Třinec – Kladno 3:2 (po pr.) | Zlín – K. Vary 2:4 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 6:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Vítkovice 5:2 (kon.) | Liberec – Litvínov 2:3 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 0:1 (kon.)
Pardubice – Motor ČB 1:6 (kon.)
HC Olomouc
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Mountfield HK
Čtvrtek 30.12.2021, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 37. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přeji hezký čtvrteční podvečer. V předposledním dni roku 2021 se znovu můžeme těšit na extraligové boje. My budeme společně sledovat utkání mezi Olomoucí a Hradcem Králové. Start duelu je naplánován na 18:00.

Vzájemné zápasy

05.11.2021 Hradec Králové – Olomouc 5:1
    24.09.2021 Olomouc – Hradec Králové 2:3

MOUNTFIELD HK

Královéhradečtí Lvi zatím prožívají výtečnou sezonu. Momentálně pobývají s jednasedmdesáti body na kontě na druhé příčce tabulky v pětibodovém závěsu za vedoucím Třincem. Hradec Králové je zároveň nejofenzivnějším týmem soutěže, ve 34 zápasech nastřílel už 116 branek. Svěřenci trenéra Tomáše Martince mají skvělou formu. Z posledních třech bitev vyšli s maximálním počtem bodů, přičemž Kladno zdolali vysoko 9:2, poté si poradili 5:2 se Zlínem a v minulém kole přemohli i první Třinec poměrem 5:1. Produktivitě týmu vládne finský útočník Ahti Oksanen, jenž si připsal už 32 kanadských bodů.

HC OLOMOUC

Svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka v uplynulých duelech střídali výhry s porážkami. Po reprezentační přestávce nejprve padli s Plzní, následně však vyhráli v Českých Budějovicích a na Štěpána si poradili s Karlovými Vary po nájezdech, přestože ještě před třetí třetinou o dva góly prohrávali. V úterý hrála Olomouc na ledě Vítkovic, kde prohrála 3:5 i kvůli vlastní nedisciplinovanosti, inkasovala totiž hned čtyřikrát v početní nevýhodě. Kohouti sice nestřílí mnoho branek, spolehnout se však mohou na údernou dvojici Jan Káňa – David Krejčí, která se v produktivitě soutěže drží v první desítce.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – T. Černý, Groch, A. Rutar, Švrček (C), Škůrek, Řezníček, Valenta – J. Káňa, David Krejčí (A), V. Tomeček – Kusko, J. Knotek (A), Klimek – Olesz, P. Kolouch, Bambula – Burian, Nahodil, Michal Kunc.
    Trenér: Zdeněk Moták

Mountfield HK: Kiviaho (Š. Lukeš) – Blain, Nedomlel, F. Pavlík (A), Gaspar, McCormack, Šalda – Smoleňák (C), Lev (A), Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – Lamper, Lalancette, Kelly Klíma – R. Pilař, Koukal, Orsava – Štohanzl.
    Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: Mrkva, Jeřábek – Ondráček, Šimánek.

00:01

00:30
    Hned v prvním střídání se hosté usadili v útočném pásmu. Branislav Konrád si s nahozením od modré čáry poradil.

00:54
    Kusko si dělal prostor v rohu kluziště, přesnou přihrávku na Knotka ale nevyprodukoval.

01:29
    Jan Bambula chtěl proniknout středem kluziště, ale zastavil jej ofsajd. Vhazovat se tedy bude v neutrální zóně.

02:00
    Blainovo nahození zamířilo až ke Konrádovi, který okamžitě přiklepl na hole svých spoluhráčů. Domácí se teď snaží o co nejlepší rozehrávku.

02:48
    Rutarovo nahození se málem odrazilo na hůl Nahodila. Chyběl kousek a domácí by mohli pálit do poloprázdné klece.

03:30
    Jan Káňa se okolo obránce dostával do úniku, ale v pádu už zakončit nedokázal. Fanoušci reklamovali nedovolený zákrok, avšak vylučovat se nebude.

04:10
    Káňa tentokrát připravil pozici pro Knotka, který střílel bekhendem. Kiviahovi touš napoprvé vypadl, také s dorážkou si však Fin v brance Mountfieldu poradil.

04:28
    Perretovu přihrávku k zadní tyči ukázkově zastavil Tomáš Černý.

05:21
    Švrček u modré čáry našel Rutara, jenž poslal na královéhradeckou bránu střílené nahození. To se však od bruslí hostujících obránců neodrazilo příhodně pro Olomoucké.

06:02
    Mezi kruhy si odskočil Jakub Orsava, jehož tvrdá rána bez přípravy skončila na pravém betonu pozorného Konráda.

06:42
    Smoleňákovu zablokovanou přihrávku zkoušel proměnit ve střelu Lev. Olomoučtí obránci ale nebezpečí zastavili.

07:10
    Po faulu na Krejčího domácí mají ponechanou výhodu. Za okamžik budou hrát přesilovku.

07:27
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Radim Šalda – 2 min., hákování).

07:51
    Jan Knotek operoval u modré čáry. Následně však hosté touš získali a okamžitě jej vyhodili.

08:21
    Úvod přesilovky se domácímu celku moc nepovedl. Zatím se Olomouc v útočné třetině neusadila.

09:10
    Po přistrčení od Klimka se do šance dostával Petr Kolouch. Kousek před ním ale zapracoval holí Henri Kiviaho.

09:22
    Aktivita Olomouce skončila střelou z kruhu, kterou brankář hostujícího celku s přehledem lapil.

09:27

09:54
    Zadovka Jakuba Lva na levém křídle adresáta nenašla. Lukáš Nahodil se včas vrátil na defenzivní polovinu.

10:42
    Škůrek ztratil puk a dopředu se hnal Perret. Vrátil se však Dalibor Řezníček, jenž francouzského útočníka zastavil rychle a čistě.

11:27
    Kelly Klíma vybídl u modré čáry Radima Šaldu, jehož rána příklepem moc povedená nebyla. Mezi tři tyče nezapadla.

12:19
    K ráně z otočky mezi kruhy se dostal Petr Koukal, jemuž ale jeho pokus olomoučtí obránci srazili nad Konrádovu klec.

12:47
    Gaspar se snažil zachytit puk v útočné pásmu, což se mu nepovedlo. Následně černá guma vyskočila na střídačku Mory, takže hra je přerušena. Na řadu přichází komerční pauza.

12:59
    Po překvapivé střele ze strany za Konrádem zvonila tyč! Radek Smoleňák se k dorážce následně neprotlačil.

13:54
    Kevin Klíma připravil střeleckou pozici pro obránce McCormacka. Ránu druhého jmenovaného Konrád zastavil betonem.

14:21
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Richard Nedomlel – 2 min., hrubost).

14:38
    Jan Káňa hledal na brankovišti Nahodila, ale rychleji zapracovali hosté. Ti o chvíli později poslali kotouč až ke Konrádovi.

15:10
    Na brankovišti stál Knotek, jenž se snažil projektil Řezníčka tečovat. Rychlejší však byla lapačka Kiviaha.

15:16
    David Krejčí připravil puk Řezníčkovi, jehož dělovka zapadla na rameno Henriho Kiviaha. Důležitý zákrok brankáře Hradce Králové.

15:44
    Do kvalitní pozice mezi kruhy se probil Lukáš Nahodil, který ale byl při zakončení velmi nepřesný.

16:21
    Hosté přežili i druhé oslabení v tomto utkání. Nedomlel se vrátil do hry.

17:05
    Olomouc zůstala v tlaku i po skončení přesilovky. Ránu od modré čáry vyslal Dalibor Řezníček, jenž trefil připravenou lapačku Kiviaha.

17:54
    Hosté se teď nikam neženou. McCormack drží hrací předmět za svou bránou.

18:37
    Kunc vybídl Jana Švrčka. Tvrdou střelu kapitána tečoval Lukáš Nahodil pár centimetrů nad horní tyč.

19:16
    Michael Gaspar zůstal na levém kruhu nepokrytý. Kotouč tlačil k tyči, ale tu o pár čísel minul. Velká šance mladého beka Hradce Králové.

19:32
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení! Po přihrávce Aleše Jergla se k ráně z vrcholu kruhu dostal JORDANN PERRET, který dokonale překvapil Branislava Konráda, jenž toho mnoho neviděl. Kotouč zaplul do šibenice. 0:1. Asistence: Aleš Jergl a Filip Pavlík.
    19:32 Jordann PERRET - 0:1

20:00

Je za námi dvacet minut, po kterých drží vedení hokejisté Hradce Králové, kteří se prosadili 28 sekund před sirénou. Skvělou ránu z kruhu totiž vyslal Jordann Perret. Opticky je to vyrovnaný hokej, takže před druhou třetinou je vše otevřené.

Střely na branku po 1. třetině: 9 – 6

20:01

20:32
    Radek Smoleňák přidržel kotouč za bránou, ale přesnou přihrávku nevyprodukoval.

21:03
    První formace Olomouce se do útočného pásma nedostala. Krejčí sice přihrál Káňovi, ale hosté jejich souhru přečetli.

21:39
    Před bránu domácích se natlačil Perret, který na poslední chvíli si chtěl stáhnout touš do forehandu. Jeho záměr ale Konrád výtečně přečetl.

22:33
    Škůrkovi se rána od modré čáry nepovedla. Do brejku tedy už míří hokejisté Hradce Králové.

23:25
    Hosté chvíli kombinovali v útočné třetině. Nahození od modré čáry vyslal Blain, jehož zakončení zapadlo kousek vedle zadní tyče.

24:15
    Lukáš Nahodil poslal kotouč na Kiviaha s cílem získat útočné pásmo. To se mu povedlo.

24:40
    Zpoza brány nebezpečně přihrával Lev, jenž vybízel u branky Smoleňáka. Domácí měli štěstí, že záměr hostující dvojice na poslední chvíli přečetli.

25:24
    Kusko zastavil další akci hostů. Následně vpřed vyrazil Lukáš Klimek, který ale mnoho času a prostoru nedostal.

25:58
    Už to vypadalo, že se Aleš Jergl společně se spoluhráčem dostane do protiútoku dvou proti jednomu. Výtečně ale zapracoval na vlastní modré čáře Jan Švrček.

26:42
    Oleszova zpětná přihrávka našla jen a pouze Lalancettea, který se ale k zakončení neprotlačil. Následně hosté získali klid na kotouči v útočném pásmu.

27:20
    Olomouc byla blízko k vyrovnání. Dělovka Rostislava Olesze z kruhu zazvonila o horní tyč!

27:46
    Hradec Králové opět zahrozil. Radek Pilař vyslal velmi rychlou střelu do teploměru, mezírku mezi rukou a tělem si ale Branislav Konrád na poslední chvíli pokryl.

28:20
    V rychlosti pálil Oksanen. Nejproduktivnější hráč hostů ale trefil pouze nohu obránce Švrčka.

29:01
    Do útočení se zajímavě zapojil Adam Rutar, jenž ale finální přihrávku na Lukáše Klimka nezvládl. Ze strany kohoutů to vypadalo nadějně.

29:36
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Bambula – 2 min., hákování).

29:55
    Hradec načal svou první přesilovku aktivně. Pavlíkovu pobídku tečoval Smoleňák mimo tři tyče.

30:16
    Teď už ale Hanáci vyhodili přes všechny čáry, takže počáteční přesilovkový nápor hostů je pryč.

30:40
    Klimek s Krejčím zapracovali důsledně v obranném pásmu. Kotouč poslali znovu až k brankáři Kiviahovi.

31:24
    Jan Švrček vyhodil touš v závěrečných sekundách oslabení. Jan Bambula se co nevidět vrátí na hrací plochu.

31:36

31:57
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Jakub Lev – 2 min., hákování).

32:28
    Krejčí byl u mantinelu odstaven Nedomlelem čistě, přestože se to fanouškům nelíbí. Hosté tedy dostali puk z nebezpečné zóny.

33:05
    Sekundy v pásmu soupeře pošetřil i Lalancette. Mezitím se jeho spoluhráči vydali na střídačku.

33:32
    Kusko nepropasíroval kotouč na Koloucha, který si o něj klepal mezi kruhy. Královéhradečtí Lvi se v tuto chvíli brání velmi dobře.

34:09
    Už po skončení přesilovky střílel z otočky Lukáš Klimek, který ale svatyni Hradce Králové netrefil.

34:31
    Hanáci měli další velkou šanci ke skórování! Po přistrčení Michala Kunce se před brankovištěm objevil Vilém Burian. Zkušený forvard si stáhl touš do bekhendu a následně orazítkoval tyč. Podruhé v utkání zachránila hosty branková konstrukce.

35:14
    Vyražený puk po střele Škůrka si hledal Klimek, nakonec se však k němu černá guma neodrazila ideálně.

35:45
    O chvíli později pálil od modré čáry Tomáš Černý, Kiviaho jej ale vychytal. Stejně tak následný průnik Jana Knotka. Mora je však na koni.

36:27
    Rušno bylo i na druhé straně. Pobídku zpoza brány si našel Richard Nedomlel, jehož ránu příklepem Konrád ramenem zlikvidoval.

37:09
    Olesz pěkně kombinoval s Kolouchem, ale střela po jejich snažení nepřišla.

38:21
    Bambula nabil na levou stranu Černému, který střílel rychle. Kiviaho ale měl odkrytý výhled, takže si lapačkou kotouč bez potíží našel.

38:44
    Adam Rutar vystřelil poměrně nebezpečně od modré čáry. Kiviaho viděl kotouč na poslední chvíli, maskou jej ale vyrazil do ochranné sítě.

39:25
    Kelly Klíma se po zisku kotouče hnal vpřed, ale zastavilo jej postavení mimo hru.

39:47
    S následnou akcí domácích si poradil Filip Pavlík, takže ve druhém dějství žádná branka nepadne.

40:00

Ve druhé třetině gól nepadl, takže Hradec Králové stále drží svůj jednobrankový náskok. Šance však byly k vidění na obou stranách, Olomouc dokonce hned dvakrát zamířila do tyče. Mountfield zatím brání dobře, dovede tento duel do úspěšného konce?

Střely na branku po 2. třetině: 15 – 12

40:01

40:22
    Klimek hledal před brankou hostů Káňu, který se ale k zakončení nedostal. O chvíli později střílel Dalibor Řezníček do Kiviahovy lapačky.

41:02
    Aleš Jergl se kličkou snažil obhodit Švrčka, ale záměr mu nevyšel. Mora se následně dostala ke kotouči a už rychle míří kupředu.

41:56
    Východočeši dobře brání vlastní modrou čáru, nyní do svého pásma soupeře nepouštějí.

42:14
    Lukáš Nahodil se nebezpečně tlačil do brány, ale také on ztroskotal na zatím výborném brankáři Kiviahovi.

42:39
    S nahozením Šimona Grocha měl hostující brankář problémy. To stejné se dá říct i o následné střele Tomáše Černého, ale celek v bílých dresech odolává.

43:43
    Olomouc se zkraje třetí periody zvedla. Bambula srdnatě bojoval u mantinelu, ale Pavlík byl v osobním souboji důraznější.

44:24
    Michal Kunc to zkoušel středem kluziště individuálně, avšak královéhradečtí obránci jej zdvojili a za sebe nikoho nepropustili.

45:02
    Nedomlel pošetřil vteřiny pro hosty tím, že nahodil kotouč za Konrádovu klec.

45:50
    Klimek přenechal Kolouchovi, který byl poměrně rychle dostoupen. Přihrávku k zadní tyči tedy nedostal.

46:27
    Čistý strom Oksanena zastavil bojovného Bambulu, jenž je hlavně ve třetí třetině hodně vidět.

46:56
    Kohouti se opět usadili v útočné třetině, ale jejich tlak vychází vniveč. Atmosféra na stadionu ale jde minutu po minutě nahoru.

47:52
    Pohotovou přihrávku Jana Káni si před brankou hledal důrazný Klimek. Puk postrčil k tyči, jenže pravý beton Kiviaha byl pozorný.

48:10
    David Krejčí krásně uvolnil mezi kruhy Silvestera Kuska, který z ideální pozice přestřelil branku hostů. Velká šance!

49:02
    Na druhé straně mohl trestat rozjetý Petr Koukal, jehož tvrdá rána zaplachtila pár centimetrů nad horní tyč.

49:29
    Hosté se znovu dostali pod tlak, a proto museli vyhodit jen na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před Kiviahem.

49:57
    Zpět do třetiny soupeře se pokoušel probít Burian. Průnik pravým křídlem mu ale nevyšel dle představ.

50:38
    David Krejčí se pokoušel o individuální akci, ale Kevin Klíma s ním držel krok a nakonec jej o kotouč obral.

51:08
    Po souhře mezi Káňou a Krejčím zakončoval v pádu těsně před brankovištěm Jan Bambula, kotouč však nedokázal zvednout nad beton hostujícího gólmana.

51:56
    Na opačné straně si místo mezi kruhy hledal Lamper. Slovenský útočník si ale pobídku ideálně nezpracoval.

52:26
    Čas se kohoutům neustále krátí, nicméně třetí třetina zatím herně patří jim. Podaří se jim zápas srovnat?

53:22
    Oba celky nyní střídají. Za brankou si touš přebral Adam Rutar, který by rád co nejrychleji zamířil vpřed.

53:35
    Jérémie Blain prověřil Konráda střelou od modré čáry. Jeho pokus zápěstím ale slovenský brankář ukryl na své hrudi.

53:59
    Přihrávka na Davida Krejčího mířila do ofsajdu. Hra tedy musela být přerušena.

54:30
    Kusko ztratil puk a dopředu tedy mohl Kelly Klíma. Útočník Hradce Králové si přehodil touš na forehand a poté hledal mezírku mezi betony. Konrád je ale rychle zacvakl k sobě.

55:16
    Akci Jakuba Orsavy hosté málem parádně sehráli až do prázdné brány. Chyběla jim ale větší přesnost ve finální fázi.

55:55
    Olomouc se poprvé ve třetí třetině ocitla pod větším tlakem. Přihrávku zpoza brány si našel Oksanen, jenž ale netrefil růžek. Branislav Konrád se opět vyznamenal.

56:34
    David Krejčí se na chvíli objevil sám před bránou soupeře, avšak hosté jej rychle dostoupili. Prostor k zakončení mu tedy nedopřáli.

57:19
    Dobrou práci pro hosty odvedl Lalancette, jenž dlouho držel kotouč v útočném pásmu. Po bráně Hanáků i vystřelil, ale nepříliš důrazně.

57:55
    Jan Bambula vybídl na levém kruhu Silvestera Kuska, který minul. 125 sekund před třetí sirénou se bude vhazovat v pásmu Hradce Králové.

58:28
    Konrád už je na střídačce, takže domácí hrají v šesti!

59:02
    Krejčí našel bekhendem Káňu, který o kousek horní tyč přestřelil. Hanáci teď ale pořádně tlačí.

59:28
    Střela Jana Káni z vrcholu kruhu zapadla na rameno finského brankáře. Vypadá to, že Hradec Králové udrží čisté konto, ale ještě není konec.

59:48
    Dvanáct sekund před koncem třetí třetiny se bude vhazovat v útočném pásmu kohoutů. Zdeněk Moták si zcela pochopitelně bere oddechový čas.

Je dobojováno! Hanáci sice v závěru měli tlak, ale branku dnes nakonec vstřelit nedokázali. Rozhodla tak jediná trefa Hradce Králové z hole Jordanna Perreta ve 20. minutě. Sice jsme viděli jen jeden gól, ale oba týmy byly po dobu celého utkání aktivní. Poslední utkání roku 2021 tedy ovládli hosté, kteří si upevnili druhé místo v tabulce.

Statistiky

Střely na bránu: 25 – 22
    Vyloučení: 1 – 3
    Využití přesilovek: 0 – 0
    Vhazování: 28 – 24

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (20:12:11)