Guinea-Bissau – Nigérie 0:2 (kon.) | Egypt – Súdán 1:0 (kon.)
Egypt
1:0 (1:0)
Súdán
Středa 19.01.2022, 20:00 • Stade Omnisport Ahmadou Ahidjo, Yaoundé • Africký pohár národů • Skupina D

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:26:48)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 5:4. Rohy: 13:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 14:7.

Je dobojováno. Do druhé půle sice Súdán vstoupil aktivněji, s postupem času ale snaha o srovnání klesala. Egypt si v poklidu hlídal svůj těsný náskok, v obraně pracoval na výbornou a tak hráče nemuselo moc trápit, že nedokázali proměnit své příležitosti. No a když Súdán nedokázal vyrovnat ani z přímého kopu v 80. minutě, branky jsme se ve druhém poločasu nedočkali a Egypt tak vyhrál 1:0. Tento výsledek mu stačil na druhé místo ve skupině D a přímý postup. Súdán skončil třetí a s jedním bodem už nemá šanci na postup.

90+3

90+2
    U vápna upadl po souboji Mohamed Salah, sudí ale stál poblíž a ihned ukazoval, že se má pokračovat ve hře.

90+1
    Krátký nápor u branky Súdánu, Salah, ani Trézéguet se však ke střele nedostali.

90
    Budou se nastavovat tři minuty.

89
    Neuspěl ani Salah s pokusem přihrát na Trézégueta. Súdán u míče a míří do protiakce.

88
    Rychlý brejk Egypta po pravé straně, Ešrejn zasahovat ale nemusel, vše za něj udělala obrana.

87
    Oproti tomu Súdán se snaží alespoň o srovnání a vybojování jednoho bodu.

86
    Je tu závěr zápasu, Egypt si hlídá těsný náskok, dopředu se nijak zvlášť nehrnou.

85
    Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Mustafa Mohamed, přichází Marwán.

84
    Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Amrú as-Súlija, přichází Hamdí Fathí.

84
    Hodně nepovedený přímý kop Súdánu, Mohamedajn poslal míč vysoko nad branku.

83
    Žlutá karta na straně Egypta, za skluz na Omera ji dostal Omar Kamál.

82
    Egyptský brankář byl už zase připraven do hry a poradil si i s centrem od rohového praporku.

81
    Sám si u toho ale lehce ublížil a probíhá rychlé ošetření.
    80. aš-Šanáví zneškodnil přímý kop Súdánu

80
    Přímý kop pro Súdán, střelu z levé strany vyslal Abdelrahmán, aš-Šanáví míč neudržel a k dorážce se dostal Karšúm. Jeho pokus už gólman vyrazil na roh.