Philadelphia – NY Islanders 3:4 (0:1 po s.n.) | Boston – Carolina 1:7 (kon.) | Ottawa – Buffalo 1:3 (kon.)
Washington – Winnipeg 4:3 (po pr.) | Nashville – Vancouver 1:3 (kon.) | Dallas – Montreal 3:5 (kon.)
Calgary – Florida 5:1 (kon.) | Los Angeles – Tampa 4:6 (kon.)
Dallas Stars
3:5 (0:0, 1:2, 2:3)
Montreal Canadiens
Středa 19.01.2022, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Z tohoto atraktivního zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (05:51:05)

Radek Faksa (DAL)
    – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 14:50.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Jake Oettinger (DAL)
    – 14 zákroků, 5 OG, úspěšnost 73,7%, odchytal 44:07
    Braden Holtby (DAL) – 3 zákroky, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 11:23
    Sam Montembeault (MTL) – 48 zákroků, 3 OG, úspěšnost 94,1%, odchytal 59:42.

Statistiky
    Střely na branku: 51 – 22 (14:7, 14:7, 23:8)
    Zablokované střely soupeře: 13 – 31
    Trestné minuty: 20 – 39
    Využité přesilové hry: 1/7 – 1/3
    Vyhraná vhazování: 54 % – 46 %
    Bodyčky: 14 – 29.

I přes první vítězství od 16. ledna zůstanou Canadiens na posledním 32. místě NHL. Dallas prohrál potřetí v řadě a je v Západní konferenci třináctý.

Osm gólů, mraky šancí, jeden grandiózní výkon gólmana a k tomu všemu i nějaké ty šarvátky. V American Airlines Center se dnes bylo na co dívat, ale i tak bude drtivá většina z fanoušků odcházet domů zklamána. Stars celých šedesát minut kanadského soupeře přehrávali. Montembeault s velkým přispěním tyček a břeven držel jejich střelce na uzdě a Montreal naopak proměnil v gól skoro vše, na co sáhl.

Klíčová byla osmá minuta druhé třetiny, kdy Dvorak skóroval v přesilovce a jen za 22 dalších vteřin Oettingera hlavou překonal i Michael Pezzetta. Peterson domácí ztrátu před druhou pauzou zmenšil na polovinu, jenže start do závěrečné třetiny Dallasu hrubě nevyšel. Tofofli dal gól v oslabení a Dvorak zanedlouho zvýšil už na 4:1 pro Habs.

Na rychlé snížení Seguina zase zareagoval Anderson a Canadiens už se o výhru nenechat připravili. V nervózní koncovce se sice dlouho bránili oslabení a drtivému tlaku, ale Pavelski už jenom korigoval na konečných 3:5.

Sam Montembeault odchytal jasně nejlepší zápas ve své krátké NHL kariéře. Posbíral 48 zákroků a měl by ještě mnohem více práce, kdyby jeho spoluhráči nezablokovali úctyhodných 31 střel.

59:45
    Hintz slušně pálil hned po vhazování mezi Pavelskim a Dvorakem. Montembeault zvláštním zákrokem odrazil puk vysoko do vzduchu, odkud se ho nepodařilo sklepnout do sítě Heiskanenovi.

59:31
    Stále je hráčů Dallasu o jednoho více. Jubilejní padesátou střelu na bránu Montembeault Klingbergovi chytil i přes nepříjemnou Seguinovu teč.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.
    58:41 Joe PAVELSKI - 3:5

58:41
    Dallas právě vstřelil branku!
    Tak se Stars alespoň dočkali přesilovkové trefy! Heiskanen rozehrál na rozjetého Hintze, který nepřekonal Montembeaultův beton. Seguin však z levého mantinelu vrátil puk do ohně a JOE PAVELSKI zakončil mezi levou nohu a lapačku gólmana. Asistence: Tyler Seguin, Roope Hintz.

58:18
    Další blok předvedl Dvorak. Poté už se Canadiens konečně vysvobodili, aniž by jim hrozil icing.

57:56
    Podruhé Klingberg ztroskotal na obětavém Evansovi. Dallas má tlak, ale šance na srovnání už se blíží nule.

57:30
    Heiskanen zastavil pokus o vyhození. Podél modré přihrál Klingbergovi, jenž z voleje zasáhl beton Montembeaulta.

57:20
    Moc dlouho jsme v plném počtu nevydrželi. Jeff Petry odhodil puk z obranného pásma mezi diváky a Stars budou pokračovat v šesti proti čtyřem.

57:03

56:37
    Ofsajd Dallasu už dává tušit, že se třígólové manko v samotné koncovce základní hrací doby stáhnout nepovede.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 37. Peterson (Pavelski), 44. Seguin (Hanley, Gurjanov), 59. Pavelski (Seguin, Hintz) – 28. Dvorak (Toffoli, Suzuki), 28. Pezzetta (Evans, Lehkonen), 42. Toffoli (Suzuki), 43. Dvorak, 45. Josh Anderson (Drouin, R. Pitlick)

Dallas Stars: Oettinger (45. Holtby) – M. Heiskanen, R. Suter, J. Klingberg, Lindell (A), Hakanpää, Hanley – Pavelski, Hintz, Peterson – Seguin (A), Jamie Benn (C), Gurjanov – Glendening, Faksa, M. Raffl – Kiviranta, Damiani, Rhett Gardner.
    Trenér: Rick Bowness

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – D. Savard, Chiarot (A), Petry (A), Clague, A. Romanov, Ch. Wideman – Josh Anderson, R. Pitlick, Drouin – Evans, Suzuki, Toffoli (A) – Lehkonen, Poehling, Pezzetta – M. Hoffman, Dvorak, Dauphin.
    Trenér: Dominique Ducharme

Rozhodčí: Sutherland, Luxmore – MacPherson, Knorr

Diváci: 17 679