Philadelphia – NY Islanders 3:4 (0:1 po s.n.) | Boston – Carolina 1:7 (kon.) | Ottawa – Buffalo 1:3 (kon.)
Washington – Winnipeg 4:3 (po pr.) | Nashville – Vancouver 1:3 (kon.) | Dallas – Montreal 3:5 (kon.)
Calgary – Florida 5:1 (kon.) | Los Angeles – Tampa 4:6 (kon.)

3. Blake Lizotte (LAK) – 1+0 (07:23:52)

Tampa Bay Lightning vyhrává tento zápas 6:4, byla střelecky pasivnější 25:36, ale i to na domácí Kings stačilo. Los Angeles na svého soupeře nestačilo, zejména neproměňovalo šance, které mělo. Tampa dnes hrající se čtyřmi obránci vyhrála tento zápas zaslouženě.

59:05 Phillip DANAULT - 4:6

59:05
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Domácí celek snižuje, první střela se odrazila od tyče před branku, odkud snadno dorážel neobsazený PHILLIP DANAULT. Asistence: Viktor Arvidsson.

59:01
    Vhazovat se bude v útočném pásmu Kings, hosté se provinili zakázaným uvolněním.

58:36
    V poklidném tempu se zápas dohrává. Hosté míří za výhrou v tomto zápase.
    57:18 Steven STAMKOS - 3:6

57:18
    Tampa právě vstřelila branku!
    Domácí celek propadl v útočném pásmu a prosazují se hosté po rychlé akci, kotouč do prázdné branky snadno dostal STEVEN STAMKOS. Asistence: Alex Killorn.

56:12
    Drew Doughty pálil od modré čáry, jeho pokus nikdo před brankou netečova, puk kryje brankář.

56:00
    Kings už nemají na co čekat, hrají bez brankáře a zkouší se prosadit.

55:36
    Domácí hrají bez brankáře.
    55:20 Mathieu JOSEPH - 3:5

55:20
    MATHIEU JOSEPH svou první šanci neproměnil, akce pokračovala dál, a pak dostal přihrávku před prázdnou branku, kterou v pohodě trefil. Asistence: Ryan McDonagh a Michail Sergačjov.

55:15
    Mathieu Joseph mohl rozhodnout, ale trefil brankáře.

55:01
    Domácí rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

54:11
    Matt Roy to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal.

53:29
    Olli Määttä to měl na hokejce, měl před sebou odkrytou část branky, ale trefil skvěle zasahujícího brankáře.

52:25
    Dustin Brown pálil z pravé strany, jeho pokus ale končí mimo branku.

51:54
    Sledujeme aktivní hru Tampy, která se dokázala dostat do vedení. Kings mají před sebou nesnadný úkol, vyrovnat.

51:49
    Boris Katchouk mohl navýšit hostující vedení, ale z dobré pozice trefil jen domácího brankáře, komerční přestávka.
    50:43 Victor HEDMAN - 3:4

50:43
    Hosté se dostávají do vedení, tvrdou ránou prostřelil domácího brankáře střelo u mezikruží VICTOR HEDMAN. Asistence: Nikita Kučerov a Brayden Point

49:32
    Hostující celek vypálil od modré čáry, rána byla zblokovaná, následně Kopitar minul branku z dobré pozice.

49:15
    Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stav je vyrovnaný.

47:16
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Kings se pokouší získat vedení, ale hosté dobře brání.

46:55
    Andrej Vasilevskij přerušuje hru, komerční přestávka.

46:29
    Samuel Fagemo to zkoušel individuálně, ale trefil jen soupeře, Steven Stamkos zblokoval jeho pokus.

46:02
    Anthony Cirelli obkroužil branku a rychle zakončoval, prostor u tyče nedokázal najít.

45:48
    Střelecky aktivnější v tomto zápase jsou domácí, v tomto ohledu vedou 25:18.

45:05
    Stav zápasu je vyrovnaný, uvidíme, kdo vyhraje třetí třetinu, nebo zápas zamíří do prodloužení.

44:30
    Corey Perry zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, po jeho akci pálil Brayden Point, jehož pokus zastavila branková konstrukce.

44:10
    Hra je přerušená, hosté vybojovali vhazování v útočném pásmu.

44:00
    Brayden Point se dostal k šanci, ale neuspěl. Následně pálil Nikita Kučerov z podobné pozice, nyní však Cal Petersen kryje kotouč. Bude se vhazovat.

43:34
    Puk byl volný před brankou domácích, nakonec ale Cal Petersen zasahovat nemusel, hosté nevystřelili.

43:00
    Drew Doughty se musel vracet před svou branky, aby dokázal zastavit nebezpečně vypadající akci soupeře. To se mu podařilo.

42:34
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Domácí se zkoušeli dostat do útočného pásma, ale hosté otáčejí směr hry.

42:07
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Tampy Bay.

42:00

41:37
    Dobře hraje domácí celek v úvodu třetí třetiny a nedává soupeři mnoho prostoru pro kombinační hru.

40:47
    Brayden Point měl velkou šanci, ale jeho teč končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.

40:27
    Utkání pokračuje dál a hostující celek má možnost přesilové hry.

40:01

40:00

40:00
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Phillip Danault – 2 min., nedovolené bránění).

39:40
    Už se nic nestane v této třetině.

39:18
    Tampa se dostala do útočného pásma, Victor Hedman však nedokázal vypálit podle představ od modré.

39:00
    Poslední minuta hry ve druhé třetině byla právě ohlášená.

38:09
    Nikita Kučerov rozehrává od své branky, ale jeho tým přišel o puk. Alex Iafallo neproměnil velkou šanci Kings.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v této třetině.

37:19
    Šesti branek jsme viděli v tomto zápase, pět ve druhé třetině. Tento hokej musí fanoušky bavit.
    36:04 Arthur KALIYEV - 3:3

36:04
    Dvakrát mohli hosté vyhodit puk ze svého pásma, ale nepodařilo se jim to. Následně pálil ARTHUR KALIYEV. Viděl před brankou spoluhráče Browna, ale puk si do své branky srazil jeden z hráčů Tampy. Asistence: Sean Durzi a Rasmus Kupari.

35:31
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, Arthur Kaliyev minul branku ránou z první. Následně střelu Browna kryje brankář Tampy.
    34:40 Pierre-Édouard BELLEMARE - 2:3

34:40
    Krásný blafák a hostující celek se dostává do vedení při vlastním oslabení. Joseph přenechal puk spoluhráči. Před brankou byl volný PIERRE-ÉDOUARD BELLEMARE. Bývalý hráč Vegas provedl blafák ukázkově. Asistence: Mathieu Joseph.

34:12
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Patrick Maroon – 2 min., podrážení).

34:03
    Sean Durzi se vrátil za svou branku, odkud rozehrává.
    33:03 Nikita KUČEROV - 2:2

33:03
    Máme vyrovnáno, po rychlé Hedmanově přihrávce se tvrdou ránou z první prosazuje aktivně hrající NIKITA KUČEROV. Domácí brankář si na puk sáhl, ale nedokázal ho zastavit. Asistence: Victor Hedman a Steven Stamkos.

32:50
    Tampa se usadila v útočném pásmu, kde kombinuje.
    31:44 Alex IAFALLO - 2:1

31:44
    Laxní rozehrávka se hostům nyní nevyplatila, a tak se domácí celek dostává do vedení. ALEX IAFALLO vybojoval puk, a pak rychlou střelou z mezikruží poslal puk nechytatelně do horní části branky. Bez asistence.

31:26
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Sean Durzi – 2 min., krosček).

31:00
    Rasmus Kupari chtěl protečovat puk do útočného pásma, ale minul ho, píská se tedy zakázané uvolnění.

30:37
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme klidnější pasáž hry, skóre je momentálně vyrovnané.

30:25
    Komerční přestávka.

30:15
    Alex Iafallo si vypracoval zajímavou střeleckou pozici, ale jeho rána končí vysoko nad brankou.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i tomto zápase.

29:16
    Pokračujeme hrou pět na pět, domácím se podařilo vyrovnat, pak se hra přiostřila.

29:12
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Brayden Point – 5 min., bitka + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Phillip Danault – 5 min., bitka + 2 min., podrážení).
    28:52 Blake LIZOTTE - 1:1

28:52
    Z ničeho nic máme vyrovnáno. Důrazná hra se vyplatila, domácí BLAKE LIZOTTE vybojoval puk, a pak dokázal rychle poslat kotouč do horní části branky. Krásná rána.

28:31
    Domácí hokejisté si v přesilovce nějaké šance vypracovali, ale na gólovou akci zatím čekají. Stále vede Tampa.

28:26

27:05
    Alex Iafallo pálil z první, jeho tvrdou ránu bez přípravy kryje brankář Tampy. Bude se vhazovat v útočném pásmu Los Angeles.

26:29
    Přesilovou hru hraje nyní domácí celek, Kings kombinují v útočném pásmu, ale nedaří se jim vypálit na branku.

26:26
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Anthony Cirelli – 2 min., nedovolené bránění).

25:54
    Olli Määttä pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná před brankou, gólman tak zasahovat nemusel.

25:37
    Andrej Vasilevskij si poradil se střelou soupeře. Hostující brankář nevěděl, kde má kotouč, ale ve výstroji ho udržel. Bude se vhazovat. Blake Lizotte pálil.

24:49
    Patrick Maroon pálil z křídla, jeho pokus snadno kryje brankář Los Angeles.

24:21
    Corey Perry zkoušel do útočného pásma vyslat spoluhráče, ale obrana Kings si dokázala poradit.

23:18
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma, hraje se spíše ve střední třetině.

22:40
    Tampa vybojovala buly v útočném pásmu, Cal Foote pálil od modré čáry jako správný obránce a domácí Cal Petersen kryje jeho ránu.

21:38
    Michail Sergačjov pálil od modré čáry jako obránce, jeho rána končí vysoko nad, následně i další pokus byl hodně nepřesný.

20:52
    Anže Kopitar vedl rychlou domácí akci, jeho ránu kryje brankář Tampy. Bude se vhazovat.

20:42
    Tampa měla hned v úvodu druhé třetiny velkou šanci, ale nedokázali ji proměnit.

20:01

Victor Hedman se zatím prosadil jako jediný hráč, a tak díky jeho brance z brejku vede hostující celek zde v Los Angeles o jeden gól.

20:00

19:33
    Vhazovat se bude před brankou Kings, domácí celek vyhrál buly.

19:23

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině. Sledujeme klidnější pasáž hry, hosté se v pohodě brání.

18:50
    Phillip Danault se vrací za svou branku, odkud rozehrává.

18:16
    Alex Killorn hraje dobře a při vlastním oslabení drží kotouč dalek od branky. Následně rána hostů byla zblokovaná.

18:05
    Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu, sledujeme nepříliš povedenou domácí přesilovku.

17:48
    Anže Kopitar se dostal do útoku, ale hostující celek se dokázal poměrně rychle osvobodit.

17:27
    Domácí celek hraje přesilovku, usadil se v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

17:22
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Corey Perry – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů na ledě).

17:09
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

16:10
    Patrick Maroon to zkoušel individuálně, dostal se do útočného pásma, ale nedostal od domácí obrany tolik prostoru, aby mohl zakončovat.

15:09
    Rasmus Kupari čekal na modré čáře na přihrávku, ale puk se k němu nedostal přes dobrou obranu Tampy.

14:32
    Domácí hokejisté rozehrávají od své branky, Alexander Turcotte pokračoval v akci, ale přes střední pásmo se do šance dostat nedokázal.
    13:17 Victor HEDMAN - 0:1

13:17
    Domácí svou šanci neproměnili, do brejku se tak dostal VICTOR HEDMAN. Žádný klička nebo naznačení, podíval se na brankáře, a pak poslal puk na stranu, kde má lapačku. Snadný gól pro Tampu.

13:07
    Anže Kopitar postupoval do útočného pásma, ale přišel o puk.

12:14
    Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu, domácí celek hraje aktivněji, ale na nějakou výraznější šanci zatím čekáme.

11:24

11:09
    Tampa hraje nyní aktivně, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

10:39
    3:2, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.

10:19
    Arthur Kaliyev pálil z dobré pozice před brankou, jeho rána byla snadnou prací pro brankáře.

09:52
    Tampa rozehrává od své branky, Michail Sergačjov kombinoval se svými spoluhráči, následně vystřídali, ale do útočného pásma se Tampa nedostala.

09:02
    Souboje o kotouč probíhají zejména ve středním pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry, následně domácí rozehráli na icing.

08:39
    Trevor Moore se usadil v útočném pásmu, ale jeho rána byla zblokovaná, následně hostující celek otočil směr hry.

07:32

06:47
    Victor Hedman vedl zajímavou akci Tampy, ale jeho pokus končí mimo branku. Brankář zasahovat nemusel.

06:04
    Viktor Arvidsson měl dobrou střeleckou pozici, jeho pokus vyrazil brankář betonem, dorážka nebyla přesná.

05:38
    Andrej Vasilevskij kryje pokus soupeře, domácí se dostali do zakončení a byl to Tobias Björnfot, kdo zakončoval.

05:15
    Domácí se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:53

04:35
    Corey Perry vyslal tvrdou ránu a jeho pokus Cal Petersen dokázal ramenem vyrazit.

04:07
    Cal Petersen kryje střelu soupeře, následně se Kings usadili v útočném pásmu, ale ke střele se nedostali.

03:44
    Nikita Kučerov kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, ale k zakončení se nedostal.

03:20
    Přesilovku hraje hostující celek, který se dostal do útočného pásma, ale na výraznější šanci čeká.

02:53
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Tobias Björnfot – 2 min., vysoká hůl).

00:41
    Sledujeme klidnější pasáž hry, vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:20
    Utkání začalo, Tampa se dostala do útočného pásma, ale rána byla zblokovaná.

00:01

Los Angeles Kings: C. Petersen (Quick) – M. Anderson, Doughty, O. Määttä, Björnfot, M. Roy, Durzi – Iafallo, Kopitar, D. Brown – T. Moore, Danault, Arvidsson – Turcotte, Kupari, Fagemo – B. Lemieux, B. Lizotte, Kaliyev.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (B. Elliott) – Hedman, Rutta, McDonagh, Šustr, Sergačjov, C. Foote – M. Joseph, B. Point, Kučerov – Killorn, Cirelli, Stamkos – Maroon, Bellemare, Perry – Katchouk, Colton, Raddysh..

Los Angeles Kings odehrálo 39 zápasů s bilancí 16-4-5-14 a získalo 45 bodů. V tabulce Západní konference je na šesté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým čtyři. Poradil si s Detroitem Red Wings 4:0, New Yorkem Rangers 3:1, Pittsburghem Pengguins 6:2 a Seattlem Kraken 3:1. Tým nestačil na San Jose Sharks 2:6.

Tampa Bay Lightning odehrála 40 zápasů s bilancí 18-8-5-9 a získala 57 bodů. V tabulce Východní konference na na druhé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrála čtyři. Poradila si s Calgary Flames 4:1, Buffalem Sabres 6:1, Vancouverem Canucks 4:2 a Dallasem Stars 3:1. Tým nestačil na Boston Bruins 2:5.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a Tampa Bay Lightning.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 29. B. Lizotte, 32. Iafallo, 37. Kaliyev (Durzi, Kupari), 60. Danault (Arvidsson) – 14. Hedman, 34. Kučerov (Hedman, Stamkos), 35. Bellemare (M. Joseph), 51. Hedman (Kučerov, B. Point), 56. M. Joseph (McDonagh, Sergačjov), 58. Stamkos (Killorn)

Los Angeles Kings: C. Petersen (Quick) – M. Anderson, Doughty (A), O. Määttä, Björnfot, M. Roy, Durzi – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown (A) – T. Moore, Danault, Arvidsson – Turcotte, Kupari, Fagemo – B. Lemieux, B. Lizotte, Kaliyev.
    Trenér: Todd McLellan

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (B. Elliott) – Hedman (A), McDonagh, Sergačjov, C. Foote – M. Joseph, B. Point, Kučerov – Killorn, Cirelli, Stamkos (C) – Maroon, Bellemare, Perry (A) – Katchouk, Colton, Raddysh.
    Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: Dwyer, Furlatt – Murchison, Hunt

Diváci: 15 128