Slavia – Mladá Boleslav 1:6 (kon.) | Sparta – Liberec 0:7 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 0:6 (kon.)
Zlín – Mountfield HK 4:2 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 3:4 (0:3 po s.n.) | Plzeň – K. Vary 3:2 (kon.)
konec
PSG Berani Zlín
4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Mountfield HK
Sobota 08.01.2022, 15:30 • PSG aréna, Zlín • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • Skupina B
Partner:
   
  To už bude ode mě pro dnešek vše, já Vám děkuji za pozornost a u dalšího hokejového utkání na shledanou. (17:38:39)
   
  Během poslední dvacetiminutovky jsme byli svědky pouze jedné branky a to překvapivě za záda Samuela Kowalczyka. I přes toto drobné zdramatizování utkání si ale tři body z tohoto utkání nechávají doma ševci.
   
  Konec zápasu.
   
  59:11
  Blíží se nám závěr utkání a Richard Marek měl velice blízko ke vstřelení gólu do prázdné branky a to rovnou přes celé kluziště. Nakonec ale kotouč končí těsně vedle brány a je odpískáno zakázané uvolnění.
   
  58:12
  Vyloučení v týmu Mountfield HK (Dominik Pavlík – 2 min., sekání).
  Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Samuel Kowalczyk – 2 min., hrubost). Trest odpyká Václav Pešák.
   
  57:51
  Zbývá něco málo přes dvě minuty do konce základní hrací doby a hosté zkoušejí přidat ke své početní výhodě ještě i risk bez brankáře.
   
  56:52
  Oddechový čas pro hosty.
   
  56:23
  Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Miroslav Špaňhel – 2 min., podrážení).
   
  55:01
  Ani tentokrát se nepodařilo hostům vypálit. V tomto případě k tomu měl nejblíže Adam Bezpalec, který si ale nevšiml, že mu těsně před pokusem o zakončení poodjel kotouč od hole.
   
  54:01
  Další velká šance se nabídla Jakubovi Jónovi. Ten se dostal ke kotouči přímo před bránou soupeře. Nakonec se ale ani nedostal k zakončení a to hlavně kvůli jednomu z nepříjemně dotírajících obránců.
   
  53:02
  Oddechový čas pro domácí.
   
  52:29
  Do zakončení se mohl dostat Tobiáš Vítek. Jeho špatné zpracování mělo za důsledek to, že přišel o kotouč. Nutno ale uznat, že zkrotit takto skákavý kotouč měl opravdu hodně náročné.
   
  51:30
  Tentokrát se nepodařilo úspěšně zahájit hostům. Jeden z obránců se pokusil o nahození přes celé kluziště, které ale končí zakázaným uvolněním.
   
  50:31
  Zpoza vlastní brány zakládá útočnou akci Tomáš Mikel. Jeden z jeho spoluhráčů ale následně přichází o kotouč při souboji v útočném pásmu.
   
  49:32
  Tak toto byla velice nepovedená rozehrávka jednoho z obránců Hradce. Tomu se podařilo přijít o kotouč před vlastní svatyní, čehož se pokusil okamžitě využít Tomáš Pilát.
   
  48:33
  Hráčům Mountfieldu se podařilo uzamknout jejich soka ve vlastním obranném pásmu. Jejich kombinace ale zatím nebere konce, kvůli čemuž jsme zatím nebyli svědky ani jedné střely.
   
  47:34
  Otěže zápasu přebírají pomalu, ale jistě hosté, kteří se čím dál tím více usazují v útočném pásmu. Důkazem je toho i vyhození jejich soupeře, který se musí vysvobodit zakázaným uvolněním.
   
  46:35
  Hradec právě vstřelil branku!
  Tak že by se Mountfieldu přece jenom ještě podařilo zvrátit výsledek utkání? Určitě je k tomu přiblížil MAREK MACH, který snižuje na rozdíl pouhých dvou branek. Asistence: Jakub Jón.
   
  45:13
  Tak přece jenom se ševcům podařilo usadit v útočném pásmu. K jejich smůle jim ale nevyšla ani střela od modré, pod kterou se podepsal Adam Hamrla.

  Patrik Hlaváč

  Branky a nahrávky: 20. Marek (Kotala), 20. Holba (Heš), 22. Holba (Babulík), 33. Pilát (Urban) – 29. Síla (Hora), 47. Mach (Jón)


  PSG Berani Zlín: Kowalczyk (Uherek) – Kotala, Stuchlík, Řezníček, Hamrla (A), Mikel, Kopřiva, Špaňhel – Urban, Holba, Pilát, Marek, Pešák, Babulík (C), J. Heš, Klimek
  Trenér: Radek Pšurný

  Mountfield HK: Kasal (Záruba) – Fiala, Žába (A), Černý, Burda, Mráz, Bezpalec – Pavlík, Jón, Vencl (C), Síla, Hora, Mach, Klíma, Král, Vítek
  Trenér: Václav Pánek

  Rozhodčí: Goňa – Poláček, Jurčík