Toronto – Ottawa 6:0 (kon.) | Minnesota – St. Louis 4:6 (kon.) | Seattle – Vancouver 2:5 (kon.)
Los Angeles – Philadelphia 6:3 (kon.) | NY Rangers – Tampa 4:0 (kon.) | Detroit – Boston 1:5 (kon.)
Pittsburgh – San Jose 8:5 (kon.) | Colorado – Anaheim 4:2 (kon.) | Washington – New Jersey 3:4 (po pr.)
Vegas – Winnipeg 4:5 (po pr.)
Vegas Golden Knights
4:5 (2:0, 0:2, 2:2 - 0:1)
Winnipeg Jets
Neděle 02.01.2022, 22:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vegas vedlo v zápase 2:0 po dominantní první třetině, ve druhé třetině přestalo úplně hrát a během dvaceti vteřin hosté vyrovnali. Následně ve třetí třetině Vegas dostalo další dva góly a prohrávalo 2:4. Prvních prakticky deset minut třetí třetiny Vegas nevystřelilo. Nakonec domácí brankou v poslední minutě vydřeli bod, a tak šel zápas do prodloužení. V něm rozhodl Kyle Connor. Kristian Reichel vstřelil svou první branku v NHL. (00:50:57)

Tři hvězdy utkání

1. Mattias Janmark (VEG) 2+0
    2. Kyle Connor (WPG) 1+1
    3. Michael Amadio (VEG) 1+1

Česká a slovenská stopa

Kristian Reichel (WPG) – 1+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 11:32

Kdo se postavil do brankoviště?

Laurent Brossoit (VEG) – 32 zákroků, 5 OG, úspěšnost 86,5 %, odchytal 61:10

Connor Hellebuyck (WPG) – 42 zákroků, 4 OG, úspěšnost 91,3 %, odchytal 61:43

62:39 Kyle CONNOR - 4:5

62:39
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Hostující celek získává druhý bod, po pěkné rychlé akci ukončuje tento zápas střelou na vzdálenější tyč KYLE CONNOR. Puk si do branky srazil domácí brankář. Asistence: Josh Morrissey.

62:14
    Andrew Copp mohl rozhodnout, ale jeho pokus kryje brankář Vegas, vhazovat se bude před jeho brankou.

61:57
    Sudí ztratili puk z dohledu, hra je přerušená, buly před brankou Vegas. Hosté se mohou snadno usadit v útočné třetině.

61:52
    Laurent Brossoit kryje puk, vhazovat se bude před jeho brankou.

61:43
    Sledujeme dramatický hokej.

61:09
    Jets neuspěli, velkou šanci neproměnili, Reilly Smith nepřekonal brankáře Winnipegu na druhé straně.

60:53
    Reilly Smith minul branku v situaci dva na jednoho.

60:21
    Vegas má kotouč pod kontrolou a čeká na nějakou výraznější šanci.

60:01
    Začalo prodloužení. Buly pro domácí.

60:01

Tento zápas jde do prodloužení, Vegas na poslední chvíli dokázalo vyrovnat, a tak uvidíme extra hokej. Jets i Vegas přišli o dvoubrankové vedení.

60:00
    59:51 Mattias JANMARK - 4:4

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 14. Amadio (Kolesar, Whitecloud), 17. Dadonov (Amadio, B. Howden), 54. Janmark (Whitecloud, McNabb), 60. Janmark (N. Roy, Theodore) – 23. Harkins (Dillon), 23. K. Reichel, 43. P. Stastny (Morrissey, DeMelo), 45. Copp (Connor, Scheifele), 63. Connor (Morrissey)

Vegas Golden Knights: Brossoit (Lo. Thompson) – B. Hutton, Pietrangelo (A), Theodore, Whitecloud, McNabb (A), Coghlan – Dadonov, Stephenson, Patrick – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Janmark, N. Roy, Kolesar – W. Carrier, B. Howden, Amadio.
    Trenér: Peter DeBoer

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – Morrissey (A), N. Schmidt, Dillon, Pionk, Stanley, DeMelo – P. Stastny, Scheifele (A), Ehlers – Connor, Dubois, Harkins – Copp, Lowry (A), K. Reichel – Toninato, D. Gustafsson, Vesalainen.
    Trenér: Dave Lowry

Rozhodčí: Hanson, Blandina – Tobias, Hunt

Diváci: 17 888