Třebíč – Prostějov 3:0 (kon.) | Litoměřice – Havířov 6:1 (kon.) | Poruba 2011 – Kolín 3:0 (kon.)
Vsetín – Šumperk 1:4 (kon.) | Jihlava – Kadaň 5:0 (kont.) | Sokolov – Jihlava 4:0 (kon.)
Slavia – Ústí n/L 4:2 (kon.) | Přerov – Benátky n/J 2:0 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
SC Marimex Kolín
Středa 05.01.2022, 17:30 • RT TORAX ARENA • Chance liga • 34. kolo

Dnešní utkání je za námi a Poruba se se svými fanoušky může zaslouženě radovat ze zisku tří bodů.

Skóre zápasu otevřel hned ve třetí minutě Jakub Hajný – 1:0, Poruba měla více ze hry, dostávala se mnohem více do šancí a svůj tlak znovu zužitkovala v čase 09:54, kdy se trefil Martin Réway – 2:0.
    Do druhé třetiny vstoupil aktivněji Kolín, který se zdál být hodně nebezpečný, nicméně domácí hráči obětavě bránili a vzadu se mohli spolehnout na Brízgalu, který zneškodnil třeba nebezpečné střely Síly a Moronga. Dokonce jsme viděli i neuznanou branku hostů, když střelu Davida Šafránka sklepával do brány Jan Veselý, gól byl ale dosažen vysokou holí, a proto nebyl uznán. Kozlům se tak nepodařilo svou snahu přeměnit na branky a stav byl stále 2:0.
    Třetí část hry už byla opět v režii domácích, kteří se hned po půl minutě radovali z další branky, o kterou se postaral Markus Korkiakoski, když puk krásně zavěsil pod horní tyč – 3:0. Porubští měli spoustu dalších šancí, v 56. minutě měli k dispozici i trestné střílení, to však Tomáš Guman nedokázal proměnit. (19:58:13)

59:54
    Svoboda orazítkoval tyč porubské brány!

59:22
    Kolín neudržel pásmo a musí se vracet pro kotouč.

58:45
    Pokus Nika mířil hodně nad bránu.

57:51
    Szhatmáry si najel na pravý kruh, odkud ale ostrou střelou bránu přestřelil.

57:15
    Znovu pálil Piegl, tentokrát puk prošel až k domácímu gólmanovi, ten ale střelu viděl a zastavil ji.

56:53
    Pieglova střela zblokována hned prvním hráčem, nyní je kotouč ve středním pásmu.

56:53
    Po nepřesné rozehrávce se píská zakázané uvolnění domácího celku.

56:00
    Několik vteřin bojovaly celky v obranném pásmu Poruby o puk, nakonec je hra přerušena.

55:02
    K trestnému střílení se postavil Guman, který se rozjížděl velice pomalu a až byl na úrovni brány, vypálil, jenže mířil kousek nad bránu.

55:02
    Gřeš opět ujížděl kolínským hráčům, v závěru byl faulován, a tak uvidíme trestné střílení.

54:14
    Kozli se zpoza vlastní branky dostali až před tu porubskou, kde se pokusil snížit Zerko, Brízgala mu v tom ale zabránil.

53:50
    Zakázané uvolnění Poruby, hra se vrátí před Brízgalu.

53:14
    Morong pálil z otočky pouze do nachystané lapačky.

52:19
    Střela Gumana skončila v ochranné síti.

50:43
    Kolín rozehrál velice špatně a puk má Hajný.

49:45
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Marek Slavík – 2 min., faul kolenem + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SC Marimex Kolín (Štěpán Matějček – 2 min., hrubost).

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 3. Hajný (Guman), 10. Réway (Guman, Slavík), 41. Korkiakoski (Gřeš, Jenyš)

HC RT TORAX Poruba 2011: Brízgala (Muštukovs) – Szathmáry, Husa, Slavík, Žovinec, Urbanec (A), M. Houdek – Stloukal, Vachovec (C), Hrníčko – Jenyš (A), Korkiakoski, Gřeš – Guman, Hajný, Réway – Carter, Bitten, Brodek.
    Trenér: Režnar

SC Marimex Kolín: G. Kuzněcov (Sajdl) – Piegl, Niko, Zorko, V. Čížek (A), Váchal, Kukla – Jankovský, David Šafránek, Z. Král (A) – J. Sklenář, Štohanzl, Jan Veselý – L. Krejčík (C), Matějček, Matyáš Svoboda – Síla, Morong, Ouřada – Zumr.
    Trenér: Šťastný

Rozhodčí: Ondráček, Šudoma – Otáhal, Komínek