Cincinnati Bengals - Las Vegas Raiders 26:19 (kon.) | Buffalo Bills - New England Patriots 47:17 (kon.)
Tampa Bay Buccaneers - Philadelphia Eagles 31:15 (kon.) | Dallas Cowboys - San Francisco 49ers 17:23 (kon.)
konec
Tampa Bay Buccaneers - Philadelphia Eagles

31:15

(14:0, 3:0, 14:0, 0:15)

Neděle 16.01.2022, 19:00 • Raymond James Stadium, Tampa • Americký fotbal • NFL: Wild Card Round
Předzápasové kurzy
   
  Z tohoto zápasu je to vše, ale jdeme hned na další mezi Dallasem Cowboys a San Franciscem 49ers. Takže jen přepněte, ale nikam neodcházejte. (22:28:03)
   
  Tyto výkony sledovalo na stadionu 65 077 spokojených diváků.
  Jalen Hurts se stal 28. quarterbackem, kterého Tom Brady v play-off porazil. Nikdo jiný jich neporazil víc než 15.
   
  Tom Brady zkompletoval 29 z 37 přihrávek pro 271 yardů a 2 touchdowny.
  Jalen Hurts zkompletoval 23 z 43 přihrávek pro 258 yardů, 1 touchdown a 2 interceptions.
  Z hráčů v poli se zaskvěl Mike Evans, zachytil 9 přihrávek pro 117 yardů a 1 touchdown.
   
  To si zahraje na vlastním stadionu. S kým, to se ještě neví. Ale pokud v dalším zápase vyhraje Dallas nad San Franciscem, je jisté, že na Floridu pojede právě on.
  Buccaneers po výborném výkonu pokračují směrem dál k vysněné trofeji
   
  Buccaneers ve třetí čtvrtině definitivně rozhodli o svém postupu a ve zbytku doby už zápas jen dohrávali. To se projevilo na polevení v obraně, kdy povolili hostům dva dlouhé touchdowny, ale při následném onside kicku nezaváhali a nedali soupeři šanci na zvrat. O body se ve třetí čtvrtině zasloužili domácí tight end Rob Gronkowski 2yardovým catchem a následný interception okamžitě potrestal 36yardovým catchem receiver Mike Evans. V poslední části pak čestné body poražené Philadelphie zaznamenali running back Boston Scott 34yardovým během a další running back Kenneth Gainwell skvělou prací při 16yardovém catchi. Za zmínku stojí také následná proměněná dvoubodová konverze perfektní robinzonádou v podání receivera Devonty Smitha. Tampa pohodlně vítězí a může se těšit na divizní kolo.
   
  Konec utkání.
   
  0:04
  PHI, 2&19, PHI 18
  Hurts ještě zkusil dlouhý míč na Smitha, výrazně ho ale přehodil a je konec zápasu.
   
  0:42
  PHI, 1&10, PHI 27
  Hurts je na závěr zápasu složen, přičemž mu vypadl míč, ale ten dokázal zalehnout Gainwell a hosté pokračují v útoku.
   
  1:04
  PHI, 2&10, PHI 16
  Hurts nachází Goederta, 11 yardů.
   
  1:11
  PHI, 1&10, PHI 16
  Hodně velká škoda pro Eagles! Watkins totiž zachytil přesnou dlouhou přihrávku Hurtse k levé lajně, jenže míč zachytil až mimo hřiště a to je samozřejmě špatně.
  Nepovedený pokus Bernada o průnik do end zóny
   
  1:16
  TB, 4&1, PHI 14
  Tak ne, domácí hráli tento čtvrtý down, ale zbývající vzdálenost nedokázali překonat! Bernad byl zastaven obranou včas a hostě jdou útočit ze 16 yardů.
   
  1:16
  Buccaneers si vybírá druhý timeout a bude nejspíš kopat na branku.
   
  2:00
  TB, 3&2, PHI 15
  Bernad se vrhnul do středu, ale chybí mu asi půl yardu na první down.
   
  2:00
  Two-minute warning.
   
  2:17
  TB, 2&7, PHI 20
  Bernad přidává dalších 5 yardů levou stranou.
   
  2:59
  TB, 1&10, PHI 23
  Teď už se bude opravdu jen běhat. Bernad středem vydoloval 3 yardy.
   
  3:40
  TB, 3&4, PHI 29
  Brady hodil přesný míč Bernadovi pro 6 yardů, ten zůstal ve hřišti a čas běží.

  Libor Štěpán

  65 077
  Vysvětlivky
  U každé jednotlivé akce bude v úvodu znázorněn údaj o týmu, který je momentálně v držení míče, o fázi aktuální akce, a také o aktuální poloze hry.

  Příklad TB, 3&5, PHI 42 – U míče je Tampa Bay, hraje třetí down, potřebuje získat pět yardů k dosažení dalšího prvního downu a hraje z linie 42 yardů na polovině Philadelphie.
  Exkurze do pravidel
  Utkání se hraje na čtyři čtvrtiny, přičemž každá trvá 15 minut. V případě nerozhodného stavu se bude prodlužovat po patnáctiminutových periodách, dokud nebude znám vítěz.

  Hrací čas se zastavuje při vyběhnutí hráče s míčem do zámezí (ne vždy) nebo v případě nezkompletované přihrávky. Dále vždy dvě minuty před koncem druhé a čtvrté čtvrtiny (tzv. two-minute warning). Zastavuje se i při zranění hráče, kdy je potřeba ošetření. Každý tým má tři oddechové časy na poločas, při kterých se také zastavuje čas.

  Oba týmy se postupně střídají v útoku, přičemž mají k dispozici čtyři pokusy (downy) k posunu o deset yardů. Pokud by na čtvrtý pokus nedokázali udělat potřebný posun, přichází o míč a na hřiště nastupuje ofenziva soupeře, která začne útočit z místa, kde předchozí akce skončila. Proto se při čtvrtém downu v drtivé většině případů používá tzv. punt, tedy odkop z ruky, kdy kopající dokáže odkopnout míč většinou kolem 40-60 yardů daleko a výrazně tak ztíží soupeři útočnou akci. V případě, že tým pronikne hlouběji do útočné poloviny, může zvolit také možnost kopu z pole na branku (field goalu), kterým může navýšit svůj bodový zisk o tři body.

  Pokud se tým po zemi nebo vzduchem dostane až do end zóny (desetiyardový prostor na obou stranách hřiště za vymezenými 100 yardy na hřišti), získává touchdown. Ten je za šest bodů, k tomu má tým ještě možnost potvrdit touchdown buď kopem rozehraným z patnácti yardů (extra point – jeden bod), nebo zvolit útočnou akci z dvou yardů před end zónou a v případě úspěchu získat dva body.

  V případě porušení pravidel mohou rozhodčí hodit na hřiště žlutou vlajku (flag) a proviněný tým, ať už útočící, nebo bránící, je posunut po hřišti o určitý počet yardů (5, 10, 15 nebo posun na úroveň místa přestupku). Pokud se trenérům jednotlivých týmů nezdá rozhodnutí rozhodčích, mají možnost v některých případech vhodit na hřiště červenou vlajku před rozehráním další akce a využít challenge. Mají dvě tyto možnosti v zápase, přičemž v případě úspěchu té první získávají ještě jednu navíc, naopak jakýkoliv neúspěch znamená automaticky ztrátu jednoho oddechového času. Zároveň to znamená, že pro využití challenge musí mít tým k dispozici aspoň jeden timeout.

  Útočící tým ztrácí svoji možnost útočit, pokud nevyužije čtvrtý down k potřebnému zisku pro další první down, dále pokud použije punt, pokud quarterback hodí míč přímo do rukou soupeřova obránce (interception), či pokud hráči vypadne (vlastní nešikovností, nebo třeba vyražením od soupeře) míč z ruky dříve, než se hráč dotkne loktem, zády či kolenem hřiště (fumble). Právě při dotyku hráče s míčem těmito částmi těla se zemí zároveň s kontaktem jakoukoliv částí těla s obráncem končí daná akce a útočící tým pokračuje z tohoto místa dalším downem.