Vlci Žilina – Skalica 5:2 (kon.) | Humenné – Martin 1:3 (kon.) | Topoľčany – Žiar nad Hronom 11:1 (kon.)
DOXXbet Vlci Žilina
5:2 (3:0, 2:0, 0:2)
HK Skalica
sk Středa 12.01.2022, 17:301. liga (SR) • 32. kolo

Napriek dvom zásahom Skalice na začiatku tretej tretiny sa dráma nekonala. Vlci si za 33 minút vybudovali päťgólový náskok, o ktorý už neprišli. Žilinčania porážajú na domácom ľade Záhorákov 5:2. (19:42:44)

59:17
    Ofsajdové postavenie Vlkov.

59:04
    Potlesk na štadióne si svojím zákrokom v záverečných sekundách vypýtal Škorvánek.

58:40
    Presunuli sme sa za bránu Boráka, stretnutie sa však už iba dohráva.

57:16
    Napriek tomu Škorvánek reagoval na zakončenie z pravej strany a podržal svoj tím.

57:00
    Tri minúty do konca duelu, žiadny záverečný tlak sa nekoná.

55:33
    Záhoráci sa trápia pri rozohrávke, výsledkom je zakázané uvoľnenie.

54:00
    O tridsať sekúnd je všetko inak, Škorvánek si siahol na puk po trme-vrme pri pravej žŕdke.

53:30
    Vlci v útoku síce nie sú nebezpeční, ale držia hru ďaleko od svojej brány.

52:38
    Po dlhšom čase musel zasahovať aj Borák, ktorý po svojom príchode do brány v 17. minúte inkasoval iba dvakrát.

51:52
    Do konca zostáva približne osem minút. Slušné tempo Skalice aj vinou vylúčenia opadlo.

50:43
    Hostia v plnom počte.

49:27
    Doteraz rozpačitý výkon v tretej tretine aj v tejto presilovke od Žilinčanov, ktorí sa po druhej prestávke na ľade iba hľadajú.

48:43
    Vylúčenie v tíme HK iClinic Skalica (Vladislav Dziošvili – 2 min., Pád pod nohy). Trest odpyká Lukáš Kuba.

48:43
    Vladislav Dziošvili šiel hlavou obetavo pod nohy hráča súpera, pritom sa však zranil. Aby to nebolo málo, rozhodcovia to posúdili ako faul.

48:05
    Séria viacerých prerušení hry je korunovaná zakázaným uvoľnením Žiliny.

47:11
    Po minúte ďalšia dobrá kombinácia hostí, ktorí sú pri chuti. Bude to stačiť na väčšie zdramatizovanie deja?

46:11
    Žilinčania evidentne rozhodení dvomi gólmi v krátkom časovom slede. Škorvánek Vlkov podržal po strele spomedzi kruhov.

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 3. Rehák (Jakubík, Pišoja), 12. Pišoja (Sloboda, Markovič), 17. Macek (Mikula), 27. Koyš (Markovič, Drtina), 33. Myšiak (Halama, Petráš) – 42. Galimov (Janík, Jaša), 44. Šátek (Jaša, Galimov)

DOXXbet Vlci Žilina: Škorvánek (Mikoláš) – Pišoja, Sloboda, Myšiak, Drtina, Hudec, Nahálka, Greguss, A. Rehák – Petráš, Halama, Macek – Vybiral, Šmída, Safaralejev – Koyš, Markovič, Mikula – S. Rehák, Jakubík, Lopušan
    HK Skalica: Trenciansky-Vero (17. Borák) – Horváth, Arbuzov, Kadlečík, Janík, Vidovič, Hílek, Rapant, Zaňát – Štumpf, Dziošvili, Hujsa – Šátek, Jaša, Galimov – Kotzman, Včelka, Kotvan – Kuba, Rajčák, Šišolák