Skoky mužů HS140, Klingenthal Vítěz: K. Ilves (EST) (kon.) | Běh mužů 10 km, Klingenthal Vítěz: J. Lamparter (AUT) (kon.)
konec
SP - Skoky mužů HS140, Klingenthal

Vítěz: K. Ilves (EST)

Sobota 15.01.2022, 09:45 • Vogtland Arena • Severská kombinace
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 09:45.
   
  Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního závodu sdruženářů! Spolu se podíváme na první část, tedy na skoky, ty startují v 9:45.
   
  Průběžné pořadí SP:

  1. Jarl Magnus Riiber (NOR)
  2. Johannes Lamparter (AUT)
  3. Vincenz Geiger (GER)
  4. Terence Weber (GER)
  5. Eric Frenzel (GER)
  6. Jens Luraas Oftebro (NOR)
  7. Mario Seidl (AUT)
  8. Akito Watabe (JPN)
  9. Julian Schmid (GER)
  10. Jörgen Graabak (NOR)
   
  Startovní listina:

  1. Christian Frank (GER)
  2. Wendelin Thannheimer (GER)
  3. David Mach (GER)
  4. Jakob Lange (GER)
  5. Andreas Skoglund (NOR)
  6. Edgar Vallet (FRA)
  7. Andrzej Szczechowicz (POL)
  8. Gašper Brecl (SLO)
  9. Jasper Good (USA)
  10. Pascal Mueller (SUI)
  11. Niklas Malacinski (USA)
  12. Erněst Jachin (RUS)
  13. Sebastian Östvold (NOR)
  14. Marco Heinis (FRA)
  15. Juja Jamamoto (JPN)
  16. Dmytro Mazurčuk (UKR)
  17. Szczepan Kupczak (POL)
  18. Philipp Orter (AUT)
  19. Jan Vytrval (CZE)
  20. Vid Vrhovnik (SLO)
  21. Lukáš Daněk (CZE)
  22. Kodaj Kimura (JPN)
  23. Einar Luraas Oftebro (NOR)
  24. Arttu Mäkiaho (FIN)
  25. Perttu Reponen (FIN)
  26. Tomáš Portyk (CZE)
  27. Thomas Jöbstl (AUT)
  28. Lukas Klapfer (AUT)
  29. Franz-Josef Rehrl (AUT)
  30. Eero Hirvonen (FIN)
  31. Simen Tiller (NOR)
  32. Hideaki Nagai (JPN)
  33. Sora Jači (JPN)
  34. Jošito Watabe (JPN)
  35. Martin Fritz (AUT)
  36. Lukas Greiderer (AUT)
  37. Fabian Riessle (GER)
  38. Rjota Jamamoto (JPN)
  39. Espen Andersen (NOR)
  40. Johannes Rydzek (GER)
  41. Manuel Faisst (GER)
  42. Kristjan Ilves (EST)
  43. Jörgen Graabak (NOR)
  44. Julian Schmid (GER)
  45. Akito Watabe (JPN)
  46. Mario Seidl (AUT)
  47. Eric Frenzel (GER)
  48. Terence Weber (GER)
  49. Vincenz Geiger (GER)
  50. Johannes Lamparter (AUT)
   
  Jan Vytrval nakonec v tomto závodě startovat nebude, proč je zatím záhadou!
   
  A už od začátku zde máme problém s větrem, který je nyní hodně ale hodně silný.
   
  1
  Christian Frank se nám jako první spustil z můstku a dolétl na vzdálenost 115 metrů, tak uvidíme, na co to bude mladému Němci stačit.
   
  2
  Wendelin Thannheimer už předvádí lepší skok a letěl o šest metrů dále než jeho reprezentační kolega. Náskok na něj má minutu dvacet.
   
  3
  David Mach pokračuje v německém bloku. Jeho skok ale nebyl dobrý. Je z toho jen 107,5 metrů, už nyní bude mít velkou ztrátu na lyžích.
   
  4
  Německý začátek nám ukončuje Jakob Lange. Byl to hodně podobný skok jako od prvního skokana, dokonce stejná délka, tedy 115 metrů.
   
  5
  Andreas Skoglund je prvním Norem, který měl dobré podmínky. A předvedl dobrý skok, rovných 126 metrů! Nor jde do vedení o dvanáct sekund.
   
  6
  Edgar Vallet už tak dobrý skok nepředvedl. 112,5 metrů mu stačí na čtvrtou pozici.
   
  7
  Andrzej Szczechowicz musel na svůj skok čekat a neměl ideální podmínky s větrem do zad. Polský závodník tyto podmínky nezvládl a dolétl jen těsně za hranici sta metrů... Proto je nyní až na posledním místě.
   
  8
  Gašper Brecl měl o trochu lepší podmínky, a tak dolétl na 116,5 metrů. K tomu dostal přípočet za vítr, takže se řadí na solidní třetí pozici.
   
  9
  Jasper Good taktéž musel na svůj skok čekat, vítr se dole hodně točil... Nakonec ale dostal vítr pod lyže, čehož nedokázal vůbec využít. Jen 110 metrů. To je až devátá pozice a velká ztráta.
   
  10
  Pascal Müller přičítal trošku za vítr. Nakonec dolétl na 118 metrů a nyní se řadí na čtvrtou pozici.
   
  11
  Niklas Malacinski dostal obrovský přípočet za vítr, zatím suverénně nejvyšší! I proto mu 112 metrů stačí na třetí pozici se ztrátou devatenácti sekund.
   
  12
  Erněst Jachin dostal taktéž celkem velké body za vítr, ale ani vzdáleně tak velké jako závodník předtím. Rus nyní ztrácí minutu a třicet šest sekund.
   
  13
  Sebastian Østvold dostal také obrovský přípočet, přesto letěl daleko! Až 124,5 metrů. Díky přípočtu se řadí na jasné první místo! Tam má náskok jednapadesáti sekund!
   
  14
  Marco Heinis skoro zvedl hozenou rukavici, když měl ovšem mnohem lepší podmínky než Nor. Nakonec se řadí za něj, ale ztrácí jen čtyři vteřiny.
   
  15
  Juja Jamamoto předvedl jeden z těch lepších skoků. Naprosto stejný skok jako Marco Heinis, ale dobré podmínky a odpočet ho sráží až na třetí pozici.
   
  16
  Dmytro Mazurčuk nenavázal na tři předchozí sdruženáře. I proto se nyní řadí na deváté místo s velkou ztrátou minuty a čtyřiceti pěti sekund.
   
  17
  Szczepan Kupczak a jeho rovných 120 metrů. Ty ho řadí na páté místo se ztrátou 54 sekund.
   
  18
  Philipp Orter předvádí jeden z těch delších skoků v podobě 125 metrů. To mu stačí na slušnou třetí pozici, kde je nyní ztráta dvaceti osmi sekund.
   
  19
  Jan Vytrval tedy nestartuje!
   
  20
  Vid Vrhovnik nepředvedl zrovna ideální skok. Dolétl na 115,5 metrů, a tak se řadí za svého reprezentačního kolegu na desátou pozici.
   
  21
  Lukáš Daněk je tedy první Čechem v závodě! Ten dolétl na vzdálenost 120 metrů, ale známky od rozhodčích nebyly úplně nejvyšší. Dostal ještě přípočet za vítr a nyní je osmý se ztrátou minuty a čtyř sekund!
   
  22
  Kodaj Kimura nepředvedl dobrý skok, přestože odečítá spoustu bodů za vítr pod lyže! Proto je nyní až devatenáctý s obrovskou ztrátou na čelo.
   
  23
  Einar Luraas Oftebro využil lepšího větru a předvádí zatím nejdelší skok – 128,5 metrů! Nyní se řadí na třetí místo se ztrátou dvaceti jedna sekund.
   
  24
  Arttu Mäkiaho taktéž nějaké body odečítá, jenže vzdálenost byla pouhých 115 metrů. Všechny aspekty ho tak nyní řadí až na šestnáctou pozici...
   
  25
  Perttu Reponen je druhým Finem v pořadí. Ten měl ještě mnohem větší odpočet, ale nedokázal toho využít tolik – 120 metrů. Je z toho až čtrnácté místo a ztráta minuty a čtyřiceti sekund.
   
  26
  Tomáš Portyk netrefil tak dobré podmínky a dostává obrovský přípočet za vítr – 9,1 bodů. K tomu ale skočil fantastických 127 metrů, skvělé známky od rozhodčích... Čech se řadí na první pozici, vede o šestnáct sekund, paráda!
   
  27
  Thomas Jöbstl musel na svůj skok čekat. Nakonec dostal podobný přípočet jako Tomáš Portyk, ale skočil mnohem méně. Nyní je tedy na šesté pozici.
   
  28
  Lukas Klapfer taktéž čekal, a to dlouho. Přípočet však neměl tak velký, přesto dolétl na 121 metrů. Nyní se řadí na jedenáctou pozici, ztráta 1:20.
   
  29
  Franz-Josef Rehrl je třetím Rakušanem za sebou. Dlouho však musí čekat na svůj skok...
   
  29
  Franz-Josef Rehrl nakonec na můstek mohl a měl skvělé podmínky! Ty využil ke skoku dlouhému 143 metrů, fantazie! Jasně nejdelší skok a první místo s náskokem čtyřiceti šesti sekund, wow!
   
  Nájezdové okno se nám sníží o jedna na 22.
   
  30
  Eero Hirvonen dostává samozřejmě kompenzaci za bránu, ale přípočet i za vítr. Celkově je z toho sedmé místo a ztráta minuty a třiceti čtyř sekund.
   
  31
  Simen Tiller předvedl jeden z těch lepších skoků. Nyní se řadí na třetí pozici za českého reprezentanta, na čelo ztrácí padesát šest vteřin.
   
  32
  Hideaki Nagai skočil o dva metry méně než předchozí sdruženář. Řadí se na průběžné sedmé místo.
   
  33
  Sora Jači měl odpočet za vítr, přesto je z toho "jen" 127 metrů. To mu stačí až na šestou pozici.
   
  Nájezdové okno se znovu snižuje, už je na 21!
   
  34
  Jošito Watabe má obrovský odpočet za vítr, suverénně nejvyšší! I z nízkého okna dolétl na vzdálenost 135 metrů, jenže velký odpočet ho řadí až na šestou pozici!
   
  35
  Martin Fritz má poloviční odpočet oproti Japonci před ním. Podmínek ale nevyužil, jen 123,5 metrů... To je velká ztráta dvou minut a jedné sekundy.
   
  36
  Lukas Greiderer měl ještě menší odpočet, podmínky se nám začínají stabilizovat. Je z toho rovných 128 metrů a šestá pozice, ztráta1:11.
   
  37
  Fabian Riessle dostal velký odpočet, ale nevyužil podmínek, jen 123 metrů! Nyní je to proto až dvacáté první místo! Němec bude muset v běhu zabrat.
   
  38
  Rjota Jamamoto dostal velký odpočet, ale ne tolik jako Jošito Watabe! Tento Japonec ale letí až do vzdálenosti 142,5 metrů a má obrovská náskok – 36 sekund! Fantazie.
   
  39
  Espen Andersen neměl tak dobrý vítr... Dolétl tak do průměru v podobě 125 metrů. Je z toho osmá pozice a ztráta dvou minut bez devíti vteřin.
   
  40
  Johannes Rydzek měl odpočet za vítr deseti bodů! Přesto je z toho 129 metrů, šlo určitě skočit lépe. Proto je nyní Němec až na desáté pozici.
   
  41
  Manuel Faisst měl hodně podobný odpočet za vítr jako jeho německý kolega. Skočil ale o šest a půl metru dále! Němec je nyní třetí.
   
  42
  Kristjan Ilves sice neměl tak dobré podmínky, přesto letí do vzdálenosti 140 metrů! Dostává se na první místo o vteřinu předu Rjotu Jamamota!
   
  43
  Jörgen Graabak dopadl do vzdálenost rovných 132 metrů. Nebyl to špatný skok, a tak je z toho pátá pozice a ztráta minuty dvaceti sekund.
   
  44
  Julian Schmid má odpočet za vítr jen 4,5 bodů, takže se sníženou bránou bude dohromady přičítat. Dolétl na vzdálenost 138 metrů.. Je třetí, ztráta dvaceti sekund.
   
  45
  Akito Watabe dolétl do stejné vzdálenosti jako sdruženář před ním, dostává se na pozici za něj.
   
  46
  Mario Seidl bude skákat z devatenáctky, o což si sám zažádal! Dostal skvělé větrné podmínky + velký přípočet 13,8 bodů za nájezdové okno. Nakonec z toho bylo 139 metrů! Jenže vedení z toho není, celkově čtvrté místo a ztráta dvaceti jedna sekund!
   
  47
  Eric Frenzel takréž skáče z devatenáctky, ovšem neměl tak dobré podmínky jako Seidl. Také skočil o čtyři metry méně než on, celkově je pátý!
   
  48
  Terence Weber nemusel na svůj skok čekat, i když to bylo těsné. Nakonec je z toho ale 132 metrů. To je až osmá pozice a ztráta do běhu.
   
  49
  Vincenz Geiger vůbec svůj skok nezvládl, jen 127 metrů! Pro Němce je to až čtrnáctá pozice se ztrátou minutu a čtyřiceti jedna vteřin!
   
  50
  Johannes Lamparter je dnes posledním skokanem v závodu! Dostal skvělé podmínky, celkově bude odečítat nějakého půl bodu, přestože má velký přípočet za bránu. Parádní délka i body od rozhodčích, jenže ani to na vedení nestačí. Je třetí, se ztrátou devíti vteřin!
   
  Konec závodu.
   
  Je za námi první část závod sdruženářů v podobě skoků! Ta se nejlépe vyvedla Estonci Kristjanu Ilvesovi, jenž dolétl na vzdálenost rovných 140 metrů. Jen o vteřinu později bude startovat Rjota Jamamoto. Stupně vítězů doplnil Johannes Lamparter, který bude na vedoucího muže ztrácet jen devět sekund.

  Velkou radost nám může dělat výkon Tomáše Portyka, který skončil na dvanáctém místě! Jeho ztráta činí minutu a dvacet dva sekund, Český závodník se dlouho držel na předních příčkách, ale poslední závodníci ho přece jen přeskočili. Druhým Čechem, který dnes skákal byl Lukáš Daněk, který bude startovat ze 33.místa se ztrátou dvou minut a čtyřiceti tří sekund. Jan Vytrval do závodu nakonec nenastoupil.
   
  Konečné pořadí:

  1. Kristjan Ilves (EST)
  2. Rjota Jamamoto (JPN) +0:01
  3. Johannes Lamparter (AUT) +0:09
  4. Julian Schmid (GER) +0:20
  5. Mario Seidl (AUT) +0:21
  6. Eric Frenzel (GER) +0:33
  7. Akito Watabe (JPN) +0:37
  7. Franz-Josef Rehrl (AUT) +0:37
  9. Terence Weber (GER) 0:59
  10. Manuel Faisst (GER) +1:07
  11. Jörgen Graabak (NOR) +1:20
  12. Tomáš Portyk (CZE) +1:22
  13. Simen Tiller (NOR) +1:33
  14. Sebastian Østvold (NOR) +1:38
  15. Vincenz Geiger (GER) +1:41
  16. Marco Heinis (FRA) +1:43
  17. Lukas Greiderer (AUT) +1:48
  18. Jošito Watabe (JPN) +1:52
  19. Espen Andersen (NOR) +1:52
  20. Johannes Rydzek (GER) +1:55
  21. Sora Jači (JPN) +1:55
  22. Einar Luraas Oftebro (NOR) +1:59
  23. Hideaki Nagai (JPN) +2:06
  23. Philipp Orter (AUT) +2:06
  25. Eero Hirvonen (FIN) +2:11
  26. Thomas Jöbstl (AUT) +2:12
  27. Juja Jamamoto (JPN) +2:17
  28. Andreas Skoglund (NOR) +2:29
  29. Szczepan Kupczak (POL) +2:32
  30. Martin Fritz (AUT) +2:38
  31. Wendelin Thannheimer (GER) +2:41
  32. Lukas Klapfer (AUT) +2:42
  33. Lukáš Daněk (CZE) +2:43
  34. Fabian Riessle (GER) +2:46
  35. Niklas Malacinski (USA) +2:48
  36. Gašper Brecl (SLO) +2:49
  37. Vid Vrhovnik (SLO) +3:05
  38. Pascal Müller (SUI) +3:12
  39. Perttu Reponen (FIN) +3:19
  40. Dmytro Mazurčuk (UKR) +3:24
  41. Jakob Lange (GER) +3:29
  42. Arttu Mäkiaho (FIN) +3:50
  43. Edgar Vallet (FRA) +3:55
  44. Christian Frank (GER) +4:01
  45. Erněst Jachin (RUS) +4:05
  46. David Mach (GER) +4:24
  47. Kodaj Kimura (JPN) +4:24
  48. Jasper Good (USA) +4:48
  49. Andrzej Szczechowicz (POL) +5:09
   
  Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou! (11:10:23)

  Denisa Józsová

  Konečné pořadí:
  1. Kristjan Ilves (EST)
  2. Rjota Jamamoto (JPN) +0:01
  3. Johannes Lamparter (AUT) +0:09
  4. Julian Schmid (GER) +0:20
  5. Mario Seidl (AUT) +0:21
  6. Eric Frenzel (GER) +0:33
  7. Akito Watabe (JPN) +0:37
  7. Franz-Josef Rehrl (AUT) +0:37
  9. Terence Weber (GER) 0:59
  10. Manuel Faisst (GER) +1:07
  11. Jörgen Graabak (NOR) +1:20
  12. Tomáš Portyk (CZE) +1:22
  13. Simen Tiller (NOR) +1:33
  14. Sebastian Østvold (NOR) +1:38
  15. Vincenz Geiger (GER) +1:41
  16. Marco Heinis (FRA) +1:43
  17. Lukas Greiderer (AUT) +1:48
  18. Jošito Watabe (JPN) +1:52
  19. Espen Andersen (NOR) +1:52
  20. Johannes Rydzek (GER) +1:55
  21. Sora Jači (JPN) +1:55
  22. Einar Luraas Oftebro (NOR) +1:59
  23. Hideaki Nagai (JPN) +2:06
  23. Philipp Orter (AUT) +2:06
  25. Eero Hirvonen (FIN) +2:11
  26. Thomas Jöbstl (AUT) +2:12
  27. Juja Jamamoto (JPN) +2:17
  28. Andreas Skoglund (NOR) +2:29
  29. Szczepan Kupczak (POL) +2:32
  30. Martin Fritz (AUT) +2:38
  31. Wendelin Thannheimer (GER) +2:41
  32. Lukas Klapfer (AUT) +2:42
  33. Lukáš Daněk (CZE) +2:43
  34. Fabian Riessle (GER) +2:46
  35. Niklas Malacinski (USA) +2:48
  36. Gašper Brecl (SLO) +2:49
  37. Vid Vrhovnik (SLO) +3:05
  38. Pascal Müller (SUI) +3:12
  39. Perttu Reponen (FIN) +3:19
  40. Dmytro Mazurčuk (UKR) +3:24
  41. Jakob Lange (GER) +3:29
  42. Arttu Mäkiaho (FIN) +3:50
  43. Edgar Vallet (FRA) +3:55
  44. Christian Frank (GER) +4:01
  45. Erněst Jachin (RUS) +4:05
  46. David Mach (GER) +4:24
  47. Kodaj Kimura (JPN) +4:24
  48. Jasper Good (USA) +4:48
  49. Andrzej Szczechowicz (POL) +5:09

  Startovní listina:
  1. Christian Frank (GER)
  2. Wendelin Thannheimer (GER)
  3. David Mach (GER)
  4. Jakob Lange (GER)
  5. Andreas Skoglund (NOR)
  6. Edgar Vallet (FRA)
  7. Andrzej Szczechowicz (POL)
  8. Gašper Brecl (SLO)
  9. Jasper Good (USA)
  10. Pascal Mueller (SUI)
  11. Niklas Malacinski (USA)
  12. Erněst Jachin (RUS)
  13. Sebastian Östvold (NOR)
  14. Marco Heinis (FRA)
  15. Juja Jamamoto (JPN)
  16. Dmytro Mazurčuk (UKR)
  17. Szczepan Kupczak (POL)
  18. Philipp Orter (AUT)
  19. Jan Vytrval (CZE)
  20. Vid Vrhovnik (SLO)
  21. Lukáš Daněk (CZE)
  22. Kodaj Kimura (JPN)
  23. Einar Luraas Oftebro (NOR)
  24. Arttu Mäkiaho (FIN)
  25. Perttu Reponen (FIN)
  26. Tomáš Portyk (CZE)
  27. Thomas Jöbstl (AUT)
  28. Lukas Klapfer (AUT)
  29. Franz-Josef Rehrl (AUT)
  30. Eero Hirvonen (FIN)
  31. Simen Tiller (NOR)
  32. Hideaki Nagai (JPN)
  33. Sora Jači (JPN)
  34. Jošito Watabe (JPN)
  35. Martin Fritz (AUT)
  36. Lukas Greiderer (AUT)
  37. Fabian Riessle (GER)
  38. Rjota Jamamoto (JPN)
  39. Espen Andersen (NOR)
  40. Johannes Rydzek (GER)
  41. Manuel Faisst (GER)
  42. Kristjan Ilves (EST)
  43. Jörgen Graabak (NOR)
  44. Julian Schmid (GER)
  45. Akito Watabe (JPN)
  46. Mario Seidl (AUT)
  47. Eric Frenzel (GER)
  48. Terence Weber (GER)
  49. Vincenz Geiger (GER)
  50. Johannes Lamparter (AUT)

  Průběžné pořadí SP:
  1. Jarl Magnus Riiber (NOR)
  2. Johannes Lamparter (AUT)
  3. Vincenz Geiger (GER)
  4. Terence Weber (GER)
  5. Eric Frenzel (GER)
  6. Jens Luraas Oftebro (NOR)
  7. Mario Seidl (AUT)
  8. Akito Watabe (JPN)
  9. Julian Schmid (GER)
  10. Jörgen Graabak (NOR)