San Francisco 49ers - Seattle Seahawks (*22:30) | Jacksonville Jaguars - Los Angeles Chargers (02:15)
Buffalo Bills - Miami Dolphins (19:00) | Minnesota Vikings - New York Giants (22:30)
Cincinnati Bengals - Las Vegas Raiders 26:19 (kon.)
konec
Cincinnati Bengals - Las Vegas Raiders

26:19

(10:3, 10:10, 3:0, 3:6)

Sobota 15.01.2022, 22:35 • Paul Brown Stadium, Cincinnati • Americký fotbal • NFL: Wild Card Round
Předzápasové kurzy
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 22:30.
   
  Vítám všechny příznivce amerického fotbalu! Základní část sezóny 2021, která se poprvé hrála na 17 zápasů, je minulostí a posledních 14 celků zbývá ve hře o Lombardiho trofej. Play off NFL startuje Wild Card víkendem, ve kterém se o postup do divizního kola utkají týmy nasazené na druhých až sedmých místech jednotlivých konferencí. V úvodním utkání celých vyřazovacích bojů se podíváme do konference AFC na souboj dvou celků, které v součtu čekají na vítězství v play-off celých 50 let! Na Paul Brown Stadium, pro domácí tým ve vyřazovacích bojích snad prokletém místě, se střetnou čtvrtý nasazený tým a vítěz divize AFC North Cincinnati Bengals a pátý nasazený tým Las Vegas Raiders, který skončil v divizi AFC West na druhém místě. Souboj dvou velmi dobrých quarterbacků v různých fázích kariéry. Klubu s jasnou vizí do budoucnosti a klubu s nesmírně turbulentní přítomností. Vyhraje dravé a minulostí nezatížené mládí, nebo schopnost ustát prakticky cokoliv?
   
  Systém play off v NFL

  V NFL postupuje od sezóny 2020 z každé konference do play-off již 7 týmů. 4 vítězové divizí a 3 další celky s nejlepší zápasovou bilancí. Nasazení týmů je následující: vítězové divizí obsadí pozice 1–4, základním kritériem je co nejlepší zápasová bilance ze základní části. Zbylé tři postupující kluby se zařadí na pozice 5–7 podle stejných kritérií. Může se tak stát, a běžně se stává, že některý vítěz divize má horší zápasovou bilanci než postupující tzv. na divokou kartu, avšak je nasazen výše. Vítěz konference po základní části má v 1. kole volno. V tzv. Wild Card Round se utkají 2. se 7., 3. se 6. a 4. s 5. nasazeným. Vítězové postupují do 2. kola, tzv. Divisional Round. Zde se utká odpočatý vítěz základní části s nejníže nasazeným postupujícím z 1. kola, zbylí dva postupující se střetnou spolu. Vítězové 2. kola postupují do finále konferencí, jejich vítězové si to poté rozdají v Super Bowlu o Lombardiho trofej. Všechny "série" v play off rozhoduje jediný zápas.
   
  Cincinnati Bengals

  Domácí tým byl založen v roce 1968 a zatím čeká na vítězství v SuperBowlu. Největším úspěchem byl dvojí postup do SuperBowlu, a to v roce 1981 a 1988, v obou případech ale tým padl s 49ers. Tyto výsledky jsou už tedy hodně vousaté. Letos dalo Cincinnati zapomenout na chudé roky, kdy v sezónách 2016 až 2020 skončilo ve své divizi dvakrát třetí a třikrát čtvrtý a připsalo si divizní titul s bilancí 10 výher a 7 porážek. V sezóně tým nezažil žádnou delší sérii výher, vrcholem byly tři výhry v řadě v týdnech 15 až 17.
  Kádr táhnou QB Joe Burrow, pro kterého je to druhá sezóna v NFL. V té letošní zkompletoval 366 pasů z 520 pokusů pro 4 611 yardů, hodil 34 touchdownů proti 14 interceptions. Po zemi si došel pro 118 yardů a sám připsal 2 touchdowny. Celkový QB rating má 108,3. Dnes jej ale čeká velká premiéra, nastoupí do svého prvního zápasu play off NFL.
  Dalšími hvězdnými hráči jsou: WR Ja'Marr Chase, první volba Cincinnati v draftu 2021, celková pátá volba v prvním kole, který ve své premiérové sezóně mezi elitou nasbíral 81 zachycených přihrávek pro 1 455 yardů a 13 touchdownů.
  RB Joe Mixon ve své páté sezóně v NFL také nasbíral 13 touchdownů, naběhal 1 205 yardů a v běhu přidal další 3 touchdowny a 314 yardů. Všechny čísla jsou ty nejlepší v jeho kariéře.
  DE Trey Hendrickson, který přestoupil k Bengals před letošní sezónou z New Orleans Saints zaznamenal 14 sacků a je velkou oporou obrany CInccinati. Výkony těchto tří hráčů znamenaly nominaci do Pro Bowlu, takového zápasu hvězd NFL.

  Pro Bengals to dnes bude první zápas v play off od sezóny 2015/16, kdy v rámci AFC Wild Card Game prohráli na svém stadionu s Pittsburghem Steelers těsně 16:18, když v poslední čtvrtině smazali patnáctibodovou ztrátu, dostali se o vedení, zápas však definitivně otočil field goal Chrise Boswella, na který Bengals nenašli odpověď.
   
  Las Vegas Raiders

  Hosté jsou součástí NFL od roku 1960 a die hard fanoušci už s týmem procestovali kus Států. Raiders hráli ve své historii v Oaklandu, Los Angeles, opět v Oaklandu a od roku 2020 v Las Vegas. Největšími úspěchy jsou tři výhry v SuperBowlu, jsou to už ale letité záležitosti, Raiders vyhráli v letech 1976, 1980 a 1983, V play off byl klub ale naposledy v roce 2016. V letošní sezóně zaznamenal klub rozhodující fáze na začátku sezóny, kdy vyhrál tři zápasy v řadě a hlavně na konec, série čtyř vítězství znamenala bilanci 10-7 a postup do Wild Card Game. Poslední zápas proti LA Chargers byl hodně sledovaný, čekala se remíza, která by do play off posunula oba celky a k nerozhodnému stavu skutečně vše směřovalo. V prodloužení ale hráči Chargers chybovali, soupeři dovolili field goal, Daniel Carlson se ze 47 yardů nemýlil a ukončil tak celku z Los Angeles sezónu.
  Mozkem útoku je QB Derek Carr, který u Raiders strávil celou kariéru a letos to byla jeho už osmá sezóna. Zkompletoval 428 přihrávek z 626 pokusů pro 4 804 yardů, hodil 23 touchdownů proti 14 interceptions. Po zemi si došel pro 108 yardů bez touchdownu. Celkový QB rating má 94,0.
  Dalšími, na koho je potřeba si dát pozor, je LB Denzel Perryman, pro kterého je to první sezóna u Raiders po výměně z Caroliny Panthers, DE Maxx Crosby, pro kterého je to třetí sezóna v NFL a v té letošní zaznamenal osm sacků.
  V útoku měl v sezóně slušná čísla WR Hunter Renfrow, autor devíti touchdownů a 1 038 naběhaných yardů. Devět touchdownů a 872 yardů připsal RB Josh Jacobs.

  Jak už bylo řečeno, pro Raiders je to první zápas play off od roku 2016, když tehdy také ve WCG nastoupili na stadionu v Houstonu proti místním Texans a padli celkem jasně 14:27. Do dnešního utkání vstupují v pozici outsiderů, jak ale známo, hrát na postup na jediný zápas může přinést prakticky cokoliv a tak Las Vegas rozhodně neodepisujme.
   
  Zápas se odehraje v Cincinnati na Paul Brown Stadium a podmínky budou hrát pro domácí. V Ohiu se dnes nedá čekat zrovna teplé počasí, je dokonce možné, že zasněží.
   
  Úvodní výkop je naplánován na 22:30, takže si na pozdní večer nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
   
  Začátek utkání se nám blíží, právě tu máme jeden z tradičních momentů před duely amerických lig – hymnu USA.
   
  Všechno je připraveno, zápas může začít. Vykopávat budou domácí.
   
  15:00
  Po McPhersonově výkopu půjdou do první akce po touchbacku.
   
  15:00
  První akce byla běhová a byla pro pět yardů.
   
  14:40
  Další yardy pro Las Vegas.
   
  13:35
  Renfrow chytil přihrávku na levé polovině, vybojoval pro svůj tým šest yardů.
   
  12:45
  Krátká běhová akce, tohle moc nevyšlo...
   
  11:23
  Devět yardů pro Vegas, Raiders postupně jdou hřištěm a přibližují se alespoň k field goalu.
   
  10:22
  Jacobs moc neprošel středem, byl zastaven a je tu třetí down.
   
  923
  FIELD GOAL

  Jsou tu první body. Carlson kopal ze vzdálenosti 47 yardů, neboť Carr před tím nezkompletoval pas na Renfrowa. Jeho kop byl naprosto přesný, a Las Vegas jde do vedení 3:0.
  FG pro Carlsona
   
  9:14
  Cincinnati poprvé v útoku. Na 25 yardech hledal Burrow Chase, ten ale přihrávku nezkompletoval.
   
  9:08
  Při druhém downu už Chase přihrávku vzduchem chytil a připsal hned 15 yardů! Bengals mají další první down.
   
  Tentokrát to vzal Burrow po zemi, našel Mixona, ten získal čtyři yardy.
   
  7:56
  Burrow – Chase a další jejich akce. Chase unikl Facysonovi a na pravé straně přijatým pasem získal další první down. Domácí jsou již na půlce.
   
  6:43
  Druhý a šest, šlo se zase vzduchem, Chase se zase odpoutal od Facysona a zase je tu první down.
   
  6:03
  Screen na Mixona, ten se prosmýkl pootevřenou obranou a s míčem se dostal až na desetiyardovou linii.
  Mixonův povedený běh
   
  5:16
  Higgins mířil k touchdownu, na jednom yardu ale přihrávku nezachytil. Druhý a goal.
   
  5:11
  Mixon šel po zemi, něco ukrojil, jdeme do třetího yardu, k TD chybí asi sedm yardů.
   
  4:31
  TOUCHDOWN

  Burrow musel vzduchem a zvládl to na výbornou. V zóně našel na chvíli volného Uzomaha a je tu první touchdown utkání/
  Uzomah vybojoval pro Cincinnati první TD
   
  4:31
  Ten je potvrzen extra pointem a Cincinnati tak jdou do vedení 7:3.
   
  4:31
  Touchback, Carr bude druhý útok Raiders začínat z vlastních 25 yardů.
   
  4:23
  Carr našel Jonese, ten byl zcela volný a hravě vybojoval 13 yardů.
   
  3:47
  Carr šel zase vzduchem, tohle ale bylo hodně nepřesné, pas na levou stranu skončil mimo hrací plochu. Následovat bude druhý down a deset.
   
  3:47
  False start hostů, pět yardu penalta, takže tu máme druhý down a patnáct!
   
  3:41
  Renfrow vybojoval sedm yardů, stále je tu ale na třetí down ještě osm dalších.
   
  3:01
  FUMBLE

  Hendrickson vyrazil Carrovi míč z rukou a toho se pak chopil Ogunjobi. Bengals mají míč na soupeřových 15 yardech!
  První turnover utkání, fumble hostů
   
  2:45
  Druhý a pět, Burrow kráčí k dalšímu TD.
   
  2:13
  Crosby složil pronikajícího Mixona, první down se nekoná, domácím zbývá zdolat tři yardy.
   
  1:44
  False start, Adeniji se provinil proti pravidlům a ze tří yardů je najednou celých osm. Pro Burrowa docela svízelná pozice.
   
  1:18
  Burrow se dostal pod tlak a musel zahazovat. Takže tu bude pokus o FG.
   
  1:15
  FIELD GOAL

  McPherson se nemýlil, hravě přidal další tři body a Bengals unikají do náskoku 10:3.
  McPherson proměnil field goal a upravil na 10:3
   
  1:15
  Obrovská chyba hostujícího Barbera, když chytil míč a vyběhl s ním do zámezí. Místo rozehrávky ze 40 yardů se začíná na vlastní 2 yardové linii.
   
  1:09
  Jacobs dokázal vytancovat z krizové pozice, málem z toho ale bylo safety. Nakonec vybojoval alespoň dva yardy.
   
  0:39
  False start. Hostující Parker zaznamenal penalizaci a Carr musí hrát z dvojyardové linie, je tu druhý down.
   
  0:10
  Zisk malého území pro Las Vegas a tohle byla poslední akce první čtvrtiny.
   
  0:00
  Konec první čtvrtiny.
   
  15:00
  Začala druhá čtvrtina.
   
  15:00
  Carr hraje z vlastních devíti yardů a musí překonat čtyři yardy.
   
  14:55
  Carr se nechal nachytat, neodhodil a byl potrestán sackem od Hubbarda. Hosté budou puntovat.
   
  14:12
  Cole sice předvedl slušný punt, ale domácí se ještě lepším returnem dostali na útočnou polovinu.
   
  14:12
  Burrow začínal na útočných 45 yardech a po zemi vybojoval ve spolupráci s Mixonem pět yardů.
   
  13:25
  Chase dostal míč do náruče a po pravé straně si našel volný prostor. Poklidný první down.
   
  12:43
  Mixon šel do záporných yardů, přesněji do jednoho. Burrowa čeká druhý a 11.
   
  12:17
  Chase chytil dlouhý pas na pravou stranu, odmítl Trufanta a Cincinnati jsou už v red zone!
  Chase a jeho skvělý catch
   
  11:49
  Pas do koncové zóny, tohle bylo nekompletní. Nevyšly ani protesty domácích o faulu.
   
  11:44
  Mixon to zkusil středem, vybojoval něco málo yardů, Burrowa čeká třetí a goal.
   
  11:04
  Sack! Jefferson se dostal přes OLine a stáhl Burrowa k zemi.
   
  10:20
  FIELD GOAL

  McPherson zvládl i druhý pokus o FG a domácí tým zase uniká. Stav je 13:3.
   
  10:20
  Johnson předvedl skvělý return a s míčem se dostal na linii 39 yardů. Carr bude mít slušnou startovací pozici.
   
  10:06
  Jacobs a jeho slušný run středem, během dvou akcí je Las Vegas na půlce!
   
  9:19
  Jacobs vytáhl další pekelný běh, pravou stranou se dostal až na 11 yardů. Hosté jsou v red zone.
  Jacobs pronikl až do Red Zone
   
  8:47
  Jacobs předvedl malý posun, tohle bylo za dva yardy. Druhý a osm.
   
  8:03
  Moreau neuspěl, byl ubráněn a je tu třetí a osm. Krizovka pro Raiders.
   
  7:58
  Jackson nezachytil dobrý Carrův pas, míč mu odskočil a místo útoku na TD tu bude asi jen FG.
   
  7:55
  FIELD GOAL

  Catlson má jistou pravačku, tohle poslal přesně na střed a alespoň o něco snižuje. Tohle ale volalo po touchdownu. Stav je 13:6.
  Carlson proměnil svůj druhý field goal
   
  7:50
  Evansovi sice vypadl míč a byl z toho fumble, dokázal jej ale zase vzít a doběhl alespoň na osmnáctiyardovou linii.
   
  7:40
  Uzomah po příhře vzduchem vybojoval pět yardů. Následuje druhý a pět.
   
  7:07
  Mixon během první down nevybojoval, byl složen asi jeden yard před linií.
   
  6:24
  Tyler Boyd poprvé v utkání zkompletoval přihrávku a snadno vybojoval pro Bengals první down.
   
  5:42
  Square zastavil běžícího Mixona a zařídil mu jeden záporný yard.
   
  5:03
  Parádní pas na Uzomaha přes Deabla, rázem jsou domácí na útočné polovině.
  Akce po ose Burrow - Uzomah
   
  4:20
  Burrow vyslal bombu do koncového území, Chase byl ale dobře pokrytý a navíc byla přihrávka lehce podhozená!
   
  4:20
  Druhý a deset na 40 yardech, Evans to zkrátil o pět yardů.
   
  3:33
  Krátký třetí down, domácí to ale nezvládli. Stále chybí jeden yard, a Burrow jde na to!
   
  3:26
  Skvěle postavená akce, Chase dostal míč do rukou a po pravé straně se prosmýkl okolo hned tří hráčů. Vybojoval mnoho yardů, jsme v Red Zone.
   
  3:26
  Krátká pauza, probíhá ošetřování hostujícího Deabla. Vypadá to na levé rameno.
   
  2:34
  Druhý a pět, Cincinnati jsou zase blízko touchdownu.
   
  2:11
  Mixon nepronikl obranou, Crosby jej zablokoval a je tu třetí down.
   
  2:00
  Nejprve tu ale máme two minute warning, takže další krátká pauza.
   
  1:51
  TOUCHDOWN

  Burrow musel na stranu, u pomezní čáry odhodil na Boyda, který míč hravě zachytil. Problémem však bylo, že sudí odpískali, že Burrow byl v autu a hosté přestali hrát. Po krátké poradě ale sudí TD domácích uznali! 19:6.
  TD pas na Boyda
   
  1:51
  Touchdown byl potvrzen extra pointem a je to už 20:6!
   
  1:45
  Ne zcela povedený return hostů, Raiders se nedostali ani na vlastní dvacítku.
   
  1:39
  Druhý a deset, Carr si situaci nijak neulehčil.
   
  1:33
  Třetí a tři, Renfrow zachytil pas vzduchem pro sedm yardů.
   
  0:55
  Edwards zachytil Carrův pas, vybojoval na levé straně slušné yardy, už jsme takřka na polovině.
   
  0:51
  Zay Jones nezachytil pas, míč skončil na zemi. Následuje druhý a deset.
   
  0:46
  Carr neměl volné receivery, musel navíc unikat tlaku a nakonec pouze odhodil do autu.
   
  0:37
  Carr šel sám, vybojoval první down a tohle už by mohlo být minimálně pro field goal. Navíc se pískal holding na Renfrowa.
   
  0:37
  Carr je na 29 yardech.
   
  0:31
  Vybojované 4 yardy, Raiders si berou svůj první oddechový čas.
   
  0:27
  Carr hledal Wallera, ten jeho přihrávku lehce přeběhl a je tu incomplete.
   
  0:27
  Carr musel rozehrát, následný pas byl sražen, ale jak se ukázalo, tak si trenér na poslední chvíli vzal další oddechový čas. Stále se tak bude hrát třetí a šest.
   
  0:23
  Tentokrát Waller přihrávku chytil, s míčem vyběhl do autu a je tu další série downů.
   
  0:19
  Carr byl opět pod tlakem, kapsa se mu zbortila a musel se tak míče zbavit.
   
  0:13
  TOUCHDOWN

  Carr tentokrát předvedl dokonalou akci, v koncové zóně se mu nabídl Zay Jones, který se dokázal odpoutat od Applea a připsal pro Raiders šest bodů – 20:12. Carr připisuje přihrávku dlouhou 14 yardů.
  Skvěle nadesignovaná přihrávka na Jonese, hosté snižují
   
  0:13
  I tady byl TD potvrzen extra pointem a stav je tedy už pouze 20:13.
   
  0:13
  Joe Burrow už nebude nic vymýšlet, pouze zaklekne, nechá vypršet čas a první půle je tak u konce.
   
  0:00
  Konec prvního poločasu.
   
  Je za námi první poločas prvního Wild Card Game zápasu a my se rozhodně nenudíme. Oba celky předvádí útočný fotbal a skóre se nám poctivě hýbe. Lepší jsou zatím hráči Cincinnati, Joe Burrow zvládá hrát krizové okamžiky a i když je třetí down a Větší počet yardů, dokáže vymyslet akce na Mixona, Chase, či Boyda a dostávat obranu Raiders pod tlak. Připsal si už dvě přihrávky na TD, zatímco jeho protějšek, Derek Carr zkompletoval pouze jeden touchdownový pas a to až v závěru poločasu. Do kabin se tak odešlo za stavu 20:13, což není pro Las Vegas nic neřešitelného, chce to ale jediné, Carr musí mít více klidu v rozehře, zejména v pozicích, kdy se už dá skórovat.
   
  15:00
  Začal druhý poločas.
   
  14:53
  Domácí Evans vrátil výkop až na linii 35 yardů, tohle je slušný start do druhé půle!
   
  14:48
  Mixon šel po zemi, levou stranou vybojoval deseti yardy další první down.
   
  14:15
  Tentokrát šel Burrow vzduchem, našel Chase a ten stáhl pět yardů.
   
  13:37
  Druhý a pět, Uzomah se natáhl po pasu vzduchem, obtočil se kolem obránce a je tu další první down. Bengals jsou už na útočné polovině.
   
  12:55
  Mixon šel středem, zase vybojoval pět yardů.
   
  12:23
  Chase si pohlídal soupeře, stáhl si prudký pas a po druhém a pět bude následovat první down.
   
  12:17
  Hostující Facyson ale v této akci schytal od spoluhráče tvrdý hit helmou na hlavu a leží na trávníku. Je v péči lékařů a tohle nevypadá, že by mohl pokračovat. Sestřelil jej Cory Littleton.
   
  12:17
  Tohle by pro Raiders byla další rána, neboť Deablo už po zranění z první půle nebude pokračovat pro concussion.
   
  12:17
  Facyson odešel po svých do stanu, kde teď proběhne jeho kompletní vyšetření, zda neutrpěl otřes mozku.
   
  11:53
  Flag pro nelegální formaci útoku, to pro Bengals znamená první a patnáct.
   
  11:50
  Crosby se už natahoval pro Burrowovi a prakticky jej donutil míč zahodit! Bengals jsou teď v krizové situaci, Burrowa čeká dlouhý pas.
   
  11:45
  Chase na pravé straně chytil dlouhý pas, jenže na hřišti je flag a navíc hostující Hayward ukazoval požadavek na time out! Sudí se dlouho radí, co tedy bude...
   
  11:45
  Rozhodnutí je správné, platí ohlášený time out pro Raiders. Na trávníku bylo totiž 12 hráčů Las Vegas.
   
  11:44
  Druhý a patnáct, Burrow si zopakoval dlouhý pas, tentokrát to šlo až do koncové zóny, dal to ale trochu moc dlouhé...
   
  11:38
  Chase sice chytil pas, 15 yardů ale neuběhl. McPherson si tak dá další pokus o FG.
   
  10:56
  FIELD GOAL

  Evan McPherson se nemýlil, opět to šlo přesně na střed a je to 23:13.
  McPherson proměnil další FG a Bengals navyšují náskok
   
  10:56
  Touchback a Derek Carr bude začínat na 25 yardové linii.
   
  10:51
  Pratt zastavil první akci Raiders a jsou z toho mínusové yardy.
   
  10:09
  Druhý a 11, Carr šel do vzduchu našel Wallera a ten o kousek překonal linii pro první down.
   
  9:58
  Larry Ogunjobi, opora obrany Bengals sedí na trávníku a potřebuje ošetření. Je to kotník a asi to bude vážné, sám hráč naštvaně praštil helmou o zem, asi tuší, že dnes možná dohrál.
   
  9:58
  Ogunjobiho odváží lékařský vozík a asi to opravdu bude pro něj konec.
   
  9:39
  Jacobs po zemi neprošel, Hilton jej zvládl zastavit. Tohle bylo za mula yardů.
   
  9:03
  Nezkompletovaná přihrávka, alespoň dle sudích. Bryan Edwards ale ukazuje, že míč chytil ve vzduchu a zpomalené záběry to potvrzují!
   
  9:03
  Verdikt byl změněn a na Carra tak čeká třetí a čtyři.
   
  8:30
  Renfrow sice zachytil dlouhý pas od Carra, ale Bates jej zvládl dohnat a míč mu vyrazit z náruče. Nyní probíhá challenge.
   
  8:30
  Takže je to nekompletní pas, což znamená čtvrtý down a odkop Raiders. Čas se posunuje na 8:32.
   
  8:22
  Odkop nebyl ideální a Taylor se dostal na linii 29 yardů. Slušná pozice pro Burrowa.
   
  8:16
  Přihrávka doleva na Boyda, ten vybojoval pět yardů.
   
  7:48
  Zase akce na Boyda, běhová hra skončila jeden yard před linií, jenže je tu flag a deset yardů penalta pro Bengals za nedovolené blokování do zad.
   
  7:35
  Druhý a 12, přihrávka na pravou stranu, Higgins ale míč nezachytil.
   
  6:47
  SACK

  Třetí a 12, Burrow musel jít do vzduchu, vůbec se k tomu ale nedostal, neboť jej Crosby sackoval!
  Crosbyho sack na Burrowa
   
  6:47
  Po odkopu bude Carr začínat z 27 yardů.
   
  6:38
  Carr sice dlouhým pasem našel Jacksona, jenže se pískalo držení hostů, jmenovitě Alexe Leatherwooda. Místo posunu je tu první a dvacet!
   
  6:16
  Renfrow chytil pas i v kleštích a alespoň takřka odmazal předcházející penaltu.
   
  5:36
  Druhý a 11, Carr šel do vzduchu, Apple ale vše ubránil a moc nechybělo a mohl z toho být Interception. Tohle Edwards v souboji moc nezvládl.
   
  5:30
  Renfrow skvěle proběhl obranou, která nebyla zrovna dobře postavená a těch 11 yardů odmazal. Jsou tu nové downy.
   
  4:53
  Jacobs během umazal osm yardů, Raiders jsou už na půlce.
   
  4:15
  Opět Jacobs, to už vybojoval první down.
   
  3:33
  Dalších pět yardů pro Jacobse, Las Vegas postupují po zemi.
   
  2:58
  Druhý a pět, Jacobs donesl míč na linii nového prvního downu, jenže se pískalo držení Jamese a na jednou je z toho druhý a 15...
   
  2:38
  Sedm yardů dolů, na Carra čeká třetí down. Tohle potřebuje zkompletovat!
   
  1:58
  Renfrow první down nevybojoval, skončil asi dva yardy před linií. Carr zůstává na hřišti, jde do čtvrtého downu!
   
  1:33
  Další zranění na straně Bengals, Mike Hilton si poranil kotník a tohle nevypadá dobře. Navíc je na vyšetření i Hendrickson. Obrana Cincinnati se rozpadá.
   
  1:33
  Hilton odchází po svých, to dává domácím nějakou tu naději, že by mohl pokračovat.
   
  1:16
  Carr hodil míč zcela mimo, teď jej ale zachránil flag a pass interference v podání Bernona Hargreavese. Je tu tak automatický první down.
   
  1:10
  Bates tvrdě atakoval Edwardse, ten udržel míč a je tu další první down. Raiders jsou na dostřel touchdownu.
  Edwards i přes tvrdý hit zkompletoval Carrovu přihrávku
   
  0:32
  První down se vůbec nepovedl...
   
  0:27
  Jacobs prošel obranou středem, donesl míč až na jednoyardovou linii, jenže Simpson se dopustil holdingu a je desetiyardová ztráta. Rázem je Carr na 19 yardech.
   
  0:00
  Carr hledal Wallera, ten přihrávku nezkompletoval.
   
  0:00
  Konec třetí čtvrtiny.
   
  Začala čtvrtá čtvrtina.
   
  14:45
  Tentokrát Waller zkompletoval, ale pouze za dva yardy. Takže na play pjde Carlson a pokusí se o FG.
   
  14:17
  FIELD GOAL

  Carlson se nemýlil a dobře provedeným FG upravil na 23:16.
  Carlsonův další povedený FG
   
  14:15
  Evans po rozehrávce vrátil míč na linii 25 yardů. Tady bude Burrow startovat další útok.
   
  14:08
  Začal předáním na Mixona, ten vybojoval pouze dva yardy.
   
  13:24
  Druhý a osm, tentokrát pas vzduchem přijal Uzomah a je tu třetí a inches.
   
  12:52
  No, tohle bylo jen tak tak, Mixon ale protlačil míč do prvního downu, Domácí fanoušci si mohou oddechnout.
   
  12:13
  Moc nechybělo a byl tu interceptions. Chase nechytil vysokou přihrávku a Teamer nebyl daleko od zachycení.
   
  12:07
  Crosby zastavil Mixona, ten sice vybojoval tři yardy, ale zároveň se lehce zranil.
   
  11:23
  Chase chytá! Odpoutal se od Trufanta a u pravé pomezní čáry zaznamenal první down.
  Chase a jeho další skvělý catch
   
  10:15
  A zase pas na Chase, další první down a Bengals jsou na útočných 35 yardech.
   
  9:31
  Higgins zachytil pas vzduchem a středem se dostal mezi obranu. Ta jej zastavila až za linií, znamenající další první down!
   
  8:51
  Carr kompletuje pas na Boyda, Bengals jsou už hluboko v Red Zone! Do TD jim schází asi 12 yardů.
   
  8:07
  Mixon ubral další tři yardy, chybí jeden do nového prvního downu. Důležitý okamžik celého zápasu!
   
  7:19
  Třetí a jeden, Mixon se už prodíral k prvnímu downu, ale byl zastaven těsně před. Výborně jej složil Jonathan Hankins.
   
  7:09
  Došlo i na řetězy, a je tu potvrzení, že to bude čtvrtý down.
   
  6:49
  Burrow si nakonec bere time-out a jde z placu a bude to pokus o FG.
   
  6:46
  FIELD GOAL

  McPherson se z 28 yardů nemýlil, opět to poslal na střed a navýšil náskok Bengals na deset bodů. Stav je 26:16.
  McPherson navýšil z FG
   
  6:41
  Carr bude rozehrávat z 22 yardové linie.
   
  6:32
  Renfrow vybojoval tři yardy, hosté celkem pospíchají.
   
  6:03
  Druhý a sedm, Jacobs proběhl po levé straně pro jasný první down, jenže na hřišti je flag...
   
  6:03
  Penalta šla proti hostům, odpískali nelegální formaci, Carra čeká druhý a 12.
   
  5:46
  Další flag, tentokrát ale proti Bengals, po holdingu přichází automatický první down.
   
  5:29
  Carr hledal obloučkem Wallera, zcela to ale přetáhl a míč poslal do autu.
   
  5:15
  Druhý a deset, tentokrát ale Wallera našel bez chyby, je z toho další první down.
   
  4:58
  Rychlá rozehra na Renfrowa, ten ubral čtyři yardy.
   
  4:32
  Bates parádně ubránil Moreaua, před Carrem je třetí a pět.
   
  4:27
  Čtvrtý a pět, teď už musí jít Carr do velkého rizika.
   
  4:27
  Útok Raiders nestihl rozehrát a musel si vzít druhý oddechový čas. Publikum udělalo skutečné peklo, hosté se vůbec neslyšeli.
   
  4:19
  Carr to zvládl. Našel Jacksona a ten se dostal na linii 30 yardů na útočné polovině.
  Jacksonův průnik
   
  4:10
  Další první down, Carr je už každopádně v Red Zone.
   
  3:47
  Jones vybojoval sedm yardů, čas stojí, neboť Jones vyběhl ven ze hřiště.
   
  3:42
  Carr neměl komu, první down musel odhodit do autu.
   
  3:37
  Incomplete, takže tu máme čtvrtý a tři!
   
  3:34
  FIELD GOAL

  Carlson se nemýlil, upravil na 26:19. Tohle ale volalo po touchdownu a hosté si mohou drbat hlavu.
  Carlson v poklidu snížil
   
  2:57
  První akce domácích nevyšla, jsou z toho záporné yardy.
   
  2:35
  Druhý a 12, Chase se sice snažil, ale vybojoval pouze jeden yardík. Hosté si berou poslední time out.
   
  2:35
  Time out si bere i domácí tým, Burrow nebyl spokojen s rozestavením.
   
  2:26
  Uzomah do prvního downu neprošel, to znamená jediné, na hřiště půjde Derek Carr a bude muset jít po touchdownu.
   
  2:00
  Two minute warning.
   
  1:51
  Nepovedený punt, Carr bude startovat na 35 yardech!
   
  1:44
  Jones získal první down a navíc tu je faul domácích a 15 yardů penalta. Rázem jsou hosté na útočné polovině.
   
  1:39
  Nekompletní přihrávka z prvního downu, Waller se po míči natahoval marně.
   
  1:31
  SACK

  Hill sackoval Carra, je tu 17 yardů pro hostujícího QB.
   
  1:02
  Waller ale vytáhl one hand catch a dostal se do prvního downu!
  Wallerův one hand catch
   
  0:45
  Druhý a deset, tentokrát Waller míč nechytil, je tu pro hosty docela problém.
   
  0:40
  Třetí a deset, a Carr to zvládl, našel Jonese. Je tu první down, Carr bude spikovat, aby zastavil čas.
   
  0:25
  Bates málem zachytil prudkou přihrávku na Jonese, tohle byla málem interception!
   
  0:17
  Třetí a goal, Renfrow ale míč nechytil. Bylo to čisté, flag se neházel. Carr má poslední pokus zachránit zápas.
   
  0:12
  INTERCEPTION!

  Carr hledal na koncové zóně Jonese, Pratt ale vše dobře přečetl a míč zachytil. Interception a je rozhodnuto!
  Pratt zachytil Carrovu přihrávku pro interception a Bengals vítězí
   
  0:12
  Domácí pouze zaklekli a už se mohou radovat z první výhry v play-pff po 31 letech!
   
  0:00
  Utkání skončilo.
   
  Úvodní zápas Wild Card Weekendu je u konce a domácí Cincinnati Bengals jej dokázali dostat do vítězného konce. Nebylo to ale vůbec jednoduché, neboť Burrowovi odešla jistota z první půle, byl neustále pod tlakem a výsledkem byly pouze dva field goaly Bengals. Naopak Derek Carr byl častěji u míče, jenže se dnes po celý zápas trápil v rozhodujících okamžicích. Přesto dokázal zápas dostat do rozdílu jednoho skórování a necelé dvě minuty před koncem šel do útoku. Hru dostal až do red zóny a měl čtyři pokusy na touchdown. Ani jedna přihrávka vzduchem však nenašla adresáta a při úplně posledním hodu navíc zapsal interception. Čekání Raiders na výhru v play-off tak trvá, naopak Bengals ukončili čekání dlouhé 31 let a zahrají Divisional Round. Dnes vyhráli 26:19.
   
  STATISTIKY QB
  Joe Burrow (CIN) 24 kompletních pasů ze 34 pokusů, 244 yardů, 2 TD, 0 INT
  Derek Carr (LV) 29 kompletních pasů z 54 pokusů, 310 yardů, 1 TD, 1 INT


  NABĚHANÉ YARDY
  Joe Mixon (CIN) 48 yardů ze 17 pokusů, průměr 2,8
  Ja´Marr Chase (CIN) 23 yardů ze 3 pokusů, průměr 7,7

  Josh Jacobs (LV) 73 yardů ze 13 pokusů, průměr 6,4
  Derek Carr (LV) 20 yardů z 1 pokusu, průměr 20

  ZACHYCENÉ YARDY
  Ja´Marr Chase (CIN) 116 yardů z 9 zachycení, 0 TD
  C. J. Uzomah (CIN) 64 yardů z 6 zachycení, 1 TD
  Joe Mixon (CIN) 28 yardů ze 4 zachycení, 0 TD
  Tyler Boyd (CIN) 26 yardů ze 4 zachycení, 1 TD

  Darren Waller (LV) 76 yardů ze 7 zachycení, 0 TD
  Zay Jones (LV) 61 yardů z 5 zachycení 1 TD
  Hunter Renfrow (LV) 58 yardů z 8 zachycení, 0 TD
  Josh Jacobs (LV) 44 yardů ze 4 zachycení, 0 TD
  Poprvé po 31 letech se v Cincinnati může slavit výhra v play-off
   
  To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (02:25:15)

  Aleš Pur

  Exkurze do pravidel
  Utkání se hraje na čtyři čtvrtiny, přičemž každá trvá 15 minut. V případě nerozhodného stavu se bude prodlužovat po patnáctiminutových periodách, dokud nebude znám vítěz.

  Hrací čas se zastavuje při vyběhnutí hráče s míčem do zámezí (ne vždy) nebo v případě nezkompletované přihrávky. Dále vždy dvě minuty před koncem druhé a čtvrté čtvrtiny (tzv. two-minute warning). Zastavuje se i při zranění hráče, kdy je potřeba ošetření. Každý tým má tři oddechové časy na poločas, při kterých se také zastavuje čas.

  Oba týmy se postupně střídají v útoku, přičemž mají k dispozici čtyři pokusy (downy) k posunu o deset yardů. Pokud by na čtvrtý pokus nedokázali udělat potřebný posun, přichází o míč a na hřiště nastupuje ofenziva soupeře, která začne útočit z místa, kde předchozí akce skončila. Proto se při čtvrtém downu v drtivé většině případů používá tzv. punt, tedy odkop z ruky, kdy kopající dokáže odkopnout míč většinou kolem 40-60 yardů daleko a výrazně tak ztíží soupeři útočnou akci. V případě, že tým pronikne hlouběji do útočné poloviny, může zvolit také možnost kopu z pole na branku (field goalu), kterým může navýšit svůj bodový zisk o tři body.

  Pokud se tým po zemi nebo vzduchem dostane až do end zóny (desetiyardový prostor na obou stranách hřiště za vymezenými 100 yardy na hřišti), získává touchdown. Ten je za šest bodů, k tomu má tým ještě možnost potvrdit touchdown buď kopem rozehraným z patnácti yardů (extra point – jeden bod), nebo zvolit útočnou akci z dvou yardů před end zónou a v případě úspěchu získat dva body.

  V případě porušení pravidel mohou rozhodčí hodit na hřiště žlutou vlajku (flag) a proviněný tým, ať už útočící, nebo bránící, je posunut po hřišti o určitý počet yardů (5, 10, 15 nebo posun na úroveň místa přestupku). Pokud se trenérům jednotlivých týmů nezdá rozhodnutí rozhodčích, mají možnost v některých případech vhodit na hřiště červenou vlajku před rozehráním další akce a využít challenge. Mají dvě tyto možnosti v zápase, přičemž v případě úspěchu té první získávají ještě jednu navíc, naopak jakýkoliv neúspěch znamená automaticky ztrátu jednoho oddechového času. Zároveň to znamená, že pro využití challenge musí mít tým k dispozici aspoň jeden timeout.

  Útočící tým ztrácí svoji možnost útočit, pokud nevyužije čtvrtý down k potřebnému zisku pro další první down, dále pokud použije punt, pokud quarterback hodí míč přímo do rukou soupeřova obránce (interception), či pokud hráči vypadne (vlastní nešikovností, nebo třeba vyražením od soupeře) míč z ruky dříve, než se hráč dotkne loktem, zády či kolenem hřiště (fumble). Právě při dotyku hráče s míčem těmito částmi těla se zemí zároveň s kontaktem jakoukoliv částí těla s obráncem končí daná akce a útočící tým pokračuje z tohoto místa dalším downem.