Buffalo – Tampa 1:6 (kon.) | Florida – Vancouver 5:2 (kon.) | Columbus – Chicago 2:4 (kon.)
Nashville – Colorado 5:4 (po pr.) | Vegas – Toronto 3:4 (0:1 po s.n.) | Anaheim – Pittsburgh 1:4 (kon.)
San Jose – Detroit 3:2 (po pr.)
Anaheim Ducks
1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Pittsburgh Penguins
Středa 12.01.2022, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Anaheim Ducks a Pittsburgh Penguins. Tato mužstva se spolu naposled utkala v prosinci na ledě Pittsburghu. Toto utkání ovšem nabídlo pouze jednu jedinou branku, o kterou se postaral už v 6. minutě McGinn a Penguins tak zvítězili 1:0. Dnes se bude bojovat v Honda Center v Anaheimu. Utkání budou řídit hlavní rozhodčí McCauley a Syvret. Čároví budou Berg a Knorr. Úvodní buly je naplánováno na 04:00.

Anaheim Ducks se aktuálně nachází v Západní konferenci na 5. místě se 45 body a skóre 116:106. Po domácí prohře 1:4 s New Yorkem Rangers se Anaheim utkal doma s Detroitem a zvítězil 4:3 po nájezdech.
    Pittsburgh Penguins je momentálně ve Východní konferenci na 7. pozici se 45 body a skóre 112:89. Po výhře 6:2 na ledě Philadelphie zavítal do Dallasu, kde ale prohrál těsně 2:3.

Anaheim Ducks: Stolarz (Dostál) – Manson (A), Fowler, Drysdale, H. Lindholm, Shattenkirk, Benoit – T. Terry, Getzlaf (C), Milano – Rakell, Zegras, Comtois – Silfverberg (A), Lundeström, D. Grant – B. Robinson, Steel, Deslauriers.
    Trenér: Dallas Eakins

Pittsburgh Penguins: Jarry (Domingue) – Letang (A), Dumoulin, Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Rodrigues, Crosby (C), Guentzel – Kasperi Kapanen, Malkin (A), J. Carter – D. Simon, Blueger, R. Zohorna – Angello, Boyle, Björkqvist.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: McCauley, Syvret – Berg, Knorr.

00:01

00:52
    Jevgenij Malkin je poprvé v této sezóně na ledě.

01:05
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Fantastický vstup tučňáků do tohoto utkání, neboť jdou po 65 vteřinách do vedení! Marcus Pettersson vypíchl kotouč domácímu obránci a následně se do něj opřel JEFF CARTER, který zakončil přesně do pravé šibenice. Asistence: Marcus Pettersson.
    01:05 Jeff CARTER - 0:1

01:26
    Znovu se Pittsburgh dostal do zakončení a následuje tak vhazování na domácí polovině.

01:32
    Kris Letang se po buly opřel do kotouče, ale jeho rána skončila v moci Anthonyho Stolarze.

02:39
    Hosté zůstávají od úvodního buly v tlaku a opět se snaží něco vymyslet.

03:19
    Anaheim se dostal poprvé do zakončení, ale pokus Troye Terryho byl zblokován.

03:40
    Po chvíli přišel protiútok Pittsburghu, ale ten nakonec nepřinesl nic vážnějšího.

03:54
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ryan Getzlaf – 2 min., podrážení).

04:11
    Hosté se ovšem na začátku přesilové hry dopustili jen ofsajdu a puk se přesune do středního pásma.

04:41
    Anthony Stolarz si poradil se zakončením soupeře a následně došlo k menší strkanici.

04:52
    Evan Rodrigues měl na levé straně dostatek místa, ale nakonec čekal příliš dlouho a jeho pokus byl zblokován.

05:54

05:58
    Jake Guentzel trefil jen brusli Kevina Shattenkirka, od které se puk odrazil mimo hrací plochu.

06:10
    Další šance ze strany PIttsburghu, ale ta skončila vedle brány.

06:21
    Anaheim se dostal k první střele a hned z toho byla velká šance, ovšem Tristan Jarry si připisuje úspěšný zákrok!

07:58
    Hosté se snaží něco vymyslet a jednoznačně jsou lepším týmem na hrací ploše.

08:33
    Po chybě v rozehrávce Penguins se k puku dostali Ducks, ale tentokrát nedokázali zakončit.

08:59
    Rickard Rakell využil další chyby hostů, ale Tristan Jarry si připisuje úspěšný zákrok.

09:39
    Domácí celek se tak poslední minuty dostal do zápasu a ohrozil svatyni hostů dobrými pokusy.

10:15
    Nyní se hraje celkem dlouho bez přerušení a Pittsburgh čeká za svou bránu.

10:34
    Následně se ovšem hosté dopustili ofsajdu a následuje tak komerční přestávka.

11:42
    Další nepovedený útok Pittsburghu, který polevil své tempo od skvělého nástupu do utkání.

12:22
    Tristan Jarry si poradil také s pokusem Hampuse Lindholma a následuje další komerční přestávka.

12:41
    Sidney Crosby tentokrát spadl na brankáře Stolarze po souboji s Getzlafem, ale vše se obešlo bez strkanic a podobných incidentů.

13:49
    Dominik Simon číhal před bránou na odražený kotouč, který se snažil zakončit z otočky bekhendem, ale Anthony Stolarz byl připraven a poradil si.

14:12
    Anthony Stolarz musel být znovu připraven na střelu od modré čáry a následuje další komerční přestávka.

14:46
    Pittsburgh drží kotouč v útočném pásmu, ale zatím si nemůže vypracovat nějakou šanci.

15:27
    Sidney Crosby tentokrát zkoušel zakončit z bezprostřední blízkosti, ale Anthony Stolarz dal k sobě betony včas.

15:49
    Anthony Angello pálil z otočky v pravém kruhu, ale domácí brankář byl znovu připraven.

16:08
    Nicolas Deslauriers byl hodně důrazný v brankovišti, což se obráncům Pittsburghu rozhodně nelíbilo a rozhodčí musí celou situaci uklidňovat.

17:11
    Chad Ruhwedel to po buly zkoušel z pravého křídla, ale domácí brankář si jen připisuje další úspěšný zákrok, když schoval kotouč do lapačky.

17:46
    Kasperi Kapanen se dostal do samostatného úniku, ale Anthony Stolarz znovu podržel svůj celek důležitým zákrokem!

18:48
    Anaheimu se nedaří nyní vymyslet něco vážnějšího v pásmu soupeře a pouze přišel o puk.

19:25
    Ducks budou mít přesilovou hru, ale nyní to ještě zkouší bez brankáře.

19:41
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (John Marino – 2 min., držení).

20:00
    Anaheim prohrává s Pittsburghem 0:1.

Další třetina začne přibližně v 05:05.

20:01

20:32
    Domácí pokračují v přesilové hře z první periody, ale rána Cama Fowlera byl zblokována do ochranné sítě.

20:53
    Nepřesnou přihrávkou se Ducks sami vyhnali z útočného pásma a musejí tak zpět pro kotouč.

21:13
    Tak tohle byl famózní zákrok Tristana Jarryho! Rickard Rakell totiž dostal excelentní přihrávku před bránu z levé strany od Milana, ale hostující gólman betonem vyrazil kotouč!

21:41

22:12
    Isac Lundeström se dostal dopředu po pravém křídle, ale nakonec se nedostal do nějakého zakončení a puku jsou Penguins.

22:32
    A opět musel zasahovat Tristan Jarry, tentokrát proti zakončení Dereka Granta, jenž nejprve zblokoval pokus vlastního spoluhráče a následně zkoušel z otočky vsítit branku.

22:41
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., nedovolené bránění).

23:23
    Hosté využívají přesilovou hru a jdou do dvoubrankového vedení! A byl to právě JEVGENIJ MALKIN, který vypálil tvrdou ránu, před kterou vyskočil Sidney Crosby a Anthony Stolarz neměl moc šancí zasáhnout. Asistence: Kris Letang a Jake Guentzel.
    23:23 Jevgenij MALKIN - 0:2

23:49
    Rickard Rakell se na druhé straně tlačil do zakončení, ale s tím si Tristan Jarry poradil.

24:57
    Hosté sice drží puk v útočné třetině, ale momentálně se jim nedaří vymyslet nic vážnějšího.

26:19
    Nyní rozhodčí odpískali zakázané uvolnění hostujícího celku a hra se přesune před Jarryho.

27:29
    Dominik Simon bojoval před bránou soupeře po zblokované střele, ale obrana Anaheimu jej nepustila ke kotouči.

28:06
    Znovu se Anaheim snaží něco vymyslet, ale útok po pravé straně skončil jen nepřesnou střelou.

28:33
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Domácí celek snižuje stav utkání na 1:2! Po střele domácího hráče byl kotouč dostupný před brankovištěm, kde se nakonec k němu dostal JAKOB SILFVERBERG a překonal ležícího Tristana Jarryho. Asistence: Sonny Milano.
    28:33 Jakob SILFVERBERG - 1:2

29:02
    Znovu se domácí dostali do zakončení, ale tentokrát byl hostující brankář připraven a chytil puk.

29:24
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Isac Lundeström – 2 min., vysoká hůl).

29:53
    Sidney Crosby dostal nabito na pravou stranu, ale jeho rána z první skončila na skvělém zákroku Anthonyho Stolarze.

30:36
    Jevgenij Malkin tentokrát pálil z pravé strany, ale ani on neprostřelil domácího gólmana.

31:05
    Posléze Ducks vyhodili puk do bezpečí a hosté tak musí zpátky.

31:24

32:22
    Ryan Getzlaf nepříjemně napadl rozehrávku hostů, ale Pittsburgh se nakonec dostal z problémů.

32:56
    Tristan Jarry raději přikryl odražený kotouč svou lapačkou a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

33:48
    Pittsburgh si vytvořil střeleckou příležitost, ale tu Tristan Jarry dokázal vyrazit vedle brány.

34:38
    Návrat krále se vším všudy a Penguins jdou zpět do dvoubrankového vedení! John Marino to udělal fantasticky, jelikož místo střely poslal kotouč na teč, čehož využil JEVGENIJ MALKIN a nastavenou hokejkou přeloboval beton brankáře. Asistence: John Marino a Kasperi Kapanen.
    34:38 Jevgenij MALKIN - 1:3

34:58
    Nyní skončil puk v zámezí a následuje tak komerční přestávka.

36:19
    Hosté drží kotouč ve své třetině a vymýšlejí stranu pro novou akci.

36:40
    Nakonec se dopředu dostal Pittsburgh po pravém křídle, ale nebylo z toho zakončení.

37:05
    Penguins ovšem nyní uzavřeli soupeře v útočném pásmu a drží jej pod tlakem.

37:29
    Nakonec se ale domácí dostali k puku a vyhodili jej do bezpečí.

38:33
    Hostující celek se dopustil zakázaného uvolnění a následuje tak buly ve třetině Penguins.

38:38
    Tristan Jarry si bez problémů poradil se střelou z pravé strany.

39:17
    Dominik Simon se znovu dostal do zakončení, ale to z otočky poslal opět do připraveného Stolarze.

40:00
    Pittsburgh vede nad Anaheimem 3:1.

Další třetina začne přibližně v 06:01.

40:01

40:43
    Anaheim si vypracoval zajímavou šanci na začátku třetí periody, ale Isac Lundeström nedokázal prostřelit Jarryho.

41:25
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jeff Carter – 2 min., hákování).

41:41
    Na začátku přesilovky se domácí mužstvo dopustilo pouze ofsajdu a následovat tak bude buly ve středním pásmu.

42:16
    Ducks drží puk v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet, ovšem zatím beze střely.

42:46
    Domácí stále drží kotouč, ale zatím nevypálili na bránu Jarryho.

43:08
    Posléze se ke kotouči dostali Penguins a vyhodili jej do bezpečí.

43:25

44:35
    Rána od modré z hole Marcuse Petterssona skončila pouze na zákroku Anthonyho Stolarze, který vyrazil puk mimo hrací plochu.

45:13
    Třetí perioda zatím postrádá tempo a momentálně tak toho na hrací ploše není moc k vidění.

45:49
    Domácí hráči museli jít z útočného pásma pryč, jinak by se odpískal ofsajd.

46:10
    Nyní už Ducks drží kotouč ve svém pásmu a rozhodují se kudy povede útočná akce.

46:35
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Michael Matheson – 2 min., podrážení).

47:38
    Hosté se v oslabení dostali do přečíslení 2 na 1, ale Brian Dumoulin pálil z levé strany jen do betonu soupeře.

47:50
    Nyní se Anaheim dopustil ofsajdu a přesilová hra se mu zatím moc nedaří.

48:02
    Troy Terry to zkoušel z pravé strany, ale jeho pokus nakonec letěl jen vedle brány.

48:35

49:25
    Domácí útočník si objel bránu a snažil se zakončit, ovšem to se mu nepodařilo.

50:00
    Zbývá posledních deset minut základní hrací doby a Anaheim by rozhodně měl přidat na tempu, které je z jeho strany pomalé.

50:35
    Pittsburgh ani nemusí pořádně bruslit, neboť mu stačí vykrývat různé možné útočné možnosti.

50:56
    Následně Penguins opět jen vyhodili kotouč do bezpečí, což znovu naprosto stačilo.

51:08
    Nyní se navíc domácí provinili zakázaným uvolněním.

51:30
    Tristan Jarry musel být připraven na střelu z první z levého kruhu, což se mu povedlo a následuje komerční přestávka.

52:12
    Teddy Blueger rozjel útočnou akci, ale Pittsburgh se nakonec dopustil jen ofsajdu.

53:18
    Brian Dumoulin sice vypálil z levé strany, ale pouze vedle brány soupeře.

53:40
    První formace Penguins ovšem nyní sevřela svého soupeře v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.

54:19
    Anaheim ale chvilkový tlak nakonec přežil a nyní už operuje v pásmu soupeře.

55:12
    Anthony Stolarz si připisuje dobrý zákrok po střele z mezikruží a drží Anaheim alespoň v malé naději.

55:40
    Domácí jsou ale nyní bezradní a nemohou si vypracovat žádný tlak, jelikož nemají ani kotouč ve svém držení.

56:10
    Tristan Jarry si poradil s tvrdým pokusem Isaca Lundeströma a následuje komerční přestávka.

56:25
    Anaheim Ducks hraje bez brankáře!

56:45
    Hosté vyvezli kotouč, ale nakonec nedokázali zakončit.

57:03
    Je rozhodnuto, neboť Penguins jdou do tříbrankového vedení! Hosté získali kotouč na pravé straně a Jevgenij Malkin ve středním pásmu poslal puk volnému JEFFU CARTEROVI, který zakončil do prázdné svatyně. Asistence: Jevgenij Malkin a Kasperi Kapanen.
    57:03 Jeff CARTER - 1:4

57:28
    Znovu se hosté dostali ke střele, ale Anthony Stolarz si tentokrát poradil.

58:52
    Další rána hostujícího hráče tentokrát minula domácí svatyni.

59:06
    Pittsburgh Penguins drží puk v útočné třetině a snaží se ještě zvýšit své vedení.

59:17
    Posléze se ale do protiútoku dostali domácí a Tristan Jarry si připsal zákrok.

59:42
    Anaheim se opět snažil něco vymyslet v útočném pásmu, ale opět z toho nebylo nic nebezpečného.

Pittsburgh vyhrál na ledě Anaheimu 4:1.

Je konec. Pittsburgh Penguins zvítězil na ledě Anaheimu Ducks poměrem 4:1.
    Už po 65 vteřinách šli hosté do vedení, když se trefil Jeff Carter. Následně v první periodě branka nepadla a Pittsburgh tak vedl 1:0. Ve 24. minutě zvýšil vedení navrátilec po zranění Jevgenij Malkin. Ve 29. minutě sice snížil Jakob Silfverberg, ale ve 35. minutě se Jevgenij Malkin trefil podruhé. V poslední dvacetiminutovce toho nebylo moc k vidění, ale hosté nakonec vstřelili branku, když se v 58. minutě trefil do prázdné Jeff Carter.

Kdo se postavil do brankoviště?

58:48
    Tristan Jarry (PIT) – 25 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,2%, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa

Dominik Simon (PIT) – 0+0, +/- 0 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:27
    Radim Zohorna (PIT) – 0+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:10
    Lukáš Dostál (ANA) – 0 zákroků, 0 OG, úspěšnost %, odchytal 00:00

Tři hvězdy utkání

1. Jevgenij Malkin (PIT) 2+1
    2. Jakob Silfverberg (ANA) 1+0
    3. Jeff Carter (PIT) 2+0

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (06:42:15)

Michal Raška

Branky a nahrávky: 29. Silfverberg (Milano) – 2. J. Carter (M. Pettersson), 24. Malkin (Letang, Guentzel), 35. Malkin (Marino, Kasperi Kapanen), 58. J. Carter (Malkin, Kasperi Kapanen)

Rozhodčí: McCauley, Syvret – Berg, Knorr

Diváci: 11 431