Písek – Řisuty 5:2 (kon.) | Cheb – Příbram 6:9 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kobra 3:2 (kon.)
Opava – Vel. Meziříčí 4:2 (kon.) | Kopřivnice – Žďár n/S 4:2 (kon.) | SHK Hodonín – Nový Jičín 2:3 (kon.)
Hronov – Děčín 3:5 (kon.) | Letňany – Jablonec n/N 7:3 (kon.) | Nová Paka – Bílina 3:5 (kon.)
Klatovy – Tábor 3:4 (kon.) | Mostečtí Lvi – Dvůr Králové n. L. 5:3 (kon.) | Kometa Brno B – Val. Meziříčí 0:3 (kon.)
HC ISMM Kopřivnice
4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
SKLH Žďár nad Sázavou
Sobota 08.01.2022, 17:00 • Zimní stadion Kopřivnice • 2. liga skupina Východ • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezké sobotní odpoledne všem divákům, dnes se v utkání 28. kola 2. ligy skupina Východ odehraje utkání mezi domácí Kopřivnicí a hosty ze Žďáru nad Sázavou. Spolu se tyto týmy utkaly již třikrát v této sezoně, a všechna 3 doposud hraná utkání vyhráli hráči celku z Vysočiny.

Kopřivnice nevstoupila do nového roku výhrou, v derby s Novým Jičínem prohráli na ledě ďáblů 1:3, o jedinou branku Kopřivnice se postaral Patrik Gola. Připsali si tak třetí porážku za sebou a s celkovými 34 body si drží 6. příčku v tabulce. Na postupovou 4. příčku, na které se aktuálně nachází Opava, jim schází 6 bodů a se sedmým Velkým Meziříčím mají stejný počet bodů.

Žďár v prvním utkání letošního kalendářního roku vyzval na domácím ledě rezervní tým Komety Brno, přestože v utkání vedli po 20 minutách 3:0, nakonec se mohli radovat z výhry 6:4. Nejvíce bodů si v utkání připsali Lukáš Jícha (2+1) a jeho jmenovec Bureš (1+2). Aktuálně se Žďár drží na 3. příčce se 47 body, o příčku horší Opava má o 7 bodů méně, a na druhý Nový Jičín ztrácí 5 bodů.

HC ISMM Kopřivnice: Kubáň (Kučera) – Krzak, Kleiner, Štěpánek, Marek (A), Fojtík T. – Mach J. (C), Indrst, Pindel, Urban, Pěnčík, Seidler, Suchý, Fojtík F., Sluštík (A), Mach M., Vaněk
    Trenér: Jaroslav Kofroň

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Čermák, Lojek, Pleva (C), Macek, Vašíček, Váňa, Půža – Jícha, Gregar, Wasserbauer, Čermák, Bureš (A), Štola, Prokš (A), Adam, Chlubna, Malenovský
    Trenér: Martin Sobotka

Rozhodčí: Kohoutek – Bezděk, Viskot.

Oba týmy jsou na hrací ploše, za necelou minutku začíná zápas.

00:01

00:09
    Jako první se do útočného pásma dostali domácí, bojují o puk v rohu hřiště.

00:52
    Hosté vyhazují přes celé kluziště, ale tak, že se zakázané uvolnění nepíská.

01:48
    Zakázané uvolněn se píská na straně domácích.

01:58
    Hosté vyhráli vhazování a jsou s pukem na hokejkách v útočném pásmu.

02:34
    S pukem do útočného pásma jel Vojtěch Pindel, po jeho přihrávce se puku ale zmocnili hosté.

03:14
    Hosté opět s pukem na hokejkách v útočném pásmu.

03:50
    Do útočného pásma vjel s pukem na hokejce Lukáš Jícha.

04:10
    Po vhazování střílel Dominik Suchý, ale trefil pouze bránící hráče.

04:21
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Krzak – 2 min., podrážení).

04:37
    Domácí se osvobozují vyhozením přes celé kluziště a o puk bojují i v útočném pásmu.

05:05
    Hosté už zpět v útočném pásmu, ostřelují brankáře Kubáně.

05:56
    Domácí opět vyhazují přes celé kluziště a zdá se, že tuto přesilovku už zvládnou ubránit.

06:21

06:35
    Po návratu z trestné lavice se do akce zapojil Filip Krzak a připisuje si střelu na brankáře hostů.

06:40
    Od modré po vhazování střílel Jakub Kleiner.

07:11
    Do útočného pásma se po souboji u mantinelu dostal Petr Seidler.

08:49
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Váňa – 2 min., hákování).

09:03
    Domácí po vyhraném vhazování kombinují v útočném pásmu.

09:17
    Střela Filipa Krzaka byla tečovaná a skončila v ochranné síti.

09:46
    Zmatku před brankou domácích využili hosté a snaží se pozdržet hru mimo jejich obranné pásmo.

10:13
    Pohotový zákrok Jiřího Slámy po střele domácích.

10:32
    Hosté vyhazují přes celé kluziště.

10:49

11:14
    Po nahození na brankáře Slámu získali domácí vhazování v útočném pásmu.

11:38
    Do útočného pásma poslal puk Marek Pěnčík.

11:55
    Z první střílel Martin Lojek.

12:23
    Ofsajd zastavil akci hostů.

12:43
    Domácí opět zavezli puk do útočného pásma.

13:14
    Od modré nahazoval Filip Fojtík.

13:46
    Akci 2 na 2 zastavil ofsajd domácích, ve kterém se ocitnul Rostislav Vaněk.

14:23
    Ve vlastním obranném pásmu získal puk Jakub Mach a dojel si s ním až před brankáře Slámu, ale nepřekonal ho.

14:52
    Tomáš Fojtík zablokoval přihrávku ve vlastním obranném pásmu z hokejky Lukáše Jíchy.

15:35
    Nejrychlejší u puku vyhozeného přes celé kluziště byl Dominik Adam a tak se nepíská zakázané uvolnění hostů.

16:07
    Opět Jakub mach s pukem projel celým středím pásmem, ani tentokrát nezakončil přesně.

16:42
    David Vána obkroužil celé útočné pásmo a nakonec z velmi ostrého úhlu zakončil, ale pouze na betony brankáře Kubáně.

17:30
    Do útočného pásma míří s pukem na hokejce Petr Seidler.

18:26
    Přihrávku v útočném pásmu nezachytil Jakub Mach.

18:49
    Domácí jsou s pukem na hokejkách ve vlastním obranném pásmu.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:16
    Zakázané uvolnění hostů.

19:16
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Sluštík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Adam – 2 min., hrubost).

19:31
    Domácí při hře 4 na 4 v útočném pásmu.

19:55
    Od modré střílel Lukáš Bureš.

20:00

V prvních dvaceti minutách nebyl k vidění žádný gól, ale ani žádná gólová situace. Největší šance si oba týmy vytvořily v přesilových hrách, každý tým měl k dispozici právě jednu.

Druhou třetinu budou oba týmy začínat se 4 hráči na ledě po současném vyloučení Dominika Adama a Ondřeje Sluštíka po vzájemné šarvátce. Nebyla ale jediná, kterou jsme mohli v první třetině sledovat, tak uvidíme, zdali ve druhé třetině bude více šarvátek nebo gólových situací.

Druhá třetina začíná zhruba za 10 minut, tedy v 17:44.

Oba týmy sjou již na hrací ploše, zanedlouho začíná druhá třetina utkání.

20:01

20:12
    Od modré střílel Filip Krzak.

20:46
    Domácí kombinují v útočném pásmu, ale bez jakékoliv střely.

21:10

21:20
    Oba týmy v plném počtu.

21:49
    Ofsajd hostů.

22:07
    Domácí vyvážejí puk z obranné třetiny a míří do třetiny útočné.

22:50
    Hosté napadají rozehrávku domácích a ti se nemůžou dostat z obranné třetiny.

23:42
    Pohotový zákrok Andrease Kubáně proti střele jednoho z hostů.

24:34
    Domácí vyhráli bruslařský souboj a tak se nepíská zakázané uvolnění.

24:59
    Do útočného pásma míří Petr Seidler.

25:24
    Marek Pěnčík protečoval puk do útočné třetiny.

25:55
    Hra přerušena po tlačenici o puk v útočném pásmu domácích, vhazování ve středním pásmu.

26:32
    Domácí obránci si poradili obranou akce 3 na 2, nakonec nemusel Kubáň ani zasahovat.

26:56
    Přihrávka na Dominika Suchého ve středním pásmu byla zablokována.

27:16
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Krzak – 2 min., napadení).

27:26
    Hosté se usadili v útočném pásmu a kombinují s pukem.

27:39
    Další zákrok si připisuje Andreas Kubáň.

27:48
    Hosté po nepřesné přihrávce musí vyklidit útočné pásmo.

28:16
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Míra Marek zachytil puk v obranném pásmu a do situace 2 na jednoho poslal Matěje macha a skórujícího JAKUBA MACHA, který dokázal překonat brankáře hostů. Asistence: M.Mach a Marek.

29:01
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Lojek – 2 min., hákování).

29:12
    Samostatný únik Tomáše Chlubny vyřešil po Haškovsku Andreas Kubáň, vrhnul se proti němu a zabránil tak srovnání skóre.

29:16

29:50
    zakázané uvolnění domácích.

30:22
    Domácí jsou s pukem v obranném pásmu.

30:39
    Střelu od modré vyrazil koncem betonu Jiří Sláma.

31:01

31:29
    Žďár právě vstřelil branku!
    Rychlý přechod do útočného, následná kombinace a nakonec střela LUKÁŠE BUREŠE zařídila hostům srovnávací branku.. Asistence: Čermák a Půža.

32:32
    Matěj Mach posílá puk do útočného pásma.

32:42

32:46
    Z otočky po vhazování střílel Dominik Suchý.

32:56
    Hosté sice vyhráli vhazování, ale už jsou zpět u puku domácí.

33:46
    Rostislav Vaněk vypustil ze své hokejky dělovku, která skončila na zadním plexi.

34:37
    Po faulu na Rostislava Vaňka se pojede trestné střílení.

34:37
    Z trestného střílení vrátil Kopřivnici vedení ROSTISLAV VANĚK, který překonal brankáře Slámu bekhendovou kličkou a zakončil do horního růžku branky.

35:43
    Filip Fojtík střílel z velmi ostrého úhlu, brankář Sláma bez problémů chytá.

35:43
    Brankový rozhodčí upozornil na díru v brance hostů po faulu na Rostislava Vaňka, který z následného trestného střílení vstřelil branku.

35:43
    Nejen díra v brance, ale také v ledu, pozastavuje druhou třetinu, a tak na scénu přichází rolba, která upraví celé kluziště, hráči tak odešli do kabin.

Druhá třetina se tak dohraje po úpravě kluziště, cca za 10 minut, tedy v 18:25.

Úprava ledové plochy ukončena, hráči se po alu vracejí k dohrání zbylých 4 minut a 17 sekund.

35:47

36:22
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (M.Mach – 2 min., vražení na mantinel).

36:46
    Domácí se osvobozují vyhozením mimo jejich obrannou třetinu.

37:24
    Dominik Suchý v situaci 1 na 1 trefil tyč.

37:53
    Hosté se dostali do útočného pásma, ale hodně rychle je z něho vyhnali kopřivničtí obránci.

38:22

38:52
    Andreas Kubáň za bránou, puk podél mantinelu vyhodil až k modré čáře.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:40
    Filip Fojtík v souboji o puk v útočném pásmu.

40:00

Druhá třetina sice skončila, ale ihned na ní navazuje poslední část, z důvodu úpravy ledu 4 minuty před koncem té druhé.

40:01

40:14
    Domácí si ihned vytvořili velkou šanci, ale brankář Sláma se blýsknul pohotovým zákrokem.

40:39
    Matěj Mach dostal přihrávku na útočnou modrou, ale nedokázal puk dobře zpracovat.

41:10
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

41:24
    Další zakázané uvolnění domácích.

41:40
    Domácí vyjíždějí s pukem mimo obrannou třetinu.

42:44

43:43
    Matěj Mach nedokázal prostřelit brankáře Slámu při samostatném úniku a Marek Pěnčík se k puku z druhé vlny nedostal.

45:00
    Dominik Suchý zavezl puk do útočného pásma.

45:14
    Další nepříjemná střela na Andrease Kubáně, i s tou si ale dokázal poradit.

45:27
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Kleiner – 2 min., podrážení).

45:42
    Hosté se snaží co nejvíce ostřelovat branku domácích, ale zatím marně.

46:05
    Andreas Kubáň znovu vyzrál na samostatný nájezd jednoho z hostů.

47:03
    Domácím se podařilo dvakrát za sebou vyhodit přes celé kluziště.

47:27

48:07
    Kopřivničtí s pukem na hokejkách zakládají akci zpoza vlastní branky.

48:40
    Jakub Kleiner měl příležitost ke střele, ta ale byla zablokovaná.

48:51

49:07
    Po rychlém přechodu z obranného do útočného pásma se po přesné trefě MARKA PROKŠE radují hosté z vyrovnání na 2:2. Asistence: Půša.

50:02
    Skoro ze záporného úhlu vůči brance střílel Dominik Suchý.

50:31
    Samostatný únik Marka Pěnčíka zastavil obránce hostů.

51:16
    David Čermák se pokusil o průnik přes kopřivnické obránce, ale neprošel.

52:26
    Ofsajd zastavuje akci hostů.

53:11
    Domácí se opět ujímají vedení. Po střele VOJTĚCHA PINDELA, která vyskočila brankáři Slámovi z lapačky, doklouzal puk až za brankovou čáru. Asistence: Vaněk.

54:39
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Vašíček – 2 min., podrážení).

54:44
    Filip Krzak nedokázal zkrotit skákavý puk na modré čáře atak musí domácí opustit útočné pásmo.

55:39
    Dominik Suchý střílel z prostoru pro vhazování, ale trefil bránícího hráče.

56:10
    Dominik Adam v samostatném úniku, domácí jej ale dobruslili a on tak nedokázal zakončit.

56:39

57:09
    Ještě ze středního pásma nahazovali hosté, ale brankář domácích vyklepl puk z lapačky a rozehrál.

57:17
    Ofsajd domácích.

57:36
    Puk skončil v ochranné síti za brankou domácích.

58:01
    Poslední 2 minuty třetí třetiny

58:14
    Zakázané uvolnění.

58:19
    Ihned po vhazování střílel Dominik Suchý.

58:24
    Oddechový čas pro hosty.

58:24
    Konec oddechového času, hosté v 6 v útočném pásmu.

58:53
    Po tom, co domácí vypíchli puk hostům v obranném pásmu nejprve střílel Vojtěch Pindel, ten ale trefil bránícího hráče, a tak od modré napřáhnul ROSTISLAV VANĚK a puk skončil v síti.. Asistence: Pindel.

59:38

Domácí si připisují první vítězství v letošním roce. Velkou zásluhu na vítězství má dnes Rostislav Vaněk, který si připsal 3 body za 2 góly a 1 asistenci.
    Po bezbrankové první třetině, ve které to vypadalo, že zápas skončí podobně jako zápas Vítkovic se Spartou, druhá třetina byla gólově bohatá. Nejprve otevřel skóre Jakub Mach po krásné akci v oslabení, následně po rychlém přechodu kluziště hosté srovnali. Následoval faul na Rostislava Vaňka, který pak proměnil trestné střílení a do kabin se šlo sice dříve než po 40 minutách, ale za stavu 2:1 pro domácí. Při faulu na autora druhého gólu domácích byla totiž poškozena branka a také led, takže se šlo do kabin 4 a čtvrt minut před druhou sirénou. Po návratu se dohrávaly 4 minuty z druhé třetiny a po jejich uplynutí akorát přejeli brankáři na druhou stranu, jako tomu kdysi bývalo v polovině třetí třetiny, a začala třetí část. V té nejprve srovnal Marek Prokš, ale pak opět úřadoval Rostislav Vaněk. V 54. minutě nahrával skórujícímu Vojtěchu Pindelovi a v 59. minutě si role akorát prohodili a Vaněk zvyšoval na 4:2. (19:14:40)

Bořek Vajda

Branky a nahrávky: 29. J.Mach (M.Mach, Marek), 35. Vaněk (TS), 54. Pindel (Vaněk), 59. Vaněk (Pindel) – 32. Bureš (Čermák, Půža), 50. Prokš (Půša)

Rozhodčí: Kohoutek – Bezděk, Viskot