Buffalo – Tampa 1:6 (kon.) | Florida – Vancouver 5:2 (kon.) | Columbus – Chicago 2:4 (kon.)
Nashville – Colorado 5:4 (po pr.) | Vegas – Toronto 3:4 (0:1 po s.n.) | Anaheim – Pittsburgh 1:4 (kon.)
San Jose – Detroit 3:2 (po pr.)
Columbus Blue Jackets
2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Chicago Blackhawks
Středa 12.01.2022, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL
    Obránce Chicaga Jakub Galvas zaujal při svém debutu v NHL. Od trenérů dostal také vysoký ice-time.

1. Alex DeBrincat (CHI) 2+0
    2. Connor Murphy (CHI) 1+0
    3. Gustav Nyquist (CBJ) 1+1 (03:43:44)

Československá stopa:
    Jakub Voráček (CBJ) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:36

Jakub Galvas (CHI) – 0+0, +1 účast, 1 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 23:40
    Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 12:30

Kdo se postavil do brankoviště?
    Joonas Korpisalo (CBJ) – 16 zákroků, 3 OG, úspěšnost 84,2 %, odchytal 59:24
    Marc-Andre Fleury (CHI) – 24 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,3 %, odchytal 59:43

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 26:20 (8:8, 8:3, 10:9)
    Zblokované střely – 10:18
    Vyhraná vhazování – 17:26
    Trestné minuty – 8:4
    Hity – 10:13

Hokejisté Chicaga vítězí na ledě Columbusu 4:2 a mohou se tak těšit z druhého venkovního triumfu v řadě. Domácí šli ve 13. minutě do vedení trefou Boonea Jennera, ovšem hned o 24 sekund později dokázal odpovědět Alex DeBrincat. Ve druhé třetině vyslali Blackhawks na branku soupeře jen tři střely, přesto ve 36. minutě skóroval Calvin de Haan. V závěrečné části se pak po Toewsově přihrávce trefil do poloodkryté branky Connor Murphy a Chicago vedlo 3:1. Závěr duelu ještě zdramatizoval zásahem ve vlastním oslabení Gustav Nyquist, ovšem poslední slovo si vzali Černí jestřábi. Do opouštěné branky totiž zaznamenal svůj druhý gól v zápase Alex DeBrincat.

59:45 Alex DEBRINCAT - 2:4

59:45
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Oliver Bjorkstrand zkusil ze záporného úhlu překvapit Fleuryho, ale ten si puk do vlastní branky nesrazil! O chvíli později hosté rozhodli! ALEX DEBRINCAT sice od modré čáry nejprve minul prázdnou branku, jenže puk, který se odrazil od zadního mantinelu k brankovišti, dojel a už ho neměl problém poslat za brankovou čáru. Asistence: Riley Stillman.

59:15
    Branka Columbusu je prázdná!

59:04
    Domácí jsou v plném počtu. Do konce schází minuta...
    58:39 Gustav NYQUIST - 2:3

58:39
    Columbus právě vstřelil branku!
    Hráči Chicaga ale chybovali a pustili domácí do přečíslení 2 na 1. GUSTAVOVI NYQUISTOVI najížděl na pravé straně Zach Werenski, ovšem švédský útočník to vyřešil střelou z levého kruhu a trefil se ke vzdálenější tyčce. Ještě to tedy bude pořádné drama – 2:3. Bez asistence.

58:22
    Hosté se v přesilovce nikam neženou. Drží puk a šetří čas.

57:44
    Přihrávku DeBrincata na Kanea srazil do hlediště Gavrikov.

57:02
    Emil Bemström poslal krosčekem na mantinel Rileyho Stillmana a oslabuje tak domácí tým! Byl to nebezpečně vypadající zákrok, Stillman by ale měl být v pořádku.

56:40
    Hosté drželi puk v útočném pásmu a pošetřili tak cenný čas.

55:16
    Jakub Voráček poslal puk před branku na rozjetého Adama Boqvista. Ten však zblízka nedokázal zasunout za Fleuryho. Neměl už moc kudy.

55:03
    Od levého mantinelu prověřil Korpisala Dylan Strome. Domácí brankář vyrazil puk lapačkou.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 13. Jenner (Nyquist, Werenski), 59. Nyquist – 14. DeBrincat (R. Stillman), 36. de Haan (Kurashev, Entwistle), 47. C. Murphy (J. Toews, P. Kane), 60. DeBrincat (R. Stillman)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – A. Boqvist, Werenski (A), Peeke, Gavrikov, Kukan, Bean – Nyquist, Jenner (C), Laine – J. Voráček, Sillinger, O. Bjorkstrand (A) – Bemström, Roslovic, Domi – Činachov, Kuraly, E. Robinson.
    Trenér: Larsen

Chicago Blackhawks: M.-A. Fleury (Söderblom) – de Haan, I. Mitchell, C. Murphy (A), C. Jones, R. Stillman, J. Galvas – Brett Connolly, J. Toews (C), DeBrincat – P. Kane (A), D. Strome, D. Kubalík – Dach, Kurashev, Entwistle – R. Carpenter, Borgström, Khaira.