Dunajská Streda – Petržalka 5:1 (kon.) | Hr. Králové – Chrudim 3:0 (kon.) | Olomouc B – Opava 1:2 (kon.)
Plzeň – Ústí n. L. 1:0 (kon.) | Universitatea Craiova – Ostrava 0:0 (zruš.) | Kroměříž – Slovácko 1:5 (kon.)
Žilina – Podbrezová 1:2 (kon.) | Brno – Zlín 3:3 (kon.) | Č. Budějovice – Příbram 2:0 (kon.)
Líšeň – Šamorín 2:0 (kon.) | Přepeře – Žižkov 0:2 (kon.) | Vyškov – Hodonín 3:0 (kon.)
Karviná – L. Mikuláš 1:3 (kon.) | Michalovce – Prešov 3:1 (kon.) | Ružomberok – B. Bystrica 2:0 (kon.)
Lech Poznaň – Ostrava 4:2 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
3:3 (2:1)
FC Zlín
Sobota 15.01.2022, 11:00 • Fotbalové centrum Brno, Ivanovice • Přípravný zápas

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (12:42:20)

Zápas končí nerozhodně 3:3. V druhém poločase nejdřív na 3:1 navýšil Ota Kohoutek, ale pak dvěma góly vyrovnal hostující Fastav. V 63. minutě snížil Jan Hellebrand a následně pět minut do konce vyrovnal Libor Bobčík.

90

90
    Kamenský byl osamocen na pravé straně hřiště a centroval do vápna, ale jeho přetažený centr nenašel nikoho ze spoluhráčů.

89
    Zlín vysoko napadá rozehrávku Zbrojovky a jde vidět že domácí hráči mají s tímto napadáním problémy.

87
    Zlín je aktuálně aktivnějším týmem. Jde vidět že Zlín se v přípravě nechce spokojit s dvěma remízami v řadě.
    85. BOBČÍK - 3:3

85
    Zlín právě vstřelil branku!
    Pět minut před koncem základní hrací doby Zlín srovnává. Střelou na bližší tyč Šimana překonal LIBOR BOBČÍK.

83
    Po standartní situaci se v šanci ocitl Hladík, ale jeho hlavičkový pokus o zem se nepotkal s úspěchem.

82
    Zlín v Brně podporuje i jeden fanoušek, který svým hlasitým projevem podporuje hráče Fastavu a žene je za vyrovnáním.

80
    Zbrojovka se svojí aktivitou propracovala k dalšímu rohovému kopu, ani tentokrát však nebyla úspěšná.

79
    Štěpanovský se na hranici vápna dostal k míči, navedl si ho na levou nohu, kterou nakonec pálil jen nad bránu Rakovana.

77
    Na druhé straně se píská ofsajdové postavení jednoho z hráčů Zlína. O rozehrávku se postará Jakub Šiman.

76
    Běžecký souboj svedl Hladík s jedním z obránců Zlína, ale bohužel pro Zbrojovku byl brněnský hráč pomalejší, a tak se před bránu Rakovana nedostal.

75
    Kamenský čistě odstavil Fantiše a získal pro domácí tým míč.

74
    Rohový kop Brna nebyl zahrán ideálně, a tak si pro centrovaný míč došel brankář Rakovan.

72
    Nákop na Fantiše byl příliš dlouhý, a tak Zlín jen odevzdal míč na kopačky Zbrojovky.

69
    Adam Fousek byl faulován, a Brno tak bude mít možnost standartní situace kousek za vápnem.

68
    Pěkná kombinace Zbrojovky, po které se Hladík dostal až před Rakovana a mohl zakončovat, ale jeho akci přerušil hvizd rozhodčího.

65
    Matejov mířil do vápna vysoký centr. Šiman si však pro něj doskočil a šanci zlikvidoval.

63
    JAN HELLEBRAND skóruje, a Zlín se tak dočkal snížení v 63. minutě a skóre je tak aktuálně 3:2.

61
    Šiman dlouhým výkopem hledal Hladíka, ten však ne tento dlouhý míč nedosáhl.

60
    Šiman po odpískaném ofsajdovém postavení rozehrává z kraje svého vápna. Zlín začíná daleko aktivněji napadat Zbrojovku.

59
    Brno kombinovalo na útočné polovině, ale konečná přihrávka na Hladíka nebyla přesná.

57
    Na zemi po tvrdším zákroku končí Fantiš a rozhodčí reaguje odpískáním faulu.

56
    Zlín se potřebuje dostat do své hry. Zbrojovka je v této fázi hry aktivnějším týmem.
    54. KOHOUTEK - 3:1

54
    Brno právě vstřelilo branku!
    OTA KOHOUTEK dostal přihrávku do volného prostoru a tváří v tvář úspěšně překonal Rakovana na bližší tyč.

53
    Kombinace Janetzkého s Fantišem se příliš nepovedla a míč tak po nepřesné nahrávce právě nově příchozího Fantiše končí mimo hřiště.

50
    Oba týmy před začátkem druhé půle obměnily své týmy a nový hráči už se začínají dostávat do zápasového tempa.

48
    K zakončení se dostala brněnská Zbrojovka, ale střela nebyla natolik razantní aby ohrozila bránu Zlína.

46
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Řezníček, přichází Hladík.
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Mach, přichází Štěpanovský.
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Lhotecký, přichází Kamenský.
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ševčík, přichází Sedlák.
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Texl, přichází Kohoutek.

46
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Dostál, přichází Rakovan.
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Hrubý, přichází Fantiš.
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Fillo, přichází Hellebrand.
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Conde, přichází Bobčík.
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Hrdlička, přichází Kulíšek.
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Simerský, přichází Nečas.

46

První poločas nám nabídl hned tři branky. O tu první se v šestnácté minutě postaral braněnský Michal Ševčík, který svoji individuální akci zakončil povedenou kličkou a zakončením do prázdné brány. Poté přišlo vyrovnání z nohy kanonýra Zlína Tomáše Poznara. Po prvním poločase ale stejně povedou domácí, když jim vedení dal Lukáš Rogožan.

45

43
    Krátce po gólu ze do další šance řítil Přichystal, ale jeho střelecký pokus ztroskotal na dobře postaveném Dostálovi.
    42. ROGOŽAN - 2:1

42
    LUKÁŠ ROGOŽAN překonává neobvyklým způsobem Dostála, který tak po druhé loví míč ze sítě své brány. Zbrojovka tak znovu vede.

40
    Míč končí v rukavicích Šimana, ale střela, kterou vyprodukoval Matejov, byla vyslána až po odpískání ofsajdu.

39
    Přichystal centroval do dobré pozice Řezníčkovi, ale odpískán mu je ofsajd.

37
    Janetzký hledal rozběhnutého Poznara, ale Hlavica nedovolil Poznarovi se k míči dostat.

35
    Zbrojovka se snaží vysoko napadat rozehrávku prvoligového Zlína, ale tentokrát neúspěšně, když se Fastavu povedlo poměrně jednoduše přehrát napadající hráče Zbrojovky.

34
    Hrabina našel svým přesným nákopem Řezníčka, který ale nepřetavil svoji střelu z ostrého úhlu v gól. Navíc mu byl odmáván ofsajd.

32
    Cedidla byl faulován na kraji hřiště, a Zlín tak bude rozehrávat z vlastní půlky.

31
    Lhotecký nebyl připraven na Janetzkého, který na něj zatlačil a míč tak posílá do zámezí.

29
    Tvrdý zákrok po kterém na hřišti dlouho zůstává ležet Conde. Po delší prodlevě už se Conde zvedl a vypadá to že bude moci pokračovat.
    27. POZNAR - 1:1

27
    TOMÁŠ POZNAR ukazuje proč je považován za jednoho z nejlepších útočníku nejvyšší soutěže a upravuje skóre na 1:1.

27
    Střelecký pokus Zlína byl zblokován jedním z bránících hráčů Zbrojovky.

25
    Conde ukazuje své individuální schopnosti ve středu hřiště. Po úspěšném obejití Přichystala však zahrál míč pouze dozadu na Janetzkého.

23
    Šiman vytahuje výborný zákrok. Střílený centr mířil na Poznara, ale ten se svým zakončením ztroskotal právě na Šimanovi, který musel hasit první vážnější šanci Zlína.

22
    Zlín sice dominuje co se držení míče týče, ale o šanci ohrozit bránu zatím ze strany Fastavu mluvit nemůžeme.

21
    Brankář Šiman si jednoduše došel pro míč a chtěl rychlým dlouhým nákopem hledat Přichystala. Toho však včas dostoupili hráči Zlína.

20
    Rogožan se dopustil faulu a hra je tak přerušena hlavním sudím.

18
    Fillo hledal volného Hrdličku, ale jeho přihrávka byla natolik nepřesná,že se Hrdlička s míčem ani nepotkal.
    16. ŠEVČÍK - 1:0

16
    MICHAL ŠEVČÍK se ocitl osamocen před Dostálem a svůj únik vyřešil výborně kličkou a následným zakončením do prázdné brány.

13
    Janetzký se odvážně jako předposlední hráč pustil do tří hráčů a jeho záměr mu nevyšel podle představ. Nicméně šance pro Zbrojovku z toho nakonec nebyla, jelikož míč odskočil od noh brněnských hráčů.

12
    Brněnský tým teď vysoko napadá Zlín, který si v rozehrávce pomáhá s brankářem Dostálem.

10
    Conde pěkným zaseknutím překonal bránícího Přichystala a zkusil vypálit z velké dálky. Jeho střela však byla zblokována Endlem.

9
    Zlín se drží na míči a snaží se překonat obraný blok Zbrojovky, ale zatím marně.

8
    Rogožan svedl tvrdý souboj o míč, ze kterého nakonec vyšel brněnský hráč lépe, když vybojoval pro svůj tým autové vhazování.

6
    Velmi nepovedenou rozehrávku rohového kopu vystihl Přichystal, ale jeho pokus o útok zmařil obránce Fastavu.

4
    Cedidla pěkným nákopem hledal Tomáše Poznara, toho však k míči nepustil pozorný Hlavica.

3
    Řezníček dostal přihrávku od Endla a mohl jít na bránu, ale neměl k sobě nikoho ze spoluhráčů, a tak se rozhodl míč zaseknout a udržet pro Zbrojovku.

1
    Fastav obstaral úvodní výkop a postupným útokem se dostává na polovinu Zbrojovky.

1

FC Zbrojovka Brno: Šiman – Hrabina, Endl, Hlavica, Lhotecký, Rogožan, Texl, Mach, Přichystal, Ševčík, Řezníček.
    Trenér: Richard Dostálek

FC Fastav Zlín: Dostál – Cedidla, Kolář, Simerský, Matejov, Fillo, Conde, Hrubý, Janetzký, Hrdlička, Poznar
    Trenér: Jan Jelínek.

Všem fanouškům přeji krásný den. Vítám vás při sledování přípravného utkání mezi Zbrojovkou Brno a Fastavem Zlín.

Pro Zbrojovku bude dnešní utkání se Zlínem prvním v novém roce. Brno před začátkem druhé části ligové sezóny čeká ještě spousta práce v přípravných zápasech, jelikož Fortuna Národní Liga pro Zbrojovku startuje až na začátku března. Do té doby by měla Zbrojovka podle svého harmonogramu stihnout odehrát devět přátelských utkání. Z toho tři zápasy by měly být součástí každoročního turnaje, Tipsport ligy.

FC Fastav Zlín
    Zlín na rozdíl od Zbrojovky už jedno přípravné utkání v roce 2022 odehrál. V sobotu 8.1. porovnal Fastav své síly také s brněnským týmem. Zlínským soupeřem byla Líšeň. Přestože Zlín dvakrát prohrával utkání nakonec skončilo remízou 2:2. Z řad hráčů Fastavu se trefil dvacetiletý Lukáš Hrdlička a talentovaný David Tkáč, který se už letos trefil pětkrát i ve Fortuna lize.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Filip Prokeš

Branky: 16. Ševčík, 42. Rogožan, 54. Kohoutek – 27. Poznar, 63. Hellebrand, 85. Bobčík

Náhradníci: Berkovec – Bariš, Čermák, Fousek, Hladík, Kamenský, Kohoutek, Sedlák, Štěpanovský.

FC Zlín: Dostál – Cedidla, Kolář, Simerský, Matejov, Fillo, Conde, Hrubý, Janetzký, Hrdlička, Poznar
    Náhradníci: Rakovan – Nečas, Kulíšek, Hellebrand, Fantiš, Bobčík

Trenér: Jan Jelínek