Buffalo – Detroit 2:3 (po pr.) | Colorado – Minnesota 4:3 (1:0 po s.n.) | San Jose – Los Angeles 6:2 (kon.)
Arizona – Montreal 5:2 (kon.) | Seattle – Chicago 3:2 (2:0 po s.n.)
po s.n. (2:0)
Seattle Kraken
3:2 (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Chicago Blackhawks
Pondělí 17.01.2022, 23:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Seattle dnes po více než měsíci dokázal vyhrát. Nutno říct, že zaslouženě, poněvadž v první a třetí třetině byl jasně lepší a v prodloužení taktéž. Jako první ale otevřeli skóre hosté díky povedenému úniku Dominika Kubalíka. Záhy vyrovnal Vince Dunn, ale ještě do přestávky hosté znovu vedli po trefě Brandona Hagela. Zkraje třetí části srovnal Ryan Donato a stejný hráč rozhodl i nájezdy. Musíme vyzdvihnout výkon Marc-Andre Fleuryho, který kryl 35 střel soupeře a předvedl velkou porci opravdu fantastických zákroků. Zasloužená hvězda večera. Na výhru jeho celku to ale nestačilo, Seattle uspěl 3:2 po nájezdech.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (01:57:49)

Statistické okénko

Střely na bránu: 37 – 27 | Přesilová hra: 0/3 – 1/5 | Trestné minuty: 15 – 11

Kdo se postavil do brankoviště?

Philipp Grubauer (SEA) – 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,6%, odchytal 64:20
    Marc-Andre Fleury (CHI) – 35 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,6%, odchytal 65:00

Československá stopa v utkání

Dominik Kubalík (CHI) – 1+1, +1 účast, 4 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 14:51

Tři hvězdy utkání

1. Marc-Andre Fleury (CHI) – 35 zákroků
    2. Philipp Grubauer (SEA) – 25 zákroků
    3. Ryan Donato (SEA) – 1+0

Ryan DONATO - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Seattle Kraken.
    Autorem vítězné branky je RYAN DONATO.
    Joonas DONSKOI

3. série
    2:0
    Joonas Donskoi si na poslední chvíli přehodil kotouč na forehand a udělal dobře. Puk poslal nad Fleuryho lapačku, takže je hotovo!
    Patrick KANE

2. série
    1:0
    Patrick Kane netrefil, tudíž domácí celek bude mít mečbol.
    Ryan DONATO

2. série
    1:0
    Ryan Donato ukázal šikovné ruce. Fleuryho si položil a poté úspěšně zakončil.
    Jonathan TOEWS

1. série
    0:0
    Jonathan Toews brankáře domácích nepřekvapil. Skóre se nemění.
    Jordan EBERLE

1. série
    0:0
    Jordan Eberle se rozjel na hostujícího brankáře jako první. Zvolil kličku do forehandu, ale gól nedal.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:54
    Ne, ani tentokrát to nevyšlo! Fleury už ležel, ale ještě stačil vykopnout levý beton proti bekhendovému zakončení Dunna.

64:32
    Domácí stále svého soupeře motají, ale na rozhodnutí v nastaveném čase už nemají moc času.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 36. Vince Dunn (Sheahan, A. Larsson), 43. Donato, rozh. náj. Donato – 33. D. Kubalík (E. Gustafsson), 38. Hagel (D. Kubalík, P. Kane)