Rusko – Litva 29:27 (kon.) | Slovinsko – Severní Makedonie 27:25 (kon.) | Srbsko – Ukrajina 31:23 (kon.)
Španělsko – Česko 28:26 (kon.) | Dánsko – Č. Hora 30:21 (kon.) | Chorvatsko – Francie 22:27 (kon.)
Maďarsko – Nizozemsko 28:31 (kon.) | Norsko – Slovensko 35:25 (kon.) | Švédsko – Bosna a Hercegovina 30:18 (kon.)
Maďarsko
28:31 (10:13)
Nizozemsko
Čtvrtek 13.01.2022, 20:30 • MVM Dome, Budapešť (Maďarsko) • Mistrovství Evropy mužů

Zápas je u konce. První dva body do tabulky skupiny B si přidají Nizozemci. Ti celý druhý poločas docela ovládali, ovšem v posledních osmi minutách se jim přestalo dařit a dovolili soupeři snižovat a nakonec dokonce srovnat. Poslední dvě minutky jim ale vyšly, dokázali ještě třikrát vsítit a nakonec tedy vyhrávají o tři branky! Hráčem utkání byl zvolen jedenáctigólový Kai Smiths. (22:06:56)

Konec zápasu. (28:31)
    60
    Dani Baijens nakonec vstřeluje dvě sekundy před koncem ještě jednu branku! Dalekonosná rána nečekaně skončila v brance Maďarska a rozdíl ve skóre tedy bude tříbrankový. (28:31)
    60
    Samir Benghanem proměnil svou šanci poté, co chyboval maďarský hráč! Tohle je branka, která rozhodla utkání! Soupeři zbývá už jen devět sekund a za tu dobu dvě branky vstřelit jednoznačně nestihne. (28:30)

59
    Vyloučení v týmu Maďarsko (Máté Lékai). (28:29)

59
    Žlutá karta pro realizační tým Maďarsko. obdržel ji kouč, který komentoval poslední výrok rozhodčího pravděpodobně velmi nevhodně. (28:29)

59
    Vyloučení v týmu Nizozemsko (Jasper Adams). (28:29)
    58
    Jeffrey Boomhouwer ale prakticky okamžitě pomalou střelou, po které míč doklouzal po zemi do branky, navyšuje! (28:29)
    57
    Je srovnáno! Po opravdu dlouhé době! Maďarsko ubránilo útok soupeře a Máté Lékai mohl vyrazit dopředu. A stejně jako u předchozího útoku byl úspěšný. (28:28)
    57
    Máté Lékai ale zase velice rychle snižuje, a to rychlou střelou ze středu mezi nohy protivníkova gólmana. (27:28)
    57
    Kay Smits dává důležitou branku tři minuty před koncem. Je to už jeho jedenáctá v tomto utkání, která nyní letěla rychlostí 118km/h. (26:28)
    55
    Pedro Rodríguez Álvarez velmi rychle odpověděl střelou z pádu pod nohy brankáře Nizozemska. (26:27)
    54
    Bobby Schagen dostal míč na pravé křídlo, seběhl do středu a zakončil velmi dobře na vzdálenější tyčku. (25:27)
    53
    Richárd Bodó se trefil dvakrát po sobě! A Maďarsko je tak na už jen jedinou branku od vyrovnání! (25:26)
    53
    Gól vstřelil tým Maďarsko (Richárd Bodó). (24:26)
    52
    Gól vstřelil tým Nizozemsko (Luc Steins). (23:26)
    50
    Gól vstřelil tým Maďarsko (Richárd Bodó). (23:25)
    50
    I přes výměnu gólmanů v maďarské brance byl Kay Smits na penaltě zase úspěšný. Jedná se již o jeho dnešní desátou branku, tentokrát u levé tyče. (22:25)
    49
    Richárd Bodó na hranici jedenácti metrů od brány vyskočil opravdu vysoko, napřáhl a poslal dělovku, která prošla až do branky soupeře. (22:24)