New Jersey – Arizona 1:4 (kon.) | NY Rangers – Toronto 6:3 (kon.) | Anaheim – Colorado 0:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:3 (2:1, 2:2, 0:0)
Mountfield HK
Čtvrtek 20.01.2022, 16:00 • MFH Ostrava • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • Skupina B

Ode mě je to pro dnešek vše, mějte se krásně a budu se těšit zase příště! (18:03:35)

O první branku zápasu se postaral hradecký Lukáš Král, který obelstil domácího gólmana a zakončil mezi jeho betony, domácím se v čase 12:17 podařilo vyrovnat, a to když z levé strany dorážel Vojtěch Matějka, uběhlo něco málo přes minutu a domácí se radovali znovu, krásnou střelou pod horní tyč se totiž prosadil Martin Milata, Vítkovice se tak dostaly do vedení 2:1. Do velké šance se pak dostal i Robert Chlán, ten ale těsně před bránou o kotouč přišel, skóre se proto neměnilo.
    Hned na začátku druhé třetiny měl Mountfield možnost vyrovnat, před vítkovickou bránou však nikdo z hradeckých nebyl. Vítkovice se rychle přesunuly na druhou stranu a z dorážky zvyšoval na 3:1 Sebastian Glas. Do dobré příležitosti se pak dostal Vencl, trefil ale jen boční síťku branky. O pár chvil později už však hradečtí hokejisté zvedali ruce nad hlavu, Marek Mach byl totiž pozorný a dokázal posunout puk do brány, kam se po předchozím zákroku nestihl Smolka přesunout – 3:2. To ale nevydrželo dlouho, v čase 27:31 totiž znovu udeřily Vítkovice, když Kasala z pravé strany propálil Jakub Fibigr – 4:2. Hosté se snažili snížit, v dobré šanci se ocitl Tomáš Hora, jenže nezamířil přesně. To ho však nemuselo mrzet, protože tři minuty před druhou sirénou to byl právě on, kdo snižoval na 4:3.
    Poslední třetina už toho moc nenabídla, Hradec se tlačil za vyrovnáním, z toho ale pramenily chyby. Smolka moc práce neměl, Kasal jí měl trochu víc, ale ani na něj neletěla nějaká opravdu nebezpečná střela. Domácí tak vítězí 4:3 a připisují si tři body do tabulky!

59:53
    Saxa dobře napadá a nedovoluje hradeckému hráči opustit vlastní obranné pásmo.

59:18
    Man vyslal ostrou střelu od modré, ale Kasal si ji pohlídal.

58:55
    Chlánův pokus se zastavil v klubku bránících hráčů.