Chrudim – Kralupy n. Vltavou 5:1 (kon.) | Technika Brno – HK MD Šumperk 6:3 (kon.) | Písek – Kobra 4:1 (kon.)
Poruba 2011 – Přerov 1:3 (kon.) | Vsetín – Warriors Brno 3:4 (1:3 po s.n.) | Havlíčkův Brod – Ústí n/L 7:5 (kon.)
IHC Králové Písek
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
HC Kobra Praha
Neděle 09.01.2022, 14:00 • Zimní stadion Písek • Liga juniorů • 29. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Vítám všechny příznivce juniorského hokeje! V tomto kole vyzve Písek Kobru Praha.

Jihočeši kralují skupině se solidním dvanáctibodovým náskokem na druhou Chrudim. Písek odehrál poslední duel v pátek v domácím prostředí proti houževnatému Ústí nad Labem. Žluto-modří hokejisté fyzicky náročný duel zvládli a zvítězili 4:1. Nejproduktivnějším hokejistou Písku je Ondřej Pešek s celkovou bilancí (20+22).

Celek z Prahy figuruje na čtvrté příčce. Kobra v pátek hostila druhou Chrudim a utkání skončilo výsledkem 3:2 pro Chrudim, avšak Kobra odehrála skvělou třetí třetinu a sahala alespoň po bodu. Defenzívy soupeřů zlobí především trio Bauer – Štípek – Ribarovski. Všichni zmínění mají na svém kontě více než dvacet kanadských bodů.

Poslední vzájemná konfrontace

Kobra se s Pískem potkala začátkem prosince v Praze. Velmi vyrovnaná a tuhá bitva skončila těsnou výhrou Králů 4:3.

IHC Králové Písek: Vondraš (Kadlec) – Kulvejt, Hail, Kurfürst (C), Dohnal – Kreuzman, Kovařík, Dubský, Koška, Sládek, Pitel, Ryba, Hrakholski, Hollar (A), Hála, Mikeska, Kříž, Pešek
    Trenér: Václav Šrámek

HC Kobra Praha: Iliev (Peyerl) – Bečvařík, Svach, Šesták, Menzel, Cichoň, Skorčík – Čermák, Rejna, Ribarovski (C), Bauer, Černý, Čečetka, Novák, Borodenko
    Trenér: Milav Vrzal

Rozhodčí: Němec – Sýkora, Sedláček.

00:01

00:40
    Oba týmy mají za sebou první střídaní, Písek i Kobra pouze nahlédli do útočného pásma.

02:00
    Novákova ostrá rána byla zablokována bránícím hráčem Písku.

02:07
    Přechod domácích do útočného pásma nebyl v souladu s pravidly – ofsajd.

03:16
    Černý neprošel přes obránce domácích do útočného pásma.

03:50
    Pešek měl volnou cestu k brankovišti, ale jeho střela skončila ve výstroji brankáře Ilieva.

05:19
    Iliev dobře viděl na střelu Mikesky od modré, takže pro brankáře hostů to byla jednoduchá práce.

05:39
    I Hail se rozhodl vyzkoušet pozornost hostujícího gólmana, brankář Iliev zatím vzdoruje píseckým střelám.

05:42
    Ribarovski oslabí svůj tým na dvě minuty za podrážení.

06:07
    Písek právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovou hru! Hála našel na hranici levého kruhu YAHORA HRAKHOLSKIHO, který vyslal ostrou a hlavně přesnou střelu zápěstím. Asistence: Daniel Hála, Alois Dubský.

08:28
    Nepřesná přihrávka domácího beka, rozhodčí píská zakázané uvolnění.

08:34
    Bauer vypálil ihned po vyhraném vhazování, avšak brankář Vondraš měl lapačku na správném místě.

09:06
    Slibný protiútok Kobry zakončoval Patrik Bauer, brankář Písku se stihl v brankovišti rychle přemístit a letící kotouč zastavil.

09:40
    Ostrá rána v podání Nováka orazítkovala plexisklo.

10:27
    Písek se chtěl dostat do brejku, ale rozhodčí pískají ofsajdové postavení.

11:27
    Bekhendový pokus Černého nenadělal Vondrašovi potíže.

12:04
    Kobra má potíže s píseckým důrazem, nemůže se dostat přes střední pásmo.

13:57
    Bečvařík se jako obránce dobře dostal do útočného pásma, ale zahrál vysokou holí, což se nelíbilo hlavnímu arbitrovi utkání.

16:30
    Kobra obléhá branku Písku, ale střelecké pokusy nemají gólové parametry.

17:41
    Hail vypálil z pravého kruhu, ale Iliev na střelu velmi dobře viděl.

18:03
    Borodenko ve středním pásmu zahákoval domácího útočníka a dostává dvě minuty.

18:36
    Kulvejt posílal od modré čáry kotouč do ohně, ale před brankářem Ilievem nikdo neclonil. Pohodový zákrok lapačkou pro hostujícího gólmana.

19:16
    Kreuzmanova střela minula o několik decimetrů branku hostů.

19:27
    Síly na ledě se vyrovnají, neboť za podrážení je vyloučen domácí kapitán Kurfürst.

20:00

Máme za sebou prvních dvacet minut a veselejší mohou být hokejisté Písku, kteří vedou 1:0. Přesilovou hru využil Hrakholski, který je zatím jediným přesným střelcem tohoto duelu.

20:01

20:02

20:32
    Puk v ochranné síti, vhazovat se bude po levé ruce píseckého brankáře. Kobře zbývá něco málo přes padesát vteřin přesilové hry.

20:51
    Pešek vyhazuje kotouč až před brankáře Ilieva.

21:18
    Černého dělovka minula branku.

21:32
    Přesilovka hostů bude pokračovat, Ryba dostává dvouminutový trest za faul kolenem

22:11
    Kříž vyvezl kotouč až do útočného pásma, kde jeho počínání zastavil hostující obránce.

22:50
    Králové vyhazují puk pryč z obranného pásma.

Písek hraje v plném počtu.

25:22
    Pražanům se přechod do útočného pásma nepovedl podle představ, ofsajd.

25:38
    Písečtí hokejisté si zahrají přesilovku. Za podrážení je vyloučen útočník Jáchym Čermák.

26:14
    Kobra precizní obrannou hrou ukrojila přes třicet vteřin. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

27:07
    Ryba se postaral o dvě střely. První minula branku a se střelou druhou si Iliev poradil.

27:12
    Iliev vychytal i ostrou ránu Kreuzmana z pravého kruhu.

27:21
    Jihočeši byli v útočném pásmu příliš aktivní. Kreuzman dostává dvouminutový postih za sekání.

27:48
    Bude se hrát vice než minutu a půl čtyři na čtyři. Dvě minuty dostává za podrážení Patrik Bauer.

28:03
    Ribarovskiho střela z mezikruží skončila přímo ve výstroji píseckého brankáře.

28:42
    Bylo to sporné, ale rozhodčí odpískal Kobře zakázané uvolnění.

29:19
    Hailova střela od modré byla jemně tečována, ale Iliev nezazmatkoval a s divokým kotoučem si poradil.

31:04
    Série vyloučení bude pokračovat. Hostující Čečetka je vyloučen na dvě minutky za podrážení.

31:30
    Iliev se dostal ke kotouči a přerušil hru.

32:07
    Kreuzman nedovoleně zastavil hostujícího hráče, dvě minuty za podrážení.

33:42
    Důležitý zákrok píseckého brankáře! Skvěle si poradil s přečíslením dva na jednoho!

Kotouč poskakoval na brankové čáře, avšak domácí brankář se stihl na poslední chvíli zorientovat!

36:06
    Králové se dostávají do dvoubrankového vedení! TOMÁŠ HOLLAR měl na modré čáře příliš mnoho času si střelu připravit a následně vyslal přesnou střelu do pravého růžku, za kterou se brankář Iliev pouze ohlédl. Asistence: Marcel Kříž.

36:27
    Kobra právě vstřelila branku!
    Pražané rychle odpovídají! V brankovišti Písku došlo ke zmatkům a v nepřehledné situaci se nejlépe zorientoval ADAM ČEČETKA, který překonal gólmana Vondraše. Bez asistence.

37:45
    Iliev si s prudkou ranou Kovaříka poradil.

38:03
    Čermák mířil mezi betony brankáře Vondraše. Brankář Písku stihl mezeru včas zalepit.

38:43
    Písečtí vyhazují puk na zakázané uvolnění.

38:47
    Menzelovou prudkou střelu od modré vyrazil Vondraš do ochranné sítě.

39:28
    Hrakholski dostal až moc prostoru na pravém křídle. Jel sám na brankáře, ale Iliev se zaskočit nenechal.

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi. Ve druhé třetině jsme viděli především hodně trestů, avšak v závěru se prosadil domácí Hollar. Branka hostů na sebe nenechala dlouho čekat a Čečetka vstřelil kontaktní branku.

40:01

41:40
    Čermák z dobré pozici minul branku.

42:09
    Nepřesnou střelu si připsal i domácí Pešek.

43:24
    Bude se vhazovat v útočném pásmu domácích. Bek Kobry kotouč poslal mezi střídačky.

44:43
    Ofsajd Kobry.

44:59
    Kovařík si nedával v útočném pásmu pozor a podrazil svého protivníka. Dvě minuty.

45:13
    Kříž vyhazuje puk pryč z obranného pásma.

45:58
    Iliev se pokoušel rychle rozehrát, ale to se mu nevyplatilo – zakázané uvolnění.

46:30
    Tato přesilová hra se Kobře vůbec nedaří.

47:20
    Novák vypálil z levého kruhu přímo do výstroje Vondraše.

47:55
    Písecká juniorka se podruhé v zápase dostává do dvoubrankového vedení! Kovařík vybojoval puk u mantinelu a okamžitě ho poslal do prostoru před brankou, kde stál zcela sám JAROSLAV KREUZMAN, který ranou z první přesně zavěsil. Asistence: Kryštof Kovařík, Ondřej Pešek.

49:16
    Icing domácích hokejistů.

Dnešní utkání sleduje 94 diváků.

50:06
    Kovařík vyslal střelu na Ilieva. Brankář Kobry připraven.

50:45
    Příležitost pro Kobru, na dvě minuty je vyloučen Kryštof Kovařík.

51:05
    Králové se osvobozují.

52:45
    Ani tentokrát to Kobře nevyšlo, Písek hraje v plném počtu.

53:57
    Skorčík skvěle ubránil přečíslení 3 na 1, když se položil do směru letícího kotouče.

54:46
    Kříž ukázkově obešel bránícího hráče a dostal se před Ilieva. Písecký útočník už ale neměl prostor pro manévrování, a tak ho Iliev hravě vychytal.

55:16
    Kuriózní branka! Kotouč se od obránce Kobry odrazil za brankovou čáru. Za autora branky je označen DANIEL HÁLA. Bez asistence.

56:07
    Následuje vhazování před Vondrašem, od jehož vyrážečky se kotouč odrazil do ochranné sítě.

56:18
    Zakázané uvolnění domácích.

56:40
    Pitel byl ostře sestřelen na modré čáře a svírá se v bolestech.

Písecký útočník se těžce zvedá a odchází na střídačku.

57:00
    Vondraš si s ostrou ránou Skorčíka poradil.

57:12
    Cichoň vypálil z pravého kruhu a trefil tyčku!

58:09
    Za faul kolenem je na dvě minuty vyloučen písecký útočník Koška.

58:55
    Jihočeši dvakrát úspěšně vyhodili kotouč přes všechny čáry.

59:52
    Čečetka byl blízko ke gólu, ale nedokázal poslat puk nad beton brankáře Vondraše.

Duel končí vítězstvím Písku 4:1. (16:03:33)

Pavel Kovanda

Branky a nahrávky: 7. Hrakholski (Hála, Dubský), 37. Hollar (Kříž), 48. Kreuzman (Kovařík, Pešek), 56. Hála – 37. Čečetka

Rozhodčí: Němec – Sýkora, Sedláček