Philadelphia – NY Islanders 3:4 (0:1 po s.n.) | Boston – Carolina 1:7 (kon.) | Ottawa – Buffalo 1:3 (kon.)
Washington – Winnipeg 4:3 (po pr.) | Nashville – Vancouver 1:3 (kon.) | Dallas – Montreal 3:5 (kon.)
Calgary – Florida 5:1 (kon.) | Los Angeles – Tampa 4:6 (kon.)
Washington Capitals
4:3 (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
Winnipeg Jets
Středa 19.01.2022, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! V NHL se v noci z úterka na středu odehraje také utkání mezi Washingtonem Capitals a Winnipegem Jets. Oba týmy body potřebují. Caps se budou snažit zastavit výsledkový propad z poslední doby. Tryskáči se zase nacházejí mimo příčky zaručující postup do play-off, byť je to způsobeno také tím, že sehráli výrazně méně utkání než někteří konkurenti.

WINNIPEG JETS

Hokejisté Winnipegu odehráli 34 zápasů, z nichž nasbírali 40 bodů. V tabulce Západní konference jim patří až desáté místo. To je způsobeno i tím, že Tryskáčům bylo několik utkání odloženo kvůli Covidu a oproti některým soupeřům tak mají zápasy k dobru. Naposledy Jets zvítězili 3:0 na ledě Detroitu, když si čisté konto připsal tradiční držák Connor Hellebuyck. Kanadský celek si tak napravil reputaci po předchozí vysoké porážce 1:7 v aréně Colorada. Winnipeg se potýká s některými absencemi. Koronavirový protokol nepustí do hry Nathana Beaulieua a možná také brankáře Erika Comrieho s Brendenem Dillonem. Se zraněními se pak potýkají Blake Wheeler či Paul Stastny.

WASHINGTON CAPITALS

Capitals dosud sehráli 39 zápasů a s 51 body jim v tabulce Východní konference patří sedmá příčka. Play-off by jim uniknout nemělo, nicméně výsledky z poslední doby jsou varováním. Z posledních šesti utkání tak parta kolem nejproduktivnějšího hráče soutěže Alexandra Ovečkina dokázala zvítězit pouze jednou, když v New Yorku vynulovala místní Islanders výsledkem 2:0. Naposledy však Washington doma podlehl 2:4 Vancouveru. Kvůli koronavirovým pravidlům Caps postrádají klíčového obránce Johna Carlsona a útočníka Conora Shearyho. Zraněni jsou forvardi T. J. Oshie s Anthonym Manthou.

Zach Fucale – 4 zápasy, průměr 1,75, úspěšnost 92,4 %, 1 nula

Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – J. Schultz, Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, T. van Riemsdyk, Cholowski – Hathaway, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson (A), Bäckström (A), Protas – Sprong, Eller, McMichael – Leason, N. Dowd, Hagelin.
    Trenér: Peter Laviolette

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Berdin) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Samberg, N. Schmidt, Stanley – Ehlers, Scheifele (A), Copp – Perfetti, Dubois, Connor – Poganski, Lowry (A), Harkins – K. Reichel, Toninato, Vesalainen.
    Trenér: Dave Lowry

Rozhodčí: Mclsaac, Anderson – Mills, Suchánek.

Před začátkem utkání ještě tradičně zazní hymny Kanady a Spojených států amerických.

00:01

00:10
    Hned po deseti sekundách mohli hosté vstřelit první gól. Proti Vaněčkovi se hnal Ehlers, který ale branku netrefil.

00:22
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Dmitrij Orlov – 2 min., sekání).

01:02
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Skvělý vstup Winnipegu do tohoto utkání! První přesilovka je využita po čtyřiceti sekundách. Scheifele přihrál mezi kruhy Coppovi, jenž bránu sice netrefil, ale od zadního mantinelu se puk odrazil před KYLEA CONNORA, který úspěšně zamířil nad rameno Vítka Vaněčka. 0:1. Asistence: Andrew Copp a Mark Scheifele.
    01:02 Kyle CONNOR - 0:1

01:45
    Nepřesná rozehrávka Capitals nenašla Protase, tudíž je pískáno zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před Vaněčkem.

01:50
    Hned po buly se před českým brankářem objevil Cole Perfetti, který zakončoval bekhendem. Jeho střelu ale Vaněček zlikvidoval.

02:20
    Hosté o chvíli později přidávají i druhý gól. Winnipeg se dostal do přečíslení dvou proti jednomu, Dubois brilantně načasoval přihrávku na pravý kruh, kde stál COLE PERFETTI. Mladý útočník trefil perfektně nahoru. 0:2. Asistence: Pierre-Luc Dubois a Kyle Connor.
    02:20 Cole PERFETTI - 0:2

03:12
    Washington ví, že se musí okamžitě probrat, jinak mu zápas už na začátku uteče. Nyní se snaží něco vymyslet v útočném pásmu.

03:50
    Vaněček zachytil puk za bránou a poté jej přistrčil Fehérvárymu, který nyní hledá místo, kam hrací předmět poslat.

04:27
    První větší nápor před brankou Jets brankář Hellebuyck přežil bez úhony. Hosté vyhodili tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění.

04:59
    Přihrávku zpoza brány si našel Dubois, jenž okamžitě zakončil. Vaněček si místo u přední tyče dokázal pokrýt.

05:36
    Sprong se po pravém křídle do útočného pásma nedostal. Obrana Winnipegu zapracovala velmi dobře.

06:02
    Náskok hostů mohl být ještě vyšší! Andrew Copp dostal na hůl skvělou přihrávku, načež se hnal úplně sám na Vaněčka. Kotouč zkoušel bekhendem zastrčit mezi betony, ale gólman Washingtonu se zaskvěl.

06:55
    Orlov z velkého úhlu trefil pravý beton hostujícího brankáře. Následně přišlo na řadu zakázané uvolnění.

07:24
    Kotouč po dvou odrazech skončil na střídačce domácího celku. Máme tady první komerční pauzu.

08:03
    Connor poslal puk na zadní mantinel, kam si pro něj dojel Martin Fehérváry.

08:26
    Zadovka Ovečkina nebyla úplně přesná. Kuzněcovovi chyběl ke kotouči zhruba metr.

08:53
    Obrana Washingtonu zatím nestíhá! Na řadu přišlo přečíslení hostů 3 na 2. Ehlers vybídl na levém kruhu Scheifeleho, jenž po tvrdém nápřahu těsně minul bližší tyč.

09:20
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Neal Pionk – 2 min., sekání).

09:47
    Před brankovištěm se rychle otáčel Jevgenij Kuzněcov, ale Hellebuyck si vystrčenou holí poradil a poté dokonale zapracoval lapačkou. Nicméně jednalo se o zajímavý náznak Washingtonu.

10:12
    Lowry zastavil průnik Wilsona, tudíž domácí budou muset rozehrávat znovu. Do útočné třetiny se v posledních sekundách dostávají marně.

10:46
    Už to vypadalo, že Connor v oslabení zamíří do brejku, ale Orlov rychlý návrat nakonec zvládl.

11:12
    Sprong před brankou Jets vybídl Protase, který zakončil rychle a šikovně. Pravý beton hostujícího gólmana byl v pohotovosti.

11:44
    Už po návratu Pionka na led se dopředu hnal Dubois. Forvard s číslem 80 na zádech si ale ve finální fázi kotouč nezpracoval.

12:21
    Harkins posunul na modrou čáru, odkud přišla střela. Vaněček ale do zákroku nemusel, poněvadž puk šel vysoko nad horní tyč.

13:00
    Individuálně to zkoušel Jensen. Obránce domácích ale nakonec střílel z poměrně velkého úhlu, takže žádná větší starost pro Connora Hellebuycka.

13:51
    Vaněček měl plné ruce práce. Scheifele šikovně vybídl na levém kruhu Stanleyho, který byl možná až překvapený výbornou pozicí. Kotouč tlačil nahoru, avšak český brankář zakročil.

14:25
    Dowd odvedl dobrou práci u mantinelu, ve které se snažil pokračovat Leason. Už to vypadalo, že se druhý jmenovaný dostane k zakončení, ale Stanley jej zablokoval.

15:10
    Vaněček měl velké problémy! Teč Marka Scheifeleho skončila na tyči, vzápětí domácí zareagovali a kotouč z brankoviště dostali.

16:18
    Trevor van Riemsdyk zůstal úplně volný na pravém kruhu. Jeho pohotovou ránu však Hellebuyck vyrazil.

16:58
    Washington právě vstřelil branku!
    Sedmadvacátá trefa v sezoně pro ALEXANDRA OVEČKINA je na světě. Ruský kanonýr se snažil s pukem na holi dostat do pásma, ale hrací předmět mu byl vypíchnut. Vzápětí ale kotouč přebral Hathaway, který si všiml Ovečkina, jenž si následně odskočil na levý kruh. Kapitán Washingtonu měl před sebou poloprázdnou klec, kterou trefil. 1:2. Asistence: Garnet Hathaway.
    16:58 Alexandr OVEČKIN - 1:2

17:41
    Justin Schultz se objevil v šanci pár sekund po gólu. Hellebuyck jej ale skvěle vychytal vyrážečkou.

18:32
    Podruhé to za Vaněčkem zazvonilo. Úplně volný na levém křídle vyplaval Dubois, jenž trefil brankovou konstrukci.

18:42
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., podrážení).

19:06
    Aktivní Pierre-Luc Dubois se tlačil před branku, ale Orlov byl v osobním souboji nakonec úspěšnější.

19:35
    Teď hosté přesilovkový tlak nemají, navíc se provinili ofsajdem, takže se bude vhazovat ve střední třetině.

20:00

Po dvaceti minutách vede Winnipeg 2:1. Vstup do utkání měl snový, poněvadž ve třetí minutě vedl už o dva góly po trefách Connora a Perfettiho, který mimochodem vstřelil svou první branku v NHL. Winnipeg si tvořil i další šance, ale na konci třetiny domácí přece jen ukázali svou kvalitu. Trefil se ten nejpovolanější, sedmadvacátý gól v sezoně vsítil Alexandr Ovečkin. Na začátku prostřední periody bude Winnipeg dohrávat přesilovku.

Střely na branku po 1. třetině: 11 – 10

20:01

20:20
    Hosté zavezli puk do útočné zóny, ale už moc času na využití přesilovky nemají.

20:42

21:05
    Před svatyní Capitals si touš hledal Harkins, ale příhodný odraz nezaznamenal. Vaněček zatím ve druhé části zasahovat nemusel.

21:46
    Tvrdou střelu od modré čáry vyslal Josh Morrissey. Zadák Jets těsně netrefil bližší tyč.

22:16
    Ve druhé třetině je zatím lehce aktivnější Winnipeg, který by rád navázal na vcelku povedenou první část.

23:00
    Scheifele přistrčil puk na hokejku Ehlerse, který se tlačil před Vaněčka, nicméně černá guma mu utekla z čepele.

23:13
    Právě Scheifele si najel zpoza brány do příhodné pozice na levém kruhu. Vítek Vaněček toho mnoho neviděl, ale nakonec levým betonem stačil zakročit.

23:43
    Na zadní mantinel touš vyhodil Neal Pionk. Jako první si pro něj dojeli hokejisté v červených dresech.

24:22
    První větší starosti po přestávce měl Connor Hellebuyck, jenž si ale nadvakrát nakonec pokus Larse Ellera pokryl.

24:26
    Domácí ihned po vhazování srovnávají na 2:2. Lars Eller vyhrál buly na McMichaela, který posunul puk na modrou čáru, odkud pálil bek DMITRIJ ORLOV. Jeho ránu možná tečoval Eller, ale gól je zatím připsán ruskému obránci. 2:2. Asistence: Connor McMichael a Lars Eller.
    24:26 Dmitrij ORLOV - 2:2

25:23
    Washington je po vstřelení druhého gólu při chuti. Nyní si ale přihrává jen ve středním pásmu.

26:02
    Cole Perfetti se objevil po přistrčení Duboise úplně sám na pravém kruhu. Vaněček jej ale vybruslil a skvěle zakročil levým betonem.

26:40
    Hru rychle otočil zpět na obrannou polovinu Caps Mark Scheifele, jenž kombinoval s Ehlersem.

27:14
    Druhá lajna Washingtonu zatím v útočném pásmu moc vidět není, ale teď to změnila. Střela Toma Wilsona ovšem Hellebuycka nepřekvapila, navíc šla mimo tři tyče.

28:11
    Druhá třetina zatím tolik šancí nenabízí. Teď jsem viděli poměrně nepříjemný střet na modré čáře Washingtonu mezi McMichaelem a Dylanem DeMelem.

28:23
    Kyle Connor je dnes nejaktivnějším mužem na ledě. Rychle objel bránu soupeře a poté bekhendem tlačil puk nahoru. Dost možná jeho pokus i cinknul o horní tyč.

29:06
    Connor Hellebuyck měl obrovské potíže. Jeden z domácích hráčů rychle vypálil téměř z brankové čáry a gólman Jets měl co dělat, aby kotouč udržel na brankovišti. To ale zvládl.

30:12
    Trevor van Riemsdyk natlačil na mantinel Colea Perfettiho, který tak v útočném snažení pokračovat nemohl.

30:36
    Hellebuyck lapil střelu z pravého kruhu na svou hruď. Následuje druhá komerční přestávka v této třetině.

31:20
    Nicklasi Bäckströmovi vystavil na útočné modré čáře stopku důrazně hrající Logan Stanley. Následovalo však zakázané uvolnění Winnipegu.

31:33
    Zadovka Alexandra Ovečkina nedošla k holi Schultze. Domácí musí vyklidit útočné pásmo.

32:16
    Dominic Toninato srdnatě bojoval v rohu kluziště v útočném pásmu, ale dvojice hráčů Washingtonu nakonec byla důraznější.

32:51
    Dylanu Sambergovi se pokus od modré čáry příliš nevydařil. Snadný zákrok pro Vítka Vaněčka, který na puk dobře viděl.

33:22
    Jensenův pokus o co nejrychlejší rozehrávku se s přesností nepotkal. Pískán je icing a vhazování bude obstaráno před Vaněčkem.

33:41
    Nic Dowd mezi třemi hráči soupeřova celku provedl pěknou stahovačku a poté zakončil bekhendem. Connor Hellebuyck si však zákrok lapačkou náležitě vychutnal.

34:01
    Domácí mají ponechanou výhodu, za okamžik budou hrát přesilovku.

34:20
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Nate Schmidt – 2 min., držení).

34:59
    V úvodní minutě přesilovky se domácím nepodařil přechod do útočného pásma. Nutno říct, že hosté brání velmi dobře.

35:22
    Minuta přesilovky je pryč a zatím žádná střela na bránu hostů k vidění nebyla.

35:42
    Jeden z hostujících beků rukavicí posunul puk až do obranného pásma Washingtonu. Další akci zakládá Lars Eller.

36:16
    Sprong promáchl těsně před brankovištěm přihrávku zpoza svatyně. Následně se do brejku hnal Winnipeg, ale Andrew Copp přesný pas vymyslet nedokázal.

36:20

36:56
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Carl Hagelin – 2 min., podrážení).

37:32
    Hosté už poměrně dlouho kombinují po ose Copp – Connor – Pionk, ale střela zatím nepřichází.

38:05
    Hledání ideální střelecké pozice pokračuje. Scheifele nedostal nabito na levý kruh úplně nejlépe.

38:31
    Z brankoviště to tak po přihrávce Connora zkoušel Dubois. Vaněček si bližší tyč pokryl na jedničku.

39:04
    Domácí se ocitli pod velkým tlakem, ale kotouč vybojovali zrovna ve chvíli, kdy se Hagelin vracel z trestné lavice. Zkušený Švéd pádil sám na Hellebuycka, kterého ale střelou na vyrážečku nepřekonal.

39:40
    Závěrečné sekundy druhé části tráví na kotouči hokejisté v bílém.

40:00

Po čtyřiceti minutách platí ve Washingtonu nerozhodný stav. Domácí vyrovnali ve 25. minutě. Po vyhraném vhazování Ellera šel kotouč na modrou čáru k Orlovovi, který vystřelil a jeho ránu dost možná tečoval právě Eller, ale gól je zatím připsán Rusovi. Na konci prostředního dějství měly oba celky k dispozici přesilovku, přičemž lépe tu svou sehrál Winnipeg, ale Vítek Vaněček v brance Capitals odolal.

Střely na branku po 2. třetině: 21 – 21

40:01

40:20
    Ehlersova zadovka našla Scheifeleho, který šel ještě do kličky. Už se zdálo, že si Martina Fehérváryho obhodí, ale nakonec se tak nestalo.

40:54
    Hostující obránci si teď mění kotouč v obranném pásmu. Dá se očekávat, že se bude hrát především ze zajištěné obrany.

41:37
    Wilson nahodil do útočné zóny, tam pak vyrazil bojovat čerstvý Carl Hagelin.

42:04
    Dennis Cholowski od modré čáry Hellebuycka nepřekvapil. Brankář Jets úspěšně zakročil lapačkou.

42:29
    Sympatický průnik středem kluziště v podání Justina Schultze. Obránce Caps se protáhl defenzívou Jets, ale poté přestřelil.

43:00
    Nahození z rohu kluziště si Vaněček vychutnal. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po jeho pravé ruce.

43:19
    Šanci na ledě dostala i čtvrtá formace Winnipegu. K zakončení se snažil prodrat Reichel, ale přes bránícího McMichaela se dostat nedokázal.

44:01
    Austin Poganski se po pravém křídle protáhl až před bránu. Puk si stáhl do bekhendu, jenže neuspěl. Kotouč mu z hole utekl.

44:15
    Domácí se velmi šťastným způsobem dostávají poprvé v zápase do vedení! Wilson vybídl mezi kruhy Schultze, jenž před brankou posunul na ALEXEJE PROTASE. Vytáhlý útočník obkroužil klec a poté od brusle Schmidta a betonu Hellebuycka odrazil hrací předmět za brankovou čáru. 3:2. Asistence: Justin Schultz a Tom Wilson.
    44:15 Alexej PROTAS - 3:2

44:58
    Winnipeg dlouho kroužil v pásmu soupeře. Nakonec pálil od modré čáry Pionk, ale Vaněček si s přispěním obránců poradil.

45:27
    Ránu z otočky vyslal Andrew Copp. Vítek Vaněček předvedl zákrok lapačkou z kategorie jednodušších.

46:12
    Orlov vystihl rozehrávku Morrisseyho, který hledal spoluhráče na pravém křídle. Důležitý obranný zákrok zadáka Washingtonu.

46:49
    Ovečkin rychle vracel puk Kuzněcovovi, jemuž se ale rána zápěstím moc nepovedla. Kotouč po ledě doklouzal vedle vzdálenější tyče.

47:35
    U mantinelu přitvrdil Martin Fehérváry. Slovenský obránce udržel pro domácí kotouč v útočné zóně.

49:31
    Domácí prožili poměrně dobré minuty. Dlouho se drželi v útoku, ale Hellebuyck jejich tlaku zatím odolává.

49:46
    Connor McMichael posunul mezi kruhy na Daniela Spronga, jehož pokus byl sražen do ochranné sítě.

50:33
    Puk zapadl na střídačku Washingtonu, tudíž hra musela být přerušena. Na řadu přichází předposlední reklamní pauza tohoto duelu.

50:57
    Tohle ze strany hostů špatně nevypadalo. Ehlers vybízel mezi kruhy Morrisseyho, od kterého se puk odrazil na hůl Scheifeleho, jenž pohotově pálil. Vaněček ale rychle zaklapl betony.

51:48
    Pískána byla přihrávka rukou. Rozhodčí hru vykazují do středního pásma.

52:04
    Skákavou přihrávku si Alexandr Ovečkin nepřebral úplně nejlépe. Souboj hokejek zvládl lépe hostující obránce Neal Pionk.

52:35
    Závěr třetí třetiny se pomalu ale jistě blíží. Jednogólový náskok zatím drží domácí, ale rozhodně ještě rozhodnuto není. Winnipeg vystrkuje růžky.

53:23
    Po střetu s Orlovem zůstal na ledě ležet Nikolaj Ehlers, který má zřejmě problém s kolenem. Nevypadá to, že by měl tento duel dohrát.

53:43
    Už to vypadalo, že se Ovečkin společně s kolegou dostane do přečíslení, jenže hvězdnému útočníkovi touš vypíchl vracející se Josh Morrissey.

54:37
    Tom Wilson uhrál důležitý souboj ve středním pásmu. Pro Washington bylo cenné, že černou gumu neztratil.

55:06
    Dylan DeMelo střílel od modré čáry, trefil však jen a pouze před sebou stojícího hráče.

55:26
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nic Dowd – 2 min., hákování).

55:36
    Connor hned na začátku přesilovky trefil Wilsona, který se z ledové plochy těžce zvedá.

55:57
    Hosté však svou nepřesností puk ztratili. Domácí mohli vyhodit hrací předmět alespoň do střední třetiny.

56:23
    Copp se kvůli rychlému napadání ke střele mezi kruhy nedostal. Puk se dokutálel k Vaněčkovi, který raději hru přerušil.

56:42
    Pobídku Kylea Connora tečoval Andrew Copp. Puk však byl přizvednut jen do sítě nad klecí Vaněčka.

57:01
    Hosté si vynutili tlak, ale hokejisté v červených dresech se už osvobodili a nyní mohou na led poslat čerstvé síly.

57:26

57:48
    Nate Schmidt napřáhl z kruhu, ale rána se mu nepovedla podle představ. Záhy Washington vyhodil tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

58:29
    Hellebuyck už zamířil na střídačku, takže hosté to teď zkoušejí bez brankáře.

58:55
    Přece jen se hosté dočkali vyrovnání stavu a vypadá to, že půjdeme do prodloužení! Střelu Scheifeleho ještě Vaněček vyrazil, ale pohotový Adam Lowry vybídl u zadní tyče volného PIERRE-LUC DUBOISE, který zametl kotouč do odkryté části branky. 3:3. Asistence: Adam Lowry a Mark Scheifele.
    58:55 Pierre-Luc DUBOIS - 3:3

59:27
    Rána z otočky v podání Toma Wilsona minula zadní tyč o pár desítek centimetrů.

59:57
    Tři sekundy před třetí sirénou přišla střela od modré čáry, se kterou si ale Hellebuyck bez větších potíží poradil.

60:00

Střely na branku po 3. třetině: 29 – 33

Prodloužení v letošní sezoně rozhodně není oblíbená disciplína Washingtonu. Jak si Ovečkin a spol. povedou nyní? Dokáží vydolovat druhý bod?

60:01

60:26
    Capitals po sedmi nezvládnutých prodloužení v řadě konečně při hře tří proti třem uspěli! Jevgenij Kuzněcov se nádherně protáhl defenzívou Jets, objel bránu a následně vybídl na brankovišti stojícího TOMA WILSONA, jenž se nadvakrát prosadil. 4:3 po prodloužení. Asistence: Jevgenij Kuzněcov a Dmitrij Orlov.

Československá stopa v utkání

Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, +2 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 20:59
    Kristian Reichel (WPG) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 5:08

Tři hvězdy utkání

1. Tom Wilson (WSH) – 1+1
    2. Alexej Protas (WSH) – 1+0
    3. Kyle Connor (WPG) – 1+1

Je za námi utkání mezi Washingtonem a Winnipegem, po kterém se nakonec radují domácí, kteří uspěli 4:3 v prodloužení. Výborný úvod střetnutí však měli hokejisté Jets, kteří ve 3. minutě vedli už 2:0 po trefách Kylea Connora a Colea Perfettiho. Na konci třetiny však snížil Alexandr Ovečkin a zkraje druhé části vyrovnal jeho krajan Dmitrij Orlov. Washington se ve třetí třetině ujal vedení díky šťastnému gólu Alexeje Protase. V závěru si však Winnipeg vytvořil tlak a nakonec byl odměněn vyrovnáním z hole Pierre-Luc Duboise. Prodloužení ovšem poměrně rychle rozhodl Tom Wilson, takže dva body zůstávají ve Washingtonu.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (03:57:34)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 17. Ovečkin (Hathaway), 25. D. Orlov (McMichael, Eller), 45. Protas (J. Schultz, T. Wilson), 61. T. Wilson (Kuzněcov, D. Orlov) – 2. Connor (Copp, Scheifele), 3. Perfetti (Dubois, Connor), 59. Dubois (Lowry, Scheifele)

Rozhodčí: Mclsaac, Anderson – Mills, Suchánek

Diváci: 18 573