Buffalo – Tampa 1:6 (kon.) | Florida – Vancouver 5:2 (kon.) | Columbus – Chicago 2:4 (kon.)
Nashville – Colorado 5:4 (po pr.) | Vegas – Toronto 3:4 (0:1 po s.n.) | Anaheim – Pittsburgh 1:4 (kon.)
San Jose – Detroit 3:2 (po pr.)
po s.n. (0:1)
Vegas Golden Knights
3:4 (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)
Toronto Maple Leafs
Středa 12.01.2022, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hocley League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Toronto Maple Leafs.

Toronto Maple Leafs odehrálo 33 zápasů s bilancí 19-3-3-8 a získalo 47 bodů. V tabulce Východní konference je na šesté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo čtyři. Poradilo si s Chicagem 5:4, Edmontonem Oilers 5:1, Ottawou Senators 6:0 a Edmontonem 4:2. Tým nestačil na Colorado Avalanche 4:5 v prodloužení.

Vegas Golden Knights odehrálo 38 zápasů s bilancí 19-4-1-14 a získalo 47 bodů. V tabulce Západní konference je na třetí pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým dva. Poradil si s Anaheimem Ducks 3:1 a New Yorkem Rangers 5:1. Tým nestačil na Winnipeg Jets 4:5 v prodloužení, Nashville Predators 2:3 a na Chicago Blackhawks 1:2.

Tento zápas se hraje v T-Mobile areně na Stripu v Las Vegas. Jako tradičně bude před zápasem před arenou připraven program pro fanoušky a také tradiční průvod hotelem New York – New York.

Vegas Golden Knights: Lehner (Lo. Thompson) – Pietrangelo, Whitecloud, McNabb, Coghlan, B. Hutton, Miromanov – Dadonov, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Janmark, B. Howden, Kolesar – J. Röndbjerg, Leschyshyn, Amadio.

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (P. Mrázek) – Rielly, Muzzin, Brodie, Holl, R. Sandin, Dermott – Bunting, Matthews, O. Kaše – Kerfoot, Tavares, W. Nylander – I. Michejev, Kämpf, Simmonds – Clifford, Spezza, N. Ritchie.

Rozhodčí: Pochmara, Kozari – Gibbons, Alphonso.

00:01

00:01
    Buly pro hosty, utkání právě začalo.

00:17
    Jevgenij Dadonov dostal přihrávku na brusle, a tak nemohl hrát. Pokus o založení útočné akce se musel pozdržet.

00:51
    Vhazovat se nyní bude před brankou Vegas, William Karlsson vyhrál buly, domácí tak mohou rozehrávat.

01:24
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Z první střely v zápase se hostující celek dostává do vedení, krásný blafák z brejku předvedl obranou Vegas zapomenutý WILLIAM NYLANDER. Asistence: Morgan Rielly a Alexander Kerfoot.
    01:24 William NYLANDER - 0:1

02:00
    David Kämpf měl další velkou šanci, ale jeho zakončení končí vedle, následně sudí přerušili hru, ztratili puk z dohledu.

02:39
    Alex Pietrangelo vedl zajímavou šanci, ale jeho zakončení končí výrazně vedle branky. Gólman hostů zasahovat ani nemusel.

03:24
    Jonathan Marchessault našel spoluhráče, Alex Pietrangelo však minul branku. Domácí znovu doplácí na špatnou koncovku.

03:51
    Nyní se hraje spíše ve středním pásmu, mnoho šancí k vidění není, nicméně do zápasu vstoupili lépe hosté.

04:23
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brett Howden – 2 min., držení).

04:23
    Špatně hrající Vegas bude muset čelit přesilovce soupeře, útočný faul Howdena.

04:39
    Hosté mají nejlepší přesilovky v lize, 30 procent z nich dokázali proměnit.

05:00
    Puk je v obranném pásmu Toronta, Vegas dokázalo částečně prostřídat.

05:24
    John Tavares měl před sebou odkrytou část branky, ale jeden z obránců Vegas zblokoval jeho střelu.

Ilja Michejev ani Nick Ritchie nedokázali z dobré pozici ohrozit branku Vegas.

06:10
    Domácí dokázali vyhodit kotouč přes všechny čáry. Následně se hosté znovu dostali do útočného pásma. Rána byla zblokovaná.

06:34
    Ben Hutton vypálil z ostré pozice, jeho pokus kryje Jack Campbell, Komerční přestávka.

07:10
    2:3, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, jako první se z první střely prosadili hosté.

07:32
    Ondřej Kaše měl velkou šanci, ale jeho ránu vyrazil domácí brankář. Hosté se k dorážce nedostali.

07:52
    Auston Matthews mohl navýšit vedení, ale brankář Vegas jemnou tečí vytěsnil puk mimo.

08:46
    Snadno se hostující celek dostává do šancí. Kyle Clifford měl další šanci, ale trefil jen brankáře.

09:15
    Toronto hraje v tomto zápase velmi dobře, David Kämpf vedl další šanci hostů, ale přes dva obránce zakončit nedokázal.

10:11
    Ondřej Kaše se dostal do brejku, byl faulovaný.

10:22
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Zach Whitecloud – 2 min., hákování).

10:30
    Hosté se usadili v útočném pásmu, rána od modré čáry byla zblokovaná. Následně se domácí dokázali osvobodit.

11:14
    Rasmus Sandin rozehrává od své branky, následně Auston Matthews dostal puk do útočného pásma, Ben Hutton vyhodil.

11:47
    Alex Pietrangelo vyhodil přes všechny čáry, půlminuta přesilovky Toronta zbývá. Hosté se snaží rychle získat útočné pásmo.

12:22
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Nick Ritchie – 2 min., hákování).

12:45
    Vegas hraje přesilovku, ale musí o útočné pásmo bojovat.

13:00
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Domácí celek vyrovnává stav zápasu. Dadonov posílal puk před branku, hostující brankář je j emně tečoval, puk získal KEEGAN KOLESAR. Jeho pokus zapadl přesně k tyči. První přesilovková trefa pro tohoto hráče. Asistence: Jevgenij Dadonov a Chandler Stephenson.
    13:00 Keegan KOLESAR - 1:1

13:50
    Toronto mělo další velkou šanci, Auston Matthews se natlačil před branku, ale neuspěl.

14:25
    3:5, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Buly před brankou domácích.

14:49
    Vegas se usadilo v útočném pásmu, Chandler Stephenson bojoval o kotouč, ale souboj prohrál. Hrát tak mohou hosté, Morgan Rielly vedl zajímavou akci Toronta.

15:25
    David Kämpf to zkoušel individuálně, následně jeho přihrávka byla před brankou zblokovaná.

16:05
    Komerční přestávka.

16:40
    Dylan Coghlan se dostal ke střele od modré čáry, jeho pokus tečoval brankář Toronta nad branku. Bude se vhazovat.

17:17
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, hosté musí vyklidit pro ofsajd útočné pásmo.

17:40
    Auston Matthews měl obrovskou šanci po chybě obrany Vegas, ale Robin Lehner vytáhl velmi dobrý zákrok. Domácí defenziva nyní předvedla školáckou chybu.

18:25
    Domácí sice kombinovali v útočném pásmu, ale do výraznější šance se propracovat nedokázali.

19:00
    Poslední minuta hry, domácí přišli o útočné pásmo, a tak se musí rychle vracet.

19:50
    Ještě jedno vhazování, buly ve středním pásmu poté, co puk vypadl z hrací plochy.

20:00

Toronto Maple Leafs bylo v první třetině rozhodně nebezpečnější, mělo více ze hry, snadněji se dostávalo do šancí, ale nedokázalo získat náskok. Jako první se trefil William Nylander, za domácí v přesilovce srovnal Keegan Kolesar.

20:01

20:22
    Utkání pokračuje dál, Ondřej Kaše se dostal do dobré střelecké pozice, ale nedokázal překonat brankáře soupeře.

21:04
    William Karlsson byl sice volný před brankou, ale spoluhráči k němu nedokázali dostat přihrávku.

21:23
    Sledujeme rychlý hokej v úvodu druhé třetiny. William Karlsson ani Jonathan Marchessault nepřekonali brankáře Toronta.

22:14
    Alex Pietrangelo ránou od modré čáry minul branku, Jack Campbell zasahovat nemusel.

22:39
    Morgan Rielly vyhodil přes všechny čáry jen na zakázané uvolnění, vhazovat se bude v útočném pásmu Vegas. Domácí hrají nyní aktivně.

23:04
    Jevgenij Dadonov ani Alex Pietrangelo nedokázali překonat brankáře soupeře. Vegas diktuje tempo hry, má převahu a střelecky se pomalu dotahuje na soupeře.

23:40
    11:11, střelecky je zápas vyrovnaný.

24:01
    Ondřej Kaše se dostal do zakončení, jeho pokus ale byl ztečovaný mimo branku.

24:24
    Michael Amadio se svými spoluhráči sice získal útočné pásmo, ale do výraznější šance se nedostali.

24:44
    Sledujeme velké souboje o převahu ve středním pásmu. Domácí hokejisté mají převahu.

25:17
    Kyle Clifford nahodil do útočného pásma puk tak, aby z toho nebyl icing.

25:33
    Ofsajd Vegas, buly ve středním pásmu. Jonathan Marchessault následně pálil z dobré pozice, ale Jack Campbell předvedl spolehlivý zákrok.

26:14
    David Kämpf otáčí směr hry, ale jeho dlouhá přihrávka na spoluhráče nebyla přesná. Hrát mohou domácí, pokus o rychlou akci nevyšel.

27:04
    Mark Stone dostal dobrou přihrávku od spoluhráče, ale v zakončení neuspěl. Následně z ostré pozice nahazoval puk na branku, Jack Campbell byl připravený.

27:36
    Pro signalizovaný ofsajd nemohli hosté hrát.

27:49
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Jake Muzzin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

27:49

27:49
    Vegas si zahraje druhou přesilovku v tomto zápase.

28:16
    Domácí se usadili v útočném pásmu, kde kombinují, následně hosté vyhodili přes všechny čáry.

28:38
    Keegan Kolesar dostal puk do útočného pásma, ale jeho spoluhráči rychle o puk přišli. Vegas se přesilovka nedaří.

29:04
    Alexander Kerfoot hraje v pohodě a šetří čas, hosté se dostali do útočného pásma, Ilja Michejev nedokázal vypálit.

29:24
    Snad ani jednu střelu domácí zatím nevyslali na branku soupeře.

29:44
    Ondřej Kaše našel Riellyho, ale ten nedokázal puk poslat přesněji na branku, Robin Lehner zasahovat nemusel.

30:16
    16:11, střelecky je aktivnější domácí celek, který však neproměnil přesilovku.

30:31
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou, komerční přestávka.

30:46
    Po krátké přestávce pokračuje utkání dál.

31:31
    Hostující celek se ve středním pásmu dostal k puku, rychle se pokoušel otočit hru, ale píská se ofsajd. Vhazovat se tedy bude v neutrální zóně.

31:43
    Z ničeho nic se hosté dostávají do vedení, Vegas naprosto podcenilo situaci, přestalo hrát a hosté toho využili. Po rychlé kombinaci zakončoval do prázdné branky AUSTON MATTHEWS. První střela Toronta za 11 minut. Asistence: Michael Bunting a Ondřej Kaše.
    31:43 Auston MATTHEWS - 1:2

32:47
    Prakticky celou třetinu kontrolovalo Vegas hru, ale prosadili se hosté, domácí znovu doplatili na neefektivní hru ve svém pásmu.

33:15
    Dylan Coghlan rozehrává od své branky, následně jeho spoluhráči přišli o útočné pásmo.

34:00
    18:13, střelecky je aktivnější domácí celek, ale prohrává na góly. Hosté hrají takticky velmi dobře.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, domácím nelze upřít snaha s výsledkem něco udělat, ale špatná koncovka trápí domácí.

35:17
    Mattias Janmark to zkoušel individuálně, ale do výraznější střelecké pozice se propracovat nedokázal.

36:09
    Po komerční přestávka pokračuje utkání dál. Toronto díky laxní hře domácí obrany vede o jednu branku.

36:46
    A znovu špatná hra Vegas v obranném pásmu. Nikdo z obránců nejevil snahu hrát, odražený puk získal ILJA MICHEJEV, který snadno zakončoval do odkryté části branky. Poslal puk rychle k tyči. Asistence: Wayne Simmonds a Justin Holl.
    36:46 Ilja MICHEJEV - 1:3

37:28
    19:15, tak vypadá statistika střel na branku, domácí jsou aktivnější, ale prohrávají o dva góly. Snadno se Toronto dostává ke gólům.

38:38
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.

38:49
    Jevgenij Dadonov zakončoval rychlou akci Vegas, ale s jeho pokusem si snadno poradil brankář Jack Campbell. Bude se vhazovat.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:08
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Alexander Kerfoot – 2 min., vysoká hůl).

39:32
    Reilly Smith minul branku, jeho rána končí vysoko nad.

40:00

Hostující celek se snadno dostal do dvoubrankového vedení, sledujeme sice aktivní hru Vegas, ale góly dávají hosté.

40:01

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou, buly pro hosty, kteří hrají oslabení.

40:20
    Ofsajd Vegas, vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:47
    Jonathan Marchessault minul branku, následně domácí přicházejí o útočné pásmo. Mnoho času už nemají.

41:07
    V pohodě se Toronto ubránilo.

41:17
    Ani jednu střelu na branku nevyslal domácí celek v přesilovce.

41:34
    Je sníženo na rozdíl jediné branky, domácí celek se prosazuje. Po Smithově přihrávce blafák přetavil ve druhou domácí branku WILLIAM KARLSSON. Asistence: Reilly Smith a Mattias Janmark.
    41:34 William KARLSSON - 2:3

41:53
    Střelecky aktivnější Vegas vstřelilo kontaktní branku a pokouší se dál hrát útočně.

42:19
    John Tavares uklidnil hru a rozehrává od své branky. Následně se Kyle Clifford dostával do zakončení, ale nedokázal vypálit.

43:00
    Zakázané uvolnění proti Vegas, Robin Lehner musí být pozorný.

43:32
    Morgan Rielly pálil, jeho rána byla zblokovaná.

44:00
    Domácí se usadili v útočném pásmu, ale nemohou se dostat ke střele.

44:51
    21:15, tak vypadá statistka střel na branku, domácí jsou stále aktivnější.

45:40
    Domácí rozehrávají od své branky, sledujeme nyní klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nikam nežene.

46:39
    Robin Lehner musel zasahovat proti střele soupeře.

47:14
    Vegas se tlačí za vyrovnáním, sledujeme dobrou hru ze strany Vegas.

48:14
    Hraje se rychlý hokej, mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

48:37
    Michael Bunting to zkoušel individuálně, ale nedokázal se dostat do střelecké pozice.

49:11
    Jevgenij Dadonov rozehrává od své branky, ale nedokázal se prosadit. Hosté zastavili akci soupeře.

49:54
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Kyle Clifford – 2 min., podrážení).

50:01
    Vegas hraje přesilovku. Jonathan Marchessault vypálil z první, Jack Campbell kryje jeho ránu. Bude se vhazovat.

50:32
    Robin Lehner skvěle zastavil střelu Kašeho, který se dostal při vlastním oslabení do brejku.

50:50
    Hosté hrají oslabení velmi dobře, tlačí se do zakončení.

51:00
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká William Nylander.

51:00
    Oddechový čas pro domácí.

Alex Pietrangelo minul branku, ne o moc, ale minul.

51:48
    Je vyrovnáno, po naznačení se tvrdou střelou prosazuje obránce ALEX PIETRANGELO. Asistence: Jonathan Marchessault a Mark Stone.
    51:48 Alex PIETRANGELO - 3:3

52:04
    Přesilovka Vegas, teď už klasická, pokračuje dál.

52:36
    Hostující celek otáčí směr hry, Alexander Kerfoot šetřil cenné vteřinky z oslabení.

53:00

53:23
    28:17, tak vypadá statistika střel na branku, střelecky jsou aktivnější domácí.

53:37
    Zakázané uvolnění Toronta, vhazovat se bude před jeho brankou.

53:43
    Branka Toronta vypadla ze svého postavení, hra je přerušená. Komerční přestávka.

54:33
    Brayden McNabb pokračuje v útočné akci svého celku.

54:44
    Domácí hokejisté se prosadit nedokázali, směr hry se tedy otáčí.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí prohrávali o dva góly a dokázali vyrovnat.

55:32
    Wayne Simmonds dostal puk do útočného pásma, Dylan Coghlan ho nenechal vypálit. Vegas následnou rychlou akci neproměnilo.

55:52
    Zakázané uvolnění proti Maple Leafs.

56:15
    Ofsajd Vegas, vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Komerční přestávka.

56:30
    Sledujeme klidnější pasáž hry, nicméně hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje. Následně domácí vyhodili jen na icing.

57:04
    Dylan Coghlan pálil od modré čáry, další komerční přestávka po zákroku brankáře.

57:35
    Kaše dostal hru do útočného pásma, ale jeho spoluhráč nedokázali před brankou Vegas nic vymyslet.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:16
    31:17, Vegas je střelecky aktivnější, domácí brankář rozehrává od své branky, následně je hra přerušená.

58:39
    Jonathan Marchessault vyzval Smitha ke skórování, ale ten minul branku.

59:04
    Brayden McNabb rozehrává od své branky, následně hrají domácí, ale přišli o puk.

59:24
    Icing proti Vegas, vhazovat se bude před brankou Lehnera, který musí být pozorný.

59:37
    Další domácí zakázané uvolnění.

60:00

Hokejisté Las Vegas dokázali ve třetí třetině vstřelit dva góly, a tak vyrovnali na 3:3. Zde na Stripu ve městě neonů uvidíme extra hokej.

60:01

60:01
    Buly pro domácí.

60:45
    Domácí rozehrávají od své branky, Mark Stone kombinuje se spoluhráči.

60:57
    Oba týmy střídají.

61:00
    Alexander Kerfoot mohl zkusit rozehrát na brejk, ale uklidnil situaci a rozehrává od své branky.

61:32
    Auston Matthews měl dvě šance, oba jeho pokusy vyrazil brankář Vegas.

62:08
    Vegas má kotouč pod kontrolou a čeká na založené útočné akce.

62:30
    Alex Pietrangelo vrací hru do svého pásma a čeká na dostřídání spoluhráčů. Sledujeme opatrně prodloužení.

63:00
    Poslední dvě minuty prodloužení.

63:18
    Chandler Stephenson málem vypíchl kotouč a mířil do brejku, hosté situaci zvládli.