New Jersey – Arizona 1:4 (kon.) | NY Rangers – Toronto 6:3 (kon.) | Anaheim – Colorado 0:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 20.01.2022, 18:00 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Domácí celek si v tabulce skupiny B o pořadí v play-off drží první místo. V osmi zápasech dokázala získat 19 bodů. Sedm z nich dokázal dorost Dukly vyhrát. Ten poslední proti Hradci Králové už ovšem červenožlutí hokejisté nedokázali ovládnout a domů odjížděli s prázdnou. S Třincem se Jihlava utkala už jednou a to na ledě hostů. Tento zápas dokázala Dukla vyhrát 2:7.
    Nejlepším střelcem jihlavské Dukly je talentovaný útočník Kevin Coufal, který v základní části získal 37 bodů (12+25).

Hosté přijíždí do Jihlavy se ztrátou 4 bodů, ale za to má Třinec ještě dva zápasy k dobru. Přiblížit prvnímu místu by hostům mohlo pomoci právě dnešní utkání. To bude zajisté velmi napínavé a ani jeden celek nedá tomu druhému nic zadarmo. Poslední zápas Třinec odehrál 8.1. proti Kometě Brno, kdy dokázal vyhrát 6:0.
    Bodově nejlépe je na tom po základní části Adam Cedzo, ten získal 50 bodů (23+27).

Jihlavská CZ LOKO Aréna bude dnes hostit zápas Extraligy dorostu, ve kterém půjde o cenné body, které mohou oběma týmům pomoci k lepší pozici v play-off. Souboj prvního celku s druhým bude těžký jak pro tým HC Dukla Jihlava, tak i pro celek hostující HC Oceláři Třinec. Červenožlutí hokejisté se pokusí na domácím ledě porazit třinecké Oceláře a urvat cenné body. O to stejné se ale pokusí hosté.

Utkání začíná v 18:00.

HC Dukla Jihlava: Uhrin (Sigmund) – Vandas, Löffler, Hamřík, Ošmera, Topol, Jeletz – Habermann, Veselský, Klapica – Kudrna, Jungwirth, Gutsu – Vojáček, Chlubna, Váňa
    Trenér: Marek Melenovský

HC Oceláři Třinec: Heczko (Milota) – Buják, Dravecký, Solowski, Čmiel – Blaha, Volas, Pohludka – Holinka, Cedzo, Sikora – Masnica, Gerych, Urbánek – Rybnikár, Lipka, Sajdok – Mikula
    Trenér: Marek Malík

Rozhodčí: Kopeček – Tichý, Augusta.

00:01

00:15
    Úvodní buly vyhrál Třinec, ale Dukla se rychle dostává ke kotouči.

00:40
    Domácí vyhazují za branku Třince, který se snaží dostat před Uhrina, což se mu zatím moc nedaří.

01:30
    Čmiel vystřelil od modré, před bránou ale stál domácí kapitán, který zabránil jeho pokusu.

01:54
    Zakázané uvolnění domácích.

02:40
    Jeletz dostal přihrávkou kotouč až na Vojáčka, který ho bezpečně zavezl do útočné třetiny. Tam si ho Dukla moc dlouho neudržela a hraje se ve středním pásmu.

03:20
    Sajdok rozjel nadějný útok, ke střele to sice nestačilo, ale pomohlo to Třinci držet kotouč.

04:12
    Hráči si nedokáží držet pásmo moc dlouho a tak se honí ze strany na stranu.

05:13
    Topol se snaží probojovat s kotoučem až do útoku. Nakonec přihrál Vojáčkovi, který ho ale neudržel.

06:00
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Klapica – 2 min., podrážení).

06:17
    Uhrinův zásah betonem končí přerušením. Kotouč je vyhozený mimo kluziště.

06:19
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Buják – 2 min., sekání).

06:37
    Holinkova tvrdá střela končí na Uhrinovi.

07:22
    U to vypadalo, že se Třinec dostane do šance, ale nakonec to nevyšlo a dopředu se dostává Jihlava.

07:27
    Hru přerušuje zakázané uvolnění Jihlavy.

07:42
    Další zakázané uvolnění Jihlavy.

08:00

08:19

08:40
    Ještě běželo oslabení, i přes to se podařilo Třinci dostat do útoku. Ten sice střelou neskončil, ale snaha se cení.

09:00
    Po šanci Třince se před Uhrinem strhla menší bitka, tu rozhodčí rychle rozpustili a hraje se dál.

09:32
    Ofsajd Třince přerušuje hru.

10:25
    Velká příležitost Třince končí v lapačce Uhrina.

11:29
    Čmilova šance končí za bránou. Následně se sice dopředu dostala Dukla, ale ta v útoku nic nevymyslela.

11:45
    Vyhozený kotouč přerušuje hru.

12:34
    Bitva o kotouč ve středním pásmu skončila přerušením.

13:06
    Hamřík odjíždí na střídačku s bolestmi. Na modré dostal kotoučem do holeně.

13:57
    Dukla se usadila v pásmu. Hamřík se rozhodl pomstít střelu do nohy a prověřil Heczka.

14:09
    Löfflerova šance končí zásahem Heczka.

14:20
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jungwirth – 2 min., hákování).

15:09
    Dukla se po střele Masnici osvobozuje a může vystřídat.

15:52
    Uhrinovi kotouč vypadl a Třinec se ho snažil dohrát, ale končí to jen pěti hráči v bráně.

16:40
    Vojáček vyváží kotouč až do středního pásma, kde se Třinec ujímá kotouče, ale v přesilovce už gól nepadne.

16:41
    Heczko nyní pokazil velkou šanci Dukly.

16:41
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Volas – 2 min., nedovolené bránění).

17:19
    Pro červenožluté přesilovka dobře nezačala a nedaří se jim dostat ke střele.

17:54
    Střela od modré, kterou vystřelil Jeletz.

18:41

19:04
    Volas zkusil vystřelit a Uhrinovi kotouč propadl mezi lapačkou.

19:12
    Zakázané uvolnění.

20:00

První třetina byla jedna velká přehazovaná. Oba týmy se mohly kolikrát ujmout vedení, ale gólmani na obou stranách byli proti. Nutno také podotknout, že se oba celky nechávaly zbytečně vylučovat a dostávaly soupeře do hry.

Druhá třetina začne přibližně za 14 minut.

20:01

20:50
    Jihlava se dostává dopředu, ale tam Třinec rychle kotouč přidává na svou stranu.

20:58
    Zakázané uvolnění Dukly.

21:10
    Třinec si drží kotouč, ale Vojáček ho dohnal a zkusil vystřelit.

21:45
    Ofsajd přerušuje akci červonožlutých.

22:36
    Čmiel prověřil Uhrina.

22:55
    Dukle se nedaří dostat dopředu, když už, tak nevystřelí.

23:40
    Třinec si stále drží pásmo a nechce Dukle dovolit střelu.

24:34
    Volasova tvrdá střela končí za bránou.

26:07
    Heczko si nebezpečně vyjel z brány, kdyby měli hráči Dukly lepší postavení, tak by to byl gól do prázdné.

26:38
    Gutsu si sám vyjel proti Heczkovi, trefuje ale jen tyčku.

27:16
    Blaha zkusil vystřelit, ale střela končí na zadním mantinelu.

27:36
    Útočnou akci Sikory přerušuje ofsajd.

28:31
    Kudrnova střela končí pouze na Heczkovi.

28:38
    Uhrin přerušuje hru.

29:30
    Sikora si po přihrávce od Cedza vypěstoval samostatnou akci.

29:59
    Zakázané uvolnění hostů.

30:20
    Velká šance Lipky. Končí ale jen na zadním mantinelu.

31:32
    Dukla se nyní vůbec nemůže dostat do šancí, za to Třinec si jich pěstuje hoedně.

32:33
    Buják vymyslel hezkou přihrávku přes modrou, ta ale nebyla moc přesná a tak vyhnala hosty z útočné třetiny.

33:10
    Hamřík je dnes pro hokejisty, jak boxovací pytel. Prvně dostal kotoučem do nohy, teď opět odjíždí na střídačku v bolestech.

33:48
    Heczko si připisuje skvělý zákrok.

33:59
    Chlubna si připisuje střelu z kruhu.

34:40
    Váňa si vypěstoval šanci, ale nedostal se k zakončení a tak se ke kotouči dostává Třinec.

35:01

35:35
    Masnicova střela končí v ochranné síti.

35:48
    Přihrávka rukou přerušuje hru.

36:40
    Dukla rozjíždí útočnou akci a drží si pásmo.

37:15
    Od modré vystřelil Vandas, jeho pokus Heczko rychle zlikvidoval.

37:38
    Icing Dukly.

37:54
    Nahození Holinky od modré končí v lapačce Uhrina.

38:32
    Blahovi se odrazil kotouč od brusle, ale těšně vedle brány.

39:04
    Gutsu se dostal do úniku, ale ještě před zakončením jeho pokus vypíchl hostující obránce.

39:25

40:00

Druhá třetina stála úplně za nic. Ani jeden tým si nedokázal vypěstovat tak velkou šanci, aby dokázal vsítit branku. Oba brankáři předvedly senzační výkony, díky čemuž je i po druhé třetině skóre 0:0.

Další třetina začne za 12 minut.

40:01

40:50
    Třinec si drží útočnou třetinu. Dukla se dopředu dostává až díky vyhození přes celé kluziště. Šanci měl Vojáček, ale minul.

41:32
    Ofsajd třineckých Ocelářů.

42:18
    Střela od modré končí těsně vedle Uhrina.

43:01
    Klapica měl před Heczkem šanci, ale hostující útočník mu kotouč vypíchl.

43:30
    Masnicova šance byla zblokovaná Uhrinem.

43:40

44:02
    Jeletz zkusil vystřelit, ale kotouč nedolétl k Heczkovi. Následně Dukla vyhazuje na icing.

44:32
    Velká šance Třince končí v lapačce Uhrina. Oceláři několikrát doráželi, ale ani jednou nedostali kotouč za záda domácího brankáře.

45:10
    Vandas zabránil Třinci v šanci a hra se přesouvá do útočné třetiny Dukly.

45:34
    Hamříkova velká šance končí vyrážečkou Heczka.

46:37
    Lipka se snažil protlačit kotouč do klece Uhrina. Zakázané uvolnění Ocelářů přerušuje hur.

47:04
    Topol trefuje masku hostujícího gólmana.

47:28
    Veselský zkusil střelu, která tedy končí pouze na zadním plexiskle. Následná akce Třince byla pro Duklu velmi nebezpečná, když Uhrinovi kotouč vypadl.

48:17
    Třinec střílí jedna, dvě. Nejen že si drží útočné pásmo, ale i si tvoří šance. Následné zakázané UConn Dukly jim také pomáhá.

49:04
    Topolova další střela končí na Heczkovi.

49:37
    Třinec si tvoří tlak na Duklu, která se osvobozuje pouze za cenu dalšího zakázaného uvolnění.