New Jersey – Arizona 1:4 (kon.) | NY Rangers – Toronto 6:3 (kon.) | Anaheim – Colorado 0:2 (kon.)

3. Samuel Girard (COL) – 1+0 (06:57:04)

Pavel Francouz pochytal všech 34 střel domácích hokejistů a výrazně se podílel na výhře hokejistů Colorada na ledě Anaheimu 2:0. Trefili se za hosty Samuel Girard a Nazem Kadri. Domácí měli 34 střel, ale neprosadili se, hosté z 27 střel dali dva góyl.

59:42
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Ducks. John Gibson musí do hry.

59:20
    J. T. Compher měl obrovskou šanci, ale prázdnou branku netrefil.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v tomto zápase.
    58:51 Nazem KADRI - 0:2

58:51
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Hostující celek tento zápas vyhraje, puk do prázdné branky poslal ze středního pásma NAZEM KADRI. Asistence: J. T. Compher a Devon Toews

58:38
    Trevor Zegras vyslal dobrou střelu na branku, ale jeho pokus byl zblokovaný do ochranné sítě nad brankou.

58:18
    Maxime Comtois ve středním pásmu upadl po kontaktu s Rantanenem.

57:52
    Ofsajd, buly ve středním pásmu.

57:24
    Domácí hrají bez brankáře.

57:14
    Hra je přerušena, vhazovat se nyní bude ve středním pásmu.

57:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

56:54
    Komerční přestávka.

56:34
    Zakázané uvolnění proti domácích, vhazovat se bude před brankou Ducks.

56:09
    Nazem Kadri a jeho nepřesné bekhendové zakončení.

55:42
    Pavel Francouz vyjel ze svého brankoviště, aby mohl rozehrávat, následně jeho spoluhráči vrátili hru za branku. Colorado se nikam nežene.

55:20
    Alex Newhook hledal spoluhráče před brankou, ale puk se k hostujícímu hráči nedostal.

54:33
    Colorado nyní diktuje tempo hry, hraje aktivněji a drží hru bezpečně daleko od vlastní branky.

Dnešní utkání sleduje 11 240 diváků.

53:50
    Akce Colorada pro ofsajd nemohla pokračovat, následně domácí dostali hru do útočného pásma, Trevor Zegras nepřekonal Francouze.

53:00
    Michail Malcev a Jack Johnson rozehrávají od své branky, následně puk získal John Gibson, který rozehrává.

52:21
    Isac Lundeström měl dvě dobré střelecké pozice, ale brankář hostujícího celku stále drží čisté konto.

51:30
    André Burakovsky byl volný mezi kruhy, dostal přihrávku, ale jeho ránu do horní části branky vytáhl brankář John Gibson.

51:10
    Utkání pokračuje třetí třetinou, Erik Johnson pálil od modré čáry, ale minul.

51:05

50:26
    Pavel Francouz si se štěstím dokázal poradit se střelou soupeře, hosté tuto situaci přečkali.

50:01
    Dostáváme se druhé poloviny hry v této třetině, hostující celek stále vede.

49:36
    Hostující celek se dostal do útočného pásma, Alex Newhook to vzal na sebe, ale jeho akce nebyla přesná.

49:00
    Sledujeme nyní hru čtyři na čtyči.

48:49
    Hrát se bude čtyři na čtyři.

48:49
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Mikko Rantanen – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nicolas Deslauriers – 2 min., hrubost).

48:49
    John Gibson zachránil jistý gól, tak tak ukryl puk pod rukavici na brankové čáře.

48:28
    Jamie Drysdale rozehrává od své branky, následně si ale obrana hostů poradila. Domácí přesilovku neproměnili.

47:40
    John Gibson kryje dobrou šanci, kterou měl při vlastním oslabení Logan O'Connor.

47:23
    Domácí celek hraje přesilovku, ale nemůže se propracovat do výraznější šance.

46:32
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Mikko Rantanen – 2 min., podrážení).

46:00
    25:18, tak vypadá statistika střel na branku, domácí jsou aktivnější, ale prohrávají

45:12
    Nicolas Deslauriers to individuální akci nedokázal přetavit ve výraznější šanci.

45:00
    Nicolas Aube-Kubel to vzal na sebe, ale nedokázal si vypracovat výraznější šanci.

43:47
    Colorado se brání tlaku soupeře, domácí hrají dobře, ale nemohou se prosadit.

42:43
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

42:12
    Domácí se pokouší hrát aktivně, ale na nějakou výraznější šanci čekají.

42:00
    Kevin Shattenkirk byl na ledě dlouho, nahodil kotouč, a pak šel rychle střídat.

41:36
    Ryan Getzlaf minul branku ránou z dobré pozice, Pavel Francouz zasahovat nemusel proti střele soupeře.

41:20
    Vhazovat se nyní bude v útočném pásmu domácích, kteří se dostali ke střele, ale rána byla zblokovaná.

40:36
    Utkání pokračuje třetí třetinou a aktivnější je hostující celek.

40:01

Samuel Girard je autorem zatím jediné branky v tomto zápase, díky němu vede hostující celek zde v Anaheimu o jeden gól. Pavel Francouz zatím drží čisté konto.

40:00

39:47
    Kiefer Sherwood neuspěl střelou z dobré pozice, trefil jen brankáře.

39:13
    Colorado rozehrávalo od své branky a dostalo hru bezpečně daleko od vlastní branky.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
    38:29 Samuel GIRARD - 0:1

38:29
    Pasivně hrající Colorado se dostává do vedení, po rychlé akci se střelou z mezikruží prosazuje mezi ruku a tělo brankáře obranou Ducks neobsazený SAMUEL GIRARD. Asistence: Nazem Kadri a Logan O'Connor.

37:15
    Hampus Lindholm má kotouč za svou brankou a čeká na možnost rozehrávat zajímavou akci, neuspěl, píská se icing.

37:00
    Colorado rozehrává od své branky, Cale Makar čeká na dostřídání spoluhráčů.

36:08
    Pavel Francouz si poradil se střelou soupeře, dobré čtení hry od brankáře Colorada.

35:50
    Nicolas Aube-Kubel se dostával do útočného pásma, ale obrana před ním dokázala odehrát kotouč.

35:26
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

35:07
    Ryan Getzlaf se dostal do dobré střelecké pozice, s jeho pokusem si dokázal poradit brankář Pavel Francouz.

34:39
    John Gibson kryje kotouč, komerční přestávka.

34:12
    Domácí hrají v pěti, hosté přesilovku proměnit nedokázali.

33:54
    Nathan MacKinnon přes obránce nevypálil, následně Gabriel Landeskog špatně přihrával.

33:36
    Cale Makar rozehrává od své branky, přesilovka Colorada se blíží ke svému konci.

33:26
    Nazem Kadri pálil, Kevin Shattenkirk jeho pokus tečoval do ochranné sítě nad brankou.

33:05
    Přesilovku hraje Colorado, vhazovalo se v jeho útočném pásmu, ale rána byla zblokovaná. Následně Mikko Rantanen trefil jen brankáře.

32:04
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Greg Pateryn – 2 min., sekání).

31:12
    Zakázané uvolnění se nepíská, vyhození domácích musel sebrat Pavel Francouz, který rychle rozehrál na spoluhráče.

30:54
    J. T. Compher byl volný před brankou, ale jeho rána končí vedle branky.

30:30
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, stále platí bezbrankový stav. Domácí jsou střelecky aktivnější 18:9.

30:04
    Alex Newhook pálil od modré čáry, ale jeho rána nebyla vůbec přesná.

29:36
    Nicolas Aube-Kubel to zkoušel individuálně, od mantinelu poslal puk před branku, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit. Následně neuspěl ani Nazem Kadri.

29:13
    Pavel Francouz přerušuje hru po střele domácího hráče. Hra je přerušená.

28:54
    Francouz si poradil se střelou od modré čáry, snadná práce pro českého brankáře.

28:28
    Derek Grant dostal hru do útočného pásma, Isac Lundeström minul branku střelou z otočky.

28:12
    Jednu střelu dovolila hostující obrana při vlastním oslabení, dobře to sehráli hosté.

28:08

27:48
    Domácí se usadili v útočném pásmu, obrana Colorada hraje dobře.

27:30
    Domácí celek hraje přesilovku, usadil se v útočném pásmu, ale na výraznější šanci čeká.

26:08
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nazem Kadri – 2 min., hákování).

25:47
    V této třetině jsou střelecky aktivnější domácí, v tomto ohledu vedou 4:1.

25:30
    Colorado se dostalo do útočného pásma, ale jeho první formace si nedokázala vypracovat výraznější šanci.

24:29
    Vhazovat se nyní bude před brankou Colorada, bránící se celek vybojoval puk, následně vyhodil na icing.

23:37
    Hampus Lindholm se dostal do útočného pásma, Sam Steel pálil z lepší pozice, ale minul branku. Následně se píská icing.

23:00
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme plynulou pasáž hry, Sam Steel pálil přes obránce, s jeho pokusem si Pavel Francouz poradil. Následná rána byla zblokovaná.

22:40
    Erik Johnson pálil od modré čáry z první, jeho rána ale končí výrazně mimo branku.

22:23
    Sledujeme rychlý hokej v úvodu druhé třetiny, momentálně mají domácí více ze hry.

22:04
    Trevor Zegras to zkoušel na bližší tyč, ale brankář Pavel Francouz byl připravený.

21:44
    Trevor Zegras pálil z mezikruží, s jeho pokusem si tak tak dokázal poradit brankář Colorada.

21:25
    Buddy Robinson to zkoušel individuálně, ale brankáře prostřelit nedokázal.

20:53
    Sledujeme aktivní hru hostujícího celku v úvodu třetiny, ale na výraznější šanci Colorado čeká.

20:34
    Cale Makar pálil z dobré pozice, ale jeho rána byla zblokovaná brankářem.

20:01

11:8, střelecky aktivnější jsou domácí hokejisté, po první třetině platí bezbrankový stav.

20:00

19:30
    Už se pravděpodobně nic nestane v této třetině.

19:18
    Zakázané uvolnění proti domácím.

19:00
    Vyloučený hráč se vrátil do hry, sledujeme hokej pět na pět. Poslední minuta hry v první třetině.

18:48
    Logan O'Connor se dostal do šance při vlastním oslabení, ale neuspěl.

18:07
    Maxime Comtois byl volný před brankou, ale přihrávka se k němu nedostala.

17:21
    Hampus Lindholm kombinoval se spoluhráči v útočné třetině. Nakonec o pásmo domácí přišli.

17:05
    Přesilovku hraje domácí celek, který se nedokázal na první pokus usadit v útočném pásmu.

16:50
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Tyson Jost – 2 min., hákování).

16:26
    Zakázané uvolnění proti Coloradu se nepíská, domácí obránci musí rozehrávat od své vlastní branky.

16:08
    Pavel Francouz si dokázal poradit se střelou soupeře, následně neuspěl ani Kevin Shattenkirk.

15:42
    9:5, tak vypadá statistika střel na branku, v tomto ohledu jsou domácí hokejisté aktivnější.

15:13
    Domácí celek se sice dostal do útočného pásma, ale rána byla zblokovaná.

14:46
    John Gibson musel zasahovat proti střele soupeře, domácí brankář si dokázal poradit, a tak se směr hry následně otáčí.

14:22

14:14
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, hostující rána byla zblokovaná.

13:33
    Mikko Rantanen rozehrával od své branky, ale do výraznější šance se on ani jeho spoluhráči nedostali.

13:06
    Jeden z domácích hráčů rychle vypálil po vhazování v útočném pásmu, Pavel Francouz byl připravený.

13:03
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nicolas Deslauriers – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Kurtis MacDermid – 5 min., bitka).

13:03
    Nicolas Deslauriers a Kurtis MacDermid se utkají v bitce.

12:11
    Greg Pateryn autorem další střely, kterou obrana ve spolupráci s brankářem dokázala zblokovat.

11:54
    Ryan Getzlaf bekhendovou střelou minul branku. Rickard Rakell pokračoval v akci.

11:33
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Domácí fanoušci mohou být zatím spokojení.

11:11
    André Burakovsky to zkoušel individuálně, ale Kevin Shattenkirk ho dokázal zastavit dříve než stačil vypálit.

10:57
    Další práce pro brankáře Colorada, vhazovat se bude znovu před jeho brankou.

10:52
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Colorada. Střelecky je zápas vyrovnaný 5:5.

10:39
    Domácí Isac Lundeström připravil střeleckou pozici pro spoluhráče, ale ránu vytěsnil Pavel Francouz do ochranné sítě nad brankou.

10:21
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, stále čekáme na první branku v tomto zápase.

10:05

09:51
    I při hře pět na pět pokračují domácí hokejisté v aktivní hře, Colorado se ale dokázalo ubránit.

09:37

09:03
    Vinni Lettieri bojoval o útočné pásmo, pomáhal mu Jakob Silfverberg. Jamie Drysdale následně od modré čáry minul branku.

08:27
    Anaheim rozehrává od své branky, následně se rychle dostal do útočného pásma, ale Avalanche dokázali vyhodit.

08:00
    Domácí celek hraje přesilovku, Hampus Lindholm pálil z dobré pozice, hostující brankář si tak tak dokázal poradit.

07:44
    Domácí celek vyhrál buly v útočném pásmu, kde se usadil. Jakob Silfverberg vyslal dobrou střelu, Pavel Francouz tak tak zachytil puk.

07:37
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Erik Johnson – 2 min., podrážení).

07:09
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, střelecky je aktivnější hostující celek, v tomto ohledu vede 5:2.

07:05
    Brendan Guhle nahodil od modré čáry, Pavel Francouz kryje kotouč. Komerční přestávka.

06:45
    Devon Toews rozehrává od své branky, sledujeme nyní už hru pět na pět.

06:13
    John Gibson kryje střelu od modré čáry, kterou vyslal jeden z hráčů Colorada. Domácí brankář mnoho neviděl, ale i tak si dokázal poradit.

05:35
    Colorado rozehrává od své branky, Samuel Girard čeká na spoluhráče.

05:17
    Velké šance měl hostující celek, ale puk končí vedle branky, následně domácí vyhodili puk.

04:31
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jacob Larsson – 2 min., držení).

04:16
    Colorado má ponechanou výhodu.

03:46
    Pavel Francouz kryje další střelu domácích, vhazovat se bude před jeho brankou.

03:26
    Isac Lundeström to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, jeho rána ale končí mimo branku. Pavel Francouz zasahovat nemusel.

03:14
    Cale Makar se propracoval do zakončení, jeho pokus našel v rukavici brankář John Gibson. Bude se vhazovat před jeho brankou.

02:52
    Sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu první třetiny, hostující celek je v roli favorita a také je aktivnější.

02:24
    Kurtis MacDermid pálil od modré čáry, jeho rána sice nebyla špatná, ale brankáři mnoho práce nenadělala.

02:05
    Pavel Francouz raději přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

01:38
    Ryan Getzlaf otáčí směr hry, dostal kotouč do útočného pásma, následně minul branku jeho spoluhráč Trevor Zegras.

00:37
    Mikko Rantanen se propracoval do dobré střelecké pozice, s jeho pokusem si brankář Ducks poradil, následná rána bekhendem končí vysoko nad.

00:01
    Utkání začalo, úvodní vhazování zde v Anaheimu bylo vhozeno.

00:01

Anaheim Ducks: J. Gibson (Dostál) – H. Lindholm (A), Drysdale, Jacob Larsson, Shattenkirk, Pateryn, B. Guhle – Zegras, Getzlaf (C), Rakell – Comtois, Steel, Lettieri – D. Grant, Lundeström, Silfverberg (A) – Deslauriers, S. Carrick, B. Robinson.
    Trenér: Dallas Eakins

Colorado Avalanche: Francouz (Kuemper) – D. Toews, Makar, J. Johnson, Girard, MacDermid, E. Johnson – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen (A) – L. O'Connor, Kadri, Burakovsky – Aube-Kubel, Newhook, Compher – Jost, M. Malcev, Kiefer Sherwood.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Dwyer, Hanson – Baker, Gibbons.

Zápas začne ve 4:22.

Vzhledem k vysílacím právům se čeká na dohrání zápasu Rangers – Toronto. Pak zápas začne.

Anaheim Ducks: J. Gibson (Dostál) – H. Lindholm, Drysdale, Jacob Larsson, Shattenkirk, Pateryn, B. Guhle – Zegras, Getzlaf, Rakell – Comtois, Steel, Lettieri – D. Grant, Lundeström, Silfverberg – Deslauriers, S. Carrick, B. Robinson.

Colorado Avalanche: Francouz (Kuemper) – D. Toews, Makar, J. Johnson, Girard, MacDermid, E. Johnson – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – L. O'Connor, Kadri, Burakovsky – Aube-Kubel, Newhook, Compher – Jost, M. Malcev, Kiefer Sherwood..

Anaheim Ducks odehrál 41 zápasů s bilancí 12-7-7-15 a získal 45 bodů. V tabulce Západní konference je na sedmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Poradil si s Detroitem Red Wings 4:3 v nájezdech. Nestačil na New York Rangers 1:4, Pittsburgh Penguins 1:4, Minnesotu Wild 3:7 a na Chicago Blackhawks 0:3.

Colorado Avalanche odehrálo 36 zápasů s bilancí 20-5-3-8 a získalo 53 bodů. V tabulce Západní konference je na první pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo čtyři. Poradilo si se Seattlem Kraken 4:3, Arizonou Coyotes 4:3 v nájezdech a 5:0 a s Minnesotou Wild 4:3 v nájezdech. Tým nestačil na Nashville Predators 4:5 v prodloužení.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks a Colorado Avalanche.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 39. Girard (Kadri, L. O'Connor), 59. Kadri (Compher, D. Toews)

Rozhodčí: Dwyer, Hanson – Baker, Gibbons

Diváci: 11 240