastní třetiny míří do útoku.

00:01

Ceremoniál je u konce a ledová plocha se připravuje na úvodní vhazování.

Viktor Hübl přebírá dárky. Na ledě má také své dvě dcery a manželku.

V čele s Denisem Godlou vstupuje na led Verva.

Více než sedm minut před začátkem zápasu vjíždí na led Dynamo.

Čtveřice sudích krouží na ledové ploše a na ledě je připrav slavnostní koberec.

Před úvodním vhazováním proběhne slavostní ceremoniál pro Viktora Hübla, který překonal rekord odehraných zápasů v nejvyšší české hokejové soutěži.

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – D. Kolář, Irving, Demel, Stříteský, Hrbas, Strejček, O. Baláž – P. Straka (A), Estephan, P. Svoboda – F. Lukeš (A), V. Hübl (C), Jarůšek – Kudrna, Sukeľ, M. Chalupa – Zygmunt, Gerhát, M. Havelka.
    Trenér: Vladimír Růžička

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Borovička) – D. Robertson, Nakládal (C), J. Mikuš, Košťálek, O. Vála, J. Kolář (A), J. Zdráhal – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – R. Kousal, A. Musil, Camara – Říčka, O. Roman, Cienciala – Hecl, Anděl, O. Rohlík.
    Trenér: Richard Král

Rozhodčí: Pešina, Sýkora – Zíka, Šimánek.
    Prosadí se dnes lídr Vervy proti Pardubicím?

Před utkáním s Pardubicemi proběhne slavnostní ceremoniál, kde zástupci klubu i vedení soutěže pogratulují litvínovské ikoně k novému extraligovému rekordu.

Do Litvínova přijíždí perníkaři s prohrou v zádech s Vítkovicemi. Po sedmi minutách hry otevřel skóre zápasu Kousal, posléze se přidal Poulíček. Ridera se do utkání ale vrátila a dokázala srovnat. O vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých se dařilo Vítkovicím a bod k dobru tak putoval na jejich stranu.

Po vánočních hodech nastoupili chemici k utkání s Kladnem na chomutovském stadionu. Na úvodní branku zápasu se muselo čekat do druhé třetiny, kdy přesně pálil Giorgio Estephan. Pár vteřin před koncem druhé části našel cestu za Godlova záda Jaromír Jágr. Závěrečná dvacetiminutovka přinesla dvě branky, domácí se dostali dokonce do vedení, které Verva dokázala srovnat zásluhou Aarona Irving. V prodloužení rozhodl o vítězství Rytířů Filip.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 54. Estephan (M. Havelka, Sukeľ) – 13. J. Kolář (Poulíček, Blümel), 13. Camara (Nakládal, A. Musil), 52. Camara (A. Musil, R. Kousal), 58. R. Kousal (A. Musil, D. Robertson), 59. Říčka (O. Roman, Cienciala)

Rozhodčí: Pešina, Sýkora – Zíka, Šimánek