Hannover – Mönchengladbach 3:0 (kon.) | RB Lipsko – Rostock 2:0 (kon.) | Hertha – Union Berlín 2:3 (kon.)
Hoffenheim – Freiburg 1:4 (kon.)
RB Lipsko
2:0 (1:0)
FC Hansa Rostock
Středa 19.01.2022, 18:30 • Red Bull Arena, Lipsko • Německý pohár • Osmifinále

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (20:23:35)

Držení míče: 71 % : 29 %.
    Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 5:9.

Je konec. Lipsko zvítězilo nad druholigovým Rostockem 2:0 a postupuje do čtvrtfinále Německého poháru.
    Už v 6. minutě poslal domácí celek do vedení Poulsen. Následně sice byl Red Bull na těžkém terénu lepším týmem, ale zase tak moc si toho nevypracoval. Největší šance na druhý gól totiž přišla až ve 39. minutě, ale Nkunku napálil břevno. V 51. minutě mohlo být srovnáno, ovšem zakončení Neidharta letělo vedle. V 67. minutě předvedl Kolke skvělý zákrok proti střele Nkunkua. V 82. minutě potvrdil výhru Red Bullu Dani Olmo, který byl na hrací ploše minutu. V nastavení se ještě ocitl André Silva v šanci, ale neproměnil.
    Lipsko zvítězilo nad Rostockem 2:0.

90+4

90+4
    Laimer se opřel do odraženého míče, ale jeho pokus letěl nad svatyni Rostocku.

90+3
    Lipsko bezpečně drží míč na kopačkách a je tak definitivně rozhodnuto o postupujícím do čtvrtfinále.

90+2
    André Silva mohl upevnit výsledek zápasu na 3:0, ale Kolke jej skvěle vychytal!

90+1
    André Silva si chtěl obhodit soupeře v útočném vápně, ale nakonec byl vytlačen do zámezí.

90
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.

90
    André Silva pálil ze střední vzdálenosti, ale jeho pokus letěl vedle levé tyče.

89
    Znovu přišla nepřesná přihrávka domácích a Kolke se tak postará o odkop od své svatyně.

87
    Olmo se snažil svou přihrávkou do vápna najít spoluhráče, ale balón nakonec skončil jen u soupeře.

86
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Nkunku, přichází Novoa Ramos.
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kampl, přichází Bonnah.

85
    Nyní je hra přerušená, neboť brankář Kolke podklouznul a následně zakopl míč do zámezí a přivolal si lékaře.

84
    Rostock tak musí pořádně zabrat a postarat se o hotovu senzaci, jestli chce vybojovat prodloužení.

83
    Střídání v týmu FC Hansa Rostock: ze hřiště odchází Rother, přichází Schumacher.
    82. Dani OLMO - 2:0

82
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    První dotyk s míčem střídajícího hráče a Red Bull upevňuje vedení na 2:0! Domácí se dostali do rychlého brejku a přečíslení, kdy Nkunku poslal balón do vápna na pravou stranu a DANI OLMO zakončil přízemně k levé tyči. Asistence: Nkunku.