Slavia – Havířov 4:2 (kon.) | Poruba 2011 – Šumperk 6:4 (kon.) | Vsetín – Kadaň 5:0 (kont.)
Přerov – Kolín 1:2 (kon.) | Vrchlabí – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Litoměřice – Frýdek-M. 5:2 (kon.)
Sokolov – Prostějov 5:4 (kon.) | Třebíč – Ústí n/L 2:3 (kon.)
HC Slavia Praha
4:2 (4:0, 0:2, 0:0)
AZ Havířov
Sobota 08.01.2022, 15:00Chance liga • 35. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítejte u sledování textového on-line přenosu z 35. kola Chance ligy mezi týmy HC Slavia Praha a AZ Heimstaden Havířov.

AZ Heimstaden Havířov

Havířov zatím nemůže být s průběhem sezony vůbec spokojený. Ze všech stále hrajících týmů je na tom aktuálně nejhůře a na posun v tabulce to zatím příliš nevypadá. Havířov už pět zápasů v řadě čeká na výhru, kterých si v dosavadních odehraných zápasech připsali pouze devět a z toho jen šestkrát za tři body. Na nejbližšího soupeře v tabulce ztrácí už deset bodů, na jistotu záchrany pak dokonce devatenáct. Na startu poslední třetiny základní části navíc na celek z Východu republiky nečeká vůbec nic jednoduchého.

Slávisté prožívají sezonu jak na houpačce. Úvod byl prakticky bezproblémový, sérii výher ale brzy vystřídaly porážky. Kvůli tomu se Pražané propadli v jednu chvíli i na příčky mimo play-off. V poslední době se ovšem postupně derou vzhůru a hlasitě se hlásí o nejlepší šestku zaručující přímý postup do vyřazovacích bojů. Ze sedmého místa ztrácí sešívaní na šestý Prostějov čtyři body a k tomu mají ještě zápas k dobru. V poslední době se ve slávistickém dresu daří dvacetiletému obránci Hovorkovi, který se trefil třikrát v řadě a celkově má na svém kontě letos už deset bodů.

Vzájemné zápasy

Oba týmy se v letošní sezoně potkaly už dvakrát a minimálně v prvním případě z toho byla parádní podívaná. Slávisté totiž v prvním kole v útoku excelovali a svému soupeři nasázeli deset branek. Druhý duel už tak jednoznačný nebyl, ale nakonec ho přece jen vyhrála znovu Slavia. Ta rozhodla o zisku tří bodů za nerozhodného stavu čtyři minuty před koncem.

HC Slavia Praha: R. Málek (M. Michajlov) – Daniel Krejčí, Veber, T. Duda, Mikuláš Hovorka, Vlček, R. Havel – P. Kafka, T. Knotek, Kružík – Šteiner, P. Machač, Jaroslav Brož – J. Doležal, Poletín, Kern – D. Petrov.
    Trenér: Veber

AZ Heimstaden Havířov: Lukáš (Sejpal) – Kadeřávek, M. Hlaváč, Korím, E. H. Jansons, G. Jansons, Lytvynov – J. Doktor, Hudeček, Dostálek – J. Žolobov, Maruna, L. Bednář – Křemen, Hotěk, Tjurin – M. Hrubec, Damašek, Krupa.
    Trenér: Potěšil

Rozhodčí: Wagner, Bejček – Coubal, Kokrment.

Za Havířov se poprvé představí dvě posily. Lotyšský obránce Eduards Hugo Jansons se zařadí do druhé obranné dvojice a ruský útočník Konstantin Tjurin nastoupí na křídlé třetí útočné formace. Jedno překvapení najdeme i v sestavě domácích, útočník Vlček si totiž vinou marodky vyzkouší roli obránce ve třetí obraně po boku Havla.

00:01

00:20
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slavia se bleskurychle ujímá vedení! Po pouhých dvaceti sekundách se puk dostal na modrou čáru k VÁCLAVU VEBEROVI, který prudkou ranou mířil přesně k pravé tyči! Asistence: Daniel Kružík.
    00:20 Václav VEBER - 1:0

00:40
    V Edenu se dějí neuvěřitelné věci! Slavii stačilo znovu jen dvacet sekund, aby se dostala do dvoubrankového vedení! Duda po modré čáře nahrál MIKULÁŠI HOVORKOVI, který podobně jako jeho spoluhráč mířil přesně mimo Lukášův dosah! Asistence: Tomáš Duda a Patrik Machač.
    00:40 Mikuláš HOVORKA - 2:0

01:38
    Po hektickém začátku se hra trochu uklidnila, hosté se poprvé dostali do útočného pásma.

02:59
    Střelu Dostálka z levé strany zablokoval dobře postavený Havel.

04:10
    Oba brankář jsou teď nějakou dobu bez zákroku, zajímavou akci hostů tentokrát zastavil ofsajd.

05:14
    Hudeček se snažil objet rychle branku, jenže mu puk na poslední chvíli utekl, a tak ani nezakončil.

05:38
    Machač se prodral za skákavým kotoučem a stihl ještě zakončit, byl už ale blízko Lukášovi, a tak ho pouze trefil do výstroje.

06:48
    Slávisté se drželi v útočném pásmu, tentokrát mohl být ale Lukáš v klidu.

07:14
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tomáš Duda – 2 min., držení hole).

07:35
    Poletín zablokoval střelu protihráče, slávisté následně vyhazují přes celé hřiště.

08:50
    Domácí se zatím brání bez větších problémů.

09:02
    Slávisté v oslabení ujeli do přečíslení, které nakonec končí třetím gólem v síti Lukáše! Brož nahrál v přečíslení PATRIKU MACHAČOVI, který jen nastavil hokejku, od které se puk odrazil mimo dosah Lukáše! Asistence: Jaroslav Brož.
    09:02 Patrik MACHAČ - 3:0

09:14

10:32
    Slávisté měli další přečíslení, tentokrát Doležal netrefil přihrávku od Kerna, a tak ani nezakončil!

10:46
    Křemen pálil z pravé strany, Málek si střelu pohlídal a puk schoval do lapačky.

11:45
    Domácí nepřestávají v ofenzivní smršti a vedou už o čtyři góly! Knotek našel mezi kruhy volného DANIELA KRUŽÍKA, který z první prostřelil bezmocného Lukáše! Asistence: Tomáš Knotek a Petr Kafka.
    11:45 Daniel KRUŽÍK - 4:0

11:53
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Michal Hotěk – 2 min., sekání).

12:25
    Knotek z první mířil jen do připraveného Lukáše.

13:27
    Kružíkovu střelu z pravé strany Lukáš vyrazil, puk skončil ve středním pásmu.

13:53

15:12
    Slávisté v klidu kontrolují své vedení a už se nikam bezhlavě neženou.

16:14
    Krejčí od modré čáry prověřil Lukáše, ten si tentokrát poradil bez problémů.

17:05
    Dvakrát tečovaný pokus Havla nadělal Lukášovi problémy, nakonec ale puk udržel před brankovou čárou.

18:35
    Brož tečoval nahození od modré čáry, Lukáš musel rychle reagovat svým pravým betonem.

19:18
    Hosté měli první velkou příležitost! Po dobré kombinaci byl u odkryté klece sám Tjurin, jenže nedokázal zakončit z první, a tak se Málek stihl přesunout!

19:58
    Pozor si ještě musel dávat Málek, v jehož brankovišti kotouč nebezpečně poskakoval. Slávistický brankář si ale celou situaci pohlídal a puk schoval pod lapačku.

20:00

Utkání se zatím jednoznačně vyvíjí ve prospěch Slavia. Ta si pomohla i dvěma bleskurychlými góly hned v první minutě. Už po dvaceti sekundách hry se od modré čáry trefil Václav Veber a o dalších dvacet sekund později ho prakticky z totožné pozice napodobil i Mikuláš Hovorka. Domácí pak pokračovali v aktivní hře a nezastavilo je ani vyloučení. V oslabení totiž v přečíslení s trochou štěstí a odrazu od havířovského obránce skóroval Jaroslav Brož. Ve 12. minutě pak přidali Pražané ještě jeden gól, když pálil přesně z mezikruží Daniel Kružík. Havířov dlouho čekal na velkou příležitost a dočkal se jí nakonec až v poslední minutě, kdy měl před sebou odkrytou klec Tjurin, který ale vinou skvělého přesunu Málka ve svém prvním utkání v havířovském dresu zatím neskóroval. Třetí část začne přibližně v 15:50.

20:01

20:38
    Krejčího pokus z levé strany mířil příliš vysoko.

21:56
    Slávistická nepřesná rozehrávka skončila na zakázaném uvolnění.

22:30
    Od modré čáry to zkoušel Korím, Málek měl lapačku připravenou na svém místě.

22:39
    Havířov právě vstřelil branku!
    Hosté se ještě úplně nevzdávají a snižují! Po chybě ve slávistické obraně zůstal na pravé straně volný ADAM KŘEMEN, který tvrdou střelou ke vzdálenější tyči nedal Málkovi šanci! Asistence: Konstantin Tjurin a Ivan Lytvynov.
    22:39 Adam KŘEMEN - 4:1

23:10
    Ani ne za minutu se Havířov trefuje i podruhé! Hudeček v dobré pozici nahrál přes osu VLASTIMILU DOSTÁLKOVI, který z první neměl problém trefit odkrytou klec za přesouvajícím se Málkem! Asistence: Jan Hudeček a Jakub Doktor.
    23:10 Vlastimil DOSTÁLEK - 4:2

23:10
    Domácí si po dvou inkasovaných gólech berou oddechový čas.

23:53
    Hosté jsou rázem aktivnější a snaží se nadále zatápět slávistické obraně.

24:22
    Po přihrávce Kerna pálil z druhé vlny Doležal, Lukáš puk udržel mezi betony.

25:15
    Doktor z pravé strany vypálil jen přes hokejku protihráče, kotouč tak k Málkovi doskákal po ledě, s čímž si slávistický brankář poradil.

25:35
    Po kličce pálil ke vzdálenější tyči Kružík, Lukáš puk srazil do rohu.

25:45
    Z levého kruhu to zkoušel Maruna, mířil ale jen doprostřed branky, kde stál připravený Málek.

28:19
    Po delší době musel zasahovat Lukáš, proti střele Vebera ale nešlo o nic těžkého.

28:48
    Ve slávistické hře je k vidění hodně nepřesností, tentokrát puk bez povšimnutí projel až na zakázané uvolnění.

29:24
    Tjurin se dobře uvolnil a vypálil z levé strany, Málek puk schoval do lapačky.

29:38
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Vlastimil Dostálek – 2 min., podrážení).

30:10
    Havířovu se podařilo dvakrát za sebou vyhodit.

31:36
    Až v závěru přesilovky vypálil Veber, Lukáš puk vyrazil betonem.

31:38

32:25
    Doležal se dostal k odraženému puku, jenže z dobré pozice pálil nad branku.

32:39
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Daniel Krejčí – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

32:55
    Znovu byl u odraženého puku Doležal, tentokrát ale mířil jen do připraveného brankáře.

34:26
    Po další chybě v rozehrávce to zkoušel z první Knotek, střela mu ale vůbec nesedla.

34:39

36:14
    Domácí se dokázali udržet v útočném pásmu, Lukáše ale pořádně nezaměstnali.

37:21
    Hudečkův pokus od levého mantinelu Málek viděl, puk zastavil připravenou lapačkou.

38:58
    Závěr druhé třetiny se nese v opatrném duchu, ani jeden z týmů nechce udělat zbytečnou chybu.

40:00

Nakonec ze zápasu nebude tak jednoznačná záležitost, jak to vypadalo po první části. Do druhé dvacetiminutovky totiž Havířov dobře vstoupil a byl nakonec odměněn. Nejdříve se trefil z pravé strany Adam Křemen a ani ne o minutu později byl úspěšný po přihrávce přes osu i Vlastimil Dostálek. Hosté se tak velmi rychle dostali zpět do utkání, ve kterém ztrácí na svého soupeře už jen dva góly. Oba týmy následně měly několik náznaků slibných příležitostí, žádné vyložené gólové šance jsme se ale ani na jedné straně nedočkali. Třetí dějství začne přibližně v 16:43.

40:01

40:23
    Veber z pravé strany nemířil přesně, puk následně vypadl ze hřiště.

42:44
    Poletín to zkusil z levé strany, Lukáš musel rychle reagovat, aby puk rukou včas přitiskl k tělu.

42:54
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jan Maruna – 2 min., vysoká hůl).

43:05
    Kafkovu ránu Lukáš dobře viděl, puk srazil do rohu.

43:24
    Kafka viděl prostor na vzdálenější tyči, jenže branku o kousek minul.

43:56
    Hovorka pálil od modré čáry, Lukáš znovu pozorný.

44:54
    Maruna je zpátky na ledě.

45:48
    Havlovu tvrdou ránu dokázal Lukáš vyrazit.

46:09
    Po delší době zaútočili hosté, jenže Dostálek se s pukem daleko nedostal.

46:50
    Z voleje pálil Kafka, havířovskou branku ale přestřelil.

48:52
    Kafka dostal přihrávku zpoza klece, z velkého úhlu mířil jen do připraveného Lukáše.

49:53
    Tjurin se dokázal zbavit protihráče, následnou střelu ale nasměroval pouze do lapačky Málka.

50:57
    Konstantin Tjurin (HAV) při napadání podrazil Krejčího, musí tak na dvě minuty na trestnou lavici.

52:02
    Hovorkovi vůbec nesedla střela z voleje, po které se hosté dostali do přečíslení. To vyřešil pouze za cenu faulu Petr Kafka (SLA), který si odsedí dvě minuty za sekání.

52:38
    V přečíslení dostal puk Krejčí, který ale z dobré pozice vůbec netrefil branku.

52:57

53:44
    Radek Havel (SLA) musí na trestnou lavici za podražení, hosté tak mají osmnáct sekund dvojnásobné přesilovky!

53:58
    Po střele Doktora ještě dorážel Hudeček, jenže puk příliš přizvedl.

54:10
    Ke dvěma střelám z první se dostal Dostálek, jenže skvělý Málek podržel domácí! Nejdříve puk vykopl, když se přesouval, následně puk schoval do výstroje!

55:09
    Několikrát byl Maruna volný mezi kruhy, jenže ani jednou se mu nepodařilo dobře zakončit.

55:42
    Po střele, která na branku neprošla, chtěl ještě dorážet Křemen. Ten měl před sebou prakticky už jen odkrytou klec a Málek by už zasáhnout nestihl, jenže svého brankáře zastoupil Poletín, který puk dokázal srazit mimo tři tyčky!

55:44

56:52
    Slávisté drží puk u mantinelu v útočném pásmu a šetří každou možnou sekundu.

57:28
    Žolobov chytře tečoval puk letící od mantinelu, Málek musel být pozorný.

58:15
    Puk je za havířovskou brankou, hosté chystají jeden z posledních útoků.

58:42
    Slavia ale dobře napadá, a tak se hosté nemohou dostat do útočného pásma.

58:55
    Lukáš míří na střídačku!

59:28
    Doktor už pálil do odkryté klece, jenže Málek po haškovsku puk dokázal betonem vytěsnit nad!

Je za námi utkání, které nakonec bylo dramatické až do úplného konce. Zprvu to tak ale vůbec nevypadalo, jelikož první třetina byla zcela v režii domácího celku, který si za úvodních dvacet minut vypracoval čtyřgólový náskok. Havířov se však i za takhle nepříznivého stavu nevzdal a během krátké doby ve druhé třetině dokázal dvěma góly snížit. Další trefy už se fanoušci v Edenu nedočkali, slávisté si tak už výhru a zisk tří bodů pohlídali. (17:21:07)

David Mencl

Branky a nahrávky: 1. Veber (Kružík), 1. Mikuláš Hovorka (T. Duda, P. Machač), 10. P. Machač (Jaroslav Brož), 12. Kružík (T. Knotek, P. Kafka) – 23. Křemen (Tjurin, Lytvynov), 24. Dostálek (Hudeček, J. Doktor)

AZ Havířov: Lukáš (Sejpal) – Kadeřávek, M. Hlaváč, Korím, E. H. Jansons, G. Jansons, Lytvynov – J. Doktor, Hudeček, Dostálek – J. Žolobov, Maruna, L. Bednář – Křemen, Hotěk, Tjurin – M. Hrubec, Damašek, Krupa.

Rozhodčí: Wagner, Bejček – Coubal, Kokrment