Florida – Columbus 9:2 (kon.) | Winnipeg – Ottawa 0:0 (odl.) | Detroit – Buffalo 4:0 (kon.)
Philadelphia – NY Rangers 2:3 (kon.) | Tampa – Dallas 3:1 (kon.) | St. Louis – Toronto 5:6 (kon.)
Chicago – Anaheim 3:0 (kon.) | Arizona – Colorado 0:5 (kon.) | Edmonton – Ottawa 4:6 (kon.)
Seattle – Los Angeles 1:3 (kon.) | San Jose – Pittsburgh 1:2 (po pr.) | Washington – Vancouver 2:4 (kon.)
St. Louis Blues
5:6 (1:3, 3:1, 1:2)
Toronto Maple Leafs
Neděle 16.01.2022, 01:15 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Utkání mezi St. Louis a Torontem nabídlo opravdu výborný hokej, který diváky nemohl nudit. Hned ve 4. minutě otevřel skóre Ryan O'Reilly, po jehož trefě se ale prosadili hosté hned třikrát během necelých čtyř minut. Kapitán St. Louis snížil ve druhém dějství a záhy vyrovnal Brandon Saad. Toronto se znovu dostalo do vedení díky Timothymu Liljegrenovi, ale poslední slovo ve druhé třetině měl Robert Thomas. Za stavu 4:4 se šlo do třetí třetiny a brzy po jejím začátku se prosadil domácí obránce Niko Mikkola. V 52. minutě však Toronto hrálo přesilovku, kterou dokázal využít elitní střelec Auston Matthews. Rozdílový gól padl po chybě brankáře Binningtona, jenž si nepokryl mezírku mezi betony, radovat se mohl Ilja Michejev. Hokejisté Maple Leafs tedy zvítězili 6:5.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (03:59:18)

59:54
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Morgan Rielly – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

59:48
    Dvanáct sekund před třetí sirénou se domácí provinili ofsajdem. Teď to s nimi moc dobře nevypadá.

59:18
    To byla velká chyba. Přihrávka na Michejeva už mohla být pojistkou, protože útočník Toronta by jel na prázdnou bránu, nicméně domácí touš zachytili a ke střele bekhendem se dostal Ryan O'Reilly. Campbell předvedl výtečný zásah betonem.

58:52
    Velkou šanci měl na hokejce Kyrou, který se objevil sám na vrcholu pravého kruhu. Rameno Jacka Campbella se činilo ve správný moment.

58:02
    Teď je to boj za brankou hostů. Toronto brání těsně před brankovištěm, naopak domácí hledají vhodné střelecké pozice.

57:33
    Blues už hrají bez brankáře. Podaří se jim využít powerplay?

57:23
    Timothy Liljegren vyhazuje bekhendem na zakázané uvolnění. Musíme připomenout, že St. Louis si už nemůže vyžádat oddechový čas.
    56:46 Ilja MICHEJEV - 5:6

56:46
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Jordan Binnington si vybral slabší chvíli, a ta může domácí nakonec vyjít zatraceně draze. Pierre Engvall ze souboje u mantinelu postrčil touš na hůl spoluhráče, kterým byl ILJA MICHEJEV. Útočník s číslem 65 na dresu propasíroval z úhlu puk mezi betony. 5:6. Asistence: Pierre Engvall.

56:16
    David Kämpf z levé strany nepropasíroval přihrávku do předbrankového prostoru, stopku mu vystavil Justin Faulk.

55:46
    Kapitán domácích odvedl velmi dobrou práci u své klece. Následně si najel za ni a vyčkal na vystřídání spoluhráčů.

55:12
    Ryan O'Reilly se snažil postrčit puk do útočného pásma, ale kotouč nakonec skončil na střídačce hostů, takže hra musela být přerušena.

54:31
    Timothy Liljegren ostře vystřelil od modré čáry po přihrávce Nylandera. Svatyni Blues ale o pár čísel minul.

54:08
    Muzzinovu střelu od modré čáry domácí brankář do poslední chvíle viděl, a proto si připsal úspěšný zákrok lapačkou.

53:57
    Nylander nahodil za bránu domácích, ve hře už pokračuje John Tavares.

53:10
    Do konce třetí třetiny chybí necelých sedm minut. Jordan Binnington se znovu zapojil do rozehrávky Blues, za bránu si dnes vyjíždí poměrně často.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 4. R. O'Reilly (I. Barbašev, Sundqvist), 24. R. O'Reilly (Mikkola), 26. Saad (R. Thomas), 37. R. Thomas (Kyrou, Saad), 44. Mikkola (Kyrou, Faulk) – 6. Bunting (Matthews), 8. Marner, 10. Tavares (Kerfoot, Rielly), 29. Liljegren (Dermott, Engvall), 52. Matthews (Marner, Rielly), 57. I. Michejev (Engvall)

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Faulk (A), Krug, M. Scandella, Mikkola, Bortuzzo, Perunovich – Sundqvist, R. O'Reilly (C), I. Barbašev – Kyrou, R. Thomas (A), Saad – Neal, Bozak, N. Walker – Toropčenko, Joshua, K. Kostin.
    Trenér: Craig Berube

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (P. Mrázek) – Brodie, Rielly (A), Liljegren, Muzzin, Dermott, R. Sandin – Marner (A), Matthews, Bunting – W. Nylander, Tavares (C), Kerfoot – Engvall, Kämpf, I. Michejev – Simmonds, Spezza, Clifford.
    Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: St. Pierre, Morton – Rody, Murray

Diváci: 18 096