Kobra – Klatovy 5:3 (kon.) | Tábor – Písek 7:5 (kon.) | Val. Meziříčí – Opava 4:2 (kon.)
Nový Jičín – Kopřivnice 3:1 (kon.) | Vel. Meziříčí – SHK Hodonín 6:5 (po pr.) | Žďár n/S – Kometa Brno B 6:4 (kon.)
Děčín – Mostečtí Lvi 3:7 (kon.) | Bílina – Letňany 2:5 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Nová Paka 2:6 (kon.)
Jablonec n/N – Hronov 6:2 (kon.) | Příbram – Havlíčkův Brod 10:4 (kon.) | Řisuty – Cheb 7:6 (kon.)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
6:2 (0:0, 1:1, 5:1)
HC WIKOV Hronov
Středa 05.01.2022, 18:00 • Městský zimní stadion, Jablonec nad Nisou • 2. liga skupina Sever (ČR) • 27. kolo

Domácí nakonec děkují svým fanouškům za vydřenou výhru. Zápas sice skončil 6:2, ale až do 45. minuty bylo utkání vyrovnané, pak dal gól Jursa, ale Hronov hodně tlačil, nicméně přes obrovský tlak již vyrovnat nedokázal. Naopak během neceé minuty domácí vstřelili tři branky a rozhodli zápas. V tabulce se Vlci přiblížili Hronovu na rozdíl dvou bodů a o čtvrté místo v tabulce tak bude probíhat ještě velký boj. Děkujeme vám za pozornost a z Jablonce vám poprvé v letošním roce přejeme pěkný večer! (20:24:13)

59:52
    Hostující Matouš měl ještě v záěru velkou šanci, ale ani on si na Kroftu nepřišel a stadionem už zní "Raketou na Mars".

59:48
    Ještě závar před Kroftou, ale i tento dokázal domácí gólman vyřešit.

59:21
    Hosté to zkoušejí bez brankáře. Nazarov v dobré pozici netrefil puk a domácí vyhazují do středního pásma.

59:00
    Hostující trenér Táborský si vyžádal oddechový čas.

59:00
    Rozhodčí odpískal Mrkvičkovi podrážení a domácí hráč to nevhodně komentioval a dostal ještě trest za nesportovní chování.

58:32
    Vyloučení v týmu HC WIKOV Hronov (Kozák – 2 min., vražení na mantinel + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou (Hric – 2 min., hrubost).

58:32
    Teď hrozila hromadná bitka. Vznikla větší strkanice a bude se určitě vylučovat.

58:20
    Domácí jen posunují puk do středního pásma.

57:54
    Po střele Duchana zachytil puk Krofta.

57:30
    Hostující Jirků to zkoušel z velkého úhlu, nemohl uspět.

57:03
    Postavení mimo hru Hronovských.

56:53
    Konstantin Lavrenov si počíhal na útočné modré a pokusil se o samostatný únik, ale byl tísněn a zakončení mu nevyšlo.

56:27
    Teď Ševců vůbec nevěděl, ke má puk, otáčel se za sebe, ale puk byl stále ve hře. Had ale nakonec neuspěl a hraje přerušena.

55:16
    Oba týmy jsou v plném počtu. V šanci byl domácí Hric, který bekhendem Ševců nepřekonal.

55:03
    Nyní se hrje spíše ve středním pásmu, které domácí obrana důsledně hlídá.

54:16
    Hronovu byl odpískán těsný ofsajd.

53:16
    Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou (Plíhal – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC WIKOV Hronov (Exner – 2 min., hrubost).

53:16
    To jsou neuvěřitelné okamžiky. Dlouho se zdálo, že vyrovnávací branka Hronova je na spadnutí, ale najednou přišly tři branky Jablonce během necelé minuty!

52:55
    Vlci právě vstřelili branku!
    Teď napřáhl PETR KRÁL a puk propadl Nečasovi mezi nohama a tři branky během necelé minuty je už na něj moc a přepouští v brance místo Kryštofovi Ševců. Asistence: Tibor Hric.

52:39
    Důrazný JAN KŘEPELKA dokázal u levé tyče dotlačit puk do sítě a gólman Hronova Nečas se hodně zlobí. Asistence: Martin Jursa.

51:56
    Plíhal skvěle rozjel útočnou akci a stál na začátku krásné kombinace, kterou zakončil střelou do horní poloviny branky MICHAL KAPIČKA. Asistence: Tomá Plíhal, Petr Had.

51:33
    Tlak hostí narůstá. Teď Krofta po nahození Lavrenova přerušil hru.

50:59
    Od modré vypálil po vzhazování Mikulec, Krofta chytá.

50:55
    Král střílel z nepřipravené pozice z pravé strany. Následně špatná rozehrávka Vlků a je z toho icing.

50:08
    Hronov začíná přebírat iniciativu a snaží se o vyrovnání. Teď však hostům nevyšla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.

49:12
    V obrovské šanci se ocitl Novotný, ale jeho pokus z levého kruhu minul branku.

48:51
    Opět hrozil závar před jabloneckou brankou, tak Krofta raději puk přikryl a přerušil hru.

48:46
    Puk skončil na jablonecké střídačce, vahzuje se před Kroftou.

48:25
    Nazarov se Sýkorou jeli v oslabení dva na jednoho, sérii přihrávek nesehráli špatně, ale nakonec Krofta puk zachytil. Heligr je na ledě.

47:45
    Had z pravé strany Nečase neprostřelil a Hronov následně vyhazuje.

46:37
    Mrkvičkova sttela neprošla, pak v oslabení předvedli pokus o útok hosté.

46:22
    Vyloučen hostující Heligr za podrážení.

46:10
    Domácí hrají v euforii. Vomáčka měl velkou šanci a při Nečasovi stálo i velké štěstí.

45:36
    Homolka předvedl luxusní zpracování puku hokejkou ve vzduchu a z dobré pozice trefil jen hruď Nečase. Z následných dorážek domácí neskórovali.

44:46
    MARTIN JURSA dostal přihrávku mezi kruhy od Tržického a trochu nečekaně vypálil pod víko a poprvé dostává Jablonec do vedení! Asistence: Tomáš Tržický.

44:18
    Domácí Vomáčka bojoval jako lev, ale hronovští obránci srazili puk do hlediště.

43:53
    Další zakázané uvolnění Hronova. Domácí druhá branka povzbudila.

43:38
    Hronovští šptně rozehráli a je z toho zakázané uvolnění.

43:16
    Sýkora pálil z pravé strany, ale Krofta šel do kolen a s jeho střelou si poradil.

42:40
    TOMÁŠ PLÍHAL to vzal jako nejzkušenější hráč na sebe a zblízka vyrovnává! Asistence: Michal Kapička, Tomáš Brokeš.

42:08
    Vomáčka se snažil probít po pravé straně, ale neuspěl.

40:52
    Hronov právě vstřelil branku!
    Domácí už hráli v pěti a vedoucí gól hostí byl doslova blesk z čistého nebe, když kapitán JAKUB EXNER dorazil do sítě Sýkorovu střelu. Asistence: David Sýkora

40:26
    Vhazování před Kroftou.

40:10
    Plíhal je ledě a Hronovským utekl puk do středního pásma.

40:01

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, ale první se radovali z gólu hosté, když se prosadil Kozák. Za čtyři minuty pak po málo vídané chybě vyrovnal Kapička. Hosté měli v závěru třetiny dvojnásobnou početní výhodu skoro minutu a půl, ale domácí výborně a obětavě bránili. Ještě šest vteřin přesilovky pět na tři si ale Hronov přenese do třetí třetiny, 37 vteřin pak bude hrát s výhodou jednoho muže, pokud nevstřelí branku. Třetí třetina začne přibližně v 19:34.

40:00

39:52
    Domácím se ještě podařilo vyhodit.

39:35
    Sýkora vyslal další nebezpečnou střelu, ael Krofta chytá.

39:12
    Kozák při svém pokusu minul branku, pak to zkoušel Sýkora, ale Krofta chytá.

38:47
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

38:37
    Duchan střílel z pravé strany, ale neuspěl. Domácí však faulovali a budou hrát 1:23 ve třech proti pěti. Ven jde Mrkvička za krosček.

38:06
    První vyloučení domácího hráče. Na trestnou odchází Tomáš Plíhal za zákrok, který vypadal skutečně poměrně nevinně.

37:24
    Zaútočili hosté, ale na přihrávku zpoza branky před branku nikdo nezareagoval.

36:43
    Hosté se zapomněli v ofsajdu.

36:24
    Jirků dostal přihrávku na pravou stranu, mířil na teploměr, ale Krofta dokázal včas secvaknout.

35:23
    Kapička dostal přihrávku na pravou stranu, ale neměl rychlost a musel vystřelit. S jeho pokusem si Nečas poradil.

34:37
    Kapička našel Pavlů, který se snažil natlačit před Nečase, ale ten mu nenechal skulinku, aby se mohl pokusit dát branku.

34:11
    Do dobré pozice se proháčkoval hostující Kozák, ale Krofta si s jeho polovysokým pokusem poradil.

33:26
    Po dlouhém, leč neúčinném, obléhání Nečasovy branky se málem do samosttaného úniku dostal hostující mladík Kubeček, ale přihrávka na něj byla příliš prudká.

31:25
    Absolutní selhání dvou obránců Hronova na obranné modré, kde si dávali přednost a Brokeš posunul puk na MICHALA KAPIČKU, který vymetl pavučinku v Nečasově brance a zvedl vítězoslavně ruce nad hlavu! Asistence: Tomáš Brokeš.

30:30
    Po střele Abrahama vznikl závar před Nečasm, ale žádný z útčníků nedokázal puk dorazit do sítě.

30:19
    Bouřil se rychle otočil na pravé straně a okamžitě vystřelil a prověřil Nečase, ten chytá.

29:47
    Zakázané uvolnění Hronova.

29:11
    Domácí okamžtě zpnuli na maximální obrátky. Z úhlu to zkoušel Jursa, ale neuspěl. Nečas si poté poradil i s nahozením.

27:40
    MARTIN KOZÁK dostal ve velké rychlosti přihrávku od Bucka a vymetl vingl Kroftovy branky z pravého kruhu. Asistence: Jiří Bucek, Michail Romanov.

27:03
    Hronov je v plném počtu.

26:47
    Po šanci Kapičky se dostal na druhé straně do pološance Duchan, ale ani on nedal.

25:42
    Hricova nesedla střela od modré. Hosté vyhazují. Lavrenov navíc dobře forčekuje.

25:00
    Domácí hrají přesilovku dobře, ale Hronov už dvakrát dostal puk z pásma.

24:34
    Abraham v dobré pozici netrefil puk.

23:24
    Mrkvička dvkrát nebezpečně vypálil, ale jednou jeho pokus zaduněl o hrazení, podruhé neprošel přes hradbu těl.

23:03
    Vyloučen hráč Hronova Romanov na 2+2 minuty za vysokou hůl.

22:56
    V šanci se ocitl domácí bek Had, jehož pokus vyrazil Nečas jen koncem lapačky. Teď měli hosté štěstí.

22:10
    Domácí Jursa se pěkně probil do pásma, ale chyběla finální fáze.

21:03
    Domácí špatně rozehráli a hned si hosté vytvořili velký tlak. Největší šanci měl hostující Teuber, ale nakonec zámek přerušil Krofta, který přikryl puk.

20:26
    Plíhal vyslal tvrdou ránu, ale Nečas si s jeho pokusem poradil.

20:01

Oba týmy přistoupili k dnešnímu důležitému utkání velmi zodpovědně a síly obran zatím převažují nad útokem. Domácí Vlci byli po většinu první třetiny mírně lepším týmem, ale i Hronov dokázal zazlobit. Druhá třetina začne přibližně v 18:44.

20:00

19:20
    Domácí tlačili, zavřeli hosty v pásmu, ale hosté se nakonec osvobodili.

18:05
    Domácí Brokeš hledal v akci dvou na jednoho Kapičku, musel puk zvednout a Kapička ho ve vzduchu netrefil.

17:10
    Brokeš teď trefil pouze obránce stoícího před ním. Domácí už ale zase útočí častěji než hosté.

15:45
    Po chybě hostující obrny se do dobré pozice dostal Křepelka, ale Nečase nepřekonal.

14:57
    Domácí Kačírek dostal přihrávku mezi oba beky na útočnou modrou, ale zastavil ho ofsajd.

13:44
    Bouřil teď před brankou čekal na správný moment k střele, ale nedostal přihrávku. Pak ještě na modré udržel pásmo Tržický, ale Hronov nakonec vyhodil puk.

12:35
    Do samostatného úniku se dostal domácí Jursa, který zkoušel zasunout puk Nečasovi mezi betony, ale Nečas je dokázal včas zklapnout. Pak ještě dorážel Kačírek, ani on neuspěl.

11:21
    Benjamin Vomáčka pálil z levé strany, ale těsně minul branku.

10:27
    Hronov teď trochu přebral iniciativu, ale naráží na zformovanou domácí obranu.

09:32
    Teď zaútočili hosté, ale nedosáhli ani na přímou střelu na branku a puk nakonec končí mimo hrací plochu.

08:57
    Kapitán hosté Exner se trochu se štěstím zmocnil puku v útočném pásmu a prověřil Kroftu. Ten chytá.

7:00
    Křepelk dostal puk do skvělé pozice, do pokusu dal obrovskou sílu, ale minul puk... Hosté jsou v plném počtu.

06:14
    V oslabení ujel hronovský Ivan Nazarov a z pravé strany zkoušel střílet na vzdálenější tyč, ale neuspěl.

05:43
    Kapička po Mrkvičkově přihrávce přestřelil a hosté se osvobozují.

5:29
    Kapička hledal z pravé strany napříč brankovištěm spoluhráče, ale hosté dokázali srazit puk do ochranné sítě.

5:00
    Domácí tlačili a problémy Hronova hasil na poslední chvíli faulem Exner. Jde na dvě minuty za podrážení.

4:01
    Kapička dostal přihrávku do pravého kruhu a bez přípravy vypálil, Nečas však byl pozorný.

3:06
    Duchan dostal přihrávku na pravou stranu, mířil na zpola odkrytou jabloneckou branku, ale puk netrefil dobře a svatyni minul.

2:47
    Teuber hledal ve vyložené pozici Lavrenova, ale skvělý zákrok předvedl domácí gólman Krofta.

1:30
    Domácí zlobili před Nečasovou brankou. Z nebezpečné pozice pálil Kačírek, ale puk se k Nečasovi nakonec přes hradbu l nedostal.

00:32
    Zakázané uvolnění Vlků.

00:01

Hlásíme se vám z Jablonce nad Nisou, kde právě upravuje led rolba a diváci pomalu nacházejí cestu do útrob zimního stadionu. Za chvilku začne pro domácí Vlky veledůležitý zápas v boji o postup do play-off. Proti Hronovu musejí domácí vyhrát, pokud chtějí reálně pomýšlet na postup do play-off. Pokud vyhrají hosté, bude to pro ně významný krok směrem do vyřazovacích bojů.

Jablonec čeká na domácím ledě důležité utkání v boji o play-off. Nastoupí do něj hrající trenér se zkušenostmi z NHL Tomáš Plíhal, který má zkušenosti i ze zámořské NHL. Hostující Hronov má v tabulce na čtvrtém místě pětibodový náskok na Vlky a pokud dnes v Jablonci zvítězí, budou to mít Jablonečtí už hodně složité.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Krofta (Jelínek) – Pavlů (A), Abraham, Tržický, Patzelt, Had, Mrkvička (C) – Plíhal, Kačírek, Jursa – Král, Brokeš, Hric – Kapička, Křepelka, Homolka (A) – Bouřil, Vomáčka.
    Trenér: Tomáš Plíhal

HC WIKOV Hronov: Nečas (Ševců) – Heligr, Degterev, Mikulec, Sýkora, Exner (C), Romanov – Kubeček, Duchan, Bucek – Nazarov, JIrků, Novotný – Teuber, Lavrenov, Kozák (A) – Matouš (A)
    Trenér: Martin Táborský

Rozhodčí: Zeilska – Židek, Jurak.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

David Schlegel

Branky a nahrávky: 32. Kapička (Brokeš), 43. Plíhal (Kapička, Brokeš), 45. Jursa (Tržický), 52. Kapička (Plíhal, Had), 53. Křepelka (Jursa), 53. Král (Hric) – 28. Kozák (Bucek, Romanov), 41. Exner (Sýkora)

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Krofta (Jelínek) – Pavlů (A), Abraham, Tržický, Patzelt, Had, Mrkvička (C) – Plíhal, Kačírek, Jursa – Král, Brokeš, Hric – Kapička, Křepelka, Homolka (A), Vomáčka – Bouřil.

Rozhodčí: Zeilska – Židek, Jurak