Buffalo – Tampa 1:6 (kon.) | Florida – Vancouver 5:2 (kon.) | Columbus – Chicago 2:4 (kon.)
Nashville – Colorado 5:4 (po pr.) | Vegas – Toronto 3:4 (0:1 po s.n.) | Anaheim – Pittsburgh 1:4 (kon.)

Kdo se postavil do brankoviště?

Ukko-Pekka Luukkonen (BUF) – 7 zásahů, 2 obdržené branky, 77,8% úspěšnost, 20:00 čas na ledě
    Malcolm Subban (BUF) – 23 zásahů, 4 obdržené branky, 85,2% úspěšnost, 39:34 čas na ledě
    Andrej Vasilevskij (TBL) – 18 zásahů, 1 obdržená branká, 94,4% úspěšnost, 60:00 čas na ledě

Tři hvězdy
    1. Nikita Kučerov (TBL) 3+0
    2. Steven Stamkos (TBL) 1+2
    3. Anthony Cirelli (TBL) 1+1 (03:37:51)

Utkání je za námi. Tampa Bay ho ovládla jednoznačně a vrátila tak soupeři porážku 5:1, kterou s ním utrpěla v začátku sezóny. Skóre odšpuntoval Palát už ve třetí minutě, následně ho doplnil Cirelli a už po první třetině tak měly Blesky dvoubrankový náskok. Ve druhé dvacetiminutovce hosté udeřili hned třikrát, z toho dvakrát v tom měl prsty Kučerov a jeden gól si připsal Stamkos. V poslední periodě sice ze začátku snížil Hinostroza, ovšem následně Kučerov zkompletoval hattrick a upravil na konečných 1:6. Tampa si tak zaslouženě odnáší dva body a vyrovnává vedoucí Floridu.

59:51
    Zaútočit se ještě pokusil Colton a Raddysh, ovšem prví jmenovaný byl o kotouč obrán. Sabres už přestali hrát, zápas končí.

59:25
    Vhazování před Vasilevským vyhrála Tampa, která kotouč zavezla až ke druhé brance, ale tam kotouč zase soupeři přenechala.

58:58
    Domácí se v posledních minutách snaží ještě alespoň potěšit fanoušky a kosmeticky upravit skóre. Většinu času tráví v útočném pásmu.

58:20
    Sergačjov nasadil Asplundovi na modré čáře parádní bodyček, kotouč ale následně získal spoluhráč švédského útočníka.

58:00
    Do konce zápasů zbývají už pouze dvě minuty.

56:54
    Další útok Lightning zastavuje ofsajd a v něm dokonce dva hráči. Kučerov byl jedním z nich, když se hnal za další brankou.

56:14
    Vasilevskij nyní rozehrával poněkud riskantně, kotouč po mantinelu poslal na soupeře, který okamžitě pálil na odkrytou klec, ale kotouč zablokoval jeden z hráčů hostů.
    53:03 Nikita KUČEROV - 1:6

53:03
    Tampa právě vstřelila branku!
    Hattrick! NIKITA KUČEROV se dnes trefuje po třetí! Hedman mu přihrál kotouč ze strany od mantinelu. Kučerov si pro něj sjel do středu, napřáhl a vmetl ho do sítě. Asistence: Victor Hedman.

52:12
    Tampa v rychlém sledu dvakrát prověřila Subbana. Nejprve tahem pálil Ross Colton, následovala rána zápěstím v podání Tylora Raddyshe. Po té už musel Subban přerušit.

51:56
    Erik Černák parádně hitoval soupeře Anderse Bjorka. Buffalo se ale pomstilo Johnem Haydenem na Michajla Sergačova.

50:02
    Point prohrál buly s Jankowskim. Následně ale skvěle vybojoval kotouč zpět na hole svého týmu.

49:09
    Pokus Zemguse Girgensonse byl velmi špatný. Z úhlu pálili jen do boční sítě Vasilevského branky. Černák přebral kotouč a obrátil hru.

48:04
    Pat Maroon to vyzkoušel zápěstním, ale proti Subbanovi úspěšný nebyl. Kotouč následně skvěle ukradl střelec gólu Hinostroza, který ho zavezl do útočné třetiny.
    45:31 Vinnie HINOSTROZA - 1:5

45:31
    Sabres právě vstřelili branku!
    Domácí se přece jen dočkali! Jejich dnešní první branku má na svědomí aktivní VINNIE HINOSTROZA, který tak využívá přesilovou hru. Asistence: Colin Miller a Will Butcher.

44:23
    Sergačjov nejprve pálil nad branku. Následně Sabres otočili hru, ale rána Olofssona byla zablokována Erikem Černákem.

43:41
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Corey Perry – 2 min., podrážení).

43:23
    Cozens pálil z příklepu skoro od modré čáry, ovšem kotouč vyrazil Andrej Vasilevskij v podstatě bez problémů.

42:58
    Cozens vyhrál buly před brankou Vasilevského nad Coltonem a okamžitě rozehrál kotouč do kombinace domácího týmu.

41:42
    Na druhou stranu se teď vyřítil Jokiharju, který pálil z nápřahu, ale Vasilevskij neměl těžkou práci.

40:34
    Jan Rutta se předvedl první střelou v zápase. Zápěstím se snažil překonat Subbana, což se mu ale nepovedlo.

40:01

Druhá třetina byla ještě jasnějším potvrzením dominantního výkonu Tampy. Buffalo na začátku prostřední dvacetiminutovky vyměnila gólmana, ale asi to moc nepomohlo. Soupeř už 27 sekund po startu dokázal nového muže v brance Subbana prostřelit z přesilovky. Následně přidal ještě další góly. O ty na 0:3 a 0:4 se postaral Kučerov, zatím poslední obstaral kapitán Stamkos. Výkon Buffala byl ještě o dost horší, než v první třetině a zápasu už je pravděpodobně rozhodnut.

40:00

39:11

39:00
    Probíhá poslední minutka druhé třetiny.

38:57
    Kombinace se nyní nepovedla ani hostům, kteří se málem sami vyhnali z útočného pásma.

38:22
    Asplund pálil z levého kruhu, ale jeho střela byla příšerná a vůbec netrefila branku. Pouze zadní mantinelu, od kterého se odrazila příhodně Tampě k založení dalšího útoku.

38:21

37:33
    Hinostroza ztratil kotouč na modré útočné lajně, kde ho sebral Colton a upaloval dopředu. Nakonec však situaci zachránil Bryson.

37:11
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Dylan Cozens – 2 min., nedovolené bránění).

36:21
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Patrick Maroon – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
    34:04 Steven STAMKOS - 0:5

34:04
    Toto už je debakl, který Buffalo schytává na vlastním ledě. Krásná kombinace Lightning po ose Cirelli – Killorn – STEVEN STAMKOS. Třetí jmenovaný si jen počal na kotouč zpoza branky. V mezikruží měl hodně času, nebyl nikým hlídán a ještě měl soupeřův gólman zakrytý výhled spoluhráčem, takže pro kanadského útočníka bylo uklidit kotouč k levé tyči poměrně jednoduhé. Asistence: Alex Killorn a Anthony Cirelli.

33:14
    Kucherov pálil nadvakrát. Nejprve se trefil gólmanu do ramena. Následně se k němu kotouč odrazil, ale jeho dorážka už mířila mimo branku.
    30:21 Nikita KUČEROV - 0:4

30:21
    chvíli po vlastním oslabení se Floridští trefují počtvrté! NIKITA KUČEROV dostal parádní pas od Perryho z pravého kruhu. Před volnou brankou pouze jednoduše doklepl kotouč a zpasla druhou dnešní branku. Asistence: Corey Perry a Steven Stamkos.

30:00

29:41
    Killorn za brankou propasíroval kotouč na Ruttu, který ho zase vyhodil pryč. Tampa hraje dnes oslabení opravdu výtečně.

28:54
    Joseph ujel na branku protivníka úplně sám, ale při zakončení zlomil hokejku. Bylo na něm vidět znechucení a smutek ze zahozené šance.

28:41
    Nyní Blesky nepustili soupeře ani do útočné třetiny. Kotouč se pozdržel ve skrumáži těl na modré čáře. A Sabres museli vyklidit pásmo.

28:21
    Tampa se opět rychle dostala v početní nevýhodě ke kotouči, který vyhodila přes všechny čáry.

28:00
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Nikita Kučerov – 2 min.).

27:23
    Point se zjevil z ničeho nic sám před Subbanem. Puk ale nahrál před prázdnou bránu z druhé vlny najíždějícímu Palátovi. Tomu se ale černá pryž odrazila z hokejky a když ji znovu získal, už se stihl brankář soupeře přesunout.

26:26

26:02
    Hosté nepustili Buffalo do útočné třetiny a když se tam Sabres konečně dostali, Tampa vybojovala puk a vyhodila ho až na druhou stranu.

25:28
    Další vyhození Lightning, tentokrát se Sabres s návratem zdrželi, protože mezitím ještě střídali.

25:08
    Tampě se podařilo už dvakrát vyhodit, ale Buffalo se vždy dostalo rychle zpět do pásma.

24:26
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Corey Perry – 2 min., sekání).

23:29
    Tampa se pustila do kombinace, která skončila střelou, jenž šla po odrazu do ochranné sítě.
    20:27 Nikita KUČEROV - 0:3

20:27
    Třetí branka Blesků, tentokrát z přesilovky! Tentokrát je autorem NIKITA KUČEROV, který si z prostředku počkal, zakončení si připravil a následně vmetl do sítě velmi přesnou ránu. Subban, který se do branky Buffala postavil na začátku druhé třetiny tak držel čisté konto pouze sedmadvacet sekund. Asistence: Steven Stamkos a Brayden Point.

20:18
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrál tým Buffala.

20:01
    Střídání v týmu Buffalo Sabres: ze hřiště odchází Ukko-Pekka Luukkonen, přichází Malcolm Subban.

20:01

První třetina je za námi. Tampa si z ní odnesla dvoubrankové vedení. Skóre otevřel Ondřej Palát, který se prosadil už ve třetí minutě. O osm minut později ho napodobil ještě Anthony Cirelli, pro něhož to byl desátý gól v této sezóně. Celkově byla Tampa mohem lepším a nebezpečnějším týmem. Přesto ale třikrát propadla v obraně a nabídla tak soupeři tři samostatné úniky, které ale pokryl vynikající brankář Vasilevskij.

20:00

19:55
    Sergačjov to zkoušel tvrdou bombou od modré čáry, protože do sirény už nezbývalo mnoho času. Byl docela přesný, soupeřův gólman musel kotouč chytit do lapačky a podržet.

19:39
    stamkos dostal kotouč od Kucherova a okamžitě pálil. Nasměroval ho ale do brusle protihráče, což mohlo být hodně nepříjemné.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:51
    Už třetí samostatný únik dostalo k dispozici Buffalo. Zatím toho ale ani jednou nedokázalo využít. Tentokrát tváří v tvář Vasilevskému selhal Jankowski.

18:28
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Zemgus Girgensons – 2 min., sekání).

17:49
    Střela Haydena se odrazil od zadního mantinelu pryč z pásma a hráči domácího celku měli co dělat, aby u puku byli první.

17:25
    Killorn jel s pukem sám do třech hráčů soupeře. Ale kotouč aspoň nahodil do útočného pásma, kde se hra ještě chvíli zdržela.

16:39
    Buffalo pěkně kombinovalo v útočném pásmu. Vše skončilo střelou Bjorka, která ale byla tečována a obloučkem se snesla až za Vasilevského branku.

15:15
    Tampa opět propadla v obraně. Butcher najížděl na bránu první a za ním byl v těsném závěsu Sergačjov, který ho ale neobral. Nakonec vše vyřešil Vasilevskij pěkným zákrokem u bližší tyče.

14:55
    Palát nahodil za branku, kde ale soupeř kotouč ukořistil. Kucherov pak následně najel do pásma úplně sám, prokličkoval tři hráče a zkusil na Luukkonena bekhendový blafák, ale soupeřův gólman byl připraven.

14:12
    Sabres se dostali do dvou velkých šancí. Nejprve kotouč minul branku, po odrazu od mantinelu další střela skončila jen na Hedmanovi.

13:48
    Cirelli naservíroval kotouč na Stamkose, který byl na levém kruhu a mohl pálit, ale přihrávka mu úplně nesedla, a tak kotouč do odkryté svatyně zasunout nedokázal.

11:32
    Olofsson unikl sám na brankáře Vasilevského, poté, co Hedman upadl a přenechal puk na modré útočné čáře. Vasilevskij ale jeho ránu jednoduše vyrazil.
    10:44 Anthony CIRELLI - 0:2

10:44
    Lightning jdou do dvoubrankového vedení. Floridští unikli ve třech proti dvěma. S kotoučem na pravé straně pokračoval až do kruhu Sergačjov. Dlouho to vypadalo, že bude pálit. Ale najednu se zastavil a okamžitě naservíroval kotouč doprostřed, kde operoval ANTHONY CIRELLI, který si tak mohl z mezikruží připsat desátý gól v sezóně. Asistence: Michail Sergačjov a Alex Killorn.

09:58
    Stamkos chtěl otočkou přihrát kotouč před branku Hedmanovi, ale zachytil ho jeden z obránců Sabres.

09:20
    Hayden uvolnil svůj tým z talku a vyvezl kotouč po pravé straně z obranného pásma. V tom útočném se ale nezmohl na nic jiného, než odebrání puku.

08:53
    Černák ukradl kotouč ze středního pásma a stáhl ho za svou branku, aby umožnil svému týmu vystřídat. Následně rozehrál další útok.

08:23
    Kucherov si stahovačkou "udělal" protihráče, který mu následně ale zezadu strčil hokejku do střely. Ruský útočník byl už sám před brankou.

07:32
    Po střele jednoho z hráčů hostů se kotouč od zadního mantinelu přesunul k Maroonovi, který okamžitě pálil k tyči. Laxní přesun Luukkonena málem zapříčinil druhou branku.

06:47
    Cirelli napadal rozehrávku Buffala, ale kotouč nezachytil a pak chyběl při bránění. Sabres ale opět nevyslali ani střelu.

05:50
    V posledních minutách se už nehraje tolik v útočném pásmu hostů, ale hra se přelévá ze strany na stranu. Buffalo si ale zatím nevypracovalo nic nebezpečného.

05:01
    Asplund poslal kotouč zpoza branky Vasilevského před ní, ale nenašel žádného spoluhráče. Právě naopak, Tampa otočila hru.

04:44
    Olofsson vyjel do útoku, ale vyslal slabou ránu, která byla navíc ztečována do ochranné sítě, takže se hra přerušila.
    02:16 Ondřej PALÁT - 0:1

02:16
    Hosté jdou rychle do vedení! Po přihrávce z levé strany od mantinelu si Hedmanův kotouč ONDŘEJ PALÁT v mezikruží zpracoval v jízdě ze vzduchu a i přestože ho dojížděli dva hráči, dokázal rychle vystřelit a propálit Lluukkonena. Asistence: Victor Hedman a Jan Rutta.

01:53
    Hosté byli vyhozeni z útočné třetiny, ale rychle se do ní dostali zpátky. Na kotouči jsou zatím většinu času.

01:18
    Tampa drží pásmo a má na kontě už dvě střely, které ale nenašly branku. Obě zablokovali hráči Buffala.

00:30
    Buffalo prostrčilo kotouč z třetiny pryč, ale hostující tým se do ní dokázal zase hodně rychle dostat.

00:01
    Úvodní buly první třetiny vyhrála Tampa Bay.

00:01

Buffalo Sabres: Luukkonen (M. Subban) – Jokiharju, Dahlin, C. Miller, Bryson, Pysyk, Butcher – V. Olofsson, R. Asplund, J. Skinner – Hinostroza, Cozens, J. Quinn – Hayden, Eakin, Bjork – B. Murray, Jankowski, Girgensons.
    Trenér: D. Granato

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman, Černák, Sergačjov, Bogosian, C. Foote – Kučerov, B. Point, Palát – Cirelli, Stamkos, Killorn – Perry, Bellemare, Maroon – M. Joseph, Colton, Raddysh.
    Trenér: J. Cooper

Rozhodčí: M. Dunning, P. MacDougall.

Vzájemný zápas

Dnešní soupeři se spolu utkali v říjnu. Buffalo doma slavilo triumf 5:1.

Domácí Buffalo je na tom mnohem hůře. Ve třiceti čtyřech odehraných zápasech získalo Buffalo dvacet šest bodů a patří mu čtrnáctá pozice Východní konference. Na týmy před sebou navíc Buffalo nabírá ztrátu. Soupeřům navíc letos nasázelo jen devadesát jedna branek. Hned pětkrát v řadě pak Sabres padli. Naposledy doma Buffalo prohrálo 2:3 se San Jose. Nejproduktivnějším hráčem Buffala je Thompson s třiadvaceti body.

Tampa je v posledních letech králem světového hokeje. Poslední dva ročníky NHL totiž získala Stanley Cup. I letos navíc podává skvělé výkony už v základní části. Po třiceti sedmi odehraných zápasech má Tampa na svém kontě padesát jedna bodů a drží druhou pozici Východní konference za vedoucí Floridou. Letos už ale inkasovala 109 branek. V posledních týdnech ale podává takové smíšené výkony. Naposledy padla 2:5 na ledě Bostonu. Nejproduktivnějším hráčem Tampy je Stevan Stamkos, který získal už 41 kanadských bodů.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání NHL mezi Buffalo Sabres a Tampa Bay Lightning.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 46. Hinostroza (C. Miller, Butcher) – 3. Palát (Hedman, Rutta), 11. Cirelli (Sergačjov, Killorn), 21. Kučerov (Stamkos, B. Point), 31. Kučerov (Perry, Stamkos), 35. Stamkos (Killorn, Cirelli), 54. Kučerov (Hedman)

Buffalo Sabres: Luukkonen (21. M. Subban) – Jokiharju, Dahlin, C. Miller, Bryson, Pysyk (A), Butcher – V. Olofsson, R. Asplund, J. Skinner – Hinostroza, Cozens, J. Quinn – Hayden, Eakin, Bjork – B. Murray, Jankowski, Girgensons (A).

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman (A), Černák, Sergačjov, Bogosian, C. Foote – Kučerov, B. Point, Palát – Cirelli, Stamkos (C), Killorn – Perry (A), Bellemare, Maroon – M. Joseph, Colton, Raddysh.

Rozhodčí: M. Dunning, P. MacDougall – A. Smith, C.J. Murray