Bill Algeo - Joanderson Brito Vítěz: B. Algeo (kon.) | Dakota Bush - Vjačeslav Borščev Vítěz: V. Borščev (kon.)
Katlyn Chookagianová - Jennifer Maiaová Vítěz: K. Chookagianová (kon.) | Brandon Royval - Rogério Bontorin Vítěz: B. Royval (kon.)
Jake Collier - Chase Sherman Vítěz: J. Collier (kon.) | Calvin Kattar - Giga Čikadze Vítěz: C. Kattar (kon.)
konec
Dakota Bush - Vjačeslav Borščev

Vítěz: V. Borščev

Neděle 16.01.2022, 01:45UFC Fight Night
   
  Vítěz: Vjačeslav Borščev (TKO) (01:52:08)
   
  03:47
  Konec zápasu.
   
  03:47
  Tam ho ale Rus nachytal a posílá ho dvěma ranami na žebra k zemi! Borščev si šikovně počkal, až se bude Bush nadechovat a tehdy udeřil. Skvělé první vítězství pro Rusa z Volgogradu, který jako oslavu vítězství rád předvádí kozáčka a následně breakdance.
   
  03:30
  Bush přišpendlil soupeře na pletivě,
   
  03:00
  Rus mu ale ubránil pokus o takedown a naopak chvíli na zemí udíral on.
   
  02:30
  Bush překvapil Vjačeslava Borščeva svou rychlostí a dal mu pár ran.
   
  02:15
  Američan nahání soupeře po oktagonu.
   
  01:55
  Rus se ale postavil.
   
  01:40
  Tvrdý skočený úder od Busha ze stoje na zem.
   
  01:10
  Když ho nenalákal pádem, tak Bush stáhl Borščeva na zem sám.
   
  00:52
  Pokus o loket ze zadní Rus pohlídal.
   
  00:30
  Borščev zatím vyčkává.
   
  00:10
  Bush otevírá high a low kickem.
   
  00:00
  1. kolo začalo.
   
  Borščev je už v oktagonu, Bush právě do něho vstupuje.
   
  Hlavní kartu odstartuje souboj mezi Billem Algeem a Joandersonem Britem. Oba borci se dostali do UFC skrze Dana White's Contender Series, pro Brita to ale bude pravý debut, zatímco Algeo za rok a půl zvládl už tři zápasy. Vyhrál ale jen jeden. Toto může být zápas na obě strany

  Divizi lehké váhy pro dnešek budou reprezentovat Dakota Bush a Vjačeslav Borščev. "Hairy" Bush měl v nejslavnější organizaci světa jediný zápas, který s Austinem Hubbardem prohrál na body. Ve své pětileté profesionální kariéře má skóre 8-3, nikdy ovšem neprohrál před časovým limitem. Naopak Borščev je zajímavým úkazem. Profesionálně zápasí jen dva roky, má ovšem skóre 5-1, a to včetně vítězství v DWCS, kde knockoutoval Chrise Duncana. I pro něho to bude první zápas na UFC večeru.

  Jediný ženský zápas nabídne muší váha dvou veteránek a bude to dokonce odveta. Katlyn Chookagianová se s Jennifer Maiaovou potkala na UFC 244 v listopadu 2019 a tehdy odešla jako vítěz. Američanka od té doby stihla obě sestry Ševčenkové, kdy vyhrála s Antoninou, prohru s Jessicou Andradeovou a aktuálně má dvě výhry v řadě. Brazilka mezi výhrami nad Joanne Woodovou a Jessicou Eyeovou také stihla potkat Valentinu Ševčenkovou a po pěti kolech prohrála na body.

  Mužskou muší váhu zastoupí Brandon Royval a Rogério Bontorin. Royval měl v UFC zatím tři zápasy, vyhrál ale pouze jen debutový s Kai Kara Francem loni v září. Poté ho umlátil Moreno a uškrtil Pantoja. Submission machine Bontorin už v UFC nějaký ten pátek je. Loni měl dva zápasy, kdy nejprve prohrál právě s Francem a následně porazil Matta Schnella.

  Co-main event přinese těžkou váhu a Jakea Collieriho s Chasem Shermanem. Collieri od svého vstupu do UFC těsně před Vánocemi 2014 střídá výhru s porážkou a nikdy neměl ani jedno dvakrát za sebou. Naposled prohrál S Carlosem Felipem. Shermanovi se rok 2021 nevyvedl a ve dvou zápasech si nepřipsal ani jednu výhru. Stroj na KO (z 15 výher jen jedna dopadla jinak) si neporadil s Arlovskim a Parkerem Porterem a měl by tak tento zápas vyhrát, aby se nedostal do problémů

  Zlatým hřebem večera bude pérová váha a souboj Calvina Kattara s Gigem Čikadzeem. Kattar se vrací do ringu po na den přesně roční pauze. Tehdy prohrál na body s Maxem Hollowayem. To Čikadze už asi zapomněl, co slovo prohra znamená, poslední měl v létě 2018, celých devět zápasů zpátky. Tehdy to bylo v rámci DWCS proti Springerovi, o rok později se ale do UFC dostal přes dvě nekompromisní výhry v Gladiator Challenge a postupně si poradil se všemi soupeři.
   
  Hezké brzké nedělní ráno, všechny formy života, a vítejte u další UFC Fight Night! Dnes nás v Las Vegaském UFC Apex centru čeká šest zajímavých duelů, a to hned ze čtyř různých váhových kategorií!
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 01:30.

  Marek Baloun