Karlovy Vary – SOHO Olomouc 5:1 (kon.) | Havířov – Zlín sledge 4:3 (kon.) | HC Sparta Praha Sledge – SHK Mustangové 4:2 (kon.)
Parahokej Havířov z.s.
4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
SHK LAPP Zlín
Sobota 08.01.2022, 14:30 • GASCONTROL Aréna Havířov • Česká para hokejová liga • 11. kolo

Dnes jsme v GASCONTROL Aréně viděli drama do posledních vteřin, Na čtyři góly domácích, hosté už ale nedokázali odpovědět. Parahokej Havířov z.s. dnes porazil SHK LAPP Zlín 4:3. To je dnes z mé strany vše, nashledanou u dalších onlajn přenosů. (16:13:47)

44:21
    Icing Zlína, hra se vrací pžed Matouška.

43:42
    Zlín je pokropen živou vodou, gólman Matoušek je ale stále v brankovišti.

42:38
    Zlín právě vstřelil branku!
    Drama je tady. JOSEF PANÁK od modré prostřelil všechno, co mu stálo v cestě. Asistence: Hábl.

42:33
    Havířov zahrál na zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Lepáčka.

41:53
    Lepáček zastavil rychlý brejk hostů. Do konce třetí periody zvají už jen tři minuty.

41:18
    Oddechový čas pro domácí.

40:57
    Lepáček nemusel po střele Paláta ani zasahovat.

39:53
    Zlín bojuje o každý puk, ale jeho přihrávky nemají potřebnou přesnost.

39:21
    Puk se nebezpečně odrážel před klecí Matouška, ale nakonec zamířil za branku.

39:14
    Matoušek raději podržel kotouč. Zlín už vypadá odevzdaně.

38:31
    Popov se nedostal včas na puk, Havířov se ale udržel v třetině hostů.

37:18
    Zlín jde na zteč, otázkou je, zda dokáže rychle vstřelit dva góly.

36:53
    Havířov právě vstřelil branku!
    Tohle pohladilo srdce sportovního fanouška. Ilja Popov našel ve výborné pozici DIMITRYJ LISOV, který už střílel do odkryté klece. Asistence: Popov.

36:24
    Zlín je teď v nepříjemné pozici, musí pokud chce do finále, vyhrát.

35:50
    To byla parádní souhra. Puk šel po ose Lisov-Heřko a ILJA POPOV, který po zemi překonal Matouška. Asistence: Lisov, Popov.

35:23
    Zlín půl minutu kombinuje v pásmu Havířova, ale Lepáček zasahovat nemusel.

34:43
    Hečko zatáhl puk do třetiny hostů, ale domácí rycle vyklidili, po nepřesné přihrávce, pozice.

33:45
    Severin byl sám ve slotu, ale na poslední chvíli mu puk sebral obránce Ferenčík.

32:26
    Havířov vyhodil puk přes všechny čáry. Vhazuze se před Lepáčkem.

32:13
    Ligda tváří v tvář nepřekonal havířovského gólmana. Lepáček si zapsal důležitý zákrok.

31:41
    Havířov se snaží napadat rozehrávku hostí od Matouškovy svatyně.

31:11
    Domácí ustáli tlak Zlína, který se za dvacet vteřin nedostal ke střele.

30:26
    Hečko měl dvě střely na Matoučka, ale ani z dorážky se neprosadil.

30:01

30:00

29:18
    Lisov vyhrál buly, ale pak se na puk dostali obránci Zlína, kteří ale dlouho nemohli vyjet ze třetiny.

28:51
    Zlín v přesilovce dvakrát vyzkoušel potornost Lepáčka, poté se domácí dostali do pásma hostů, ale Matoušek, prozatím, zasahovat nemusel.

28:06
    Vyloučení v týmu Parahokej Havířov z.s. (Severin – 2 min, Téčko).

27:40
    Matoušek teď šel rychle na zem a rychle sebral dvěma útočníkům domácích jejich šance.

27:32
    To vypadalo na sekání do gólmana Matouška, sudí si je ale jistý.

27:19
    Icing Havířova, vhazuje se před Lepáčkem.

26:48
    Puk skončil na střídačce Zlína, vzhazuje se před obrannou třetinou domácíh.

26:06
    Hečko se neprosadil tváří v tvář gólmanovi, jeho pokus ze slotu neměl potřebnou přesnost.

25:30
    Domácí přitvrdili v napadání, teď přes dvacet vteřin bojovali o puk na delším mantinelu v útočné třetině.

25:01
    Kudrna po chvíli se dostal do šance, ale jen těsně minul zařízení.

24:21
    Kurdrnova předinální přihrávka neměla valnou kvalitu. Havířov přišel o pásmo.

23:52
    Icing, vhazuje se, po delší době, před brankou domácích.

23:40
    Havířov byl skoro minutu v tlaku, o puk se ale špatnou přihrávkou sám připravil.

22:47
    Lisov si nevšiml přihrávky od svého parťáka, puk jen projel šířkou pásma.

22:17
    Hra se přitvrdila, oba týmy si na ledě rozhodně nic nedarují.

21:25
    Hečko čekal příliš dlouhou se střelou. Puk se ale dostal k Lisovovi, jeho pokus z pravého kruhu ale postrádal potřebnou přesnost.

20:58
    Havířov šel do pásma dříve, než mohl. Sudí píská ofsajd.

20:38
    Zlín vyslal pozdrav Lepáčkovi, puk ale trefil Volkova do hlavy.

19:58
    Popov vystřelil ze slotu, puk skončil ve výstroji Matouška, hra je přerušena. Havířov získal buly.

19:34
    Oproti první periodě se hraje opatrnější hokej, oba týmy si jsou velmi dobře vědomy, že jde o finále.

18:59
    Hábl motal obranu Havířova na kratším mantinelu. Zlín však nevystřelil.

18:23
    Hra je přerušena domácí lavička se dotkla puku, vhazuje se na středovém kruhu.

17:33
    Volkov nahodil puk do pásma, Havířov vyslal střelu na Marouška, ten raději přikryl puk.

17:08
    Hečko dostal puk do pásma hostů, jenže Havířov rychle přišel o puk.

16:32
    Zlín je při chuti a drží touš v třetině Havířova.

15:13
    Také Zlín se prosadil z rychlého brejku, Hábl posunul v rychlosti na MARTIN JOPPA, který procedil puk přes ležícího Lepáčka.

15:01

15:00

14:33
    Zlín se dostal do obranné třetiny domácích, Lepáček ale zasahovat nemusel.

13:22
    Hečko se snažil překvapit obranu Zlína křižnou přihrávkou přes šířku obranné třetiny hostů. To se mu i podařilo, jenom neoslovil žádného ze svých spoluhráčů.

12:57
    Lisov jen těsně minul branku Havířova po dlouhém sólu. Matoušek by se už nestihnul přesunout.

12:00
    To byla paráda, Bařák ujel v tandemu do třetiny Zlína a Václav Hečko prostřelil ležícího Matouška. Asistence: Bařák.

11:35
    Pavel Julina byl v brankovišti, bude se vhazovat na modré čáře domácích.

10:12
    Palát zavezl puk do obranné třetiny Havířova po pravé straně, ten se poté dostal až ke ZDENĚK HABL, který ve slotu jen prostřeli bezmocného Lepáčka. Asistence: Palát.

09:42
    Hečko ujížděl sám na gólmana Zlína, ale trefil jen boční síťku.

09:11
    AZ zahrál přerovku ve velkém tlaku, gólman Matoušek zhluboka oddychuje.

08:20
    Lisov v rychlém nájezdu chtěl vymíchat gólmana, ale mezi betony nebylo volné místo.

07:31
    Puk se jenom prosmýkl okolo havířovského Popova, před kterým stála odkrytá klec. To byla veiiká šance.

07:14
    Hostující kapitán se provinil nedovoleným bráněním.

06:47
    Lisov se dostával do pásma, ale rychle přišel o puk.

06:11
    Zlín chtěl rozjet rychlý kontr, ale přihrávka skončila na hokejkách domácích hráčů.

05:21
    Korman zavíral rychlý brejk Zlína na zadní tyči, jenže puk jen projel brankovištěm.

04:59
    Zlín opět vyhodil puk přes všechny čáry, Havířov je teď ve velkém tlaku.

03:51
    Lisov se po nedorozumnění v obraně Zlína dostal ke střele, ale ze slotu trefil jen tyčku hostů.

03:21
    Hábl nahodil na Lepáčka, který puk rychle rozehrál.

02:46
    Zlín zahrál na zakázané uvolnění, vhazuje se před Matouškem.

02:22
    Puk se dotkul střídačky domácího týmu, vhazuje se v obranné třetině Havířova.

02:08
    Panák se snažil dorážet puk před Lepáčkem, ale gólman Havířova byl u touše dříve.

01:01
    Lisov upaloval sám na gólmana, ale na poslední chvíli jeho trajektorii protnul obránce Zlína.

00:10
    První gól vstřelil DIMITRIY LYSOV, který hned po úvodním buly ujel obraně Zlína a prostřelil Matouška. Asistence: Bez asistence.

00:01

Obě družstva jsou nastoupena. Čestné buly provede náměstek primátora města Havířov Bohuslav Niemec.

SHK LAPP Zlín, 2. místo, 8z. (5 – 1 – 0 – 2), skóre (39:28), 17 bodů.
    Zlín má stejně bodů jako první Karlovy Vary, ty ale mají lepší skóre ze vzájemných zápasů. Tým ze zlínského kraje má v první pětce nejproduktivnějších hráčů tři své zástupce. Zdeněk Hábl dokonce vede bodování celé soutěže. Žádný tým nedal více gólů než Zlín, ten v každém meči v průměru vstřelí necelých pět gólů (4.88). Svěřenci trenéra Tomáše Sedláčka mají ještě 8. ledna k dobru zápas na Spartě.

Nejlepší hráči:
    O Zdeněk Hábl 24 (8+16)
    Ú Martin Joppa 22 (14+8)
    Ú Marian Ligda 15 (7+8)
    G Stanislav Molek (3.80)
    G Jan Matoušek (3.00)

Parahokej Havířov, 3. místo, 8z. (5 – 0 – 0 – 3), skóre 19:18, 15 bodů.
    U Havířova je vždycky důležité, jestli bude mít k dispozici ruské hráče, protože ti jej činí velmi nebezpečným. Ty, v prvních ligových kolech, postrádali, no a to jsou body, které týmu z nejmladšího města chybí. Ve Varech a s Olomoucí totiž ztratili šest bodů. Doma se týmu s horníkem ve znaku dvakrát nedaří, v Havířově prohrál všechny tři svoje zápasy. Jenže na Zlín svěřenci Petra Kuboše umí, v šesti posledních střetnutích hned pětkrát zvítězili.

Ú Dmitriy Lisov 9 (2+7)
    Ú Sergei Panfilov 8 (5+3)
    Ú Václav Hečko 6 (3+3)
    G Eduard Lepáček (1.86)

Dobrý den, vítejte u zápasu Para hokejové ligy mezi družstvy Parahokej Havířov a SHK LAPP Zlín. Utkání začíná v havířovské GASCONTROL Aréně ve 14:30. No a půjde o přímý souboj o druhou příčku, která zaručuje přímý postup do finále.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 1. Lisov, 12. Hečko (Bařák), 36. Popov (Hečko, Lisov), 37. Lisov (Popov) – 11. Hábl (Palát), 16. Joppa (Hábl), 43. Ligda (Hábl)

Parahokej Havířov z.s.: Lepáček – Zikmund, Záluský, Kudela, Kudrna, Fojtík – Volkov, Popov, Lisov, Bařák, Hečko, Severin, Mlčák.
    Trenér: Petr Kudrna

SHK LAPP Zlín: Matoušek (Molek) – Julina, Mach, Ferenčík, Hábl . Stodůlka, Zdražil, Joppa, Turic, Hábl, Panák, Palát, Zubek, Korman.

Rozhodčí: Mareček, Monski