Liverpool – Arsenal 0:0 (kon.)
Liverpool FC
0:0 (0:0)
Arsenal FC
Čtvrtek 13.01.2022, 20:45 • Anfield Road, Liverpool • Anglický Ligový pohár • Semifinále

Držení míče: 78 % : 22 %.
    Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 10:1. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 4:7. (22:43:54)

O finalistovi Ligového poháru se rozhodne až za týden na londýnském stadiónu Emirates. Dnešní úvodní zápas se obešel bez gólů, když Liverpool nevyužil tři čtvrtiny zápasu trvající přesilovku po vyloučení hostujícího Xhaky. Domácí byli v útoku bezzubí a houževnatě bránícího soupeře ničím nepřekvapili. Jediné dvě za řeč stojící šance promarnil Minamino.

90+5

90+5
    Drtivý nápor Liverpoolu se stále stupňuje, jenže Firmino byl teď přistižen v ofsajdu a zbývá už jen necelá minuta.

90+3
    Ramsdale absolvoval souboj až za malým vápnem a opět stačil míč jen posunout. Williamsův střílený centr pak před brankovou čarou pojistil White.

90+2
    Domácí se zoufale snaží urvat výhru v nastaveném čase, střílený centr Curtise Jonese však v pádu vyboxoval Aaron Ramsdale a hosté se vysvobozují odkopem do zámezí za půlící čáru.

90
    Rozhodčí Oliver nastavuje ještě pět minut.
    90. Minamino se ukopl v největší šanci zápasu

90
    Takumi Minamino pohrdl největší příležitostí Liverpoolu. Ramsdale nejistě vyboxoval míč, na čáře odkryté brány stál už jen White, ale japonský útočník namířil z 10 metrů svou střelu nad břevno.

88
    Holdingův centr z rohu velkého vápna odkopává White a o Firmina se míč odráží před Ramsdalea, který jej snadno sbírá.

87
    Dnešní utkání sleduje 53 394 diváků.

85
    Curtis Jones pěkně nadýchal míč pro Dioga Jotu, který mohl zakončit, ale hlavičkoval z malého vápna nepochopitelně pod sebe – snad v domnění, že přihrává někomu ze spoluhráčů. V oněch místech však byli pouze fotbalisté Arsenalu.

84
    Williamsův centr z pravého křídla si pohlídal Ramsdale.

82
    Tvrdá střela Alexe Oxladea-Chamberlaina se také mezi tyče nevešla.

82
    Liverpool teď sevřel soupeře vyloženě v šestnáctce, jenže Jones na závěr neposlal přesnou finální přihrávku a před Jotou sebral míč brankář Arsenalu.

81
    Saka však nakonec nebude schopen pokračovat ve hře, v sestavě Arsenalu Londýn jej střídá Nuno Tavares.

80
    Střídající Jones podržel míč a sklepl ho za sebe, Hendersonova rána z 25 metrů však letí vysoko nad břevnem směrem tribuna.

79
    Arsenal byl jen chvilku v devíti, fotbalista nigerijského původu se vrací na hřiště.

77
    Zatímco je na trávníku ošetřován Bukayo Saka, využívají ostatní hráči malé přestávky k občerstvení.