Havířov – Prostějov 2:5 (kon.) | Kolín – Slavia 5:1 (kon.) | Kadaň – Vrchlabí 0:5 (kont.)
SC Marimex Kolín
5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
HC Slavia Praha
Pondělí 17.01.2022, 18:00 • Zimní stadion Kolín. • Chance liga • 38. kolo

59:15
    Na druhé straně si musel další zákrok připsat Michajlov. To se sice povedlo, ale následně se z čisté frustrace pustil do Vojtěcha Síly před brankou obránce Radek Havel. Ten fasuje dvouminutový trest za hrubost.

55:15
    Dopředu se chtělo i v oslabení hnát duo Síla, Morong. Jenže první jmenovaný byl faulován Vlčkem, takže se Morong rozhodl nebezpečně zakončit sám. Michajlov si nakonec se střelou do protipohybu poradil. Vlček nicméně dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

53:18
    Velký tlak končí faulem Štohanzla, který však svůj tým neposílá do tří, protože Niko mezitím skočil zpět na led. Těžké chvíle nyní prožívá Jakub Váchal, jenž obětavě zblokoval střelu soupeře. Na lavičku mu musí pomáhat spoluhráči, obránce Kolína měl problém s tím, aby vůbec vstal.

51:13
    Slavia si zahraje přesilovku, Niko dostává dostává dvě minuty za vyhození kotouče. Druhé takové provinění v zápase Kolínských.

43:49
    Tvrdý zásah schytal v útočném pásmu domácí Král, jenž zůstal ležet. Mělo by se vylučovat, Šteiner dostává trest ve hře na pět minut plus do konce zápasu za faul do oblasti hlavy nebo krku.

Král se následně za pomoci spoluhráčů dostává na střídačku.

40:00
    V samotném závěru vyfasoval dvě minuty za hákování právě Šteiner, který forčekoval až moc aktivně.

35:24
    První přesilovou hru si nyní zahrají Kozlové. Žejdl krosčekem zastavil vznikající akci Kolína a dostává dvě minuty.

32:21
    V obranném pásmu si nešikovně počínal Váchal, který vyhodil puk mimo mantinel. A bez teče, takže dostává dvě minuty. Další přesilová hra pro sešívané.

23:05
    Další přesilová hra pro hosty. Pinkas ve vlastním obranném pásmu povalil soupeře, a tak dostává dvě minuty za držení.

12:56
    Miškář se hnal sám na branku, ale byl Zelingrem faulován. A tak si svůj pokus zopakuje v rámci trestného střílení!

08:34
    První přesilovku si zahrají hokejisté Slavie. Před brankou nejprve neuspěl Vlček, kterého si později podle sudích přidržel Piegl. Velmi diskutabilní vyloučení.

Daniel Krátký

Branky a nahrávky: 4. J. Sklenář (Zorko, Váchal), 27. Z. Král, 45. David Šafránek (Jankovský, Niko), 48. Štohanzl (Miškář, Kukla), 58. Morong (Piegl, Štohanzl) – 45. Žejdl (T. Duda)

SC Marimex Kolín: Š. Lukeš (G. Kuzněcov) – Piegl, Kukla, Pinkas, Niko, Zorko, Váchal – Z. Král (A), David Šafránek, Jankovský – Jan Veselý, Štohanzl, J. Sklenář – Miškář, Matějček, L. Krejčík (C) – Petržilka, Morong, Síla.
    Trenér: Jan Šťastný.

HC Slavia Praha: M. Michajlov (Pittr) – Veber, Daniel Krejčí, Mikuláš Hovorka, T. Duda, R. Havel, Zelingr – Kružík, Žejdl, R. Všetečka – Šteiner, Kern, T. Pšenička – Vlček, Poletín (C), J. Doležal (A) – D. Soukup, Havrda, D. Petrov.
    Trenér: Jiří Veber.

Rozhodčí: Sýkora, Čáp – Maštalíř, Roischel.

Diváci: 1000.