Slavia – Mladá Boleslav 1:6 (kon.) | Sparta – Liberec 0:7 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 0:6 (kon.)
Zlín – Mountfield HK 4:2 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 3:4 (0:3 po s.n.) | Plzeň – K. Vary 3:2 (kon.)
konec
HC Sparta Praha
0:7 (0:1, 0:4, 0:2)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 08.01.2022, 12:30 • Sportovní hala, Praha - Holešovice • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • Skupina A
Partner:
   
  To byla ode mě poslední informace z tohoto zápasu, děkuji moc za pozornost a u dalších online textových přenosů se budu těšit. Na počtenou! (14:35:36)
   
  Máme dobojováno! Liberečtí hokejisté ve třetí třetině potvrdili své vysoké vítězství, když se ještě prosadil útočník Tadeáš Vološín a gólový účet zápasu uzavřel Damian Hrabčák. Sparťané v průběhu utkání nenašli recept na libereckého brankáře, který udržel čisté konto. Sparta podlehla Liberci vysoko 0:7, liberečtí hokejisté si připsali první tři body do tabulky ve skupině A.
   
  Konec zápasu.
   
  57:56
  Po delší době je tu nedovolený zákrok ze strany hostí. Na trestnou lavici usedl tentokrát liberecký kapitán Radek Janata (LIB), jenž dostal menší trest za držení.
   
  55:03
  Sparťané půjdou znovu do oslabení, když obránce Adam Marton (SPA) vyfasoval dvě trestné minuty za hrubost. Prosadí se Liberec poosmé v utkání?
   
  50:19
  Liberec právě vstřelil branku!
  Hosté pokračují ve své gólové kanonádě, když se prosazují už posedmé v utkání! Další početní výhodu svého týmu využil útočník DAMIAN HRABČÁK. Asistence: Jakub Dvořák.
   
  50:12
  Hosté budou mít další příležitost, jak navýšit svůj vysoký náskok. Na trestnou lavici usedl Mikuláš Odehnal (SPA) za zásah do oblasti hlavy a krku.
   
  47:45
  Liberec právě vstřelil branku!
  Liberečtí hráči využívají další početní výhodu a pokračují ve svých gólových hodech! TADEÁŠ VOLOŠÍN je dalším úspěšným střelcem na straně Liberce, když překonal sparťanskou obranu v čele s jejím brankářem pošesté. Asistence: Damian Hrabčák, Tomáš Kučera.
   
  47:24
  Sparťané půjdou znovu do oslabení, když Petr Poláček (SPA) nedovoleně zastavil soupeře. Sparťanský útočník obdržel dvě trestné minuty za hákování.
   
  45:54
  Na ledě se přiostřilo a rozhodčí posílají na trestnou lavici jednoho hráče na každé straně. Lukáš Novák (SPA) a Pavel Průšek (LIB) vyfasovali čtyři minuty za hrubost.
   
  40:01
  Sparťanští trenéři vystřídali před startem třetí třetiny brankáře. Své pracoviště mezi třemi tyčemi opustil Max Kogler a místo v modrém půlkruhu zaujal brankář Tobiáš Tvrzník.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  Máme za sebou druhou třetinu, ve které byli gólově efektivnější hráči ze severu Čech. Liberečtí hokejisté šli v průběhu třiadvacáté minuty do dvoubrankového vedení zásluhou Daniela Váradyho. Hosté v dalších minutách navýšili své vedení gólem Matouše Jakubce a čtvrtou branku svého týmu obstaral Matěj Hájek. Z liberecké strany to však nebylo vše, když se ve vlastním oslabení prosadil Jakub Dvořák. Zdramatizuje Sparta ve třetí třetině průběžné skóre?
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  38:10
  Liberec právě vstřelil branku!
  Sparťané však inkasují pátou branku ve vlastní početní výhodě. Dalším úspěšným střelcem na straně hostí se stal JAKUB DVOŘÁK, který ve vlastním oslabení překonal brankáře Koglera. Asistence: Damian Hrabčák, Tomáš Kučera.
   
  37:39
  Sparťané budou hrát další přesilovou hru, ve které se mohou pokusit zdramatizovat skóre. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Daniel Várady (LIB).
   
  35:40
  Liberec právě vstřelil branku!
  Liberečtí své oslabení přečkali a krátce po skončení sparťanské početní výhody se prosazují počtvrté. Po přihrávce Hrabčáka skóroval MATĚJ HÁJEK, který obstaral čtvrtou branku svého týmu. Asistence: Damian Hrabčák.
   
  32:46
  Domácí hráči budou mít k dispozici zkrácenou přesilovou hru pět na tři! Dalším vyloučeným hráčem je Adam Král (LIB), který vyfasoval "dvojku" za podrážení.
   
  32:02
  Sparta si vůbec poprvé v utkání vyzkouší přesilovou hru. Na trestnou lavici usedl střelec druhého libereckého gólu Daniel Várady (LIB), konkrétně za držení.

  Petr Pavlík

  Branky a nahrávky: 8. Ehrenberger (Král), 23. Várady (Hrabčák, Vološín), 31. Jakubec (Janata, Dvořák), 36. Hájek (Hrabčák), 39. Dvořák (Hrabčák, Kučera), 48. Vološín (Hrabčák, Kučera), 51. Hrabčák (Dvořák)


  HC Sparta Praha: Kogler (41. Tvrzník) – Vrabec, Marton, Šeba, Bartoň (C), Byakov, Janský – Odehnal, Potoma, Jakab, Žemlička, Novák, Skuratov, Poláček, Křišťan, Brož, Žmola (A).
  Trenér: František Ptáček

  Bílí Tygři Liberec: Hambálek (Petříček) – Ehrenberger, Várady, Jakubec, Král, Průšek, Macháček, Dvořák – Maxin, Kučera, Hrabčák, Fiala (A), Hois (A), Vološín, Shpilka, Jansa, Janata (C), Hájek.
  Trenér: Milan Plodek

  Rozhodčí: Ovsík – Bernard, Kučera