1:7 (0:3, 1:3, 0:1)
Severstal Čerepovec
Čtvrtek 06.01.2022, 17:00 • Arena Mytišči, Mytišči • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Red Star Kunlun a Severstal Čerepovec. Tato mužstva se proti sobě naposled utkala v říjnu na ledě Severstalu, který otáčel zápas a zvítězil v poměru 2:1. Dnes se bude hrát v Aréně Mytišči. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.

Red Star Kunlun se ve Východní konferenci nachází na posledním 12. místě s 25 body a skóre 98:183. Šance na postup do playoff už vymizely dávno a opět tak tento čínský klub bude pouze dohrávat základní část sezóny. Forma je navíc velmi špatná, neboť má už 11 proher v řadě.
    Severstal Čerepovec se může v Západní konferenci pyšnit 5. pozicí s 57 body a skóre 113:109. V posledním zápase ovšem přivítal na svém ledě Dynamo Minsk, se kterým nakonec prohrál v poměru 3:5.

Československá stopa:

Adam Liška (CER)

Red Star Kunlun: J. Smith (P. O'Brien) – T. Schultz, Chelios, Sproul, Joe, Jen, Fram, P. Čang – C. Čang, Tyler Wong (A), Yip (C) – Lockhart, P. Foo, S. Foo (A) – Riche, C. Kane, Č. Čang – Jen, M. Abramov, Čung.
    Trenér: Ivano Zanatta

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Chochlov, Press, Stenqvist, Timašov, N. Chlystov, N. Makejev, Rogov – Liška, Joonas Nättinen, J. Morozov (C) – Pilipenko, Kodola, Vovčenko – D. Dumbadze, Guslistov, Geraskin (A) – Rooba (A), Kolmykov, Dmitrij Moisejev – A. Alexejev.
    Trenér: Andrej Razin

Rozhodčí: Akuzovskij, Ščenjov – Bersenjov, Judin.

00:01

00:28
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jegor Morozov – 2 min., držení).

00:41
    Tyler Wong zkoušel z pravé strany zakončit pod horní tyč, ale Vladislav Podjapolskij si poradil.

01:18
    Čerepovci se podařilo dvakrát po sobě vyhodit puk přes celé kluziště a zatím se dobře brání.

02:06
    Opět se Red Staru nepodařilo vymyslet nic vážnějšího a Severstal vyhodil kotouč.

02:28

02:53
    Kunlun sice nevyužil početní výhodu v úvodu zápasu, ale opět má puk v držení za svou bránou.

03:22
    Robert Rooba si objel bránu soupeře a následně pálil z otočky, ovšem Jeremy Smith byl připraven.

03:40
    Adam Liška dnes hraje svůj 200. zápas v KHL.

04:29
    Severstal Čerepovec nyní už drží puk v útočném pásmu, ale zatím si nevypracoval místo ke střele.

04:52
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Hosté otevírají brankový účet dnešního zápasu! Nikolaj Timašov pálil ze středu, ovšem jeho pokus byl zblokován přímo na hůl KIRILLA PILIPENKA, který neměl problém trefil prázdnou svatyni. Asistence: Nikolaj Timašov a Vladislav Kodola.
    04:52 Kirill PILIPENKO - 0:1

05:36
    Znovu se Čerepovec snažil vymyslet něco nebezpečného, ale Kunlun se tentokrát ubránil.

06:59
    Jeremy Smith tentokrát raději přikryl kotouč svou lapačkou a následuje komerční přestávka.

07:17
    A je to 2:0 pro hosty! David Dumbadze z pravé strany posunul puk do levého kruhu NIKOLAJU TIMAŠOVI, který následně fantasticky zakončil nechytatelně do pravé šibenice. Asistence: David Dumbadze.
    07:17 Nikolaj TIMAŠOV - 0:2

08:44
    Kunlun se nyní snažil něco vymyslet v útočné třetině, ale nebylo z toho nic moc nebezpečného.

09:21
    Jeremy Smith měl znovu práci, jelikož se hosté dostali ke střele z pravé strany.

10:36
    Severstal Čerepovec vstoupil do dnešního utkání velice dobře a aktivně a má hru naprosto pod kontrolou.

11:03
    Následně se sice Red Star pokoušel něco vymyslet za bránou Podjapolského, ale obrana Severstalu získala puk.

12:32
    Nikita Chlystov z levé strany nahodil puk na bránu, ale to Smithe nepřekvapilo, ovšem Čerepovec zůstává u puku.

13:29
    Luke Lockhart střelou z pravé strany prověřil betony Vladislava Podjapolského, který byl samozřejmě připraven.

14:10
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jegor Morozov – 2 min., hákování).

14:53
    Kunlunu se zatím ani druhá přesilová hra v utkání nedaří podle představ a Severstal bez problémů odpaluje kotouče.

16:10

16:38
    Čerepovec v pohodě přežil oslabení a nyní se opět dostává dopředu.

16:38
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Ryan Sproul – 2 min., vražení na mantinel).

17:45
    Severstal využívá první přesilovou hru v utkání a vede už 3:0! KIRILL PILIPENKO se dostal ke střele z pravého kruhu a prostřelil Jeremyho Smithe. Asistence: Daniil Vovčenko a Jakob Stenqvist.
    17:45 Kirill PILIPENKO - 0:3

18:50
    Adam Liška to tentokrát zkoušel z levé strany, ovšem jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

19:36
    Čerepovec si už konec třetí periody pohlídá s kotoučem na holích.

20:00

První třetina je u svého konce a Severstal Čerepovec potvrzuje roli favorita, jelikož vede nad Kunlunem 3:0. Už v 5. minutě otevřel brankový účet Pilipenko. O tři minuty později se trefil také Timašov a v 18. minutě využil přesilovou hru druhou trefou Pilipenko.

Další třetina začne přibližně v 17:51.

20:01

20:57
    Hosté se dostali ke střele, ale ta skončila jen vedle brány soupeře.

21:36
    Severstal Čerepovec drží puk na svých holích a nikam moc nespěchá.

22:19
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Igor Geraskin – 2 min., držení).

23:48
    Kunlun se ani v přesilové hře nemůže dostat do nějaké vážnější šance.

24:19

26:09
    A je to už 4:0 pro Severstal, který ničí svého soupeře. Nikita Guslistov má na gólu obrovský podíl, neboť se skvěle zbavil obránce a posunul puk na DAVIDA DUMBADZEHO, který z bezprostřední blízkosti přesně zakončil. Asistence: Nikita Guslistov a Igor Geraskin.
    26:09 David DUMBADZE - 0:4

27:09
    Red Star dokázal udržet puk v útočném pásmu a následně bude vhazování před svatyni Podjapolského.

28:40
    Kunlun se snaží něco vymyslet, ale rozdíl kvality mezi oběma týmy je obrovský.

29:16
    Tyler Wong se dostal do zakončení z levého kruhu, ale neprostřelil hostujícího brankáře.

30:00
    Polovina utkání je za námi a Čerepovec vede nad Kunlunem 4:0.

30:49
    Jeremy Smith opět přikryl kotouč svou lapačkou před dojíždějícím Dmitrijem Moisejevem.

31:20
    Adam Liška dostal přihrávku do pravého kruhu, ale následně pálil jen doprostřed brány, kde byl připraven Jeremy Smith.

31:37
    Igor Geraskin se dostal do zakončení, ale pátou branku Čerepovce nepřidal.

32:26
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Ťün-čcheng Jen.

33:38
    Hosté zvyšují vedení na 5:0! Igor Geraskin dostal puk na pravou stranu, odkud vystřelil, ovšem kotouč se odrazil od brankáře k NIKITU GUSLISTOVI a ten z první vsítil branku. Asistence: Igor Geraskin a Vladislav Kodola.
    33:38 Nikita GUSLISTOV - 0:5

34:45
    Domácí hráč se už ocitl s pukem ve středním pásmu a odpískal se ofsajd.

35:09
    Red Star nyní vysoko napadal rozehrávku Severstalu, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.

36:54
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Alex Riche – 2 min., sekání).

37:19
    Čerepovec drží puk v útočném pásmu, ale zatím beze střely.

38:12
    Drtička pokračuje a hosté vedou už 6:0! Daniil Vovčenko našel před bránou JOONASE NÄTTINENA, který zakončil z bezprostřední blízkosti. Asistence: Daniil Vovčenko a Jakob Stenqvist.
    38:12 Joonas NÄTTINEN - 0:6

39:21
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Maxim Kolmykov.

39:58
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Dvě vteřiny před koncem druhé třetiny se domácí dočkali branky v přesilové hře! Spencer Foo vyhrál vhazování, po kterém pálil přesně k pravé tyči RYAN SPROUL. Asistence: Spencer Foo.
    39:58 Ryan SPROUL - 1:6

40:00

Druhá perioda je u konce a Severstal Čerepovec dál potvrzuje roli jednoznačného favorita, když vede nad Kunlunem 6:1. Ve 27. minutě zvýšil vedení na 4:0 Dumbadze. Ve 34. minutě také Guslistov a ve 39. minutě přidal šestou branku Severstalu Nättinen. Red Star se ale také konečně dočkal gólu, neboť se dvě vteřiny před koncem dvacetiminutovky prosadil Sproul.

Další třetina začne přibližně v 18:46.

40:01

40:52
    Kunlun se po pravé straně dostal dopředu, ale nezakončil.

42:06
    David Dumbadze pálil na bránu Smithe, ale ten byl připraven.

43:26
    Joonas Nättinen to zkusil zpoza modré čáry, ale jeho pokus skončil na zákroku soupeře.

43:35
    Vladislav Podjapolskij musel být připraven na střelecký pokus soupeře z levého kraje.

44:18
    Třetí dvacetiminutovka nám toho zatím moc nepřináší, ovšem hraje se především ve třetině Severstalu.

45:28
    Kotouč skončil pouze v zámezí a následuje vhazování ve třetině Severstalu.

46:34
    Hosté se snaží vykombinovat soupeře na jeho polovině, ale ve třetí periodě viditelně zvolnili.

47:19
    Parker Foo bojoval za bránu o kotouč, který nakonec získal, ale po chvíli skončil puk v moci Vladislava Podjapolského.

47:39
    Jeremy Smith byl tentokrát na druhé straně připraven na únik Jegora Morozova a vychytal jej.

49:29
    Čerepovec nyní obstřeloval Jeremyho Smithe, ale ten ve třetí třetině drží čisté konto.

50:01
    Vladislav Kodola posunul kotouč Ilju Chochlovovi, ale jeho rána od modré skončila vedle.

50:36
    Vladislav Podjapolskij se musel natáhnout na zakončení domácího útočníka, což se mu také podařilo.

51:19
    Hostům se nepodařilo zakončit a tak to na druhé straně zkoušel Parker Foo a posléze Tyler Wong, ovšem třetí perioda stále nepřinesla žádný gól.

52:38
    Jake Chelios pálil z levé strany, ale Vladislav Podjapolskij byl znovu připraven.

53:11
    Hosté zvyšují náskok už na 7:1! Robin Press poslal puk od modré čáry na hůl Chochlova, který připravil střeleckou pozici pro NIKITU GUSLISTOVA a ten se podruhé v utkání prosadil. Asistence: Ilja Chochlov a Robin Press.
    53:11 Nikita GUSLISTOV - 1:7

54:22
    Tentokrát se Kunlun dostal ke střele, ale ta letěla mimo.

55:12
    Alex Riche posunul kotouč pod sebe na Brandona Yipa, ovšem jeho pokus minul svatyni Čerepovce.

56:27
    Daniil Vovčenko byl odzbrojen o puk v útočném pásmu, ale Kunlun jej dlouho neudržel.

57:09
    Ilja Chochlov se po chvíli dostal do zakončení, které tečoval Andrej Alexejev, ale Jeremy Smith byl připraven.

58:32
    Red Star byl blízko ke druhé brance, ale Vladislav Podjapolskij se roztáhnul v brankovišti a nepustil puk za svá záda.

59:16
    Luke Lockhartovi utekl puk do středního pásma a Kunlun tak přišel o útočnou třetinu.

Je konec. Severstal Čerepovec zvítězil na ledě Red Star Kunlunu vysoce 7:1.
    Už v 5. minutě otevřel brankový účet Pilipenko. O tři minuty později se trefil také Timašov a v 18. minutě využil přesilovou hru druhou trefou Pilipenko. Ve 27. minutě zvýšil vedení na 4:0 Dumbadze. Ve 34. minutě také Guslistov a ve 39. minutě přidal šestou branku Severstalu Nättinen. Red Star se ale také konečně dočkal gólu, neboť se dvě vteřiny před koncem dvacetiminutovky prosadil Sproul. V poslední periodě zápasu padla pouze jedna branka, kterou dal v 54. minutě Guslistov.

Česká a slovenská stopa

Adam Liška (CER) – 0+0, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 17:11

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (19:20:17)

Michal Raška

Branky a nahrávky: 40. Sproul (S. Foo) – 5. Pilipenko (Timašov, Kodola), 8. Timašov (D. Dumbadze), 18. Pilipenko (Vovčenko, Stenqvist), 27. D. Dumbadze (Guslistov, Geraskin), 34. Guslistov (Geraskin, Kodola), 39. Joonas Nättinen (Vovčenko, Stenqvist), 54. Guslistov (Chochlov, Press)

Rozhodčí: Akuzovskij, Ščenjov – Bersenjov, Judin