Chabarovsk – Spartak Moskva 3:2 (po pr.) | Vladivostok – Kazaň 4:2 (kon.) | CSKA Moskva – Viťaz 3:4 (po pr.)
Magnitogorsk – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Petrohrad – N.Novgorod 3:0 (kon.) | Soči – Nižněkamsk 4:1 (kon.)
Omsk – Minsk 3:0 (kon.) | Riga – Jekatěrinburg 0:0 (odl.)
Metallurg Magnitogorsk
3:1 (3:1, 0:0, 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Pátek 07.01.2022, 13:00 • Arena Metallurg • KHL

Z tohoto klání je to vše. Děkujeme za pozornost a užijte si víkend. Na viděnou. (15:48:38)

Další domácí zápas čeká Magnitogorsk už za dva dny, kdy na svém ledě přivítá kazašský Nur-Sultan. Jaroslavl bude hrát rovněž v neděli, a sice v Jekatěrinburgu.

Dnešní utkání sledovalo 4 240 diváků.

Česká a slovenská stopa

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Hity – 24:30

Magnitogorsk porazil na domácím ledě 3:1 Jaroslav a vrátil se v tabulce Východní konference na vedoucí pozici. Lokomotiv schytal čtvrtou porážku v řadě a je v západní části soutěže sedmý. Zápas by šel rozdělit na dvě části – první třetinu a zbytek.

V polovině třetí minuty otevřel skóre ihned po vyhraném vhazování Korškov. O poznání aktivnější byl ale Magnitogorsk, který počínaje 11. minutou začal sklízet zasloužené ovoce. Goldobin křižnou střelou z levého kruhu v přesilovce srovnal a Nikoncev v 18. minutě po úprku dokonal obrat. V závěru třetiny si ještě Zernovovo nahození nešťastně srazil bruslí do vlastní branky Jelesin.

Po změně stran Metallurg absolutně rezignoval na hru směrem dopředu a přenechal aktivitu na soupeři. Ten vyhrál druhou třetinu na střely drtivě 18:1, leč gólu se Jaroslavl nedočkala. A podobný obrázek byl k vidění i ve třetí dvacetiminutovce. Hvězdou zápasu se bezpochyby stal brankář Jussi Olkinuora, který pokryl hned 46 střel. Ve dvou případech pak Magnitogorsk zachránila branková konstrukce.

59:42
    Jussi Olkinuora si pohlídal přihrávku zpoza branky a vrhl se po kotouči. Jegor Averin se k zakončení neprocpal.

59:16
    Magnitogorsk po buly znovu dostal bleskově puk na protější konec kluziště, kde aktivním napadáním znepříjemňuje Jaroslavli rozehrávku.

58:59
    Další výhoz už je ve znamení zakázaného uvolnění. Před vhazováním si hostující střídačka vyžádala oddechový čas.

58:35
    Při hře v šesti je to v podání Jaroslavle zatím křeč. Magnitogorsk v poklidu brání modrou linii a vyhazuje kotouče do bezpečí.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Jak se zdá, zároveň i celého zápasu.

57:53
    Hostům se absolutně nedaří založit kloudnou útočnou kombinaci. S pukem jsou už dlouhou dobu na vlastní půlce.

57:20
    Jaroslavl zkouší necelé tři minuty před koncem třetiny hru bez brankáře v šesti aktérech.

56:13
    Kotouč opět v lapačce finského strážce. Ten by si dnes směle mohl říct o příplatek. Složit by se na něj mohli laxně hrající spoluhráči.

55:57
    Do branky se tlačil Pavel Kraskovskij. Proti byl Jussi Olkinuora, jenž podržel touš ve výstroji. Čas už v těchto chvílích hraje ve prospěch Magnitogorsku.

55:34
    Lokomotiv Jaroslavl hraje v plném počtu.

55:07
    Až nyní. Od modré čáry nahazoval Jegor Jakovlev. Daniil Isajev po odrazu od hrudi schoval puk do lapačky.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 11. Goldobin (Hultström), 18. Nikoncev (Akolzin, Zemčonok), 19. Zernov (Korostěljov, M. Karpov) – 3. Korškov (Kraskovskij)

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Nalimov) – Zemčonok, J. Jakovlev (C), Hultström, J. Chabarov, Minulin, I. Nikolajev, Kvočko, M. Grigorjev – S. Košelev, Currie (A), Čibisov – Goldobin, Maillet, Leipsic – M. Karpov, Zernov, Korostěljov – Akolzin, Nikoncev (A), Korobkin.
    Trenér: Ilja Vorobjov

Lokomotiv Jaroslavl: D. Isajev (Murašov) – A. Marčenko (C), Rafikov, Jelesin, Barancev, M. Osipov (A), Čerepanov, Gormley – Boucher, A. Anisimov (A), Denis Alexejev – Korškov, Kraskovskij, Polunin – J. Averin, Georgij Ivanov, Kajumov – P. Kudrjavcev, Arťom Iljenko, Tesanov.
    Trenér: Igor Nikitin

Rozhodčí: Vasiljev, Kulakov – Galimov, Maximovskij