Kometa Brno – Vítkovice 3:6 (kon.)
HC Sparta Praha
3:4 (1:3, 1:1, 1:0)
HC Slavia Praha
Čtvrtek 13.01.2022, 18:00 • Sportovní hala v Holešovicích, Praha 7–Bubeneč • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • Skupina A

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou příště! (20:05:13)

Dnešní dorostenecké derby přineslo napínavou podívanou, po které si tři body na své konto celkem zaslouženě připisují hokejisté Slavie! Sparta se sice v závěru snažila napravit své chyby z předchozích dvou třetin a na soupeřovu svatyni mohutně tlačila, srovnat ale nakonec nedokázala.

59:53
    Vršovičtí jsou pevně usazení před Přikrylem, tohle už velmi pravděpodobně hosté zvládnou...

59:18
    Hrubý pronikl za modrou čáru, okamžitě ale pak ztratil balanc. Sparta se musela z útoku zase stáhnout pryč.

58:49
    Míříme do poslední minuty hry, Slavia po pasivní hře posledních minut zapnula a forčekem drží protihráče v jejich obranném pásmu.

58:20
    Kříženecký se pokusil svým spoluhráčům dodat trochu klidu střelou od modré, Přikrylovu svatyni ale výrazně minul.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:49
    Pryž se po vhazování znovu rychle vrátila před Vedrala, domácí neztrácí čas a chtějí srovnat.

57:41
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tak pozor, v Bubeneči možná ještě přeci jen není rozhodnuto! Dlouhé minuty dobývání útočného pásma nakonec pro Spartu nesou ovoce, pod kontaktní gól se po ráně z levé strany podepisuje LUKÁŠ NOVÁK – 3:4! Asistence: David Hrubý.

56:56
    Vršovičtí se v závěru zřejmě soustředí už jen na bránění dvougólového náskoku, dopředu se moc neženou.

56:32
    Stepanchuk vyhořel na Vedralově betonu, gólman Slavie jeho ránu z voleje jen tak tak vyrazil!

55:41
    Vedle Přikryla se bojuje o kotouč, do tahanice u mantinelu jsou zapojeni snad všichni hráči na ledě.

55:18
    No, ale teď ke kontaktnímu gólu znovu moc nechybělo! Kolem položeného Vedrala totiž zavládl totální chaos, ani jednomu ze sparťanů se ale nepodařilo pryž z bezprostřední blízkosti branky protlačit za čáru!

54:37
    Domácí se ještě snaží s výsledkem něco udělat, jejich výpady ale nepadají na úrodnou půdu. Obrana Slavie má zatím dění pod kontrolou.

53:50
    Vedral čelil nepříjemnému úniku, Poláček mířil přesně mezi jeho betony! Mladý gólman vršovického celku je ale k sobě stihl srazit včas!

53:24
    Přikryl sice signalizoval zakázané uvolnění, podle rozhodčího ale vyhození kotouče Slavií potřebné podmínky z odpískání icingu nenaplnilo.

52:49
    V rohu za domácí klecí se chvíli bojovalo o kotouč, který pro sebe nakonec ukořistila Sparta.

51:55
    Stepanchuk najel po straně před brankoviště a posunul puk na volného Odehnala, kterému ale nesedlo následné zakončení! Do pryže jen šťouchl, jistě zamýšlená prudká střela z voleje se nekonala.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 1. Žmola (Stepanchuk), 33. Bartoň (Žmola, Stepanchuk), 58. Novák (Hrubý) – 9. Tomas (Ciolek), 14. Málek (Skalský), 15. Tomas (Vosmík), 25. Tomas (Kříženecký)

HC Sparta Praha: Přikryl (Kogler) – Vrabec, Marton, Šeba, Bartoň (C), Byakov, Janský – Stepanchuk, Odehnal, Potoma, Jakab, Žemlička, Novák, Poláček, Křišťan, Hrubý, Žmola (A).
    Trenér: František Ptáček.

HC Slavia Praha: Vedral (Hodic) – Karas, Kříženecký, Málek (A), Švec, Kubánek, Ciolek – Nemes, Krejčí, Tichý, Sander, Chludil, Filip, Skalský, Tomas (A), Němeček, Vosmík (C).
    Trenér: Ladislav Slížek.

Rozhodčí: Hrdlička – Bublová, Stanko.