Mountfield HK – Kometa Brno 2:3 (3:4 po s.n.) | Liberec – Sparta 4:3 (kon.) | Kladno – Plzeň 3:4 (po pr.)
Vítkovice – Litvínov 1:6 (kon.)
po s.n. (3:4)
Mountfield HK
2:3 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
HC Kometa Brno
Neděle 16.01.2022, 16:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 42. kolo

56:29
    První trest na domácí straně přichází až po 56 minutách a 29 sekundách! Radek Pilař (MHK) si v souboji s Ostřížkem pomohl přidržením soupeře a dostává za to dvě minuty. Pro domácí dost možná v nejnevhodnější dobu.

51:06
    Východočeši začínají přebírat iniciativu a mohou svůj tlak vystupňovat pátou přesilovou hrou! Rhett Holland (KOM) vysekl Smoleňákovi hůl na levém kruhu a míří na trestnou.

48:39
    Ščerbak dnes aspiruje na vyhlášení nejlepšího hráče z domácí strany. Svým pohybem si vybojoval další faul, tentokrát na Janu Sedláčkovi (KOM), který je na trestné podruhé. Nyní za hákování.

33:11
    Po komerční přestávce rozehrají domácí třetí přesilovku. Jan Sedláček (KOM) dostává za podrážení dvě minuty.

24:11
    David Ostřížek (KOM) nestačil rychlostně na McCormacka a pomohl si háčkem, za což dostává dvě minuty. Domácí tak mají druhou přesilovku v duelu.

05:59
    Martin Zaťovič (KOM) je prvním vyloučeným hráčem v duelu. Při snaze přikrýt si kotouč před dotírajícím protihráčem nešetrně trefil loktem Šaldu na hlavu, který šel okamžitě k ledu a odebral se na střídačku až za pomoci doktora. Rozhodčí udělují brněnskému kapitánovi dvouminutový trest.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 30. Oksanen (Smoleňák, F. Pavlík), 31. Ščerbak – 1. Tansey (P. Mueller, Zaťovič), 33. P. Mueller (Tansey, Zaťovič), rozh. náj. L. Horký