Vladivostok – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 4:2 (kon.) | Omsk – Ufa 0:0 (odl.)
Riga – Minsk 0:0 (odl.)
Admiral Vladivostok
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Středa 12.01.2022, 10:30 • Fetisov Arena, Vladivostok • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Admiral Vladivostok a HC Sibir Novosibirsk.

Nastupují proti sobě týmy, kterých se daří rozdílně. Novosibirsk je v tabulce Východní konference na šesté pozici a bojuje o účast v play-off. Z posledních pěti zápasů bodoval ve čtyřech a vyhrál tři. Poradil si s Nižněkamskem 3:2 v prodloužení, Chabarovskem 1:0 a 3:2 v nájezdech. Nestačil na Kazaň 2:6 a na Spartak Moskvu 1:2 v nájezdech.

Vladivostok odehrál 47 zápasů s bilancí 9-4-5-29 a ziskem 31 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým dva. Poradil si s Kazaí 4:2 a se Spartakem Moskvou 4:3. Tým nestačil na Nižněkamsk 2:4, Petrohrad 1:3 a na Chabarovsk 3:5.

Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Lazušin) – Mozík, Šulák, Metalnikov, Rykov, Chamidullin, Fazylzjanov – Sajustov, A. Garejev, Kestner – Kaletnik, Obidin, Lugin – Vjačeslav Ušenin, Indrašis, Vladislav Ušenin – Verba, P. Šen, A. Ševčenko – Gutik.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasotkin) – D. Bodrov, Jokipakka, Čajkovský, J. Alanov, Kudako, Ilja Morozov, N. Jefremov – Litovčenko, N. Shore, Setdikov – Milovzorov, Pjanov, A. Šarov – Goluběv, Česalin, Lipon – Dubakin, V. Komarov, N. Korotkov – A. Jakovlev.

Rozhodčí: Gofman R., Gofman A. – Gordenko, Sysujev.

00:01

00:01
    Utkání začalo, domácí hrají ve tmavém, hosté oblékli světlé dresy.

01:40
    Hostující Sibir se usadil v útočném pásmu, následně se bude vylučovat.

01:47
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Alexandr Ševčenko – 2 min., vysoká hůl).

02:11
    Nikita Setdikov vedl zajímavou akci hostů, usadils e v útočném pásmu, ale následná rána byla nepřesná.

02:32
    Nick Shore mohl zakončovat, ale rozhodl se ještě pro kombinační hru.

Další rána Sibriu byla zblkovaná.

03:10
    Jegor Milovzorov to vzal na sebe, jeho rána končí nad brankou, následně minul Michal Čajkovský.

03:56
    Vyloučený hráč se vrací do hry, hosté sehráli přesilovku dobře, ale nedokázali ji proměnit. Šance měli.

04:31
    Harri Säteri přerušil hru, vhazovalo se před jeho brankou, ale domácí hokejisté si výraznější šanci vypracovat nedokázali.

05:00
    Pět minut hry je pryč, sledujeme rychlý hokej, zejména hráči Novosibirsku mají více ze hry a snadněji se dostávají do zakončení.

05:34
    Alexandr Šarov to zkoušel individuálně, přešel modrou čáru, ale pak narazil na dva soupeře, přes které neprošel.

06:46
    Komerční přestávka.

07:23
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou hostujícího brankáře. Zatím na nějakou výraznější šanci čekáme.

08:02
    Jyrki Jokipakka rozehrává od své branky, ale raději přenechal kotouč spoluhráčů, a pak šel také on střídat.

Sibir zkouší hrát trpělivě a čeká na chyby soupeře. Sledujeme takticky vedenou hokejovou bitvu.

09:32
    Sibir sice vybojoval buly v útočném pásmu, ale rána od modré čáry byla zblokovaná. Následně Alexej Jakovlev minul branku.

11:12
    Komerční přestávka. Stále čekáme na první gól v tomto zápase.

11:50
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou Admiralu.

13:06
    Sibir pálil od modré čáry, rána byla zblokovaná před brankou, gólman zasahovat nemusel.

13:32
    Branka vypadla ze svého postavení, a tak musí do akce ledaři, který upraví postavení branky, ve které je Nikita Serebrjakov.

14:00
    2:6, tak vypadá statistika střel na branku, aktivnější jsou hostující hokejisté.

14:17
    Josh Kestner to zkoušel individuálně, následně se po rychlé akci dostal ke střele, kterou kryje Harri Säteri.

14:42
    Ilja Morozov a Jevgenij Česalin kombinovali v útočném pásmu. Následně z jejich akce těžil Denis Goluběv. Brankář Admiralu si následně dokázal poradit.

15:20
    Nikita Korotkov hledal spoluhráče před brankou, ale akce byla zakončená nepřesnou střelou.

16:49
    Vjačeslav Litovčenko nahazoval kotouč od modré čáry, jeho spoluhráč tečoval před brankou. Nikita Serebrjakov kryje puk, bude se vhazovat.

17:12
    Souboje o kotouč probíhají ve středním pásmu, na nějakou výraznější šanci čekáme.

17:56
    Harri Säteri přerušil hru, vhazovat se bude před jeho brankou, hostující gólman nechtěl rozehrávat.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

19:05
    Michal Čajkovský zastavil akci soupeře, a pak zkoušel rozehrát od své branky. Nick Shore si najel do volného prostoru, ale puk nezískal.

19:42
    Už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

V první třetině jsme viděli několik drobnějších šancí, v tomto zápase zatím čekáme na první gól.

20:01

20:20
    Josh Kestner měl obrovskou šanci, dostal přihrávku před odkrytou část branky, ale puk netrefil podle představ.

21:20
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, domácí se nyní dostali o zakončení.

21:47
    J. C. Lipon se dostal po rychlé akci do zakončení, jeho ránu vyrazil Nikita Serebrjakov nad branku.

22:40
    Libor Šulák kombinuje ve středním pásmu, následně se Daniil Gutik dostal do zakončení, ale jeho rána byla zblokovaná.

23:30
    Od začátku třetiny se zatím nepřerušovalo, sledujeme plynulou pasáž hry.

24:08
    Jegor Milovzorov dostal hru do útočného pásma, ale jeho rána od modré čáry byla zblokovaná.

24:25
    Jevgenij Česalin pálil, ale narazil na dobře připraveného brankáře Admiralu.

25:00
    Admiral se po rychlé akci dostal do střelecké pozice, ale rána byla hodně nepřesná.

25:31
    Vjačeslav Litovčenko měl na hokejce úvodní branku zápasu, ale jeho pokus kryje Nikita Serebrjakov.

25:31

26:00
    Šest minut hry je pryč ze druhé třetiny, mnoho šancí ani střeleckých pokusů tento zápas nenabízí.

26:33
    Libor Šulák kombinuje se spoluhráči v obranném pásmu.

26:55
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Krásná rána a domácí jdou do vedení. Prosazuje se česká dvojice hrající za Admiral. Tvrdou ránou po Mozíkově přihrávce se prosazuje od modré čáry LIBOR ŠULÁK. Asistence: Vojtěch Mozík a Josh Kestner.
    26:55 Libor ŠULÁK - 1:0

27:50
    Domácí hokejisté se pokouší hrát aktivně.

29:16
    Nick Shore to vzal na sebe, ale jeho rána končí zblokovaná v ochranné síti nad brankou.

29:40
    Admiral se pokouší hrát aktivně, Leonid Metalnikov nedokázal přesněji najít spoluhráče před brankou. Sibir otáčí směr hry.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, domácí celek vede o jednu branku.

30:47
    Bez výraznějších šancí se hra přelévá ze strany na stranu. Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme plynulou hru.

31:23
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

31:40
    17:13, střelecky je aktivnější domácí celek, ale čeká na další výraznější šance.

32:25
    Ilja Morozov měl obrovskou šanci, předvedl povedený blafák, ale nedokázal kotouč poslat do odkryté části branky.

33:16
    Hra je přerušená, vhazovat se bude v útočném pásmu Admiralu.

35:27
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Ilja Morozov – 2 min., podrážení).

36:07
    Přesilovku hraje domácí celek, ale nemůže se stabilněji dostat do střeleckých pozic.

36:23
    Admiral musí bojovat o útočné pásmo, hráči Novosibirsku hrají zodpovědně před svou brankou.

36:52
    Sibir právě vstřelil branku!
    Hostující celek se prosazuje při vlastním oslabení a srovnává stav zápasu. Z brejku se prosazuje DENIS GOLUBĚV. Na jeho pokus brankář Admiralu nedosáhl.
    36:52 Denis GOLUBĚV - 1:1

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:07
    Špatná rozehrávka hostů znamená zakázané uvolnění, vhazovat se bude před jejich brankou.

39:17
    V poklidném tempu se dohrává druhé třetina. Andrej Obidin rozehrává od své branky.

40:00

Domácí celek se ve druhé třetině dostal do vedení, následně dokázali hosté vstřelit vyrovnávající branku. Uvidíme, co bude následovat ve třetí třetině.

40:01

40:30
    Sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu třetí třetiny.

41:04
    Andrej Obidin to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do výraznější střelecké pozice.

41:46
    J. C. Lipon se dostal do zakončení, ale jeho ránu dokázal zblokovat dobře se vracející se obránce.

42:28
    Mark Verba přišel v obranném pásmu o puk, následně mohl zakončovat Viktor Komarov, ale jeho rána nebyla povedená.

43:33
    Nikita Setdikov pálil, jeho pokus kryje Nikita Serebrjakov. Bezmála po čtyřech minutách se až nyní přerušená hra.

44:50
    Pět minut hry ze třetí třetiny je pryč, sledujeme rychlý hokej, stav zápasu je stále vyrovnaný.

45:20

45:20
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikita Korotkov – 2 min., držení).

45:30
    Přesilovku hraje domácí celek, který se pokouší něco vymyslet v útočném pásmu, následně to zkoušel od modré čáry, ale puk končí vedle.

46:27
    Hraje se ve středním pásmu a domácí hokejisté musí znovu bojovat o útočné pásmo. Vojtěch Mozík to zkoušel od modré, ale minul.

47:55
    Leonid Metalnikov čekal na přihrávku na modré čáře, ale spoluhráči k němu kotouč dostat nedokázali.

48:54
    Rychlá akce a domácí celek se dostává do vedení, po rychlé akci a přihrávce Šena se přízemní střelou prosazuje do proti pohybu brankáře prosazuje MARK VERBA. Asistence: Pavel Šen a Alexandr Ševčenko.
    48:54 Mark VERBA - 2:1

49:50
    Domácí celek rozehrává od své branky, Andrej Obidin to vzal na sebe, jeho pokus byl zblokovaný.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Sibir se pokouší hrát aktivně, Jegor Milovzorov minul branku.

51:33
    Admiral vybojoval buly v útočném pásmu, ale rána od modré čáry byla zblokovaná. Brankář zasahovat ani nemusel.

51:58
    Nikita Serebrjakov byl připravený, J. C. Lipon to vzal na sebe, ale jeho ránu kryje brankář. Komerční přestávka,

52:51
    Sibir se pokouší hrát rychle a dostávat se přes střední pásmo do útoku.

53:07
    Admiral se s vypěstím všech sil brání a stále drží těsné vedení.

53:47
    Miks Indrašis si sjel před branku, kde čekal na přihrávku, ale spoluhráč mu poslal nepřesnou zadovku.

54:38
    Dmitrij Lugin se propracoval do dobré pozice, zbavil se obránce, ale přihrávku zpracovat nedokázal. Domácí neproměnili další slibnou šanci.

55:35
    Libor Šulák Libor Šulák vedl zajímavou akci, ale ani on ani jeho spoluhráči nedokázali zakončit.

55:58
    Nikita Serebrjakov nechtěl rozehrávat, a tak po střele Lipona raději přerušil hru. Bude se vhazovat.

56:41
    Domácí celek stále vede o jednu branku a pokouší se držet hru daleko od vlastní branky.

57:05
    Vladislav Ušenin zkoušel založit rychlou protiakci, ale jeho přihrávka na spoluhráče byla hodně nepovedená.

57:30
    Vladivostok rozehrává od své branky, po rychlém přechodu středního pásma přišel o puk v útoku.

57:55
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Mark Verba – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Denis Bodrov – 2 min., hrubost).

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:20
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, bojuje se zejména o nadvládu nad středním pásmem.

58:52
    Harri Säteri vyjel od své branky a rychle rozehrál.

59:05
    Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

59:14
    Oddechový čas pro hosty.

59:23
    Novosibirsk rozehrává od své branky, ale nemůže se usadit v útoku.

V samotném závěru zápasu ještě domácí celek trefil prázdnou brankou, ale už to bylo po konci zápasu, branka tedy neplatí. Admiral získává body v tomto zápase za výhru 2:1.

Československá stopa v zápase
    Vojtěch Mozík (Vladivostok) 0+1, 3 střely, čas na ledě 20:26
    Libor Šulák (Vladivostok) 1+0, 4 střely, čas na ledě 23:11
    Michal Čajkovský (Novosibirsk) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:09 (12:51:12)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 27. Šulák (Mozík, Kestner), 49. Verba (P. Šen, A. Ševčenko) – 37. Goluběv

Rozhodčí: Gofman R., Gofman A. – Gordenko, Sysujev