Mountfield HK – Pardubice 1:4 (kon.) | Vítkovice – Třinec 5:2 (kon.) | Motor ČB – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
Litvínov – Plzeň 4:3 (po pr.) | Kladno – Zlín 1:3 (kon.) | Liberec – Olomouc 3:4 (po pr.)
Sparta – Kometa Brno 3:2 (po pr.)
HC Sparta Praha
3:2 (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)
HC Kometa Brno
Úterý 04.01.2022, 18:30 • O2 arena, Praha 8–Libeň • Tipsport extraliga • 38. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dnešního večera. Napočtenou příště! (21:06:29)

Dlouho to vypadalo, že Kometa si dnes z Prahy odveze tři body, ale nakonec je všechno jinak! Sparta v závěru možná trochu ospalého derby brankami Adama Poláška a Erika Thorella vymazala dvougólové manko a zaskočené protihráče pak hned zkraje prodloužení srazil na lopatky Michal Řepík. Brno tak ani na třetí pokus domácí neporazilo, poslední šanci v základní části bude mít v polovině února.

Sparta právě vstřelila branku!
    Rozhodující zásah přichází velmi rychle, sparťané v prodloužení otáčí skóre a i potřetí v sezóně poráží svého úhlavního rivala! Pod rozhodující zásah se podepisuje MICHAL ŘEPÍK, jehož střela cestou do klece ještě lízla brankovou konstrukci – 3:2! Asistence: Roman Horák.

60:07
    Nastavení začalo, jako první se kotouče ujímají hráči pražské Sparty. Ta hned postupuje do útoku.

60:01

Šedesát minut boje o vítězi dnešního střetnutí nerozhodlo, po krátké přestávce tak v libeňské hale půjdeme do prodloužení. To nám svými zásahy na konci třetí části připravili Polášek a Thorell.

60:00
    59:12 Erik THORELL - 2:2

59:12
    Noc je ještě dlouhá, derby ještě nekončí, necelých osmačtyřicet sekund před koncem máme v O2 areně vyrovnáno! Obrana Komety se rozpadla a před Tomkovo brankoviště se nastěhovalo hned několik sparťanů, přičemž za bezmocného gólmana puk z levé strany poslal ERIK THORELL – 2:2! Asistence: Michal Řepík, Roman Horák.

58:56
    Oddechový čas pro domácí.

58:48
    Sparťanům se nedaří na Tomka pořádně zatlačit, brněnský gólman velmi mírnému náporu protihráčů zatím čelí s ledovým klidem.

58:17
    Peter Mueller opustil trestnou lavici, hra v O2 areně pokračuje ve formátu šest na pět.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:54
    Alexander Salák zmizel na střídačku, Sparta už nemá co ztratit a hraje vabank!

57:54
    Matej Tomek se teď musel hodně natáhnout, aby nebezpečné zakončení z pravé strany vykryl! Gólman Komety opět zůstal v brance chvilku ležet, ale i tentokrát se nakonec zdá být v pořádku.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 54. A. Polášek (Buchtele, D. Voženílek), 60. E. Thorell (M. Řepík, R. Horák), 61. M. Řepík (R. Horák) – 10. P. Mueller (Zaťovič), 15. Zaťovič (P. Holík, P. Mueller)

HC Sparta Praha: Salák (Machovský) – Moravčík, T. Pavelka, A. Polášek (A), Mikliš, Tomáš Dvořák, M. Jandus – Buchtele, Sobotka (A), Chlapík – E. Thorell, R. Horák, M. Řepík (C) – D. Kaše, D. Voženílek, M. Forman – J. Strnad, Vitouch, Dvořáček – T. Jandus.
    Trenér: Josef Jandač.

HC Kometa Brno: Tomek (Klimeš) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Gulaši (A), Tansey, Roth – Zaťovič (C), P. Holík, P. Mueller (A) – Šik, Krištof, L. Horký – R. Pavlík, Süss, Vincour – Dočekal, Ostřížek, T. Šoustal.
    Trenér: Jiří Kalous.

Rozhodčí: Hradil, Šindel – Lhotský, Svoboda.

Diváci: 1 000.